دکوراسیون آشپزخانه

ایده های دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ایرانی


دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ایرانی نقش مهمی در طراحی داخلی منزل دارد. در گذشته، آشپزخانه قسمتی نهان برای پخت و پز و شستن ظروف بود، اما امروزه افراد خانواده روز خود را در آنجا و در کنار یکدیگر آغاز می کنند. حال که آشپزخانه به مکان مهمی برای کانون گرم خانواده تبدیل شده است، زیبایی بخشیدن به آن یک امر ضروری می باشد.

بیشتر افراد برای ایجاد تنوع در منزل خود تصمیم می گیرند تا کابینت هایشان را تغییر یا تعویض نمایند. به همین منظور قصد داریم در این پست 10 تغییر مهمی که موجب زیبایی آشپزخانه می شود را بیان نماییم. لازم به ذکر است، تمامی روش ها مطابق با جدیدترین متدهای سال 2022  و با توجه به نظرات کارشناسان برتر طراحی داخلی می باشد. (جهت مشاهده هر یک از روش ها روی آن کلیک نمایید.)

ایده های دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ایرانی

پنجره آشپزخانه از جمله ویژگی های مثبتی می باشد که علاوه بر تامین نور، امکان جریان هوای آزاد را فراهم می آورد. پنجره مستقیما دکوراسیون محیط آشپزخانه را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین بهتر است با ایده هایی جذاب پنجره آشپزخانه را زیبا نمایید.

1- پرده های Shades : پرده های Shade که به معنی سایه می باشد، تنوع زیادی در طراحی دارند و در خانه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. پرده های شید رول، شید روز و شب، شید رومی، شید بالونی، شید زبرا و شید بامبو از جمله رایج ترین طرح های پرده آشپزخانه مدرن هستند.

2- گیاهان طبیعی : از آنجایی که پنجره دارای نور کافی است، محل مناسبی برای پرورش و نگهداری از گیاهانی از قبیل ریحان، نعناع، رزماری، آویشن و پونه می باشد.

3- نور طبیعی در آشپزخانه : با وجود پنجره در آشپزخانه دغدغه نور نخواهید داشت و با نصب یک پرده مناسب می توانید از نور طبیعی بهره ببرید. کابینت با رنگ روشن و یا روکش هایگلس بهترین گزینه برای این نوع آشپزخانه است، زیرا نور ار منعکس می کند و در طول روز نیازی به نور مصنوعی نخواهید داشت.

4-سینک جلوی پنجره : در صورتی که لوله کشی و تاسیسات این امکان را به شما می دهد سیک را جلوی پنجره قرار دهید. این طرح یک دیوار کانونی در آشپزخانه ایجاد می کند که از نظر دکوراتیو نقطه توجه خوبی است. قرار گرفتن سینک در مقابل پنجره زیبایی آشپزخانه را بیشتر می کند اما نکته قابل توجه این است که نصب آبچکان بالای سینک امکان پذیر نیست. بنابراین باید آبچکان رومیزی را جایگزین آبچکان هوایی کنید ، این موضوع خود باعث شلوغی آشپزخانه می شود و برای آشپزخانه مدرن مناسب نیست.

5- کابینت آشپزخانه پنجره دار : آشپزخانه پنجره دار نور طبیعی مناسبی را در طول روز دریافت می کند و با یک نورپردازی خوب نیز می توانید نور کافی در طول شب را نیز  فراهم کنید. در این صورت انتخاب رنگ تیره برای کابینت امکان پذیر می شود و مجبور نیستید کابینت با رنگ های روشن مانند سفید را انتخاب کنید. رنگ مشکی، روکش های تیره رنگ مانند کابینت بتنی جدید و طرح فلز برای آشپزخانه مدرن پنجره دار ایده آل هستند.

کابینت آشپزخانه پنجره دار

6- ایجاد یک کانتر با عرض کم در لبه پنجره : اگر فضای آشپزخانه  این امکان را به شما می دهد در لبه پنجره یک کانتر با عرض کم ایجاد کنید. این کانتر می تواند محل مناسبی برای نوشیدن قهوه در مقابل پنجره در روزهای برفی و بارانی باشد. همچنین می توانید ظروف و اشیا دکوری را در این بخش قرار بدهید. عرض کم این کانتر باعث می شود تا به عنوان کانتر اصلی خیلی در چشم نباشد، جاگیر نباشد و هزینه زیادی برای شما نداشته باشد.

گالری عکس طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

در نهایت می توان گفت از تعداد زیادی از اجسام برای تزئین پنجره آشپزخانه استفاده نکنید تا محیط آشفته نشود. فراموش نکنید که آشپزخانه به دلیل داشتن ظروف و تجهیزات به اندازه کافی شلوغ می باشد.

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ایرانی

طراحی داخلی خانه و آشپزخانه

امروزه ادغام فضای پذیرایی و ناهارخوری (living-dining room) در پلان های باز و مدرن بسیار رایج می باشد. در این حالت باید مبلمان با دقت انتخاب شود تا هارمونی در محیط برقرار گردد. در حقیقت باید این دو فضا به صورت نامحسوس از یکدیگر تفکیک شوند. برای دکوراسیون خانه و آشپزخانه مدرن بدون اپن خود ایده های زیر را به کار بگیرید :

چیدمان مبلمان : میز ناهارخوری را پشت مبلمان راحتی قرار بدهید، با این کار نوعی تفکیک فضا ایجاد می گردد. بهتر است ناهارخوری یک حریم بین آشپزخانه و پذیرایی باشد. در خانه هایی که دارای عرض کمتری هستند می توانید میز ناهارخوری را در مجاورت با آشپزخانه و هم راستا با مبلمان قرار دهید.

هماهنگی رنگ ها و الگوها : رنگ مبلمان پذیرایی و غذاخوری را متناسب با یدکدیگر انتخاب نمایید. از آنجایی که فضا یکپارچه است بهتر است مبلمانی را با پایه های نمایان انتخاب کنید. تاثیر یک یا دو رنگ تاکیدی را دست کم نگیرید.

بهره گیری از فرش : برای تفکیک بیشتر این دو فضا، از یک فرش در بخش پذیرایی خانه استفاده کنید تا حس راحتی بیشتری ایجاد شود.

خانه و آشپزخانه

زیبایی در سادگیست !

فضایی دور از استرس همان چیزی است که از محیط خانه انتظار داریم. به همین دلیل بسیاری از طراحان داخلی به سراغ دکور آشپزخانه ساده می روند. با توجه به محبوبیت آشپزخانه های مدرن، طرح های ساده بسیار محبوب بوده و جزو رایج ترین دکوراسیون کابینت آشپزخانه می باشند.

حذف دیوار قسمت بالایی کابینت در سال های اخیر مورد پسند قرار گرفته و از لحاظ بصری باعث می شود که آشپزخانه روشن تر و بزرگتر به نظر برسد. این سبک از کابینت ها صرف نظر از دسترسی سخت به قفسه های بالایی، فضایی زیادی را در اختیار می گذارند. لازم به ذکر است برخی نیز کابینت های بلند بدون قفسه را انتخاب می کنند تا از فضای موجود بهره کافی را ببرند.

سادگی کابینت به معنی آشپزخانه ای کسل کننده نیست. کابینت چوبی بدون درب با قفسه های دکوری در کنار کف پوش سنگ و دیوار طرح آجر، زیبایی آشپزخانه را دو چندان خواهد کرد. این کابینت در کنار سقف مشبک، سقف کاذب چوبی یا پنل پیش ساخته، ترکیب خوبی برای دکوراسیون داخلی می باشد.

دکوراسیون آشپزخانه ساده

کابینت تیره، رنگ کابینت 2022

کابینت های سفید رنگ به دلیل ظاهر کلاسیک و شیک، مناسب برای هر سبک طراحی می باشد. این انتظار می رود که از محبوبیت رنگ سفید به تدریج کاسته شود؛ از این رو کابینت های جزیره ای در رنگ های متنوع و یا طرح چوب مهم ترین رقیب کابینت های سفید رنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشند.

جدیدترین رنگ کابینت در سال 2022 را می توانید در کالیته روکش های مصنوعی پیدا کنید! متعجب نشوید چرا که امسال روکش های طرح دار در رنگ های خنثی و خاص مد هستند!

ذکر این نکته ضروری است که کابینت های  رنگ روشن همچنان انتخاب مناسبی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک بوده و باعث می شود فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد.

سبک کابینت باید متناسب با دکوراسیون آشپزخانه انتخاب شود؛ به روزترین مدل کابینت را در سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک مشاهده نمایید.

کابینت با رنگ های تیره فضایی لوکس و سرزنده را فراهم می آورد، اما به دلیل رنگ قالبی که دارد ممکن است بر دکوراسیون داخلی پذیرایی غلبه کند، البته با استفاده از دکوراسیون هوشمندانه می توان تا حد زیادی از داشتن فضایی تمام تیره جلوگیری کرد. هر چند طراحان داخلی بسیار جسورانه رنگ های تیره را انتخاب نموده اند.

رنگ کابینت 2020

تزئین دکور آشپزخانه ( دکور کنار کابینت )

امروزه بهره گیری از قفسه های بدون درب در حاشیه کابینت ها بسیار رایج می باشد. در واقع هدف از این طراحی به نمایش گذاشتن تزئینات و اشیا دکوری می باشد. بنابراین بهتر است که از این فضا به نحوی دلنشین بهره گیری شود تا یک دکوراسیون زیبا در آشپزخانه داشته باشیم. نکات زیر به ایجاد هماهنگی در دکوراسیون کمک می کند.

1- پرهیز از شلوغی دکور کنار کابینت

شلوغی باعث می شود که زیبایی اشیا به چشم نیاید و نظر بیننده را جلب نمی کند. به همین منظور از بیش از 2 رنگ به عنوان رنگ های اصلی استفاده نکنید. در صورت تمایل به استفاده از رنگ های بیشتر، انتخاب رنگ باید هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل باشد.

2- بهره گیری از اعداد فرد

در صورتی که علاقمند به ظروف تزئینی هستید، از اشیا مورد علاقه تان به تعداد فرد استفاده کنید.

3- سبدهای تزئینی ، حس متفاوت بودن

سبدهای تزئینی علاوه بر اینکه زیبا هستند، موجب نظم دهی اشیا تزئینی در قفسه های آشپرخانه می شود. با بهره گیری از اشیا با رنگ های متناسب، هارمونی در دکوراسیون ایجاد نمایید. سبدهای با طول نسبتا زیاد و عمق کم برای تزئین کانتر آشپرخانه نیز مفید است.

امروزه بهره گیری از اکسسوری های مخصوص کابینت ؛ بهره گیری از فضای داخلی کابینت را به بهترین نحو دچار تحول نموده اند. برای اینکه یک چیدمان کارآمد در آشپزخانه داشته باشید، ایده های  چیدمان کابینت آشپزخانه را از دست ندهید.

مدل سنگ اپن آشپزخانه

صفحه کابینت از جمله اجزای تاثیر گذار در آشپزخانه می باشد که علاوه بر زیبایی، عمر کابینت ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. انواع مختلف کانتر در بازار موجود می باشد که به شرح بعضی از آن ها می پردازیم. برای مطالعه مزایا و معایب انواع کانتر در جنس های مارمونایت، SPL، کوارتز، کورین و … بلاگ انواع صفحه کابینت را مشاهده نمایید.

مدل سنگ اپن آشپزخانه

کانتر سنگ کوارتز

سنگ کوارتز به دلیل جنس سخت و ضد میکروب اش، بهترین انتخاب می باشد. این صفحات طبیعی و فاقد منافذ بوده؛ به همین دلیل کیفیت و ماندگاری بالایی دارند. کوارتز خش پذیر نبوده، در برابر ضربه مقاوم است و برای محیط زیست مضر نمی باشد.

رقیب اصلی کوارتز، سنگ گرانیت است که نیاز به مراقبت بیشتری دارد. طرح های رگه دار سنگ کوارتز زیبایی چشم گیری به دکوراسیون داخلی آشپزخانه می دهد. رنگ هایی مانند خاکستری، کرم، کرم-قهوه ای و سفید جزو رنگ های پر طرف دار برای اپن می باشد. لازم به ذکر است کوارتز در مقایسه با گزینه های دیگر، قیمت بیشتری دارد.

سنگ آشپزخانه

سنگ طبیعی برای کانتر آشپزخانه

مرمر از جمله سنگ های طبیعی و رایج در بازار می باشد. این سنگ ها دارای ظاهری جذاب بوده، اما می توان گفت معایب آن بیشتر از مزیت هایش به چشم می آید. وزن سنگ های طبیعی بالا بوده، در نتیجه در طولانی مدت به کابینت آسیب می رساند. علاوه بر این، لکه پذیر بوده و در برابر ضربه نیز مقاوم نمی باشد. همچنین؛ به هنگام کاهش دمای محیط، دمای سنگ نیز کاهش می یابد. در نتیجه تماس دست با سطح سنگ چندان خوشانید نخواهد بود.

کانتر MDF همراه با روکش HPL

این صفحات هسته ای از جنس ام دی اف دارند که سطح آن با ورق HPL پوشانیده می شود و بنام فرمیکا نیز شناخته شده اند. روکش HPL باعث می شود تا این صفحه ضد خش و لکه ناپذیر باشد و در برابر نفوذ آب نیز مقاوم گردد.

کانتر ام دی اف آشپزخانه

اجزای کارآمد در آشپزخانه

اجزای آشپزخانه باید به شکلی کارآمد انتخاب شوند تا عملکردی مفید داشته باشند. در ادامه برخی از ایده ها را در این خصوص معرفی می نماییم.

کابینت آشپزخانه

یکی از بزرگترین مشکلات در آشپزخانه استفاده ناکارآمد از فضای داخلی کابینت ها است. طراحی کابینت متناسب با محیط و دکوراسیون آشپزخانه و تعبیه مناسب قفسه ها و کشوها تا حد چشمگیری به حل این مشکل کمک کرده است. در واقع طراحی کابینت با در نظر گرفتن فضای تجهیزاتی از جمله یخچال، ماشین لباس شویی و … منجر به استفاده بهینه از فضای موجود می شود.

کابینت جا دار جدید

سینک ظرفشویی

یکی از مهم ترین اجزای آشپزخانه، سینک ظرفشویی می باشد. سینک از جنس استیل ، گرانیت ، کورین و شیشه ای رایج هستند که هر کدام ویژگی های منحصربفردی دارند.

سینک استیل : استیل برای آشپزخانه های لوکس چندان رایج نمی باشد. حال شاید این سوال مطرح شود که آیا سینک استیل خوب است ؟ پیشنهاد می شود در صورتی که ماشین ظرفشویی ندارید از این سینک استفاده نکنید. زیرا ظرف هایی که در طول روز شست و شو می نمایید حجم زیادی خواهند داشت و این امر موجب آبریزی زیاد می شود.

سینک گرانیتی : این سیک برای آشپزخانه هایی با کابینت های لوکس که مجهز به ماشین ظرفشویی نیز هستند، کاربردی است. در نظر داشته باشید در مناطقی که میزان رسوبات محلول در آب مصرفی بالاست؛ بهتر است از این گزینه استفاده نکنید.

اشتباهاتی رایج در انتخاب سینک ظرفشویی

خرید سینک باید پس از قطعی شدن طراحی کابینت انجام گیرد؛ در غیر این صورت ممکن است در خصوص جنس، طرح، رنگ، ابعاد، تعداد لگن و جهت سینک دچار اشتباهاتی شوید. توصیه می شود برای کاهش هزینه ها اقدام به خرید سینک های ارزان قیمت ننمایید، زیرا بناچار هزینه ای مجدد را در کوتاه مدت پرداخت خواهید نمود. برخی از افراد با انتخاب یک سینک بزرگ، امکان نصب ماشین ظرفشویی و یا لباسشویی را از خودشان سلب می نمایند. بنابراین بهتر است ابعاد سینک را متناسب با متراژ آشپزخانه انتخاب نمایید.در صورتی که سینک مقابل پنجره قرار می گیرد؛ توجه نمایید که شیر ظرفشویی مانع از باز شدن پنجره نشود.

سینک آشپزخانه

برداشتن کف آشپزخانه

در صورتی که قصد برداشتن کف آشپزخانه و بروزسانی کاشی های قدیمی را دارید؛ گزینه های متنوعی از نظر متریال، رنگ ، طرح و … وجود دارد. شاید این سوال برای شما مطرح شود که آیا ضرورتی دارد که متریال و طرح کف پذیرایی با کف آشپزخانه یکسان باشد ؟ برای پاسخ به این سوال می توان گفت که این امر وابسته به عوامل متعددی است.

در صورتی که متراژ خانه نسبتاً بالا می باشد و طراحی خانه بصورتی است که کف آشپزخانه از پذیرایی دید ندارد، می توانید از متریال مجزا بهره ببرید. ضرورتی ندارد که کف آشپزخانه با یک خط مستقیم از کف پذیرایی جدا شود، بلکه می توانید یک طراحی خاص را برای آن در نظر بگیرید.

سبک خانه نیز از جمله عواملی است که باید در نظر بگیرید. در سبک مینیمال نباید از طرح ها و متریال متعدد در فضا بهره برد، بنابراین بهتر است که کف هر دو فضا یکسان باشد. اما در سبک های مدرن و روستیک این محدودیت وجود ندارد.

برای انتخاب رنگ کف آشپزخانه بهتر است رنگ کابینت ها، صفحه بین کابینت و میزان نور دریافتی را مد نظر قرار دهید. برای فضای کوچک و کم نور بهتر است از رنگ روشن برای کف آشپزخانه بهره ببرید.

انتخاب متریال مناسب برای کف آشپزخانه

سنگ و پارکت از جمله گزینه های محبوب برای کف آشپزخانه می باشد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

پارکت به دلیل راحتی، طبیعت گرم و شیک بودن همواره اولین انتخاب بوده است. جنس پارکت در انواع مختلفی از چوب های مصنوعی موجود می باشد که با بهره گیری از فینیشینگ های متعدد، ضد آب و عایق حرارت هستند. به روز ترین رنگ های پارکت آشپزخانه به شرح زیر می باشد.

تعویض کف آشپزخانه

پارکت آشپزخانه دودی 

این طرح از پارکت طی یک فرایند خاص در روند تولید دچار تغییر رنگ می شود، به همین دلیل بنام پارکت دودی شناخته شده است. زیرا طیف های روشن و تیره در کف مشاهده می شود. طرح هایی که رنگ های تیره در آن ها مشهودتر است، انتخاب جذابی برای آشپزخانه است.

پارکت دودی آشپزخانه

پارکت آشپزخانه قهوه ای روشن

این رنگ از پارکت به عنوان سبک اروپایی شناخته شده است و از مزایای آن برقراری هارمونی بینظیر با رنگ های تیره در محیط می باشد. پارکت قهوه ای روشن در گذر زمان نیز جزو رنگ های روز باقی می ماند.

کف آشپزخانه

پارکت آشپزخانه طوسی

پارکت در اصل الهام گرفته از سبک کلاسیک می باشد. اما با اندکی تغییر برای سبک های مدرن و مینیمال نیز مورد استفاده خواهد بود. پارکت طوسی به دلیل داشتن رنگی خنثی در کنار کابینت های سفید و سایر رنگ های تاکیدی از جمله قرمز و یا آبی، ترکیبی خاص را خلق می نماید.

کف آشپزخانه مدرن

برداشتن کف و اجرای سنگ

سنگ در میان عموم بسیار محبوب می باشد. در واقع سنگ به عنوان یک متریال طبیعی، زیبایی و تنوع بالایی داشته و عمر بالایی نیز دارد. بزرگترین مزیت سنگ عدم نیاز به تعمیر و نگهداری و همچنین نظافت آسان آن می باشد. اما به یاد داشته باشید که طبیعت سرامیک سرد می باشد؛ در نتیجه فقط برای فضاهایی که گرمایش از کف انجام می شود مناسب است.

بر داشتن کف آشپزخانه

آشپزخانه جزیره ای

کابینت های جزیره ای مناسب برای آشپزخانه های نسبتاً بزرگ بوده و معمولا چندین منظوره هستند. در این طرح کمتر از کابینت های دیواری استفاده می شود، با این حال فضای خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد. تجهیزات آشپزخانه در داخل کانترها قرار گرفته و فضایی به عنوان میز و بار نیز در نظر گرفته می شود. این آشپزخانه می تواند از بخشی از فضای پذیرایی نیز استفاده کند، که این موضوع جذابیت خاصی را به دکوراسیون داخلی پذیرایی می دهد.

آشپزخانه جزیره ای

طراحی جزیره آشپزخانه متناسب با کابینت انجام می گردد. جزیره های ساخته شده از چوب و ام دی اف محبوبیت زیادی دارند و در انواع ثابت و متحرک قابل اجرا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه جزیره آشپزخانه کلاسیک  مراجعه فرمایید.

اهمیت نور در آشپزخانه مدرن

امروزه طراحی آشپزخانه های روشن به گونه ای انجام می شود تا با نور کافی در محیط وجود داشته باشد. بهره گیری از نور طبیعی منجر می شود که در طول روز نیازی به نورهای مصنوعی نداشته باشید. علاوه بر این، نور خورشید حس خوبی را در آشپزخانه به شما منتقل می نماید.

در ادامه به بررسی روش هایی برای بهره گیری از نور کافی در آشپزخانه می پردازیم.

تاثیر کف‌پوش در نورپردازی آشپزخانه

اگر کف‌پوش آشپزخانه به گونه ای باشد که نور را منعکس ‌کند، با هر نوع نور پردازی امکان روشن شدن کل آشپزخانه فراهم می گردد. یکی از بهترین شیوه ها، بهره گیری از نورهای سقفی است، تا کف پوش نور را در محیط منعکس کند.

روشنایی آشپزخانه

 نور پردازی داخل کابینت آشپزخانه

روشنایی کابینت ها تاثیر فوق العاده ای در فعالیت های شما دارد. پیشنهاد می شود در داخل کابینت از چراغ زیر کابینتی مانند ریسه های ال ای دی استفاده نمایید. برای کابینت هایی که درب شیشه ای دارند و داخل آنها دکور چیده می شود، از چراغ های مناسب بهره ببرید.

نورپردازی آشپزخانه

روشنایی جزیره و یا کانتر آشپزخانه

نورپردازی جزیره و یا کانتر آشپزخانه نیز حائز اهمیت می باشد. بهترین روش برای تأمین نور کانتر یا جزیره به کارگیری آویزها یا چراغ های توکار است. بهتر است که این چراغ ها، کلیدی مستقل از نور اصلی آشپزخانه داشته باشند.

دیوار آشپزخانه

در آشپزخانه های مدرن از کاشی های طرح آجر استفاده می کنند. جدیدترین تایل ها، کاشی های سایز بزرگ هستند که در طرح ها و رنگ های متنوع مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ دیوار باید متناسب با دکوراسیون انتخاب می شود. در آشپزخانه های کلاسیک از رنگ های خنثی استفاده می کنند. دیوار پوش های ماربل، کوارتز، چوب و … بسیار محبوب هستند. در صورتی که کابینت ها بلند نباشند، دیوارپوش می تواند تا سقف نیز کشیده شود.

دیوار آشپزخانه

تکنولوژی در آشپزخانه

تکنولوژی در قالب وسایل هوشمند بخشی از آشپزخانه های امروزی است. کارشناسان Houseace (وبسایت استرالیایی در زمینه طراحی داخلی) معتقد هستند که یک آشپزخانه هوشمند تحولی در طراحی داخلی ایجاد می نماید. در واقع امروزه آشپزخانه بر مبنای فناوری های روز طراحی می شود که این امر موجب آسایش هر صاحب خانه ای می شود.

به عنوان مثال حسگرهای شیر آب، اعلان یخچال هوشمند که به شما اطلاع میدهد موقع خرید است و یا قهوه ساز هایی که با برنامه ریزی قبلی قهوه شما را آماده می کنند. حتی صفحه نور تلفن همراه هوشمند شما مطابق با نورپردازی محیط تنظیم می شود. در نتیجه مهم ترین تغییر استفاده از گجت ها و تکنولوژی های جدید در آشپزخانه است.

در واقع با پیشرفت تکنولوژی، دکوراسیون داخلی آشپزخانه نیز متحول گردیده و این امر به طرز چشم گیری منجر به محبوبیت آشپزخانه های مدرن شده است. استفاده از طرح های ساده و نور طبیعی در دیزاین های مدرن بسیار رایج می باشد.

آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه و فضای بیرونی

امروزه معماران آشپزخانه را متصل به فضای بیرونی و یا پاسیو طراحی می کنند. با نصب یک درب شیشه ای در آشپزخانه، می توان این دو فضا را به هم وصل کرد. همچنین پنجره های بزرگتر در جوار سینک جایگزین پنجره های کوچک شده اند.

فضای بیرونی آشپزخانه

هود استیل آشپزخانه

به تازگی طراحان داخلی بر طرح هود توجه بیشتری کرده اند. هود باید متناسب با سبک آشپزخانه انتخاب شود. هود استیل در کنار کابینت چوبی ترکیب بسیار محبوبی است. لازم به ذکر است هود های استیل گران قیمت بوده، اما این انتخاب در زیبایی دکوراسیون شما تاثیرگذار می باشد.

با بکارگیری این ایده های جذاب در محیط آشپزخانه، می توان یک فضای متفاوت و دوستانه را خلق کرد. اما اگر بودجه و زمان کافی برای ایجاد تنوع در همه اجزای دکوراسیون آشپزخانه خود را ندارید، می توانید تنها با تغییر یک یا دو مورد از موارد فوق، فضایی متفاوت را در خانه خود ایجاد نمایید. عکس های آشپزخانه را در سبک های کلاسیک، مدرن، روستیک و … مشاهده بفرمایید.

در ادامه گالری عکس های دکوراسیون آشپزخانه را در سبک های متنوع مشاهده نمایید. این تصاویر الهام بخش شما برای طراحی آشپزخانه خواهد بود.

گالری عکس از مدل آشپزخانه

سوالات متداول

کابینت با طرح های روز ، تعبیه جای ماشین آلات آشپزخانه در کابینت ، کانتر و یا جزیره وسط، استفاده از سنگ های طرح روز، هماهنگی رنگ کف با المان های موجود در آشپزخانه و نورپردازی هوشمندانه مهم ترین موارد برای بهترین دکوراسیون آشپزخانه هستند.

دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار خود را با پرده های شید بالونی، زبرا و یا رومی زیباتر کنید. در صورتی که نور کافی دارید پرورش گیاهان طبیعی مانند نعناع، ریحان و رزماری ایده خوبی است. دکوری کابینت خود را با ظروف مورد علاقه تان تزئین کنید به گونه ای که شلوغ نشود.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *