کمد دیواری جدید اتاق خواب


اتاق خواب به عنوان فضای شخصی؛ محلی برای استراحت و نگهداری از وسایل مان است. کمد دیواری یکی از مهم ترین بخش های اتاق است که کمک می کند البسه و وسایل خود را سازماندهی نماییم. امروزه با تنوع بسیار بالایی که در تولید کمد دیواری وجود دارد، انتخاب اندکی سخت شده است. کمد دیواری جدید اتاق خواب با طراحی چشمگیر و کارآمد ؛ علاوه بر زیباسازی اتاق شما، جادار و کاربردی نیز خواهد بود.

کمد دیواری جدید اتاق خواب


 کمد دیواری جدید اتاق خواب نئوکلاسیک


کمد دیواری جدید اتاق خواب کلاسیک


کمد دیواری اتاق خواب طوسی


کمد دیواری جدید اتاق خواب مدرن

مشاهده 23 مدل کمد دیواری 2021 با جدیدترین طرح های روز در سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک

مدل های جدید کمد دیواری اتاق خواب را مشاهده نمودید. حال این سوال مطرح می شود که کدامیک از این طرح ها برای اتاق شما مناسب می باشد ؟
هنگام انتخاب مدل کمد باید به معماری داخلی نیز توجه نمایید. به عنوان مثال یک کمد دیواری مدرن برای آپارتمانی با المان های کلاسیک مناسب نمی باشد. در ادامه قصد داریم ویژگی های کمدهای جدید را در سبک های مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

کمد دیواری جدید اتاق خواب مدرن

سبک مدرن یکی از محبوب ترین سبک ها در صنعت ساختمان می باشد. سادگی در این سبک اهمیت زیادی دارد و از تجملات و تزئینات زیاد همواره دوری می شود. به همین دلیل یک کمد دیواری ساده را باید انتخاب نمایید. اما کمد دیواری اتاق مدرن چه ویژگی هایی دارد ؟

طرح درب کمد : درب کمد در سبک مدرن سطحی صاف ، فلت و یکپارچه دارد؛ بدین معنی که هیچگونه برجستگی یا برآمدگی در سطح درب مشاهده نمی شود.

بازشوی درب کمد : به طور کلی دو نوع بازشوی لولایی و کشویی داریم؛ کمد دیواری ریلی در سبک مدرن رایج تر می باشد. امروزه ریل های مخفی توکار و روکار جایگزین ریل های قدیمی شده اند که نمایان نیستند و از لحاظ بصری فضایی مدرن و منظم را خواهیم داشت.

رنگ کمد دیواری مدرن : در سبک مدرن عموما از رنگ های خنثی با تناژ روشن استفاده می شود. رنگ های سفید و طوسی از جمله محبوب ترین رنگ ها برای کمدهای مدرن هستند.

اگر از علاقمندان به رگه های چوب طبیعی هستید، نگران نباشید. روکش چوب طبیعی در رنگ های عسلی و گردویی برای سبک مدرن کاربردی هستند، کافیست سایر المان های کمد مدرن از قبیل طرح درب و مدل یراق آلات را مد نظر داشته باشید.

روکوب کمد دیواری مدرن : روکوب دور تا دور کمد را همانند یک قاب در بر میگیرد، این امر موجب زیبایی بیشتر کمد می شود. در سبک مدرن روکوب کاملا ساده و فاقد تاج ، پله و تزئینات است.

یراق آلات کمد مدرن : در صورتی که کمد دیواری با بازشوی لولا خور انتخاب شماست؛ دستگیره کمد مدرن خود را هوشمندانه انتخاب نمایید. دستگیره های مجلل و وینتیج (کهنه نما ) برای کمد مدرن مناسب نیستند. خطوط صاف و یا اشکال هندسی در سبک مدرن رایج هستند، بنابراین دستگیره های خطی را مدنظر داشته باشید.

کمد اتاق خواب مینیمال

سبک مینیمال تا حدی به سبک مدرن نزدیک می باشد. به همین دلیل بسیاری از مشخصه های کمد مدرن در این سبک صدق می کنند. درب کمد دیواری مینیمال فلت ، صاف و یکپارچه است، اما چه تفاوتی با کمد مدرن دارد ؟

رنگ کمد : رنگ سفید مات برای کمد مینیمال مناسب است. همچنین برای کاهش هزینه می توانید از روکش هایگلاس براق استفاده نمایید. روکش هایگلاس برای اتاق خواب کوچک کاربردی است، زیرا نور طبیعی را منعکس می کند و باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

بازشوی کمد مینیمال : بدون شک باید بازشو ریلی را انتخاب کنید، در این صورت دستگیره نیز از سطح کمد مینیمال حذف می شود. مکانیزم ریل مخفی برای کمد مینیمال شما ایده خوبی است.

کمد اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

در سال های اخیر سبک نئوکلاسیک رتبه دوم محبوبیت را پس از سبک مدرن کسب کرده است. به همین دلیل المان های نئوکلاسیک مانند درب، کمد و کابینت آشپزخانه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند. سبک نئوکلاسیک به سادگی مدرن نمی باشد، با این حال جزئیات و شکوه سبک کلاسیک را هم ندارد. به عبارت دیگر تعادل در این سبک برقرار است.

درب کمد دیواری نئوکلاسیک : درب کمد نئوکلاسیک تک قاب می باشد که اصطلاحا به آن قاب تونیک می گویند. در حقیقت در این ساختار پنل درب یکپارچه نبوده و از طرفین توسط بائو و پاسار احاطه می شود. این تکنیک در نجاری بنام کام و زبانه شناخته شده که حاصل آن جزئیات زیبا و چشمگیری است که در کمد های نئوکلاسیک مشاهده می نمایید.

بازشوی درب کمد : بر خلاف کمدهای مدرن که هم به صورت لولایی و هم ریلی اجرا می شوند؛ کمد نئوکلاسیک قابلیت اجرا به صورت ریلی را نداشته و علت آن قاب دار بودن درب کمد می باشد.

رنگ کمد دیواری نئوکلاسیک : در سبک نئوکلاسیک رنگ سفید و طوسی بسیار رایج هستند. نکته قابل توجه این است که لزومی ندارد رنگ به صورت یکدست و صاف سطح کمد را بپوشاند و می توانید رنگ آمیزی وایت واش و یا گری واش را انتخاب نمایید. این نوع رنگ آمیزی برای کمدهای روکش چوب قابل اجراست و سطح کمد به گونه ای رنگ می شود که بافت روکش حفظ گردد.

البته می توانید از روکش طبیعی چوب در رنگ های فندقی و گردویی نیز برای کمد استفاده کنید.

یراق آلات کمد : دستگیره های نئوکلاسیک سادگی دستگیره های مدرن را ندارند و تا حدی بزرگتر هستند و عموماً از خطوط صاف در آن پرهیز شده و به صورت منحنی طراحی می گردند.

اتاق خواب به سبک کلاسیک

اگر در یک خانه لوکس با جزئیات و تجملات زیاد زندگی می کنید؛ کمد دیواری کلاسیک انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

درب کمد دیواری کلاسیک : درب کمد کلاسیک به صورت تک قاب و یا دو قاب طراحی می شود و در نگاه اول ممکن است با کمد نئوکلاسیک اشتباه گرفته شود. کمدهای نئوکلاسیک قاب تونیک هستند، در حالی که قاب کمدهای کلاسیک حاصل ابزار می باشد. همچنین می توان از زهوار برجسته چوبی برای کمد کلاسیک بهره برد.

بازشوی درب کمد : درب کمد در سبک کلاسیک لولایی بوده و به هیچ عنوان بازشو ریلی مناسب این سبک نیست.

رنگ کمد دیواری کلاسیک : روکش چوب طبیعی برای کمد دیواری کلاسیک بسیار محبوب است و می توان آن را با رنگ ایده آل جلا داد. همچنین رنگ سفید و یا تلفیق رنگ سفید و طلایی نیز ایده خوبی خواهد بود.

شیوه رنگ آمیزی پتینه نیز برای کمدهای روکشی در سبک کلاسیک رایج است. در این شیوه از رنگ کرم – طلایی برای پوشش رگه های چوب استفاده می شود ، به گونه ای که بافت چوب ملموس باقی خواهد ماند.

امکانات کمد دیواری جدید اتاق خواب

طراحی و مدل کمد دیواری متناسب با سبک معماری داخلی مورد بررسی قرار گرفت. امروزه از امکانات جدید و کاربردی برای کمد دیواری نیز بهره گرفته می شود.

نورپردازی کمد دیواری اتاق

در نظر بگیرید یک کمد شیک را سفارش داده اید، اما فضای اتاق نور کافی را ندارد. نور می تواند حس آرامش و حتی زیبایی اتاق را تحت تاثیر منفی قرار دهد. بنابراین سعی کنید با یک نورپردازی هوشمندانه، نور کافی را در اتاق تامین نمایید. این نور می تواند فراتر از چراغ های سقفی و دیواری باشد. نورپردازی داخلی کمد دیواری به صورت توکار می تواند نور کافی را در کمد تاریک تان فراهم آورد.

بهره گیری از اکسسوری کمد دیواری

کمد دیواری به صورت یونیت های تفکیک شده همراه با تعداد محدودی کشو سفارشی سازی می گردند. برای مدیریت بهتر فضای داخلی کمد از اکسسوری های کمد دیواری بهره ببرید. این اکسسوری ها تنوع بسیار بالایی داشته؛ در نتیجه می توانید متناسب با نیاز خودتان اقدام به انتخاب آن ها نمایید. به عنوان مثال جا شلواری ریلی، رگال سقفی ریلی، جا کراواتی ، رگال آسانسوری، میز اتو تاشو، جا کفشی ریلی و طبقات ریلی از جمله کاربردی ترین اکسسوری های داخل کمد هستند.

همچنین می توانید با تعدادی سبد حصیری فضاهای مورد نیاز خود را مدیریت نمایید تا استفاده بهینه از کمد را داشته باشید.

سفارش کمد دیواری اتاق خواب

امروزه تولیدکنندگان محصولات چوبی در صنعت ساختمان اقدام به سفارشی سازی کمد دیواری متناسب با فضای شما می نمایند. متریال اصلی برای ساخت کمد؛ ام دی اف و روکش چوب می باشد.

شرکت روماک به بهره گیری از ماشین آلات و تکنولوژی های برتر روز، متریال مرغوب و متخصصین کارآمد اقدام به سفارشی سازی کمد دیواری ایده آل تان می نماید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *