جدیدترین مدل های کمد دیواری اتاق خواب


اگر قصد خرید کمد دیواری جدید دارید، به جای درستی آمده اید! روماک همان جاییست که می توانید خاص ترین و جدیدترین مدل کمد دیواری را پیدا کنید. اما دست نگه دارید! پیش از انتخاب کمد ایده آل خود باید اطلاعاتی در خصوص ابعاد، سبک، جنس، نوع بازشوی درب و رنگ آن کسب نمایید.

در این صفحه نه تنها زیباترین طرح های کمد را خواهید دید، بلکه اطلاعات فنی در خصوص انواع کمد را کسب خواهید نمود.

قیمت کمد دیواری

عکس کمد دیواری روماک

برخی از طرح های کمد دیواری روماک را مشاهده نمایید.


کمد دیواری سفید


کمد دیواری کلاسیک


کمد دیواری شیک


کمد دیواری چوبی


24 مدل کمد دیواری جدید روماک را در لینک روبرو مشاهده نمایید.

کمد دیواری

برای دسترسی سریع به مطالب این مقاله، بر روی عنوان مورد نظر کلیک نمایید.

قیمت کمد دیواری اتاق خواب

قیمت هر مترمربع کمد دیواری به شرح زیر می باشد :

نوع کمد دیواری قیمت کمد دیواری ( بر حسب متر) هزینه حمل و نصب
کمد دیواری روکش چوب و تمام چوب از 36.500.000 تا 56.500.000 ريال %15
کمد دیواری با رنگ وایت واش از 37.500.000 تا 49.000.000 ريال %15
کمد دیواری ام دی اف با رنگ پوششی
( سفید و طوسی )
از 42.500.000 تا 45.000.000 ريال %15

عوامل تاثیرگذار در قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری بر حسب هر متر مربع می باشد و با توجه به موارد زیر تعیین می گردد.

درب کمد دیواری

درب کمد مهمترین فاکتور در تعیین قیمت کمد است که بطور معمول از چوب طبیعی، ام دی اف و یا ترکیب این دو ساخته می شود.

درب تمام چوب بسیار لوکس و یا کیفیت بوده و تنوع بالایی در طراحی دارد.با توجه به اینکه چوب طبیعی قیمت بالایی دارد، درب های تمام چوب و یا تلفیقی چوب و ام دی اف قیمت بالایی دارند.

درب ام دی اف قیمت مناسب تری داشته، به راحتی ابزار می خورد و بهترین گزینه برای کمد های دارای رنگ پوششی می باشد. درب ام دی اف با روکش چوب ظاهری مشابه کمدهای تمام چوب داشته و قیمت مناسبی دارد. تنها مشکل درب کمد دیواری روکش چوب محدودیت در طراحی می باشد، زیرا درب پیش از ابزار روکش می شود.

در مواردی که کمد روکشی انتخاب می شود، نوع روکش ( بلوط ، گردو و …) و رنگی که برای آن بکار برده می شود بر قیمت تاثیر می گذارد. یکی از لوکس ترین انواع کمد روکشی ، روکش جناقی می باشد که قیمت بالاتری دارد.

بدنه کمد دیواری

بدنه کمد از تخته ام دی اف در انواع ملامینه و یا کتان ساخته می شود که نوع ام دی اف و ضخامت آن از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت کمد است. ام دی اف کتان ظاهر زیباتر، کیفیت بهتر و قیمت بالاتری در مقایسه با ام دی اف ملامینه دارد.

طبیعتا ام دی اف خارجی با توجه به چگالی بالاتری که دارد مرغوب تر می باشد و البته قیمت بیشتری دارد. بنابراین در هنگام خرید حتما از فروشنده سوال فرمایید که بدنه از چه جنسی و چه برندی ساخته می شود.

امکان ساخت کمد از جنس انواع چوب از جمله بلوط ، راش و … امکان پذیر است، با اینحال ضرورتی ندارد که بدنه کمد از چوب تهیه گردد.

رنگ کمد دیواری

نوع رنگ و نحوه رنگ آمیزی درب تاثیر زیادی بر زیبایی، ماندگاری و حتی قیمت کمد دارد. برای اصمیم گیری در خصوص رنگ درب کمد دیواری گزینه های زیر را پیش رو خواهید داشت.

نوع و جنس رنگ : پولیش (براق و ضدآب)، رنگ پلی اورتان (ضد آب) و رنگ نیم پلی استر

شیوه رنگ آمیزی کمد های روکش چوب : موج نما، پتینه و وایت واش

شیوه رنگ آمیزی کمد های مسطح : پوششی

کمد دیواری دو رنگ با ترکیب روکش و رنگ نیز گزینه بسیار جذابی است.

کمد دیواری جدید

طرح کمد دیواری

طرح کمد وابسته به طراحی درب می باشد و درب فلت و صاف در مقایسه با درب های قاب دار و ابزار خورده، قیمت کمتری دارد. درب های تک قاب، دو قاب و سه قاب از جمله رایج ترین طرح ها برای درب کمد هستند.

درب های فلت و ساده مناسب برای فضاهای مدرن و مینیمال بوده، در حالیکه درب های قاب دار برای سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک کاربردی می باشند.

زیبایی کمد با بهره گیری از روکوب، پاخور و تاج دو چندان می شود، زیرا این اجزا همانند یک قاب دورتادور کمد را احاطه می نمایند.

قفسه بندی و تعداد کشوها

تولیدکنندگان کمد معمولاً تعداد مشخصی از کشو را برای هر متر کمد در نظر می گیرند. بنابراین قیمتی که شما برای هر مترمربع دریافت می کنید، با در نظر گرفتن کشو محاسبه شده است. به عنوان مثال شرکت روماک برای هر 2.5 متر طول، تعداد 2 کشو را در نظر می گیرد. در صورتی که کارفرمایان قصد افزایش تعداد کشو را داشته باشند، قیمت آن ها جداگانه محاسبه می گردد.

کمد دیواری به شکل چند تکه ساخته می شود و در محل نصب، اتصالات بخش های مختلف انجام می شود. این بخش ها شامل بخش رگال نیز می باشد که نیازمند ارتفاع بیشتری است.

از آنجایی که ساخت قطعات کوچک کمد منطقی به نظر نمی رسد، از اکسسوری های از پیش ساخته شده به عنوان قفسه بندی کمد دیواری بهره گرفته می شود. این اکسسوری ها شامل آویز ریلی شلوار، آویز کروات، آویز شال، باکس های ریلی جواهرات، کفش و حتی سبدهای چند منظوری می باشد. بدیهی است که این اقلام به درخواست کارفرمایان و با هزینه ای مازاد تهیه می گردد.

ویدئو نحوه اندازه گیری کمد دیواری

با توجه به درخواست های مکرر کارفرمایان و بازدیدکنندگان محترم جهت آموزش نحوه اندازه گیری کمد دیواری بر آن شدیم با تهیه ی ویدیویی، شیوه تعیین ابعاد کمد را آموزش دهیم. پس از مشاهده این فیلم آموزشی به راحتی قادر خواهید بود تا متراژ کمد مورد نیاز خود را اندازه گیری نمایید و بر اساس آن قیمت کمد را تعیین کنید.

به طور استاندارد عمق کمد  60 سانتی متر در نظر گرفته می شود، از این رو عمق در تعیین قیمت تاثیری ندارد و می بایست سطح کمد (مساحت) را بر حسب متر مربع حساب کرد. بیشتر سازندگان کمد با عمق حداقل 60 سانتی متر را پیشنهاد می کنند، چرا که فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل خود پیدا می کنید. اما اگر قصد دارید در کمدهایتان به جز لباس وسایل دیگری جا دهید، عمق 90 اندازه مناسبی است.

پیش از اندازه گیری باید با اجزایی از قبیل روکوب، تاج و پاخور آشنا شوید تا ارتفاع و طول دقیق را به دست آورید. عکس زیر برای شناسایی نقاط دقیق اندازه گیری راهنمای شما خواهد بود.

ارتفاع : از پایین قسمت پاخور تا بالای تاج به عنوان ارتفاع در نظر گرفته می شود. (در عکس قسمت A)

طول : از انتهای روکوب سمت راستی تا روکوب سمت چپی کمد، طول کمد در نظر گرفته می شود. (در عمس قسمت B)

محاسبه : طبیعتا با ضرب طول در ارتفاع، مساحت و در نهایت متراژ کمد برای تعیین قیمت به راحتی قابل محاسبه است.

لازم به ذکر است سازنده کمد دیواری کارشناسانی را جهت اندازه گیری دقیق به محل پروژه اعزام می نمایند تا هیچ گونه خطابی به هنگام ساخت رخ ندهد. با اینحال نحوه اندازه گیری می تواند به شما کمک کند تا متراژ حدودی را برای استعلام قیمت بدست آورید.

طریقه نصب کمد دیواری فرایند نسبتا پیچیده ای دارد؛ به همین دلیل پس از اتمام ساخت، توسط کارشناسان نصب انجام می شود و به طور معمول هزینه ای مازاد دارد.

اندازه گیری کمد دیواری

مدل کمد دیواری جدید

برای انتخاب نوع و مدل کمد، طرح ها و ایده های متنوعی وجود دارد که هر کدام شخصیت متفاوتی به محیط اطراف می بخشد. طرح کمد دیواری با توجه به سبک منزل، سلیقه شخصی و بودجه افراد انتخاب می گردد.

در ادامه انواع طراحی کمد دیواری را مورد بررسی قرار می دهیم.

اتاق کمد مجهز به کمد دیواری چند منظوره

در صورتی که فضای کافی در اختیار دارید و علاقمند به لباس و اکسسوری هستید، اتاق کمد یا walk-in closet به شما پیشنهاد می شود. در حقیقت می توانید یک اتاق کوچک را سرتاسر به کمد دیواری همراه با قفسه ها و کشوهای متعدد اختصاص دهید. اتاق لباس از جمله طرح های لوکس کمد دیواری می باشد. معمولا در این اتاق از یک میز وسط با ابعاد بزرگ نیز بهره گرقته می شود که داخل آن کشوهای متعدد برای زیورآلات، ساعت و … تعبیه می شود.

البته در صورتی که یک اتاق با متراژ بزرگ دارید ، می توانید با اختصاص یک پارتیشن ، بخشی از فضا را به کمدهای متعدد اختصاص بدهید.

طراحی اتاق کمد لباس

کمد دیواری اتاق خواب کوچک

انتخاب کمد دیواری اتاق خواب کوچک دغدغه بسیاری از افراد است. ساماندهی لباس ها و تجهیزات در فضاهای کوچک امری حیاتی است. به همین دلیل بهتر است طراحی کمد همراه با فضاهای متعدد انجام شود. طراحی کمد reach-in ، فضایی کافی را برای ساماندهی لباس ها در اختیارتان می گذارد.

درب های ساده و سفید برای کمد دیواری اتاق کوچک گزینه بهتری است. از گوشه های ناکار آمد اتاق غافل نشوید، این فضاها برای طراحی کمد مناسب هستند.

از آنجایی که محدودیت در فضا دارید، توصیه می شود در اتاق های کوچک از کمد دیواری ریلی جدید بهره گرفته شود و از طراحی قفسه های بدون درب پرهیز نمایید. بهره گیری از آینه و یا رنگ سفید برای درب کمد نیز باعث می شود محیط بزرگتر به نظر برسد.

قیمت کمد دیواری

کمد دیواری اتاق کودک

کمد دیواری اتاق بچه، معمولا دارای اشکال کودکانه است. این کمد ها همواره دارای چندین رنگ سرزنده هستند تا حس شادی را به کودکان منتقل نمایند. از آنجایی که لباس کودکان کوچک است، امکان طراحی رگال 2 طبقه نیز وجود دارد. قفسه بندی برای اسباب بازی ها از جمله ایده های مناسب برای ساماندهی وسایل کودکان است. از دیگر ایده های جذاب می توان به استفاده از برچسب های کودکانه بر روی کشوها استفاده نمود. این برچسب ها در واقع حاکی از محتویات داخل کشوها است.

اگر کودکان شما اتاق مشترک دارند، بهتر است طراحی داخلی و قفسه بندی کمد به گونه ای باشد که نیمه راست و چپ متقارن یکدیگر باشند. سپس با دو رنگ مورد علاقه کودکان، بخش مربوط به آن ها را جداسازی نمایید.

در صورتی که قصد دارید از این کمد برای دوران نوجوانی هم استفاده کنید، بهتر است کمد های ساده تر با رنگ روشن پوششی را برای دوران کودکی انتخاب نمایید. در دوران نوجوانی می توانید با تغییر رنگ کمد، حال و هوای دیگری به آن بدهید.

درب کشویی کمد مدرن

کمد ورودی خانه

ورودی خانه از جمله فضاهایی است که نیاز به یک کمد دارد، زیرا کت، کفش، کیف، کلاه، چتر و … از جمله البسه و اقلامی هستند که به صورت روزانه و مکرر مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین قرار دادن کمد در وروذی باعث می شود که در بدو ورود این البسه را در محلی مناسب قرار دهید.

علاوه بر این، میهمانان شما نیز البسه ای دارند که در بدو ورد نیاز به آویزان کردن آن ها دارند. بنابراین طراحی کمد ورودی خانه باید به گونه ای انجام گیرد که بخشی از آن فاقد درب و دارای آویز باشد. تعبیه جای کفش نیز ضروری است. قرارگیری یک آینه در قسمتی از کمد و یا بر روی درب آن نیز بسیار کاربردی است. همه ما عادت به نگاه کردن به خودمان پیش از خروج از خانه داریم، آینه قدی از جمله کاربردی ترین گزینه ها می باشد.

کمد دیواری پذیرایی

طراحی کمد تا سقف با درب های ساده و فاقد دستگیره بهترین ایده برای خانه های مینیمال و مدرن است. در حقیقت بهتر است که انتخاب رنگ و متریال درب به گونه ای انجام شود که کاملا با محیط پذیرایی آمیخته شود.

در صورتی که دستگیره حذف شود، باید از لولای فشاری یا درب های کشویی استفاده نمایید. اما در نظر داشته باشید که با باز شدن درب، تمامی محتویات کمد به نمایش گذاشته می شود، البته با در نظر گرفتن قفسه ها و کشوهای کارآمد و سازماندهی شده، این مشکل قابل حل است.

کمد دیواری طرح چوب برای محیط پذیرایی مناسب است. کمد سرتاسری فاقد دستگیره، همانند دیوارپوش زیبایی منحصر بفردی را ایجاد می نماید. در واقع با کمی خلاقیت در طراحی کمد، دکوراسیون شیک تری نیز خواهید داشت. در برخی از سبک های دکوراسیون نیز نیازی به نامحسوس بودن کمد در پذیرایی نیست. بلکه کافیست رنگ را متناسب با محیط انتخاب نمایید.

کمد دیواری پذیرایی

کمد دیواری ام دی اف

کمد دیواری MDF به دلیل مزایای متعددی که دارد، همواره مورد استقبال قرار گرفته است. سطح MDF محکم و صاف می باشد و هیچگونه گره ای ندارد، به همین دلیل برش دهی و کار کردن با آن هیچگونه محدودیتی ندارد. در صورتی که قصد تهیه کمد دیواری در متراژ بالا دارید، کمد دیواری ام دی اف مقرون به صرفه تر می باشد.

امکان سفارشی سازی و بهره گیری از انواع روکش های طبیعی برای کمد دیواری MDF وجود دارد. همچنین با توجه به اینکه ام دی اف رنگ پذیری خوبی دارد، می توان از انواع رنگ ها برای کمد MDF بهره برد.

مدل کمد دیواری MDF روکش چوب

مدل کمد دیواری ام دی اف قابلیت طراحی در انواع مدل ها را بصورت روکشی دارد. بنابراین فارغ از سبک دکوراسیون، می توانید اقدام به سفارش کمد دیواری ام دی اف در رنگ های فندقی، عسلی، گردویی و … با حفظ نقوش چوب نمایید.

کمد دیواری ام دی اف روکش جناغی از دیگر مدل های پیشنهادی است. این روکش زیبایی چشم گیری را داشته که حاصل هنر دست می باشد. در حقیقت روکش های چوب هدفمند و با نظم کنار هم قرار می گیرند تا یک اثر هنری خلق گردد.

قیمت کمد دیواری روکشی

کمد دیواری ام دی اف سفید

رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که همواره محبوبیت زیادی در سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک دارد. کمد ام دی اف سفید با شیوه های رنگ آمیزی پوششی، پتینه و وایت واش زیبایی خاصی را به دکوراسیون شما می دهد.

البته می توان از سایر رنگ ها از جمله کرم و طوسی نیز استفاده نمود.

قیمت کمد دیواری اتاق خواب

انواع درب کمد دیواری

درب کمد دیواری فاکتور مهمی در تعیین ظاهر کمد می باشد، زیرا درب تنها عنصر از کمد است که در معرض دید قرار می گیرد. درب کمد می تواند با انواع چوب ها، طرح ها (ابزار) و رنگ ها ساخته شود. در ادامه بطور مختصر هر یک از این موارد را توضیح خواهیم داد و انواع درب کمد از لحاظ نحوه باز شدن را توضیح می دهیم.

برای ساخت کمد دیواری چوبی از چوب های راش، بلوط آمریکایی و کانادایی، گردو و راش استفاده می شود. لازم به ذکر است که درب می تواند با ترکیبی از چوب یا ام دی اف تولید گردد.

طرح درب کمد بهتر است با توجه به سبک معماری داخلی انتخاب گردد. درب کمد با توجه به سلیقه کارفرمایان امکان ساخت به شکل های زیر را دارد:

  • درب قاب دار ابزار خورده یا زهوار برجسته دار (تعداد قاب ها می تواند بین یک تا سه باشد)
  • درب قاب تونیک
  • درب جناغی
  • درب فلت
  • درب فلت با خطوط cnc

درب کمد دیواری

کمد دیواری مدرن

سبک مدرن دوستداران زیادی را در سال های اخیر داشته است. اما یک کمد مدرن چه ویژگی هایی دارد ؟

درب کمد مدرن فاقد جزئیات و برجستگی می باشد، به عبارت دیگر یک درب صاف و فلت است. از آنجایی که خطوط صاف از المان های سبک مدرن است، می توان از خطوط سی ان سی برای کمدهای مدرن استفاده نمود.

کمد دیواری مدرن و شیک به رنگ سفید یکی از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون مدرن است. البته می توان از سایر رنگ های خنثی و همچنین روکش چوب طبیعی نیز بهره برد. یراق آلات و دستگیره های مدرن نیز دارای طراحی خطی و رنگ مات هستند.

درب های ریلی، آکاردئونی و بازشو کتابی برای کمد دیواری اتاق خواب کوچک مدرن مناسب هستند؛ زیرا افراد همواره دغدغه بازشوی درب را در  فضاهای کوچک و مدرن دارند.

کمد دیواری نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک در سال های اخیر تبدیل به یکی از شیک ترین سبک های دکوراسیون شده است. المان های نئوکلاسیک نه سادگی سبک مدرن را دارند و نه جزئیات سبک کلاسیک ؛ به عبارت دیگر تعادل در سبک نئوکلاسیک برقرار است.

کمد نئوکلاسیک با درب قاب تونیک، رنگ سفید و یا طوسی پوششی و یا وایت واش و دستگیره های نئوکلاسیک از جمله پر فروش ترین مدل های کمد می باشد.

کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری کلاسیک

سبک کلاسیک قدمت دیرینه ای دارد، با اینحال همواره این سبک در خانه های لوکس مورد توجه ویژه ای قرار می گیرد.

جزئیات در سبک کلاسیک باید چشمگیر و تاثیرگذار باشند. به همین دلیل کمدهای کلاسیک دارای درب چند قاب و دستگیر های وینتیج هستند. روکش چوب طبیعی و یا تلفیق رنگ سفید-طلایی به صورت پوششی و یا پتینه در سبک کلاسیک رایج می باشد.

بهترین رنگ کمد دیواری چیست ؟

رنگ کمد اتاق اولین چیزی است که به چشم می آید. انتخاب رنگ با توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه شخصی انجام می شود. بنابراین نمی توان گفت بهترین رنگ برای کمد دیواری چه رنگی است. شناخت رنگ ها و ویژگی های مختلف، به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

کمد دیواری سفید

در صورتی که خواهان یک اتاق روشن و جادار هستید، کمد دیواری سفید و یا پتینه انتخاب مناسبی است. کمد دیواری سفید رنگ باعث می شود که محیط بزرگتر به نظر برسد. رنگ سفید که اندکی مایل به خاکستری است نیز انتخاب مناسبی است. در مجموع رنگ سفید را می توان به سادگی با سایر عناصر هماهنگ کرد. نسل امروزی طرفدار رنگ سفید و طرح های ساده هستند. کمد سفید براق نیز همانند سفید مات از جمله رنگ های محبوب می باشد.

کمد دیواری روکش چوب

در صورتی که خواهان یک محیط سنتی هستید، کمد دیواری رنگ قهوه ای انتخاب مناسبی است. در واقع یکی از عناصر خانه های سنتی و یا کلاسیک، بهره گیری از متریال چوبی است که حس چوب و طبیعت را تداعی می کنند. کمد دیواری طرح چوب همواره ما را به گذشته و سبک های قدیمی می برد، که این حس خوب نوستالژیک را می دهد.

درب روکش جناغی نیز از جمله لوکس ترین طرح ها می باشد. در این حالت روکش های چوب طبیعی با هنر دست کنار یکدیگر قرار می گیرند، تا الگو و پترنی خاص را ایجاد نمایند.

کمد دیواری طوسی

رنگ طوسی برای کمد دیواری در سبک های مدرن، مینیمال و حتی نئوکلاسیک رنگی جذاب است. رنگ طوسی با داشتن طیف های متنوع از جمله رنگ های محبوب می باشد که در تک تک اجزای دکوراسیون به کار می رود.

سوالات متداول

کیفیت کمد با توجه به متریال مورد استفاده تعیین می گردد. در نتیجه اگر از رنگ یا روکش مرغوب بهره گرفته شود تفاوتی در کیفیت محصول ایجاد نخواهد شد.

قیمت کمد با توجه به متریال بکار برده در ساختار بدنه و درب، نوع رنگ، نوع روکش و یراق آلات تعیین می گردد. بنابراین قیمت واحدی برای کمد وجود ندارد و با توجه به مدل مورد نظر قیمت اعلام می گردد.

با ضرب طول در ارتفاع، مساحت و در نهایت متراژ کمد قابل محاسبه است. البته پس از توافقات اولیه؛ کارشناسان برای اندازه گیری به محل پروژه مراجعه می نمایند.

کمد دیواری با درب های قاب دار یکی از لوکس ترین مدل ها می باشد که همراه با روکوب طراحی می گردد.

به خواندن ادامه دهید

16 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *