عکس انواع مدل درب ورودی ساختمان


عکس درب ورودی ساختمان و انواع مدل های درب ورودی را در ادامه مشاهده نمایید. این عکس ها شامل درب لابی و درب ورودی آپارتمان می باشد. از آنجایی که نمای درب ورودی ساختمان تا حد زیادی زیبایی آپارتمان را تحت تاثیر قرار می دهد، بهتر است در انتخاب یک درب زیبا و مناسب دقت بیشتری داشته باشیم.

درب ورودی ساختمان دلالت بر درب اصلی ساختمان است، با اینحال درب ورودی واحد آپارتمان نیز با این عنوان شناخته شده است. به همین دلیل عکس درب های پروفروش روماک ( ورودی واحد و ورودی ساختمان) در سبک مدرن و کلاسیک را به اشتراک می گذاریم.

عکس درب ورودی ساختمان

برای مشاهده 87 مدل عکس درب ورودی بر روی لینک روبرو کلیک نمایید.

در ورودی ساختمان

درب ورودی ساختمان مسکونی

درب ساختمان مسکونی هر چقدر زیباتر و شیک تر باشد، حس بهتری را به شما و میهمانان شما خواهد داد. شاید به همین دلیل است که عموم ساختمان ها درب کلاسیک با طرح و جزئیات خیره کننده انتخاب می کنند.

اما بهترین درب برای ساختمان مسکونی چه دربی است ؟ درب چوبی با توجه به زیبایی خیره کننده، ماندگاری بالا و تنوع در طرح و مدل یکی از بهترین گزینه هاست.

انواع درب ساختمان همراه با عکس دربهای ورودی ساختمان

تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می توان به تعداد بیشماری عکس درب ورودی خانه دست یافت. انواع درب ساختمان از تنوع بالایی برخوردار هستند. اهمیت درب ورودی آپارتمان زمانی مشخص می گردد که درب اصلی خانه نه تنها یک راه ورودی به منزل می باشد، بلکه نشان دهنده انتخاب و سلیقه صاحبخانه است. از این رو حس زیبایی شناسی شما چه بخواهید و چه نخواهید با توجه به طرح درب ورودی منزلتان توسط مهمانان مورد سنجش قرار خواهد گیرد.

انواع مدل عکس درب ورودی ساختمان را در ادامه آورده ایم و برای هر مدل عکس متناسب درب لابی تولید شده توسط شرکت روماک را به نمایش خواهیم گذاشت.

مدل درب ورودی ساختمان دو لنگه

درب قاب دار دو لنگه با ساختاری از چوب و شیشه سبکی کلاسیک دارد. برای جزئیات داخل قاب ها می توان از اشکال هندسی استفاده نمود. دستگیره درب ورودی ساختمان نیز باید همانند درب، با شکوه باشد.

برای سبک های مدرن می توان از طراحی قاب برای درب های دو لنگه صرف نظر نمود. همچنین می توان درب دو لنگه را با کتیبه های چوبی طراحی نمود و از شیشه برای قاب آن استفاده نمود.

از دیگر ایده های درب ورودی، می توان به ابعاد بزرگ درب با طرحی مشابه درب های دو لنگه اشاره نمود. عکس درب ورودی ساختمان تک لنگه زیر، حس دربی دو لنگه را به مخاطب القا می نماید.

درب ورودی منزل

عکس در ورودی خانه قاب دار

برای درب ورودی واحد آپارتمان ، درب های قاب دار گزینه ای بسیار شیک هستند. این درب ها می تواند تک قاب و یا دارای قاب های بیشتر باشد. این درب ها می تواند با رنگ پوشش و یا با روکش چوب باشند. در هر صورت زیبایی این درب به خوبی به نمایش گذاشته می شود.

عکس درب ورودی خانه

درب ورودی ساختمان کلاسیک

در سبک کلاسیک جزئیات در طراحی اهمیت زیادی دارد؛ به همین دلیل از نمای ساختمان گرفته تا درب با جزئیات چشمگیر طراحی می شوند.

ساختمان مسکونی در سبک کلاسیک با یک درب دو لنگه کلاسیک بدون شک چشم هر بیننده ای را خیره خواهد کرد. قسمت بالای درب به صورت هلالی طراحی می شود و منبت کاری های زیبایی بر روی درب استفاده می شود. پنل قابدار، دستگیره بزرگ و مجلل نیز از دیگر ویژگی های درب های کلاسیک هستند.

درب ورودی ساختمان کلاسیک

عکس درب ورودی خانه روکش دار

درب ورودی خانه با روکش چوب جناقی نیز زیبایی منحصر بفردی را به فضاهای شیک و کلاسیک می بخشد. این روکش با زیبایی چشم نوازی که دارد، توجه هر بیننده را به خود جلب می نماید. هیچگونه محدودیتی برای استفاده از این نوع روکش برای درب های تک قاب و یا دو قاب وجود ندارد. مدل های پراگ و پروجا طراحی شده توسط شرکت روماک هستند.

درب ورودی واحد ساختمان مسکونی

عکس درب منزل مشبک

درب های مشبک درب های هستند که پنل درب به صورت مشبک طراحی می گردد. در حقیقت فریم چوبی درب در بر دارنده شبکه های مستطیل و یا مربع شکل چوبی بوده که توسط شیشه پر شده اند. درب های مشبک چوبی – شیشه ای به صورت تک لنگه و یا دو لنگه طراحی می گردند. همچنین طراحی درب کتیبه دار مشبک نیز امکان پذیر می باشد. در حالت کتیبه دار، ثابتی درب می تواند ساده طراحی گردد.

درب چوبی شیشه خور که به عنوان درب فرنچ یا همان فرانسوی شناخته شده است؛ در دسته درب های دو لنگه می گنجد. ساختار درب فرانسوی مشابه با درب چوبی است با این تفاوت که پنل درب شیشه ای است.

لازم به ذکر است این مدل درب برای سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک کاربردی است. برای سبک کلاسیک از چوب طبیعی با حفظ رگه ها و نقوش چوب بهره گرفته می شود. در حالیکه در سبک نئوکلاسیک درب چوبی مشبک با رنگ پوششی سفید و شیشه شفاف کاربردی است.

درب هگمتانه طراحی و اجرا شده توسط شرکت روماک، درب مشبک کلاسیک می باشد.

درب ورودی ساختمان مدرن و عکس درب ورودی خانه مدرن

درب ورودی مدرن برای کسانی که علاقمند به زیبایی و سادگی هستند، مناسب می باشد. امروزه سبک های مدرن، مدرن میان قرن و مدرن معاصر بسیار محبوب هستند. این درب ها در کلیات مشابه هستند، اما تفاوت هایی جزئی دارند. برای آشنایی با انواع درب ساختمان مدرن، به بررسی آن ها می پردازیم.

درب های مدرن سطوح صاف و خطوط ساده دارند، در برخی طراحی ها از شیشه نیز در دو طرف درب و یا قسمت بالایی استفاده می شود تا نور از آن عبور کند.

درب های مدرن میان قرن تقریبا مشابه درب مدرن می باشند. در ساختار این درب از شیشه های مستطیلی افقی استفاده می شود.

درب های مدرن معاصر دارای سطحی صاف و مینیمال هستند. بهره گیری از دستگیره های بلند افقی و ساده در این سبک بسیار رایج می باشد.

انواع درب های مدرن را می توان با حفظ نقش و نگار چوب و رنگ های عسلی، فندقی، قهوه ای با رگه های قرمز و یا هر رنگ دیگری استفاده نمود.

عکس درب ورودی ساختمان

عکس درب منزل منبت کاری شده

در ساختمان های کلاسیک و مجلل می تون از درب های منبت کاری شده استفاده نمود. از آنجایی که جزئیات این درب ها زیاد است، بهتر است درب به صورت دو لنگه و یا کتیبه دار طراحی گردد. در نتیجه می توانید از منبت کاری در قسمت پنل و تاج درب بهره برد. از آنجایی که کنده کاری دستی زمان بر و پر هزینه است، از قطعات از پیش ساخته سی ان سی استفاده می شود. این قطعات به صورت گل و بته و سایر نقوش طراحی و بر روی درب الحاق می گردند.

بهتر است از ستون و سایر جزئیات در کنار قطعات سی ان سی استفاده شود تا زیبایی درب دو چندان شود. درب های کلاسیک قابدار را نیز می توان با منبت کاری متقارن مزین نمود. برای ترکیب شیشه و چوب در این نوع درب ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

درب ادینبرگ طراحی و اجرا شده توسط شرکت روماک را ملاحظه می کنید که مزین به منبت کاری شده است.

جهت مشاهده سایر مدل های درب ورودی روماک؛ به صفحه درب لابی مراجعه نمایید

درب ورودی راه پله

مدل درب ورودی راه پله هم از بیرون اهمیت دارد و هم ظاهر داخل خانه را تحت تاثیر قرار میدهد. بسیاری از آپارتمان ها درب های مشابه را برای تمامی واحدها انتخاب می کنند. از آنجائیکه مدل درب متناسب با سبک معماری خانه است، با المان های داخل خانه نیز همخوانی خواهد داشت. به عنوان مثال در یک ساختمان کلاسیک نه تنها در ورودی راه پله طراحی کلاسیک دارد، بلکه داخل خانه نیز مجهز به کمد، کابینت و … به سبک کلاسیک می باشد.

درب ورودی راه پله

عکس درب ورودی راه پله ساختمان

طراحی لابی در ساختمان های لوکس و بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است. لابی  فضایی مابین درب ورودی و راه پله ها و یا آسانسور بوده که مجهز به کانتر اطلاعات، مبلمان و سایر تجهیزات می باشد. این ساختمان ها همواره دارای درب ورودی شکیل هستند. در ادامه بر بررسی جدیدترین عکس های درب ورودی راه پله ساختمان یا همان فضای لابی می پردازیم.

درب ساده با ارتفاع زیاد : ورودی ساختمان هایی که همراه با پله هستند، همانند عمارت به نظر می رسند. با این حال می توان از طرح های مدرن و شکیل برای ورودی استفاده نمود. ترکیب درب چوبی دو لنگه با پنل های شیشه ای اطراف ایده ای جذاب برای ساختمان می باشد.

درب چوبی قابدار همراه با شیشه مشجر : درب های چوبی انعطاف پذیری و تنوع بالایی در طراحی دارند. این ویژگی باعث می شود که درب های ساختمان های لوکس طراحی خاص تری را داشته باشند. یکی از ایده های مناسب بکارگیری درب قاب دار می باشد که قاب های اصلی که بزرگتر هستند با شیشه های طرح دار پوشانیده می شود. در این صورت محیط لابی از نور طبیعی نیز برخوردار خواهد بود.

سوالات متداول

درب های ورودی ساختمان تماما از چوب طبیعی ساخته می شوند و مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین ضروری است تا از رنگ مرغوب مانند پلی اورتان برای سطح درب استفاده نمود.

درب های دو لنگه و قوس دار، درب های چوبی - شیشه ای و درب های کتیبه دار از جمله لوکس ترین مدل ها برای ساختمان های کلاسیک هستند.

امروزه درب های روکش چوب طبیعی با پنل صاف و همراه با خطوط سی ان سی به عنوان درب ورودی ساختمان مدرن محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

در مناطق مرطوب توصیه می شود از پلای وود در ساختار درب بهره گرفته شود. برای مناطق غیر مرطوب نیز باید سطح درب با رنگ پلی اورتان رنگ آمیزی گردد تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

درب های چوبی-شیشه از جمله جدیدترین طرح ها برای ورودی ساختمان مسکونی کلاسیک است. برای ساختمان مدرن نیز درب فلت و مسطح با روکش چوب از جمله ترندهای جدید معماری می باشد.

به خواندن ادامه دهید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.