ابعاد درب ضد سرقت


ابعاد درب ضد سرقت تک لنگه یا دولنگه همواره یکی از مهم ترین سوال ها مطرح شده بین مشتریان عزیز می باشد. همانطور که می دانید تغییر ابعاد درب های امنیتی و افزایش طول و یا عرض آن، موجب بالا رفتن قیمت نهایی درب می شود، از این رو وارد کنندگان و مصرف کنندگان دربهای ضد سرقت مایل اند از درب با ابعاد استاندارد (تولید شده توسط شرکت سازنده) استفاده نمایند و سفارش های خود را به سمت همان ابعاد پیشنهادی ببرند تا بتوانند هزینه خرید و همچنین مدت زمان تحویل درب را کاهش دهند. لازم به ذکر است قبل از خریدن لوازم ایمنی برای درب های خود ابتدا ضخامت، ارتفاع و عرض درب را در نظر بگیرید تا بهترین گزینه برای منزلتان انتخاب نمایید.

از این رو  قصد داریم در این پست ابعاد استاندارد دربهای ضد سرقت در نقاط مختلف جهان را بررسی نماییم و به سوالات زیر پاسخ دهیم:
آیا ابعادی ثابت و استانداردی جهانی برای درب ضد سرقت وجود دارد؟
آیا ابعاد درب ضد سرقت در کشورهای مختلف متفاوت است؟
هنگام خرید درب ضد سرقت به چه نکاتی درمورد ابعاد آن باید دقت نماییم؟

برای پاسخ به سوالات فوق کافیست مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

سر فصل ها:

  1. ابعاد استاندارد درب های ضد سرقت ترک
  2. ابعاد و اندازه درب های ضد سرقت تولیدی اروپا
  3. ابعاد استاندارد درب امنیتی چینی
  4. ابعاد درب ضد سرقت ایرانی
  5. نکات مهم هنگام اندازه گیری ابعاد درب امنیتی نصب
  6. مشکلات به وجود آمده در درب ضد سرقت به دلیل عدم اندازه گیری دقیق

ابعاد درب ضد سرقت سفید ایرانی

لازم به ذکر است به غیر از اندازه درب باید طراحی آن به شکلی باشد که در برابر فشاری معادل 159 کیلوگرم(برابر وزن یک ببر)، مقاومت کند. بیشترمحافظ های میله ای درب های ضد سرقت از فولاد مقاوم و یا فلزی که از درب های ضد سرقت پلاستیکی مقاوم تر است ساخته شده اند. همچنین اطمینان حاصل کنید قفل هایی که برای درب استفاده می کنید به کفپوش های شما آسیبی نزند. همچنین از لوازم ایمنی استفاده کنید که پایه های پلاستیکی داشته باشد تا در زمان فشار کفپوش ها را نخراشد.

ابعاد درب ضد سرقت ترک (تک لنگه)

درب ضد سرقت ترک به دلیل کیفیت بالای ساخت و همچنین سهولت در وارادات نسبت به سایر کشورهای تولید کننده درب ضد سرقت همواره پرطرفدارترین و پرفروش ترین درب ضد سرقت وارداتی در ایران محسوب می شود.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ترک در داخل این کشور معمولاً 108×212  سانتی متر است که بازشو مفید درب 90×205  سانتی متر می باشد. اما ابعاد درب های ضدسرقت ترک وارداتی به ایران،با توجه به تمایل کارفرمایان برای استفاده از درب های بزرگ تر دستخوش تغییراتی شده است. ابعاد دربهای ضد سرقت وارداتی ترک و مونتاژ ایران 101×205 و 97×204  سانتی متر می باشد که باز شو مفید آن به ترتیب 97×204 و 93×203 سانتی متر است.
ذکر این نکته ضروری است که برای دربهای ضدسرقت ایرانی،استاندارد خاصی وجود ندارد و معمولاً دارای ابعاد متغییری می باشد که با توجه به نیاز کارفرمایان تعیین می گردد.
همانطور که در بالا مطالعه کردید می توان نتیجه گرفت کارفرمایان ایرانی تمایلی به استفاده از ابعاد استاندارد تولیدی کشور ترکیه ندارند و ترجیح می دهند از ابعاد بزرگتری نسبت به نمونه ترک آن استفاده نمایند.

تصویر زیر مربوط به ابعاد در ضد سرقت ترک مدل پرنس (وارد شده توسط شرکت روماک) می باشد، همانطور که در نقشه اتوکد درب مشاهده می نمایید این درب باز شوی مفیدی، مطابق با نظر کارفرمایان عزیز داخل کشور را دارد.

یک پیشنهاد
جهت مشاهده انواع مدل درب های ترک به صفحه درب ضد سرقت ترک اصل مراجعه فرمایید

ابعاد درب ضد سرقت

ابعاد درب های ضد سرقت اروپایی

کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه از جمله مهمترین تولید کنندگان درب ضد سرقت در جهان می باشند که همواره از جدید ترین و مدرن ترین روش ها برای تولید درب های امنیتی استفاده می نمایند از این رو ابعاد در نظر گرفته شده توسط این شرکت ها در تعیین ابعاد استاندارد درب ضد سرقت بسیار حائز اهمیت است اما متاسفانه ابعاد استاندارد تولیدی هر یک از شرکت ها در اروپا با یکدیگر متفاوت می باشد و اندازه ثابت و مشخصی ندارد

بطور کلی درب ورودی استاندارد عرضی بین 72 تا 91.5 سانتی متر و طولی برابر 203 سانتی متر دارد. با این حال به خاطر داشته باشید هر دربی ابعاد متفاوتی دارد.  لازم به ذکر است بجز درب امنیتی باید به دنبال محافظ میله ای و یا قفل قابل حملی باشید که قابلیت تنظیم شدن داشته باشد تا مناسب همه ی دربهای خانه تان باشد. در ادامه با توجه به اینکه نمی توان اندازه ثابتی را  ابعاد را درنظر گرفت،درب های امنیتی شرکت های مختلف را جداگانه مورد بررسی قرار دهیم

ابعاد دربهای ضد سدقت شرکت okey:

ابعاد دربهای ضدسرقت ایتالیایی برند okey دارای بازشو مفید به طول و عرض 92×205 سانتی متر هستند که اندازه پشت تا پشت روکوب آن108×213سانتی متر می باشد. ابعاد این شرکت بسیار به ابعاد درب های ضد سرقت ترک نزدیک می باشد.

ابعاد درب های ضد سرقت شرکت Pd secure :

برند Pd secure نیز درب های تولیدی خود را با ابعاد106×216 سانتی متر عرضه می نماید که بازشو مفید در نظر گرفته شده برای این مدل درب  98×214 می باشد. ابعاد درب های این شرکت نسبت به سایر شرکت ها کمی بزرگتر است.

ابعاد دربهای ضد سرقت شرکت Golden door :

درب ضد سرقت تولیدی برند Golden door دارای باز شوی مفید با ابعاد 95×206 می باشد که این اندازه از ابعاد شرکت okey بزرگتر و نسبت به شرکت Pd secure کوچکتر می باشد.

ابعاد درب ضد سرقت

ابعاد درب های ضد سرقت چینی :

با توجه به قیمت مناسب درب ضد سرقت چینی، این درب طرفداران زیادی در بازار پیدا کرده است، اما همانطور که قبلا ذکر شد درب های چینی به دلیل عدم استاندارد سازی مطلوب از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار نیستند. ابعاد درب ضد سرقت چینی معمولا 105X210 سانتی متر می باشد همانطور که می دانید حداقل عرض استاندارد برای یک درب ورودی حدود 90 سانتی متر است، بنابراین این درب ها از این نظر استاندارد می باشند، البته این بدان معنا نیست که تمامی درب های ضد سرقت چینی چینین ابعادی دارند و طبیعتا ممکن است شرکت های مختلف استاندارد های دیگر نیز داشته باشند. البته همانطور که قبلا ذکر شد دلیل بی کیفیتی درب ضد سرقت چینی مربوط به ابعاد آن نیست و بیشتر مربوط به مترال به کار رفته در ساخت درب می باشد.

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی :

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی هم باتوجه به تولید کننده های  مختلف متفاوت است، برای مثال درب ضد سرقت موریس تولیدی شرکت روماک دارای ابعاد مفید باز شوی 95×214 می باشد و قابلیت ساخت تا عرض مفید بازشوی 110 سانتی متر را هم داراد، این بدین معناست که امکان سفارشی سازی به راحتی میسر می باشد و این مسئله از مزیت های درب ضد سرقت ایرانی نسبت به سایر درب های وارداتی می باشد.

ابعاد درب ضد سرقت

سایر نکات مهم در مورد ابعاد دربهای ضد سرقت :

با بررسی دقیق ابعاد دربهای ضد سرقت و مشاهده نمونه های تولید شده در صنعت دربهای ضد سرقت در نقاط مختلف جهان به این نتیجه می رسیم که استاندارد مشخص و بین المللی برای ابعاد درب های ضدسرقت وجود ندارد و با توجه به درخواست کارفرمایان و سفارش دهندگان قابل تغییر می باشند. نکته ی مهمی که باید در خرید و سفارش دربهای ضد سرقت مد نظر قرار داد این است که ابعاد طول و عرض درب ضد سرقت حتی الامکان از110×230سانتی متر بیشتر نشود،زیرا در غیر اینصورت موجب سنگینی درب و افتادگی آن شده و پس از مدتی،مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. توصیه می گردد برای ابعاد بزرگتر راه حل دیگری پیدا کنید(مانند ایجاد کتیبه) و همچنین اندازه مناسبی برای درزهای بین چهارچوب و بازشو در نظر گرفته شود. به این مسئله باید توجه داشته باشیم که تولید درب ضد سرقت با طول و عرض مفید بازشو کمتر از ابعاد ذکر شده،برای جابجایی لوازم بزرگ مانند یخچال ساید بای ساید مشکل به وجود خواهد آورد.

اندازه گیری درب ضد سرقت

به چه نکاتی هنگام اندازه گیری ابعاد درب ضد سرقت می بایست دقت کرد ؟

شما می توانید شخصا اقدام به اندازه گیری درب نمایید اما ما به شما پیشنهاد می کنیم این کار را به یک متخصص بسپارید زیرا اندازه گیری درب امنیتی دارای پیچیدیگی های خاصی می باشد، به هر حال اگر به هر دلیلی تمایل داشتید خودتان ابعاد درب را اندازه گیری نمایید به نکات زیر دقت کنید:

قرارگیری درب شما بسیار مهم است ممکن است در سمت چپ یا راست باشد همچنین مهم است که برنامه ریزی های زیر را انجام دهید.

1-  زمان اندازه گیری: اندازه گیری درب می بایست پس از اتمام کف و دیوارها صورت گیرد زیرا ارتفاع کف و عرض دیوار به شدت در اندازه نهایی ارتفاع و عرض درب امنیتی تاثیر گذار است.

2-شکاف درب و چهارچوب : به اندازه شکاف بین درب و چهارچوب دقت نمایید این فضا می بایست  به درستی توسط فوم  پوشش داده شود هرچه این فاصله کمتر باشد درب، عایق بهتری برابر صدا و گرما است.

3-سه بار اندازه بگیرید: هر بعد باید سه بار اندازه گیری شود یعنی ارتفاع می بایست در چپ، مرکز و سمت راست و عرض درب، در بالا، مرکز و پایین اندازه گیری شود این کار دقت اندازه گیری را به شدت بالا می برد. درباره عرض درب این نکته بسیار مهم است که در بین اندازه های گرفته شده کمترین مقدار را به عنوان سایز اصلی در نظر بگیرید.

2-میلی متری اندازه بگیرید : جهت اندازه گیری درب امنیتی خود می بایست تمامی ابعاد را به میلی اندازه بزنید و همچنین عرض های شکاف را در اطراف محیط در نظر بگیرید.

3-درب باید مستطیل باشد: درب باز شده شما باید مستطیل باشد یعنی زاویه داخلی 90 درجه باشد و همچنین حتما دو قطر را اندازه گیری و مقایسه نمایید.

4-جهت باز شدن درب :جهت باز شدن درب (داخلی یا خارجی بودن) را تعیین کنید برای مثال شما وقتی از داخل اتاق به درب نگاه می کنید درب شما به داخل باز می شود و دسته در سمت چپ قرار می گیرد.

5-اندازه گیری دقیق : هنگام اندازه گیری درب باید تمامی ابعاد استاندارد را داشته باشید و بر اساس آن اندازه گیری کنید سطح کف باید معلوم باشد اندازه گیری باید با استفاده از یک دستگاه دقیق انجام شود.

شرکت روماک با استخدام متخصصان کار بلد آماده کمک و مشاوره به کارفرمایان عزیز در زمینه اندازه گیری درب ضد سرقت می باشد از این رو کافیست با شماره های شرکت( موجود در قسمت تماس با ما) تماس بگیرید.

درب ضد سرقت

مشکلات به وجود آمده در درب به دلیل عدم دقت در انداره گیری ابعاد :

شاید این بخش در ظاهر ارتباط چندانی به ابعاد درب نداشته باشد اما اشتباه در محاسبات اندازه گیری درب ضد سرقت موجب ایجاد چنین نقص هایی می گردد در اینجا این هر یک از این نواقص را بیان خواهیم کرد و راه حل برطرف کردن آنها را بررسی می نماییم.

عدم حرکت روان درب های ضد سرقت:

حرکت نامناسب درب حسی خوبی را در صاحب خانه و حتی مهمان ایجاد می کند از این رو ترمیم آن یکی از مهمترین موارد تعمیری درب می باشد، این مشکل 3 دلیل اصلی دارد:

1. سنگینی درب : شاید سنگین بودن درب ضد سرقت مسئله بسیار عجیبی نباشد و از ویژگی های این درب محسوب شود اما وزن بیش از حد زیاد آن موجب اختلال در حرکت درب می گردد که این سنگینی زیاد می تواند ناشی از عدم طراحی درست و یا استفاده از مواد غیر استاندارد در درب م باشد.

2. اصطکاک بین لولا و قطعات: اصطکاک زیاد بین لولا و قطعات موجب پاره شدن واشر ها می گردد و ان امر موجب می شود در ضد سرقت به خوبی باز نگردد.

3. عدم اندازه گیری دقیق چهارچوب و درب : عدم اندازه گیری دقیق درب و فریم باعث می شود این دو پس از نصب به خوبی بروی هم سوار نشوند و از طرفی نصب نامناسب چهارچوب به دیوار موجب ایجاد اختلال در حرکت درب می گردد.

بسته نشدن درب ضد سرقت :

هنگامی که تلاش می کنید درب امنیتی را کامل ببندید صدای قفل معمولا نشان می دهد که درب شما به درستی بسته شده است اما اگر این اتفاق رخ ندهد نشاندهنده اشکالی در درب می باشد که به تشریح این مشکلات خواهیم پرداخت

عدم تنظیم دقیق لولاها :  تنظیم یا نگهداری لولا نقش مهمی را در درست بسته شدن درب دارد در واقع زمانی لولا ها بهترین کارای را دارند که ابعاد درب بسیار دقیق اندازه گیری شده باشند، البته جنس لولا و نصب دست آن هم بسیار تاثیر گذار است.

گیر کردن قفل درب ضد سرقت: گیر کردن قفل درب به دلیل مشکل در قاب درب می باشد و نشان دهنده اختلال در قاب می باشد.

آسیب به کفپوش : 

حتما نوع کفپوش خود را نظر بگیرید که مقاوم باشند زیرا در صورت عدم اندازه گیری درت درب و اجاد تماس کم آن با کفپوش موجب ایجاد خراش روی آنها خواهد شد.

 

 

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *