دکوراسیون داخلی منزل در سال 2022


دکوراسیون داخلی منزل فراتر از خانه ای با مبلمان و تجهیزات شیک است. هدف از طراحی داخلی یک خانه؛ ایجاد فضایی بزرگ ، کارآمد ، دلنشین و مطابق با شخصیت و سلیقه اشخاص می باشد. می توان گفت در صورتی که این طراحی به شکل اصولی انجام نشود، ممکن است یک فضای بزرگ، کوچک به نظر برسد و یا زیباترین وسایل به طور کلی از دید پنهان بماند.

بسیاری از افراد به کمک طراحان داخلی، به یک خانه ایده آل دست می یابند. برخی دیگر نیز با خلاقیت و کسب دانش طراحی اقدام به طراحی منزل خودشان می کنند. حال این سوال مطرح است که چگونه می توان دکوراسیون یک خانه را بدون کمک یک طراح به صورت اصولی طراحی نمود ؟ چه نکاتی می تواند به داشتن خانه ای زیبا کمک کند ؟ در ادامه قصد داریم به معرفی دکوراسیون داخلی منزل و اصول طراحی دکوراسیون را به همراه ایده هایی جذاب، به اشتراک بگذاریم. در ویدئوی بالا نیز به چند نکته کوچک اما مهم برای داشتن دکوراسیونی شیک اشاره شده است.

برای خواندن مطالب مورد نظر، بر روی عناوین کلیک نمایید.

دکوراسیون داخلی

اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل

سبک های متنوعی برای منزل وجود دارد که متناسب با سلیقه اشخاص انتخاب می شوند. طراحان داخلی قوانین طراحی را بر اساس سبک موردنظر پیاده سازی می کنند. این قوانین شامل فضا ، خطوط ، اشکال ، نور ، رنگ و متریال برای ایجاد هارمونی می باشد. بنابراین با شناخت این المان ها متناسب با سبک مورد نظرتان ( کلاسیک ، مدرن ، نئوکلاسیک ، فرانسوی و …) می توانید از داشتن یک خانه زیبا لذت ببرید.

 

برای آشنایی با ویژگی سبک های متنوع برای دکوراسیون خانه به صفحه انواع سبک طراحی داخلی مراجعه نمایید

حتما کلمه DIY به گوشتان خورده است. این کلمه مخفف Do It Yourself ( خودت انجام بده ) می باشد. بسیاری از ایده های دکوراسیون منزل با برچسب DIY در اینترنت موجود هستند. در این مقاله نکاتی را مطرح می کنیم تا با رعایت آن ها دکوراسیون منزل خودتان را طراحی کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی خانه

انتخاب رنگ ها متناسب با سبک مورد نظرتان انجام می شود. اما آنچه که دغدغه اصلی افراد می باشد، میزان بکارگیری رنگ ها در محیط است. قانون 60 – 30 – 10 به شما کمک می کند تا دیگر نگران این موضوع نباشید. این قانون در واقع نسبت استفاده از رنگ ها را مشخص می کند تا هماهنگی و هارمونی در فضا ایجاد گردد. برای انتخاب رنگ ها می توانید از “چرخه رنگ ” که در اینترنت موجود است، استفاده کنید.

رنگ دکوراسیون داخلی

چگونه قانون 60 – 30 – 10 را در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل اعمال کنیم ؟

از رنگ اصلی ( رنگ اولیه ) در دکوراسیون خود به میزان 60% استفاده نمایید. به عنوان مثال در فضای پذیرایی می توان بخش اعظمی از دیوارها ، نقوش بزرگ قالی و یک مبل را در نظر بگیرید.

از رنگ ثانویه یا دومین رنگی که برای دکوراسیون انتخاب می کنید، به میزان 30 درصد و دقیقا نصف رنگ اولیه در محیط استفاده نمایید. به عنوان مثال پرده ها ، صندلی های تک و بخش کمی از دیوار را در نظر بگیرید. رنگ دوم در واقع از رنگ اولیه پشتیبانی می کند و باید از رنگ اول متفاوت باشد تا هر دو به چشم بیایند.

در نهایت از رنگ سوم یا رنگ تاکیدی تنها به میزان 10% در محیط استفاده کنید. این رنگ معمولا یک رنگ سرزنده و جذاب می باشد تا حس تضاد را ایجاد نماید. به عنوان مثال می توان کوسن های مبلمان ، اشیا تزئینی و یا هنری را در نظر گرفت. در فضای اتاق خواب نیز بالشت، آباژور کنار تخت و یا شمع می تواند انتخاب خوبی باشد.

میزان رنگ ها در دکوراسیون

انتخاب بیش از 3 رنگ در دکوراسیون داخلی پذیرایی

در صورتی که تمایل به استفاده از بیش از 3 رنگ را داشته باشید، ناچار به شکست قانون 60 – 30 – 10 خواهید شد. اما این بدین معنی نیست که دکوراسیون منزل تان اصولی نخواهد بود. در این صورت می توانید مقدار رنگ ها را به 110% تغییر بدهید و از دو رنگ تاکیدی ( هر کدام به میزان 10%) استفاده کنید. جالب اینجاست که در برخی طراحی ها، یک رنگ به عنوان رنگ سوم و تاکیدی کم است و باید از رنگ چهارم نیز بهره برد.

دکوراسیون مونوکروم

در صورتی که تمایلی به داشتن دکوراسیون با رنگ های متفاوت ندارید، رنگ های مونوکروم ایده خوبی است. بدین معنی که رنگ اصلی ، رنگ ثانویه و رنگ تاکیدی را از یک خانواده انتخاب کرده و تنها تناژ آن ها متفاوت باشد. این ترکیب در دکوراسیون داخلی مدرن و یا مینیمال بسیار رایج می باشد.

دکوراسیون داخلی مونوکروم

بهترین دکوراسیون منزل در 2022

طراحی خانه و دکوراسیون داخلی همواره تحت تاثیر به روز ترین ترندها قرار می گیرد. بنابراین افرادی که قصد ایجاد تغییرات در دکوراسیون خود را دارند، به دنبال جدیدترین ایده ها برای منزل خواهند بود. در ادامه به معرفی ایده های دکوراسیون در سال 2022 می پردازیم.

طراحی خانه 2021

بهره گیری از متریال طبیعی : امروزه شمار زیادی از حامیان محیط زیست در تلاش هستند تا بهره گیری از متریال طبیعی مانند چوب، سنگ، کنف و … را در دکوراسیون رواج دهند. همجنین ترکیب متریالی از قبیل فلز و برنج با چوب نیز محبوبیت زیادی در میان طراحان داخلی پیدا کرده است.

مبلمان راحتی : امروزه راحتی و آسایش اولویت افراد محسوب می شود. در نتیجه بکارگیری مبلمان راحتی با عمق نسبتاً زیاد همراه با کوسن بزرگ از جمله ترندهای سال می باشد. از مبل با گوشه های گرد و رنگ بژ غافل نشوید.

سایه های گرم : یک فضای گرم و صمیمی از جمله ترندهای دکوراسیون است. در نتیجه می توانید در کنار رنگ های خنثی از سایه های گرم بهره ببرید. این سایه ها می تواند شامل رنگ های زیتونی و قرمز-نارنجی باشد. از آنجایی که 2020 سالی سخت بود، یکی از محبوب ترین رنگ های 2022 آبی آسمانی است که مظهر آرامش می باشد.

مبلمان با گوشه های گرد: گوشه های تیز و 90 درجه جای خود را به میز ها و مبلمان با گوشه های گرد داده اند. این طراحی در سال های 1970 میلادی نیز رایج بود که همین امر باعث شده است تا مبلمان های روز طراحی دلنشینی داشته باشند. صندلی ها و میزهای گرد برای تمامی سبک های مدرن، مینیمال و اسکاندیناوی کاربردی هستند. پایه های فلزی تیره و یا چوبی روشن همراه با نشیمن سفید، طوسی و یا کرم از جمله ترندها هستند.

سبک اسکاندیناوی : محبوبیت این سبک همه روزه در حال افزایش است. در سبک اسکاندیناوی از رنگ های سفید، آبی و طوسی بهره گرفته می شود و می توان از رنگ زرد نیز به عنوان رنگ تاکیدی استفاده نمود. در کشورهای شمالی از مبلمان ساخته شده از چوب طبیعی، شومینه و فرش هایی که به شکل پوست حیوانات طراحی شده اند، در طراحی خانه استفاده می شود.

جالب است بدانید که دکوراسیون آرت دکو که به سال های 1930 تا 1940 باز می گردد مجدداً رواج پیدا خواهد کرد. این بدین معنی است که مبلمان قهوه ای رنگ، الگوهای گل دار و اشیاء دکوراتیو با جزئیات طلایی رنگ اندک اندک ترند خواهند شد.

دکوراسیون داخلی 2021

دکوراسیون داخلی منزل کوچک را چگونه طراحی کنیم ؟

امروزه اکثر خانه ها متراژهایی نسبتاً کوچک دارند، اما با یک دکوراسیون مناسب و هوشمندانه، می توان از زندگی در فضای کوچک نیز لذت برد. برخی از افراد معتقد هستند که ” هر چه کمتر ، بهتر ” و طرفدار سبک های مینیمال هستند. اگر به این موضوع اعتقادی ندارید، همچنان می توانید یک دکوراسیون مناسب برای خانه کوچک خود داشته باشید. در ادامه چند نکته برای بزرگ بنظر رسید خانه های کوچک، پیشنهاد می کنیم.

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

نکاتی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

1- بکارگیری آینه : آینه بهترین گزینه برای دکوراسیون خانه های کوچک است. بهتر است آینه در مقابل پنجره قرار بگیرد.

2- نور و رنگ در خانه کوچک : هر چقدر رنگ دیوارها تیره باشد، محیط کوچک تر بنظر می رسد. شاید به همین دلیل است که رنگ سفید از جمله بهترین گزینه ها برای رنگ دیوار می باشد. بنابراین برای اینکه یک اتاق کوچک، بزرگتر و روشن تر بنظر برسد، از رنگ روشن استفاده کنید و نور بیشتری را برای آن محیط در نظر بگیرید.

3- نحوه چیدمان مبلمان و میزها : از مبلمانی که دارای پایه هستند استفاده کنید، تا کف خانه نمایان باشد. نکته دیگر این است که نیازی نیست مبلمان به دیوار بچسبد، اجازه دهید فضایی خالی بین دیوار و مبلمان باقی بماند. میز وسط شیشه ای و میز غذاخوری تاشو نیز تاثیر بسزایی دارند.

4- نحوه استفاده از گل و گیاهان : در صورتی که علاقمند به گل و گیاه هستید اما فضایی برای آن ها ندارید، گیاه آویزی گزینه خوبی است.

چیدمان خانه کوچک

دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک

از آنجایی که فرش یکی از ملزومات خانه های ایرانی می باشد، بهتر است نکاتی را در این خصوص در نظر داشته باشید. در غیر اینصورت ممکن است دیوارها نزدیک به هم بنظر برسند و خانه کوچکتر به چشم بیاید.

طرح فرش برای خانه های کوچک : در صورتی که فرشی با طرح های شلوغ را برای خانه ای کوچک انتخاب نمایید، مغز فرد بیننده وادار به انجام فعالیت های بصری مکرر می شود. در نتیجه فضا در چشم بیننده کوچک تر بنظر می رسد. پیشنهاد می شود طراحی فرش بصورت tone-on-tone باشد. در این طرح ها از متد سایه های ظریف بهره گرفته می شود، در نتیجه طرح ها شلوغ نبوده و حواس بیننده را از لحاظ بصری پرت نمی نماید.

رنگ فرش برای خانه های کوچک : رنگ های روشن و رنگ های خنثی مناسب ترین گزینه ها برای فرش در خانه های کوچک می باشد. بخاطر داشته باشید که انتخاب رنگ باید متناسب با رنگ و یا کاغذ دیواری انجام شود. رنگ های آبی روشن و سبز روشن برای اتاق های کوچک مناسب هستند.

در مجموع به خاطر داشته باشید فرش های ساده برای خانه های کوچک مناسب تر می باشد، زیرا به راحتی با مبلمان و دیوارها آمیخته می شوند.

دکوراسیون خانه کوچک ایرانی

نحوه چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع شکل

با یک چیدمان مناسب می توان فضایی دلنشین را در پذیرایی مربع شکل فراهم آورد. انتخاب مبلمان و نحوه چیدن آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه چندین پیشنهاد را برای دکوراسیون داخلی پذیرایی مربع شکل بیان خواهیم نمود.

1- مبلمان L : یک طرف این مبلمان دیوار را می پوشاند و می توانید از یک فرش کوچک و میز وسط نسبتاً کوچک نیز بهره ببرید. اشیاء دکوری عمودی برای فضاهای مربع شکل مناسب است.

دکوراسیون با مبلمان ال

2- ادغام محیط پذیرایی و آشپزخانه : جزیره وسط بصورتی نامحسوس به جداسازی این دو فضا کمک می کند.

3- بهره گیری از مبلمان تک : قرارگیری دو مبل تک در مقابل مبل 2 یا 3 نفره نیز ایده خوبی برای پذیرایی مربعی است.

دکوراسیون پذیرایی مربع شکل

4- مبلمان و میزهای مربع شکل : در سبک مدرن استفاده از خطوط صاف رایج می باشد. بنابراین می توانید از مبلمان و میز مربع شکل با خطوط صاف بهره ببرید.

چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع شکل

در نهایت می توان گفت فضای مربع شکل همخوانی کاملی با چیدمان به سبک مدرن دارد. بنابراین از شلوغی محیط پرهیز نمایید و ترجیحاً از رنگ های خنثی مانند طوسی و قهوه ای کم رنگ و یا رنگ های گرم و کم رنگ بهره ببرید. نور طبیعی نیز یکی از ارکان مهم در این چیدمان می باشد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

دکوراسیون خانه های ایرانی همواره حال و هوای دیگری دارد و علت آن هم فرهنگ ایرانی می باشد. در ادامه ایده های دکوراسیون خانه های ایرانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

فرش پذیرایی : فرش در خانه های ایرانی و خصوصا در پذیرایی بسیار محبوب است. انتخاب سبک، رنگ و بافت فرش باید متناسب با سایر اجزا در دکوراسیون انجام گیرد. بهتر است پس از خرید مبلمان اقدام انتخاب فرش نمایید. فرش با رنگ های خنثی از جمله پر فروش ترین گزینه ها برای خانه های مدرن و مینیمال است. هرچند برای خانه های کلاسیک همچنان از فرش با طرح های ابنیه اسلامی ، اسلیمی ، طرح افشان و … همراه با رنگ های تاکیدی بهره گرفته می شود.

استند گیاهان : در گوشه ای از خانه فضایی را به نگهداری استند مخصوص گیاهان اختصاص دهید. گیاهانی از قبیل بامبو، پوتوس، اسپاتی فیلوم، آگلونما، برگ انجیری، سانسوریا، برگ عبایی، پپرومیا و در اسینا پرچمی مناسب فضای داخلی آپارتمان با نور کم هستند.

پرده پذیرایی خانه : پرده نیز باید متناسب با سایر اجرا انتخاب گردد. به عنوان مثال پرده های والان دار، پیلی دار ، ترکیبی و سلطنتی مناسب برای خانه های کلاسیک است. در حالیکه پرده های رومن، شید رول، زبرا و پانچ برای خانه های مدرن مناسب هستند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای استراحت و نگه داری از وسایل شخصی است. ایده های زیر برای زیباسازی دکوراسیون اتاق خواب بسیار ایده آل می باشد.

متریال طبیعی : استفاده از متریال طبیعی در اتاق خواب حس آزادی و سرزندگی را به شما می دهد. بنابراین تخت و مبلمان ساخته شده از چوب بسیار ایده آل می باشد. پارکت برای کف اتاق خواب نیز فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد و با دیوار رنگ شده نیز هرامونی زیبایی دارد.

انتخاب های مینیمال : محیط شلوغ و مملو از وسایل و اثاث می تواند برای افراد استرس زا باشد. به همین دلیل بهتر است از وسایل و مبلمان ضروری برای چیدمان اتاق بهره ببرید. رنگ های ملایم و نور طبیعی حس خوب و آرامی به شما می دهد.

رنگ های جذاب در اتاق خواب : در سال های اخیر رنگ های خنثی در دکوراسیون طرفداران زیادی داشته است، اما در سال 2022 آبی کاربنی نیز ترند شده است. بنابراین می توان از این رنگ در جزئیات اتاق خواب استفاده نمود.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

فضای آشپزخانه از جمله مهترین فضاها در هر خانه ای است. می توان گفت اهمیت آن به اندازه اتاق پذیرایی می باشد. بنابراین باید به دقت به جزئیات آن پرداخته شود.

 

برای مطالعه طراحی دکوراسیون آشپزخانه به صفحه چگونه دکوراسیون آشپزخانه را زیبا نماییم مراجعه نمایید

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون سرویس بهداشتی

اغلب مردم پس از بیدار شدن از خواب به سرویس بهداشتی می روند و اکثراً حس خوشایندی از نگاه کردن به خودشان در آینه ندارند. شاید باور این موضوع سخت باشد، اما مقصر اصلی نور سرویس بهداشتی است. چراغ سرویس بهداشتی نباید بالای آینه قرار بگیرد، زیرا بر روی صورت تان سایه می اندازد. از این رو بهتر است از دو چراغ در دو سمت آینه استفاده کنید. در این صورت نور مستیم به صورت شما می تابد و چهره شما زیباتر دیده می شود.
دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

ایده های جذاب برای داشتن زیباترین طرح دکوراسیون داخلی منزل

بهره گیری از رنگ های مناسب و ایجاد هارمونی، تنها بخشی از طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در ادامه جذاب ترین ایده های طراحی را که طراحان و شرکت های دکوراسیون از آن ها استفاده می کنند، مطرح می نماییم. در ویدئوی بالا نیز به چند نکته در خصوص دکوراسیون منزل اشاره شده است.

طراحی قفسه های دکوری

قفسه های دکوری نباید شلوغ باشند. از اشیا تزئینی با رنگ های متناسب استفاده نمایید تا هارمونی ایجاد گردد. علاوه بر این از گروهی از اشیا به تعداد فرد بهره ببرید. از کتاب ها به عنوان اشیا تزئینی استفاده کنید و آن ها را در دسته های افقی و عمودی قرار بدهید. بهترین ترکیب برای دکوراسیون قفسه شامل؛ دو سوم کتاب و یک سوم اشیا تزئینی است. از گیاهان و گل های طبیعی نیز حتما بهره ببرید.

دکوراسیون قفسه های دکوری

دیوار پوش و یا پانل های دیواری

دیوارپوش های چوبی به خانه شما هویت و سرزندگی می بخشد. در صورتی که علاقه مند به سبک های معاصر برای طراحی هستید و بودجه تان اجازه می دهد، حتما از پنل های دیواری استفاده کنید. برای علاقه مندان به سبک روستیک نیز پانل هایی که فاق و زبانه می شوند و طرح چوب دارند، حس گرمی و راحتی را به خانه می بخشد.

دیوار پوش

نور طبیعی را در خانه جاری کنید

نور مصنوعی هرگز جایگزین مناسبی برای نور طبیعی نمی شود. نور طبیعی علاوه بر اینکه برای سلامتی مفید است، موجب می شود که رنگ های بکار رفته در دکوراسیون جلوه بهتری داشته باشند. اتاق های جنوبی بهترین بهره را از نور طبیعی می برند، در حالیکه اتاق های شمالی تاریک تر بنظر می رسد. بنابراین رنگ دیوار در اتاق های جنوبی و شمالی به یک شکل نمایان نمی شود.

نور دکوراسیون داخلی

چوب بهترین متریال برای دكوراسيون داخل منزل

چوب همواره حس گرمی به محیط می بخشد و با اکثر سبک ها و طراحی ها همخوانی دارد. علاوه بر مبلمان و لوازمی که ساختار چوبی دارند، دیوارهای سه بعدی چوبی ( دیوار پوش چوبی ) و درب های چوبی نیز گزینه های خوبی هستند.

چوب در دکوراسیون خانه

تاثیر روتختی در دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب بازتابی از شخصیت شما می باشد. از آنجایی که تخت خواب فضای زیادی از اتاق را اشغال می کند، باید به آن توجه ویژه ای شود. از یک روتختی با طرح و رنگ متناسب با محیط اطراف استفاده کنید تا به اتاق شما جلوه و زیبایی ببخشد. تاثیر بالشت و بالشتک های تزئینی را نیز دست کم نگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب

تابلوهای مفهومی و هنری

در صورتی علاقمند به هنر هستید، یک گالری هنری کوچک بر روی دیوارتان داشته باشید. البته انتخاب طرح و حتی چیدمان تابلوها بر روی دیوارها نیاز به برنامه ریزی و طراحی دارد. یک راه حل برای این برنامه ریزی می تواند برش کاغذ به ابعاد تابلوهای مورد نظر باشد. روی دیوار حالت های مختلف را انتخاب کنید تا ترکیب ایده آل خود را پیدا کنید.

چیدمان تابلو بر روی دیوار

قانون سه تایی ها

عدد 3 یک عدد جادویی در دکوراسیون و طراحی داخلی است. اشیا تزئینی خود را ( گلدان ، کوسن شمع ، قاب عکس و …) در گروه های 3 تایی بچینید. این امر منجر می شود تا نظر بیننده جلب گردد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی

برای طراحی دکوراسیون داخلی ، طراحان به تاثیر رنگ، میزان نور و نحوه چیدمان لوازم توجه زیادی دارند. در حقیقت این اشخاص تشخیص می دهند که انتخاب چه عناصری منجر به بهتر شدن چیدمان دکوراسیون می شود. یکی از اشتباهات رایج این است که اغلب لوازمی را به هنگام خرید می پسندیم که برای منزل ما مناسب نیستند.

علاوه بر این، اشتباهات دیگری نیز وجود دارند که ممکن است در طراحی دکوراسیون منزل خود مرتکب شوید. در اینجا به چند مورد از متداول ترین اشتباهات و رفع آنها می پردازیم.

 رنگ آمیزی دیوارها

اغلب مردم ابتدا دیوارهای خانه را رنگ می کنند. در صورتی که پیش از آن باید اقلام پارچه ای از قبیل فرش، قالیچه و پرده ها را انتخاب نمایید. اصولا یافتن وسایل مورد علاقه مان به خودی خود کار سختی است، انتخاب بر اساس رنگ دیوارها، کار را بسیار سخت تر خواهد نمود.

انتخاب رنگ دیوار

مکان نامناسب تلویزیون

بهترین مکان برای تلویزیون یک دیوار خالی است. تلویزیون را در مقابل پنجره یا نزدیک پنجره قرار ندهید، زیرا برای بینایی شما مضر است و باعث می شود تصاویر را درست و واضح نبینید. فاصله بین تلویزیون و مبل ها بستگی به اندازه صفحه تلویزیون دارد.

قرارگیری نامناسب قاب عکس ها

یکی از اشتباهات رایج دکوراسیون که اکثر افراد مرتکب میشوند؛ نصب تابلوها در ارتفاع نامناسب است. تابلوها را باید در ارتفاعی روی دیوار نصب کنید که برای دیدن آن ها نیازی به بالا بردن سر نباشد.

قرارگیری تابلو در دکوراسیون

مبلمان نامنتاسب با فضای خانه

وقتی یک مبل ظاهر خوبی داشته باشد، به این معنی نیست که حتما برای خانه شما مناسب خواهد بود. مبلمان سنتی بزرگ و دسته دار مدت هاست که از مد افتاده و برای خانه هایی با فصای کوچک نامناسب است.

این نکات به شما کمک می کند تا دکوراسیون منزل خودتان را به بهترین نحو طراحی نمایید. از عکس های دکوراسیون خانه های طراحی شده الهام بگیرید. با یک جست و جوی ساده در اینترنت، می توانید عکس های متنوع را متناسب با سلیقه خودتان پیدا کنید و از آن ها ایده بگیرید. درست است که یک طراح، دکوراسیون خانه شما را با دانش و تجربه دیزاین می کند، اما هیچ کس بهتر از شخص شما نمی تواند مطابق با سلایق و علایق شما، خانه تان را طراحی کند.

به خواندن ادامه دهید

4 دیدگاه

 • میری گفت:

  سلام و سپاس
  از مطالبی که ارائه شده بسیار استفاده کردم اگر امکان دارد راجع به پذیرایی مربع شکل که یک طرف آن به آشپزخانه منتهی می شود و نحوه چیدمان مبلمان و … راهنمایی فرمایید

  • Sahar Fallah گفت:

   با سلام. ضمن تشکر از حسن نظر شما؛ مطلب درخواستی شما در خصوص چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع شکل به این مقاله اضافه گردید.
   امیدواریم مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *