راهنمای خرید درب ضد سرقت


فراهم آوردن خانه ای امن، نقش مهمی در آرامش افراد خانواده دارد. یکی از اقدامات موثر در راستای افزایش امنیت ساختمان، خرید درب ضد سرقت می باشد. امروزه آپارتمان های نوساز مجهز به دربهای ضد سرقت هستند. اکثر افراد اقدام به جایگزین نمودن درب های معمولی با انواع ضد سرقت می نمایند. به همین جهت ضروری است با مطالعه ” راهنمای خرید درب ضد سرقت ” ، اطلاعات فنی در این خصوص کسب نمایید تا یک انتخاب مناسب داشته باشید.

راهنمای خرید درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت در انواع تولید داخلی و خارجی در بازار موجود هستند. این درب ها دارای ویژگی ها و قیمت های متفاوتی می باشند. بنابراین برای انتخاب یک درب ضد سرقت مطمئن و استاندارد، باید اطلاعات کافی در خصوص ساختار درب، چهارچوب، سیستم قفل و یراق آلات آن کسب نمایید. این امر منجر می شود تا با شناخت نقاط ضعف و قوت هر کدام، درب ها را با یکدیگر مقایسه نمایید.
در مقاله ” راهنمای خرید درب ضد سرقت ” سعی شده است تا ساختار درب، ابعاد استاندارد و سیستم امنیتی درب را به صورت جامع و فنی مورد بررسی قرار دهیم.

درب ضد سرقت چوبی

انواع درب های ضد سرقت

رایج ترین انواع درب های ضد سرقت در کشور به 3 گروه تقسیم می شوند :

درب ضد سرقت ترک : این درب ها از جمله مرغوب ترین دربهای ضد سرقت هستند که دارای ساختاری مقاوم و مطمئن بوده و در کشور ترکیه تولید می گردند. بدیهی است که واردات درب ترک اصل مستلزم هزینه بالایی خواهد بود. البته درب های ترک مونتاژ ایران نیز در بازار موجود هستند که قیمت کمتری دارند.

امروزه درب ترک اصل به کشور ایران وارد نمی گردد، اما در صورتی که درب های مونتاژ ایران به فروش برسد قیمتی در حدود 15.000.000 الی 17.000.000 تومان دارند.

خرید درب ضد سرقت ترک

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده انواع طرح های درب ضد سرقت ایرانی با کیفیت مشابه ترک، صفحه در ضد سرقت ترک را ملاحظه فرمایید

درب ضد سرقت چینی : درب های چینی در کشور چین تولید می شوند و ساختار آن ها در مقایسه با درب های ترک ضعیف تر می باشد، به همین دلیل قیمت مناسب تری در مقایسه با درب های ترک دارند.

قیمت درب های چینی در حدود 7.000.000 تا 12.000.000 تومان می باشد.

درب ضد سرقت ایرانی : تولیدکنندگان ایرانی نیز اقدام به تولید درب های ضد سرقت نموده اند. انواع درب های ایرانی با کیفیت های مرغوب (مشابه ترک ) و یا متوسط در بازار موجود می باشد. در نتیجه قیمت درب های ایرانی با توجه به ساختار و کیفیت درب ممکن است بالا و یا پایین باشد.

درب های ضد سرقت ایرانی با توجه به ساختار داخلی و کیفیت ساخت شان از 6.000.000 تا 20.000.000 تومان قیمت دارند.

درب ضد سرقت ایرانی

ساختار درب ؛ مهم ترین بخش راهنمای خرید درب ضد سرقت

از آنجایی که این درب باید در برابر هر گونه ضربه و فشار دیلم مقاوم باشد؛ ضروری است تا ساختار درب به شکل مقاومی طراحی گردد. به همین جهت از یک لایه ورق فولادی با ضخامت 0.7 تا 1.25 میلیمتر در هسته درب بهره گرفته می شود. بدیهی است هر چه ضخامت ورق فولادی بیشتر باشد، وزن درب نیز بیشتر خواهد بود و میزان امنیت بیشتری را فراهم می آورد.

لازم به ذکر است درب های ترک اصل دارای ورق فلزی با ضخامت 1.25 بوده، در حالیکه در ساختار درب های چینی درجه دو از ورق 0.75 میلیمتر بهره گرفته می شود. البته درب های چینی درجه یک و مرغوب با ورق فولادی به ضخامت 1.25 میلیمتر نیز تولید می گردند.

برای زیبایی درب های ضد سرقت، هسته درب یا همان ورق فولادی با چوب پوشانیده می شود تا فلز در سطح درب دیده نشود. با توجه به انعطاف پذیری بالایی که چوب دارد، تولید کنندگان قادر خواهند بود تا درب را مناسب برای انواع سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک طراحی نمایند.

در ساختار درب های ضد سرقت لوکس از پلی استایرن، پشم شیشه و یا پشم سنگ نیز به عنوان عایق صوت و حرارت بهره گرفته می شود. این امر موجب افزایش قیمت نهایی درب نیز می گردد.

درب ضد سرقت کلاسیک

ویژگی های چهارچوب درب ضد سرقت

چهارچوب باید مقاومت کافی را در برابر عوامل نفوذی از قبیل دیلم داشته باشد، در نتیجه از چهارچوب فلزی برای دربهای ضد سرقت بهره گرفته می شود. علاوه بر این، وزن درب ضد سرقت به واسطه ورق فولادی بکار گرفته در آن بالا می باشد و چهارچوب فلزی توان نگهداری درب سنگین را دارد.

ضروری است در فریم داخل دیوار از قوطی فلزی 40*80 و یا 40*100 بهره گرفته شود. همچنین باید تعدادی لقمه آهنی در پشت چهارچوب جوش داده شود تا بتوان چهارچوب را به فریم داخل دیوار جوش داد.

بهره گیری از درزگیر بر روی چهارچوب نیز باعث می شود تا درب به هنگام بسته شدن صدای ناهنجاری تولید نکند.

چهارچوب درب ضد سرقت

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

ابعاد این درب ها باید متناسب با فضای موجود سفارشی سازی گردند، با اینحال برندهای تولید کننده درب های ضد سرقت دارای اندازه استاندارد به خصوصی هستند. نکته قابل توجه این است که این درب ها به عنوان درب ورودی واحد بکار گرفته می شوند، بنابراین باید اندازه آن به گونه ای باشد که بتوان اجزای بزرگی از قبیل یخچال را به سادگی از آن عبور داد.

بازشوی استاندارد درب های ضد سرقت در حدود 213 در 100 سانتیمتر می باشد که قابلیت سفارشی سازی در ابعاد بزرگتر و یا کوچک تر را خواهد داشت.

برای آگاهی از ابعاد درب های ضد سرقت تولید شده توسط کمپانی های ترک و چین، به صفحه ابعاد و اندازه های درب های ضد سرقت مراجعه فرمایید

تولیدکننده درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت

قفل های ضد سرقت در مقایسه با قفل های معمولی ساختار پیچیده تری داشته، همین امر باعث می شود درب نفوذ ناپذیر گردد. نکته جالب در خصوص این درب ها، تجهیز آن ها به بیش از یک قفل می باشد. بطور معمول از قفل اصلی همراه با یک قفل کمکی و یا بیش از دو قفل ( مولتی پوینت ) که از نقاط مختلف و در جهات عمودی و افقی عمل می نمایند، بهره گرفته می شود. قفل های مولتی پوینت به یک اهرم مرکزی متصل هستند که در داخل درب کار گذاشته می شود، در نتیجه تمامی قفل ها همزمان با قفل اصلی عمل می نمایند.

این قفل ها همچنین دارای چندین زبانه هستند، در نتیجه باز کردن غیر مجاز آن ها میسر نمی باشد.

برای کسب اطلاعات در خصوص قفل های درب ضد سرقت و مشاهده قیمت انواع قفل، به صفحه انواع قفل درب ضد سرقت مراجعه فرمایید

قفل درب ضد سرقت

راهنمای خرید اینترنتی درب ضد سرقت

امروزه با توسعه تکنولوژی در جهان و رواج داد و ستد الکترونیک و همچنین استفاده اکثر افراد از گوشی های هوشمند، خرید اینترنتی در حال رشد است. حال مهم ترین سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که هنگام خرید اینترنتی درب ضد سرقت، به چه مواردی دقت نماییم تا بهترین و مطمئن ترین خرید را داشته باشیم؟

نقشه جزئیات درب (اُتوکَد)

می توان گفت مهم ترین عاملی که نشانده هنده اصالت درب و اثبات این امر که یک شرکت تولیدکننده اصلی محصولاتش می باشد ؛ نقشه جزئیات درب است. در حقیقت برخی از شرکت ها به عنوان یک واسط اقدام به فروش درب هایی می نمایند که توسط سایر برندها تولید شده اند.

در واقع مشاهده نقشه های اُتوکَد دقیق ترین اطلاعات را به شکل تصویری در اختیار خریداران قرار می دهد. شاید بتوان گفت اکثر سایت های ایرانی در زمینه فروش درب، نقشه جزئیات درب ها را ارائه نمی دهند و شرکت روماک جز معدود تولید کننده ها و وبسایت های ایرانی است که نقشه های اتوکد را در اختیار کارفرمایان قرار می دهد. در حقیقت به این شکل خریداران را برای رسیدن به آنچه مدنظرشان است راهنمایی نماید.

چشمی درب ضد سرقت

عکس با کیفیت همراه با تمام جزئیات درب ضد سرقت

در هنگام خرید درب ضد سرقت به این نکته توجه داشته باشید که عکس ها کپی شده نباشند. همچنین ضروری است تا از تمام جزئیات درب عکاسی شده باشد، به صورتی که گویای تمامی اجزای تشکیل دهنده آن باشد.

عکس زیر جرئیات درب ضد سرقت تولید شرکت روماک را نمایش می دهد.

جزئیات درب ضد سرقت

بیان ویژگی های مهم درب

در خرید اینترنتی درب ضد سرقت؛ ضرورت دارد که وبسایت درب را از چند وجه مورد بررسی قرار دهد و اطلاعات مهمی در مورد تمامی ویژگی های درب در اختیار بازدید کنندگان بگذارد. در پایین مهم ترین ویژگی هایی که مشتریان باید در مورد آن اطلاعات داشته باشند؛ آورده شده است:

ویژگی های ظاهری درب : در این بخش بیشتر درباره نمای بیرونی درب توضیح داده می شود. مواردی نظیر نوع طراحی درب، چوب به کار رفته در ساختار آن، روکوب و پشت کوب، قفل و یراق آلات درب و هر آنچه قابل مشاهده با چشم است، مورد بررسی قرار می گیرد.

ویژگی های فنی درب : در ویژگی فنی بیشتر درمورد ساختار و متریال اصلی درب توضیح داده می شود. برای مثال درباره ویژگی ورق فولادی استفاده شده در درب یا مواردی از جمله جنس دستگیره های درب و نوع رنگ آمیزی آن توضیح داده می شود.

ویژگی های مقاومتی درب: همانطور که از نامش مشخص است ؛ درباره مقاومت درب در برابر سایش، ضربه، رطوبت و یا عایق بودن آن اطلاعات به خریداران می دهد.

در نهایت می توان گفت، هدف از خرید درب ضد سرقت تامین امنیت و آرامش می باشد. بنابراین بهتر است کیفیت را برای پرداخت هزینه ای کمتر قربانی ننمایید.

سوالات متداول

ضخامت ورق فولادی بکار برده شده در هسته درب، سیستم قفل درب، نوع چهارچوب و لولاها از جمله مهم ترین ویژگی هایی هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند.

در صورتی که قصد خریداری درب ضد سرقت ایرانی را دارید؛ بهتر است اقدام به انتخاب یک برند سرشناس و مطمئن نمایید تا ساختار درب مطابق با استانداردها باشد.

بهترین روش برای کسب اطمینان بازدید حضوری و بررسی درب به صورت فیزیکی است. همچنین برای آگاهی از ساختار درب؛ نقشه اتوکد درب را بررسی نمایید .

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *