نحوه نصب درب اتاق خواب چوبی


نصب درب روندی نسبتاً ساده دارد، اما در عین حال نکات مهمی را باید در فرایند آن رعایت کرد. می توان گفت حتی با کیفیت ترین درب ها در صورتی که به درستی در چهارچوب قرار نگیرند؛ عملکرد مناسبی نخواهند داشت. همانطور که می دانید هدف اصلی از نصب یک درب ورودی مرغوب، فراهم آوردن امنیت و ایجاد عایق صوتی و حرارتی می باشد. روند نصب در میزان مقاومت درب در برابر ضربه و فشار و عملکرد آن به عنوان عایق تاثیر گذار است.

نصب درب داخلی چندان پیچیده نیست. در واقع فرایند نصب یک درب در 2 مرحله نصب چهارچوب و سپس قرارگیری درب انجام می گیرد که البته در طی این دو مرحله جزئیات و نکاتی را باید در نظر گرفت. حال این سوال مطرح است که این مراحل به چه صورت انجام می گیرد و آیا حضور نصاب در محل ضروری است؟ آیا روند نصب اولیه درب با تعویض درب متفاوت است؟ آیا نصب درب ضد سرقت همانند درب معمولی می باشد؟

نصب درب چوبی

در ادامه قصد داریم اطلاعات کافی در خصوص چهارچوب درب را در اختیارتان قرار دهیم. سپس مراحل نصب در چوبی را به همراه چند نکته توضیح بدهیم. برای درک بهتر از فرایند نصب، ویدئوی اموزش نصب درب چوبی اتاق نیز در بالای صفحه موجود می باشد. برای خواندن سرفصل های این مقاله بر روی عنوان مورد نظر کلیک نمایید.

برای مشاهده انواع مدل های درب چوبی اتاق خواب همراه با قیمت، به صفحه قیمت درب اتاق  مراجعه نمایید.

ساختار چهارچوب درب چوبی

چهارچوب درب چوبی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. تیرک های عمودی که از یک طرف در بردارنده لولا و از طرف دیگر محلی است که زبانه قفل در آن قرار می گیرد. از جهت افقی نیز چهارچوب دارای یک تیرک افقی و آستانه می باشد. در گذشته چهارچوب درب از جنس فلز بود تا توانایی نگهداری لولا را داشته باشد. امروزه برای درب های داخلی چهارچوب چوبی جایگزین شده اند.

لازم به ذکر است، برای نصب درب اتاقی ، محدودیتی در خصوص انتخاب نوع چهارچوب درب وجود ندارد. اکثر درب ها قابلیت اجرا بر روی چهارچوب های چوبی و فلزی را دارند. در صورتی که قصد تعویض چهارچوب را ندارید، می توانید از کاور برای پوشانیدن چهارچوب های فلزی بهره ببرید، این امر باید با تولیدکنندگان درب هماهنگ شود.

درب های لوکس بر روی چهارچوب با ساختاری از چوب فینگر جوینت نصب می شود. تکنیک فینگر جوینت باعث می شود که مقاومت و استحکام چهارچوب درب چوبی افزایش پیدا کند. البته پیاده سازی این تکنیک مستلزم هزینه بیشتر می شود.

چهارچوب درب

انواع چهارچوب درب چوبی

همانطور که ذکر شد انواع چهارچوب در به شرح زیر می باشد :

1- چهارچوب چوبی

2- چهارچوب فلزی که خود شامل 3 نوع چهارچوب مطابق با شکل زیر می گردد؛ چهارچوب فرانسوی در واقع همان چهارچوب فلزی قدیمی است که اگر از برش مقطع به آن نگاه کنیم، ابتدا یک شیب داشته سپس عمود می شود.

انواع چهارچوب درب

چهارچوب چوبی چیست ؟

چهارچوب وزن درب را تحمل می کند، به همین دلیل بهتر است چهارچوب چوبی از یک گونه با دوام ساخته شود. شرکت روماک از فینگرجوینت برای ساخت چهارچوب چوبی استفاده می کند. فینگرجوینت چوب طبیعی است که تبدیل به قطعات کوچک شده و مجددا یکپارچه می شود. به این عمل گرفتن زور چوب می گویند و این باعث می شود تا چوب به مرور زمان تاب برندارد.

در ادامه به شرح مراحل نصب چهارچوب در فریم دیوار می پردازیم.

نصب چهارچوب درب چوبی

اولین گام برای قرارگیری درب در محل مورد نظر نصب چهار چوب می باشد. از آنجایی که درب در داخل چهارچوب قرار می گیرد، باید از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشد تا تحمل وزن درب را داشته باشد. فرایند و طریقه نصب چهارچوب درب به شرح زیر انجام می گردد.

لازم به ذکر است، این فرایند با فرض نصب فریم از پیش انجام می گردد. فریم دیوار معمولاً دارای قوطی فلزی می باشد.

جهت درک بهتر می توانید ویدئوی اموزش نصب درب چوبی اتاق را در ابتدای این صفحه مشاهده نمایید.

1- بکارگیری لغاز در محل نصب درب

شاید این سوال برایتان مطرح شود که لغاز درب چیست ؟ در محل نصب پنجره و درب؛ در عرض دیوار یک پیش آمدگی برای قرارگیری چهارچوب ایجاد می گردد که اصطلاحاً به آن لغاز گفته می شود. عرض لغاز باید حداقل 5 سانتی متر باشد که برابر با ضخامت درب می باشد. با توجه به اینکه روکوب و پشت کوب نیز بر روی چهارچوب درب های چوبی قرار می گیرد؛ ضخامت نهایی به 10 سانتی متر می رسد.

لغاز درب

2- ترازبندی چهارچوب

برای نصب چهارچوب ابتدا باید اندازه گذاری های دقیقی انجام گردد. در واقع چهارچوب باید با کف و سقف هم تراز باشد. پس از اندازه گذاری و علامت زدن دقیق، محل شاخک های چهارچوب بر روی دیوار تخلیه می گردد و چهارچوب در محل خود قرار می گیرد. در مرحله بعد با بهره گیری از شاقول، ترازبندی افقی و عمودی انجام می شود، تا اطیمنان حاصل گردد محل چهارچوب کج نمی باشد. سپس سطح های بیرونی نیز ترازبندی می شود نیز تا اطمینان حاصل گردد چهارچوب به سمت جلو یا عقب تمایل ندارد.

3- استفاده از فوم پلی اورتان در فرایند نصب چهارچوب درب

بین دیوار و چهارچوب باید 1.5 سانتی متر فضای خالی از دو طرف در نظر گرفته شود که اصطلاحاً به آن بادخور گفته می شود. این فضای خالی بین دیوار و چهارچوب پس از انجام ترازبندی دقیق با فوم پلی اورتان پر می شود. همانطور که در ویدئوی بالا مشاهده می کنید، این فوم از پایین به بالا تزریق می شود. فوم پلی اورتان خاصیت انبساط و چسبندگی دارد. بعبارتی پس از تزریق آن در فضای خالی، فوم انبساط پیدا کرده و فضا را کاملاً اشباع می نماید. علاوه بر این با توجه به چسبندگی بالایی که دارد، چهارچوب را در محل خود ثابت نگه می دارد.

برای درب های چوبی می توان روکوب و پشت کوب را به منظور زیبایی بیشتر بر روی چهارچوب نصب کرد. در فرایند ساخت، روکوب توسط چسب چوب و میخ بر روی چهارچوب قرار گرفته و یکپارچه می شوند.

فوم پلی اورتان

4- نصب پشت کوب و روکوب درب

پس از قرارگیری چهارچوب در محل مورد نظر، پشت کوب نصب می گردد. در پشت چهارچوب شیاری طولی به ضخامت 5، 6 و یا 8 میلیمتر وجود دارد. پشت کوب از یک سمت در داخل شیار قرار گرفته و از سمت دیگر با چسب آکواریوم بر روی دیوار چسبانده شده و توسط گیره پیش دستی برای مدتی ثابت نگه داشته می شود.

نصب پشت کوب درب

پس از اتمام نصب چهارچوب و پیش از قرارگیری درب بر روی چهارچوب، باید از تراز بودن چهارچوب اطمینان حاصل کرد. یکی از آزمایش های رایج و راحت، استفاده از 2 نخ یا ریسمان به طول یکسان است. این دو ریسمان باید به صورت ضربدری از دو طرف چهارچوب بر روی هم قرار بگیرند.

لازم به ذکر است، برای زیبایی بخشیدن به محیط، از روکوب چوبی نیز بر روی چهارچوب بهره گیری می گردد. البته نصب پشت کوب بر روی چهارچوب فرانسوی ( شیب دار ) امکان پذیر نیست.

روکوب چهارچوب دارای طرح و رنگ مشابه درب می باشد و همانند یک قاب درب را در بر می گیرد.

 

آموزش نصب درب چوبی ( نصب درب اتاق خواب )

درب باید پس از انجام عملیات فینیشینگ کف و دیوارها، نصب گردد. به عبارتی عملیات نصب پس از نهایی سازی کف ( پارکت، سنگ، موکت و … )، گچ کاری و رنگ کاری باید انجام گیرد.

البته در صورتی که تنها دست آخر رنگ کاری باقی مانده باشد نیز می توان درب را نصب کرد. در این صورت اگر دیوار دچار زدگی و یا خراش گردد، با لکه گیری و دست آخر رنگ کاری، مشکل رفع می شود. اما توجه داشته باشید که حتما از کاور چسب دار مخصوص نقاشی ساختمان بر روی روکوب و پشت کوب استفاده نمایید. زیرا ممکن است بر اثر خطا ذرات رنگ بر روی درب و یا حاشیه های درب پاشیده شود.

لازم به ذکر است در آپارتمان هایی که کف شان با سنگ پوشانیده شده است؛ درب باید پس از انجام عملیات ساب زنی در چهارچوب قرار بگیرد. زیرا در فرایند ساب زنی از اسید به منظور مسطح کردن سنگ استفاده می شود و ممکن است که ذرات اسید بر روی درب ریخته شود.

مراحل نصب درب

فرایند نصب و قرارگیری درب به شرح زیر انجام می گردد.

1- نصب لولا بر روی درب

درب های چوبی نیاز به 3 لولا دارند. شایان ذکر است که فاصله لولاها با یکدیگر برابر نمی باشد. با توجه به اینکه فشار وزن درب از بالا به چهارچوب وارد می شود، لولاهای اول و دوم، به یکدیگر نزدیک تر هستند. در واقع لولای سوم فاصله بیشتری با لولای اول و دوم دارد تا وزن درب از بالا گرفته شود.

پس از اندازه گذاری دقیق جای لولاها، با بکارگیری ابزار مناسب مانند فرز انگشتی محل قرارگیری آن ها بر روی درب کنده شده، سپس لولاها به وسیله پیچ بند بر روی درب بسته می شوند. البته می توان از پیچ گوشتی دستی نیز استفاده کرد. سپس درب را در محل خود در داخل چهارچوب قرار دارده، و سمت دیگر لولا بر روی چهارچوب پیچ می گردد.

در صورتی که لولا و سایر یراق آلات از قبل انتخاب شده باشند، می توان محل لولا و … را در کارخانه ایجاد نمود، در غیر این صورت در محل نصب توسط نصاب انجام می گردد. در ویدئوی بالا تمامی این مراحل در محل نصب صورت می پذیرد.

نصب لولای درب چوبی

2- نصب یراق آلات درب

سایر یراق آلات از جمله دستگیره، توپی و … بر روی درب نصب می گردد. بخشی از صفحه قفل نیز در داخل چهارچوب تعبیه می شود که نیاز به تعیین جای دقیق دارد.

بخاطر داشته باشید که جهت زیبایی بیشتر نصب روکوب درب نیز انجام می شود. روکوب همانند یک قاب حاشیه بیرونی را پوشش می دهد تا سطح چهارچوب نمایان نشود. در درب های کلاسیک، روکوب داری جزئیات و منبت کاری می باشد، در حالیکه روکوب درب های مدرن ساده تر بوده و بیشتر جهت شیک تر شدن درب بکار رگفته می شود.

لازم به ذکر است که شرکت هایی که درب ا از آن ها خریداری می کنید خدمات نصب نیز ارائه می دهند. این خدمات هزینه ای مازاد داشته که به قرارداد نهایی اضافه می گردد. در نتیجه بدون داشتن دغدغه نصب، درب را در محل تحویل داده و نصب می نمایند.

آموزش نصب قفل درب چوبی

مغزی و شکل ظاهری قفل درب های چوبی با سایر درب ها متفاوت است، بنابراین نصب قفل درب چوبی با بقیه تفاوت دارد. حال برای اینکه با روند نصب قفل برای درب چوبی آشنا شوید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا مکان دقیق نصب قفل را با استفاده از الگو و یا محاسبات مشخص می کنیم، سپس با دریل و مته قالبی چوب را سوراخ کنید، بدین صورت بر روی زبانه درب جایگاهی برای قفل ایجاد می شود .

نصب قفل درب

2- حال نوبت سوراخ کردن لبه ی درب برای قرار گرفتن مغزی است، در این مرحله می توانید به کمک پیچ گوشتی گیره ی قفل را قرار داده و پیچ های آن را محکم کنید، سپس مغزی را در سوراخ کناری قرار دهید.

قفل درب

3- بعد از قرار گیری مغزی نوبت به نصب دستگیره ها در دو طرف می رسد که باید روی مغزی درب سوار شود.

قفل درب چوبی

4- دستگیره را در قفل تراز کرده و در جای خود بلغزانید تا به درستی جا رود.

قفل درب چویی

نصب روکوب درب

همانطور که می دانیم دارا بودن روکوب به زیبایی هرچه بیشتر چارچوب کمک شایانی می کند، جالب است بدانید که ساخت روکوب به صورت شرکتی معمولا همراه با چارچوب صورت می گیرد. حال اگر قصد دارید نصب روکوب را به صورت دستی انجام دهید، متن کاربردی زیر به شما کمک خواهد کرد:

1- ابتدا روکوب یا پنل مورد نظر به اندازه ی ارتفاع قاب درب، اندازه گیری شود؛ سپس بر روی آن به صورت دقیق علامت گذاری گردد.

2- حال با استفاده از جعبه میتر (Miter box) که در انواع چوبی و پلاستیکی موجود است، می توان زاویه اره را طوری تنظیم نمود که زاویه آن روی 45 درجه قرار گیرد و سپس روکوب را برش داد.

3- بدین صورت بالای روکوب با سایر نواحی چارچوب مچ شده و برای پر کردن شیار به وجود آمده می توان از وود پچ و یا فیلر استفاده کرد.

میتر باکس

طریقه نصب انواع درب ها

از آنجایی که ساختار و اندازه انواع درب های ضد سرقت، لابی و اتاق خواب متفاوت هستند، نحوه نصب آن ها هم اندکی متفاوت است. در ادامه به طور مختصر هر یک را توضیح می دهیم.

نصب درب ضد سرقت

روند قرارگیری نصب درب ضد سرقت در چهارچوب تفاوت اندکی با درب های معمولی دارد. در واقع ضروری است که از پروفیل های جانبی نیز در فرایند نصب بهره گرفته شود. پروفیل های جانبی که به نام قوطی فلزی نیز شناخته شده اند، در ابعاد 60*30 ، 50*30 ، 60*40 و … در داخل دیوار کار می شوند. از آنجایی که ساختار درب ضد سرقت متشکل از هسته ای فلزی است که روی آن با چوب پوشانیده شده، دارای وزن بالایی می باشد.

بنابراین باید از پروفیل آهنی در دیوار استفاده شود، تا چهارچوب درب به آن جوش بخورد. علاوه بر این، درب استحکام کافی را در مقابل ضربه خواهد داشت.

برای نصب درب اتاق خواب ، نیازی به استفاده از قوطی فلزی نمی باشد، زیرا درب به چهارچوب جوش نمی شود. البته در صورت نیاز به پیچ شدن درب، قوطی فلزی باید بکار گرفته شود.

قوطی فلزی

با توجه به نکات فوق، نصب اولیه درب توسط نصاب انجام می گردد تا تمامی مراحل با دقت بالا و بکارگیری ابزار و متریال مناسب انجام شود. در صورتی که قصد تعویض درب را دارید و محل چهارچوب از قبل آماده می باشد، می توانید درب را به سادگی در محل خود قرار دهید. بدیهی است که نصب درب سرویس بهداشتی به عنوان یکی از درب های داخلی، طریق نصب مشابه دارد و تنها نوع متریال مورد استفاده در ساخت درب متفاوت می باشد.

طریقه نصب درب آهنی

از جمله رایج ترین دربهای آهنی، درب استیل می باشد. فرایند نصب این درب متفاوت از درب چوبی می باشد. شرکت های تولیدکننده درب فلزی با دریافت هزینه، خدمات نصب درب را نیز بر عهده دارند. با اینحال در این مقاله بصورت خلاصه به نصب درب آهنی می پردازیم.

محل قرارگیری درب آهنی، نیاز به پروفیل انتظار دارد. پروفیل انتظار؛ کلاف آهنی به صورت مقطع و در ابعاد 40*60 ، 40*80 و یا 40*40 می باشد. بازشوی درب آهنی، همانند سایر درب ها نیاز به بادخور دارد تا درب بدون هیچ اختلالی باز و بسته شود.

چهارچوب فلزی باید به کلاف آهنی یا همان پروفیل انتظار جوش بخورد. در این مرحله عملیات جوش دادن چهارچوب به صورت کامل انجام نمی شود، تنها از چندین نقطه باید جوش شود. بدیهی است ترازبندی چهارچوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

سپس درب فلزی به صورت موقت بر روی لولای فلزی چهارچوب قرار میگیرد. این امر برای حصول اطمینان از شاقول بودن درب و چهارچوب انجام می گردد. پس از بررسی این موضوع، عمل جوش کاری چهارچوب و کلاف بصورت کامل انجام می گردد.

نصب درب های مدرن

درب فریم لس جزو جدیدترین مدل های درب در سبک مدرن است. این مدل درب در ظاهر هیچ چهارچوبی ندارد، چون یک فریم در داخل دیوار کار شده است. به همین دلیل نحوه نصب چهارچوب درب چوبی با این مدل درب کاملا متفاوت و البته سخت تر و پیچیده تر است. یکی از علت هایی که درب های بدون فریم گران قیمت هستند این است که این فریم قیمت بالایی دارد و نصب این مدل درب هم حق الزحمه بیشتری نسبت به درب های معمولی دارد.

متاسفانه در اینجا آموزش نصب این درب را نداریم.

تعویض چهارچوب درب

تعویض چهارچوب درب اتاق یک فرایندی است که در برخی مواقع نیاز می‌شود تا از عملکرد صحیح و امنیت درب اطمینان حاصل شود.

در ادامه، به شما توضیح می‌دهیم که چه زمانی نیاز به تعویض چهارچوب درب اتاق دارید و نحوه تعویض را بررسی می‌کنیم:

زمان تعویض چهارچوب درب اتاق:

آسیب‌های جدی: اگر چهارچوب درب اتاق شما آسیب‌دیده است و ترمیم آن غیرممکن یا غیرعملی است، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید. مثال‌هایی از آسیب‌های جدی شامل شکستگی‌های بزرگ، ترک‌های عمیق، و خم شدگی قاب درب می‌باشد.

عدم قابل‌اصلاح بودن: در بعضی مواقع، چهارچوب درب اتاق به اندازه‌ای آسیب‌دیده است که نمی‌توان آن را تعمیر کرد. این ممکن است به دلیل سن بالا، خرابی ساختاری عمده، یا سایر مشکلات باشد. در این صورت، تعویض چهارچوب درب مناسب است.

به‌روزرسانی ظاهری: در بعضی مواقع، شما ممکن است بخواهید ظاهر درب اتاق خود را به‌روزرسانی کنید. اگر چهارچوب درب قدیمی و کهنه است و نمی‌تواند با استایل داخلی یا دکوراسیون فعلی سازگار شود، می‌توانید آن را تعویض کنید تا به ظاهر جدید و مدرنی دست یابید.

نحوه تعویض چهارچوب درب اتاق:

بررسی اندازه: ابتدا باید اندازه چهارچوب درب اتاق خود را بررسی کنید تا بتوانید چهارچوب جدید مناسبی را برای تعویض انتخاب کنید. برای این کار، از ابزارهای اندازه‌گیری مناسب استفاده کنید و دقت کنید تا اندازه‌ها را به درستی در نظر بگیرید.

خرید چهارچوب جدید: پس از بررسی اندازه، شما می‌توانید به یک فروشگاه محلی یا آنلاین مراجعه کنید تا چهارچوب جدیدی که با اندازه و استایل مطلوب شما سازگار است را تهیه کنید.

تعویض چهارچوب: پس از خرید چهارچوب جدید، می‌توانید به مرحله تعویض بپردازید. برای این کار، شما باید درب قدیمی را با دقت بیرون بیاورید. از ابزارهای مناسب برای جدا کردن چهارچوب از درب استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که درب از مکان خود جدا شده است.

نصب چهارچوب جدید: پس از بیرون آوردن چهارچوب قدیمی، چهارچوب جدید را در محل خود قرار دهید. مطمئن شوید که چهارچوب جدید به درستی و صحیح قرار گرفته است و برای نصب ثابت شود. در صورت نیاز، از پیچ و مهره‌های مناسب استفاده کنید تا چهارچوب را در جای خود تثبیت کنید.

تنظیمات و تکمیل: پس از نصب چهارچوب جدید، می‌توانید تنظیمات لازم را برای درب انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که درب به درستی بسته و باز می‌شود و همچنین از وجود هر گونه نقصان در اطراف چهارچوب جدید جلوگیری کنید.

در نهایت، با توجه به پیچیدگی و تخصص مورد نیاز برای تعویض چهارچوب درب اتاق، ممکن است بهتر باشد این کار را توسط یک تکنسین حرفه‌ای انجام دهید، به ویژه اگر تجربه و آشنایی کافی در این زمینه ندارید.

نصب چهارچوب چوبی با فوم

نصب چهارچوب با استفاده از فوم یک روش معمول برای تثبیت چهارچوب درب اتاق است. فوم استفاده شده در این روش به عنوان یک ماده عایق و مهر و موم استفاده می‌شود که به چهارچوب و درب چسبیده و آن را در محل ثابت می‌کند. در زیر نحوه نصب چهارچوب با فوم را توضیح می‌دهم:

آماده‌سازی محیط: قبل از شروع نصب، محیط اطراف چهارچوب را آماده‌سازی کنید. اطمینان حاصل کنید که سطح کف صاف است و هر گونه آلودگی، ضایعات و خرده‌های دیگر را از بین ببرید. همچنین، معین کنید که محل نصب مناسب برای چهارچوب را انتخاب کرده‌اید و از اندازه‌گیری دقیق استفاده کنید تا به محل مناسب برای نصب برسید.

قرار دادن چهارچوب: چهارچوب جدید را به محل تعویض قبلی خود بگذارید و از اطمینان حاصل شوید که اندازه‌های آن بازهم مطابق با درب و محل نصب است.

استفاده از فوم: اکنون می‌توانید فوم را برای تثبیت چهارچوب استفاده کنید. قرار دادن فوم در این مرحله به منظور پر کردن هر فضای خالی بین چهارچوب و دیوار است. از یک فوم پلی یورتان با کیفیت و مورد تأیید استفاده کنید.

نصب فوم: ابتدا در صورت وجود، شاخه‌های فوم را از بسته بندی خارج کنید. سپس فوم را در اطراف چهارچوب قرار دهید و به طور مداوم و با حوصله از طریق دکمه در بسته بندی، فوم را به بیرون بفشارید. به یاد داشته باشید که فوم به اندازه کافی در اطراف چهارچوب پخش شود و هر فضای خالی را پر کند.

تنظیم و اصلاح: بعد از پخش فوم، چهارچوب را به طور دقیق تنظیم کنید و به محل درستی بچینید. مطمئن شوید که درب به درستی قفل می‌شود و هیچ نقصی در تنظیمات نیست.

پاکسازی اضافی: در پایان، هر گونه فوم اضافی را که از اطراف چهارچوب بیرون زده است را با یک ابزار مناسب بریده و پاک کنید. این کار به ظاهر زیبا و تمیز چهارچوب کمک می‌کند.

توجه داشته باشید که نصب چهارچوب با فوم ممکن است تخصص و مهارت خاصی را بطلبد. در صورتی که اطمینان ندارید، بهتر است این کار را توسط یک تکنسین ماهر یا کارگر حرفه‌ای انجام دهید.

سوالات متداول

روکوب همانند یک فریم سطح چهارچوب درب چوبی را می پوشاند و موجب زیبایی هر چه بیشتر آن می گردد. تولیدکنندگان درب های چوبی عموما درب را همراه با چهارچوب و روکوب تولید می نمایند.

چهارچوب درب چوبی در لغاز دیوار قرار می گیرید و نصب آن نیازمند ترازبندی دقیق است تا عملکرد درب دچار مشکل نشود. برای آگاهی از فرایند دقیق نصب پیشنهاد می کنیم مقاله را مطالعه نمایید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *