مراحل کامل نصب درب ضد سرقت


نصب درب ضد سرقت فرایندی متفاوت با درب های معمولی دارد. بنابراین می بایست توسط شخصی که تخصص کافی در این زمینه دارد انجام شود.
در ویدئوی بالا به طور کامل روش نصب درب ضد سرقت را توسط نصاب درب ضد سرقت شرکت روماک ملاحظه می نمایید. در ادامه اطلاعات کاملی را در خصوص فریم درب ، چهارچوب و مراحل نصب آن در اختیارتان قرار می دهیم.

برای مطالعه مطالب زیر، بر روی عنوان مورد نظر کلیک نمایید.

• نکاتی که پیش از نصب درب باید در نظر گرفت

• ابعاد فریم درب ضد سرقت

• چهارچوب مورد نیاز برای درب ضد سرقت

• روش نصب درب ضد سرقت ترک و ایرانی

• رگلاژ و تعمیر درب ضد سرقت

روش نصب درب ضد سرقت

نکاتی در خصوص نصب درب ضد سرقت

پیش از نصب درب ، باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا این عمل با موفقیت و بدون هیچ نقصی صورت گیرد.

درب ضد سرقت نیز همانند تمامی درب های دیگر بهتر است در مرحله آخر ساخت و ساز نصب گردد تا آسیبی به آن نرسد. به عنوان مثال کف باید اجرا شده باشد تا بتوان اندازه گیری و ترازبندی دقیق فریم و چهارچوب درب را انجام داد. در غیر این صورت ممکن است پس از اجرای کف ، فضای کافی برای باز و بسته شدن درب وجود نداشته باشد.

نصب درب می تواند پیش از انجام آخرین دست رنگ کاری انجام شود. با این حال نقاش باید توجه داشته باشد که روی درب و چهارچوب را کاملاً بپوشاند تا درب رنگی نشود.

اندازه فریم درب ضد سرقت

چهارچوب بر روی فریمی که در داخل دیوار قرار دارد، نصب می شود. فریم ساخته شده از قوطی فلزی های 40*80 و یا 40*100 می باشد. نکته ای بسیار مهم ابعاد فریم دیوار، نسبت به چهارجوب درب ضد سرقت است که باید طول و عرض فریم دیوار به ترتیب 2 و 3 سانتی متر بیشتر از ابعاد درب باشد. به این امر اصطلاحاً بادخور گفته می شود.

فریم درب ضد سرقت

چهارچوب درب ضد سرقت

از آنجایی که درب ضد سرقت سنگین وزن می باشد، چهارچوب چوبی توان تحمل وزن درب را در طولانی مدت نخواهد داشت. علاوه بر این، چهارچوب چوبی در برابر دیلم مقاوم نیست و قابل تخریب است. بنابراین چهارچوب درب ضد سرقت دارای یک فریم آهنی می باشد تا لولاها بر روی آن پیچ شوند. بخشی از چهارچوب که زبانه قفل در آن قرار می گیرد نیز باید ساختار فلزی داشته باشد. در غیر این صورت در برابر دیلم و یا پیچ گوشتی، آسیب پذیر خواهد بود.

مراحل کامل آموزش و روش نصب درب ضد سرقت

نصب دربهای ضد سرقت در چند مرحله و به شکل زیر انجام می گیرد :

1- اندازه گذاری و نصب لولاها بر روی درب

اولین گام، اندازه گذاری دقیق محل لولاها بر روی درب می باشد. لولای بالایی با فاصله 15 سانتی متر از بالای درب و لولای پایینی با فاصله 20 الی 25 سانتی متر از پایین درب باید جای گیری شوند. لولای وسط بین دو لولای دیگر و متمایل به سمت بالایی قرار می گیرد. پس از اندازه گذاری محل لولاها بر روی درب، آن ها را نصب می نماییم.

لولای درب ضد سرقت معمولا لولای تخت است. ضخامت این لولاها در مقایسه با درب های معمولی متفاوت می باشد. بال های لولاهای معمولی 3.5 سانتیمتر است، در حالیکه در درب های ضد سرقت از لولای 4.5 سانتیمتری استفاده می شود. این امر سبب می گردد لولا به راحتی در داخل قوطی فلزی پیچ شود.

لولای درب ضد سرقت

2- نصب چهارچوب در داخل فریم

پیش از نصب چهارچوب بر روی فریم، باید لقمه های آهنی در پشت چهارچوب جوش داده شود. پس از آن چهارچوب را در داخل فریم قرار می دهیم تا از شاقول بودن آن اطمینان حاصل کنیم. بدین معنی که باید بالا و پایین درب با دیوارها و کف کاملا موازی باشد.

قوطی فلزی

سپس چهارچوب را در جهت لولاها (گردش درب) به فریم جوش می دهیم. بعبارتی، جهتی از چهارچوب که قفل درب در آن قرار میگیرد، باید آزاد باقی بماند. لازم به ذکر است، جوش دادن کامل چهارچوب در مرحله بعد انجام می شود.

3- نصب درب بر روی چهارچوب

در این مرحله؛ درب ضد سرقت را در داخل چهارچوب قرار داده و پس از اطمینان از شاقول بودن آن، نسبت به بستن لولاها بر روی چهارچوب اقدام می نماییم. لولاها توسط پیچ سرمته بر روی چهارچوب (قوطی آهنی) نصب می گردند.

حال درب در محل خود قرار دارد. درب را چندین بار باز و بسته نمایید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. وقتی از صحت عملکرد درب اطمینان حاصل نمودیم، چهارچوب را به صورت کامل بر روی فریم جوش می دهیم.

در صورتی که درب به خوبی بر روی چهارچوب قرار نگرفته بود، درب را چندین بار عقب جلو نمایید تا درب و چهارچوب با هم هماهنگ شوند.

نصب لولای درب ضد سرقت

4- نصب دستگیره ها و قفل بر روی درب

حال باید دستگیره و قفل را بر روی درب نصب نموده و محل زبانه قفل را روی چهارچوب مشخص نماییم. سپس پلاک قفل را در همان محل بر روی چهار چوب نصب می نماییم.

نصب درب ضد سرقت

به هنگام سفارش درب می توانید در خصوص تعبیه قفل مرکزی تصمیم گیری نمایید. ساختار این درب ها به گونه ای است که یک میله مرکزی در داخل درب قرار دارد. به هنگام قفل کردن درب، همزمان درب از جهات مختلف قفل می گردد. در این حالت، چهارچوبی که به همراه درب برای شما ارسال می گردد نیز متفاوت خواهد بود.

نصب دستگیره درب ضد سرقت

 

مطالب مرتبط
برای آشنایی بیشتر با انواع قفل ها، صفحه قفل درب ضد سرقت را مطالعه نمایید.

5- پوشش فضای خالی بین فریم دیوار و چهارچوب با فوم

در مرحله آخر ؛ فضای خالی بین چهارچوب و دیوار باید با فوم پلی اورتان پر گردد. هدف از انجام این کار اشباع فضای خالی می باشد. از آنجایی که این فوم قابلیت انبساط و چسبندگی دارد، فضا را کاملا پر می نماید و باعث می شود چهارچوب در محل خود ثابت باقی بماند.
در صورت تمایل ، می توان از پشت کوب و روکوب چوبی بر روی چهارچوب استفاده نمود، تا زیبایی چوب طبیعی را به عنوان یک قاب در معرض دید داشته باشیم.

فضای خالی بین فریم و چهارچوب

تعمیر درب ضد سرقت

به مرور زمان ممکن است مشکلاتی از قبیل گیر کردن درب به هنگام باز و بسته شدن ، اختلال در عملکرد لولاها، سر و صدای درب به هنگام باز و بسته شدن و … به وجود بیاید که برای برطرف شدن آنها نیاز به تعمیر درب ضد سرقت می باشد. رگلاژ درب ضد سرقت بهتر است توسط شخص تعمیرکار انجام شود. می توان گفت عمده مشکلات درب های ضد سرقت مربوط به لولای درب می باشد.

طریقه نصب درب ضد سرقت، عموماً طی مراحل مذکور انجام می گردد. حضور نصاب در ضد سرقت در محل باعث می شود تا با خیالی آسوده درب را نصب نموده و از امنیت و استحکام درب اطمینان حاصل نمایید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *