عکس انواع مدل درب ورودی ساختمان


انواع عکس درب ورودی ساختمان

عکس درب ورودی ساختمان و انواع مدل های درب ورودی را در زیر مشاهده می نمایید. این عکس ها شامل درب لابی و درب ورودی آپارتمان می باشد. از آنجایی که نمای درب ورودی ساختمان تا حد زیادی زیبایی آپارتمان را تحت تاثیر قرار می دهد، بهتر است در انتخاب یک درب زیبا و مناسب دقت بیشتری داشته باشیم. در ادامه اهمیت درب ورودی ساختمان و انواع سبک طراحی درب لابی را بیان خواهیم کرد.

انواع مدل های مختلف از عکس درب ورودی ساختمان کلاسیک را در بالا مشاهده نموده اید. این عکس ها از پروژه ها و نمونه درب ورودی ساختمان های اجرا شده ، جمع آوری شده است. این عکس یا مدل ها دارای طرح های متفاوتی هستند اما همگی از چند الگو از پیش تعیین شده ای الهام گرفته شده اند. در اینجا قصد داریم انواع مدل درب ورودی ساختمان را بررسی نماییم.

انواع درب ساختمان همراه با عکس دربهای ورودی ساختمان

تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می توان به تعداد بیشماری عکس درب ورودی خانه دست یافت. انواع درب ساختمان از تنوع بالایی برخوردار هستند. در ادامه با سبک های زیر آشنا می شویم.

  • درب ورودی منزل روستیک
  • دربهای ورودی براق
  • درب های کوچک رنگی
  • درب مدیترانه ای
  • انواع درب های مدرن

اهمیت درب ورودی آپارتمان زمانی مشخص می گردد که درب اصلی خانه نه تنها یک راه ورودی به منزل می باشد، بلکه نشان دهنده انتخاب و سلیقه صاحبخانه است. از این رو حس زیبایی شناسی شما چه بخواهید و چه نخواهید با توجه به طرح درب ورودی منزلتان توسط مهمانان مورد سنجش قرار خواهد گیرد. بنابراین در انتخاب مدل و طرح درب ورودی آپارتمانتان نهایت دقت را به خرج دهید. حال انواع مدل عکس درب ورودی ساختمان را در ادامه آورده ایم و برای هر مدل عکس  متناسب درب لابی تولید شده توسط شرکت روماک را به نمایش خواهیم گذاشت.

مطالب مرتبط
برای کسب اطلاعات بیشتر، صفحه انواع درب ساختمان را مطالعه فرمایید

درب ورودی مدرن و عکس درب ورودی خانه در سبک های مدرن

درب ورودی مدرن برای کسانی که علاقمند به زیبایی و سادگی هستند، مناسب می باشد. امروزه سبک های مدرن، مدرن میان قرن و مدرن معاصر بسیار محبوب هستند. این درب ها در کلیات مشابه هستند، اما تفاوت هایی جزئی دارند. برای آشنایی با انواع درب ساختمان مدرن، به بررسی آن ها می پردازیم.

درب های مدرن سطوح صاف و خطوط ساده دارند. در برخی طراحی ها از شیشه نیز در دو طرف درب و یا قسمت بالایی استفاده می شود تا نور از آن عبور کند.

درب های مدرن میان قرن تقریبا مشابه درب مدرن می باشند. در ساختار این درب از شیشه های مستطیلی افقی استفاده می شود.

درب های مدرن معاصر دارای سطحی صاف و مینیمال هستند. بهره گیری از دستگیره های بلند افقی و ساده در این سبک بسیار رایج می باشد.

انواع درب های مدرن را می توان با حفظ نقش و نگار چوب و رنگ های عسلی، فندقی، قهوه ای با رگه های قرمز و یا هر رنگ دیگری استفاده نمود.

درب مدرن معاصر

عکس درب ورودی ساختمان

عکس درب منزل منبت کاری شده

در ساختمان های کلاسیک و مجلل می تون از درب های منبت کاری شده استفاده نمود. از آنجایی که جزئیات این درب ها زیاد است، بهتر است درب به صورت دو لنگه و یا کتیبه دار طراحی گردد. در نتیجه می توانید از منبت کاری در قسمت پنل و تاج درب بهره برد. از آنجایی که کنده کاری دستی زمان بر و پر هزینه است، از قطعات از پیش ساخته سی ان سی استفاده می شود. این قطعات به صورت گل و بته و سایر نقوش طراحی و بر روی درب الحاق می گردند.

بهتر است از ستون و سایر جزئیات در کنار قطعات سی ان سی استفاده شود تا زیبایی درب دو چندان شود. درب های کلاسیک قابدار را نیز می توان با منبت کاری متقارن مزین نمود. برای ترکیب شیشه و چوب در این نوع درب ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

درب ادینبرگ طراحی و اجرا شده توسط شرکت روماک را ملاحظه می کنید که مزین به منبت کاری شده است.

مطالب مرتبط
جهت مشاهده سایر مدل های درب ورودی روماک؛ به صفحه درب لابی مراجعه نمایید

مدل درب ورودی ساختمان دو لنگه

درب قاب دار دو لنگه با ساختاری از چوب و شیشه سبکی کلاسیک دارد. برای جزئیات داخل قاب ها می توان از اشکال هندسی استفاده نمود. دستگیره درب ورودی ساختمان نیز باید همانند درب، با شکوه باشد.

برای سبک های مدرن می توان از طراحی قاب برای درب های دو لنگه صرف نظر نمود. همچنین می توان درب دو لنگه را با کتیبه های چوبی طراحی نمود و از شیشه برای قاب آن استفاده نمود.

درب ورودی دو لنگه مدرن

از دیگر ایده های درب ورودی، می توان به ابعاد بزرگ درب با طرحی مشابه درب های دو لنگه اشاره نمود. عکس درب ورودی ساختمان تک لنگه زیر، حس دربی دو لنگه را به مخاطب القا می نماید.

عکس درب ورودی ساختمان تک لنگه

درب ورودی منزل روستیک و عکس درب روستیک

این درب ورودی ساختمان از ترکیبی از چوب و شیشه ساخته شده است و بافت زیبای چوب به راحتی در ساختار درب قابل مشاهده است. به عبارتی می توانید با انتخاب این درب لابی، زیبایی و طبیعت را در کنار خانه های خود لمس کنید. عکس درب ورودی ساختمان به سبک روستیک را مشاهده نمایید.

عکس درب ورودی ساختمان

اگر از جمله افرادی هستید که علاقه مند به سبک زندگی در زمان گذشته و دنیای قدیم هستید، این مدل از طراحی درب ورودی متناسب با شخصیت شما می باشد. حتی تماشای عکس در ورودی خانه به سبک روستیک این حس را به شما می دهد که زمن به عقب برگشته است. فرقی ندارد که خانه ی شما در وسط یک شهر شلوغ و یا در گوشه یک روستای کوچک است، درب های روستیک برای هر مکانی مورد استفاده قرار می گیرند. البته باید سبک ساختمان نیز برای این درب مناسب باشد.

دربهای ورودی براق

این نوع از درب های ورودی از آهن و شیشه ساخته شده اند. دربهای براق برای آن هایی که دوست دارند درب سبک ظریفی را بازتاب کند، مناسب است. درب های ورودی براق ما را به یاد سبک تزیین توری می اندازد. این درب درست مانند یک قطعه ی گرانبها از یک توری می باشد و  برای کسانی که سلیقه های خاص دارند طراحی شده است.

درب های کوچک رنگی

این درب در سه کلمه رنگارنگ، خاص و زیبایی خلاصه شده است. همه ما از دیدن عکس درب خانه های رنگارنگ حس خوبی پیدا می کنیم. این نوع درب ورودی ساختمان برای کسانی که به دنبال زیبایی زندگی هستند مناسب است. اگر خانه شما دارای نمایی ساده و با رنگی خنثی مانند خاکستری است، این درب می تواند روح تازه ای به نمای شما بدهد. در واقع این مدل عامل تاثیر گذاری در ایجاد تضاد است و خود همین امر موجب زیبایی محیط می گردد. پیشنهاد می کنیم از عکس در ورودی خانه های کشور ایرلند که سرتاسر رنگی است، دیدن نمایید.

عکس درب ورودی ساختمان

درب مدیترانه ای

درب مدیترانه ای برای کسانی که دنبال اجناس تمیز و شیک هستند مناسب است. این درب برای کسانی که به طراحی های اروپایی و سبک یونانی، ایتالیایی و اسپانیایی علاقه مند هستند، بسیار جذاب می باشد.

درب ورودی ساختمان

عکس در ورودی خانه قاب دار

برای درب ورودی واحد آپارتمان ، درب های قاب دار گزینه ای بسیار شیک هستند. این درب ها می تواند تک قاب و یا دارای قاب های بیشتر باشد. این درب ها می تواند با رنگ پوشش و یا با روکش چوب باشند. در هر صورت زیبایی این درب به خوبی به نمایش گذاشته می شود.

عکس در ورودی خانه

عکس درب ورودی خانه روکش دار

درب ورودی خانه با روکش چوب جناقی نیز زیبایی منحصر بفردی را به فضاهای شیک و کلاسیک می بخشد. این روکش با زیبایی چشم نوازی که دارد، توجه هر بیننده را به خود جلب می نماید. هیچگونه محدودیتی برای استفاده از این نوع روکش برای درب های تک قاب و یا دو قاب وجود ندارد. مدل های پراگ و پروجا طراحی شده توسط شرکت روماک هستند.

عکس درب ورودی واحد

عکس درب منزل مشبک

درب های مشبک درب های هستند که پنل درب به صورت مشبک طراحی می گردد. در حقیقت فریم چوبی درب در بر دارنده شبکه های مستطیل و یا مربع شکل چوبی بوده که توسط شیشه پر شده اند. درب های مشبک چوبی – شیشه ای به صورت تک لنگه و یا دو لنگه طراحی می گردند. همچنین طراحی درب کتیبه دار مشبک نیز امکان پذیر می باشد. در حالت کتیبه دار، ثابتی درب می تواند ساده طراحی گردد.

لازم به ذکر است این مدل درب برای سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک کاربردی است. برای سبک کلاسیک از چوب طبیعی با حفظ رگه ها و نقوش چوب بهره گرفته می شود. در حالیکه در سبک نئوکلاسیک درب چوبی مشبک با رنگ پوششی سفید و شیشه شفاف کاربردی است.

درب هگمتانه طراحی و اجرا شده توسط شرکت روماک ، درب مشبک کلاسیک می باشد.

رنگ درب ورودی خانه

علاوه بر اینکه طرح درب ورودی باید متناسب با فضا و ساختمان باشد، بهتر است رنگی چشمگیر نیز برای درب انتخاب شود. در این صورت درب تاثیرگذاری بیشتری در نمای ساختمان خواهد داشت. بدیهی است که انتخاب رنگ بر اساس مدل و سبک درب انجام می شود.

همانطور که ذکر شد از ترکیب شیشه و چوب برای سبک های کلاسیک و معاصر می توان بهره برد. رنگ های چوب طبیعی از جمله عسلی، گردویی، فندقی و ماهاگونی از جمله رایج ترین رنگ ها برای این طرح ها می باشد.

با اینحال گزینه های متفاوت تری را می توانید مد نظر داشته باشید. رنگ Black-wash از خاص ترین رنگها برای درب ورودی می باشد. همانطور که از نام آن پیداست از رنگ مشکی برای درب بهره گرفته می شود. نکته قابل توجه در خصوص رنگ Black-wash ، مشهود بودن نقوش و رگه های چوب است. رنگ White-wash نیز برای درب های ورودی واحدی کاربردی می باشد که به رنگ سفید است.

روکش بلک واش

عکس درب ورودی راه پله ساختمان

طراحی لابی در ساختمان های لوکس و بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است. لابی  فضایی مابین درب ورودی و راه پله ها و یا آسانسور بوده که مجهز به کانتر اطلاعات، مبلمان و سایر تجهیزات می باشد. این ساختمان ها همواره دارای درب ورودی شکیل هستند. در ادامه بر بررسی جدیدترین عکس های درب ورودی راه پله ساختمان یا همان فضای لابی می پردازیم.

درب ساده با ارتفاع زیاد : ورودی ساختمان هایی که همراه با پله هستند، همانند عمارت به نظر می رسند. با این حال می توان از طرح های مدرن و شکیل برای ورودی استفاده نمود. ترکیب درب چوبی دو لنگه با پنل های شیشه ای اطراف ایده ای جذاب برای ساختمان می باشد.

عکس درب ورودی راه پله ساختمان

درب آلومینیومی : درب های آلومینیومی نیز برای سبک های مدرن گزینه مناسبی هستند. این درب ها می توانند به صورت دو لنگه و همراه با پنل های شیشه در دو و یا یک سمت درب طراحی گردند. رنگ های طوسی و مسکی از جمله رنگ های جذاب برای این طرح می باشد.

عکس درب ورودی آلومینیومی ساختمان

درب چوبی قابدار همراه با شیشه مشجر : درب های چوبی انعطاف پذیری و تنوع بالایی در طراحی دارند. این ویژگی باعث می شود که درب های ساختمان های لوکس طراحی خاص تری را داشته باشند. یکی از ایده های مناسب بکارگیری درب قاب دار می باشد که قاب های اصلی که بزرگتر هستند با شیشه های طرح دار پوشانیده می شود. در این صورت محیط لابی از نور طبیعی نیز برخوردار خواهد بود.

عکس درب ورودی چوبی راه پله ساختمان

سوالات متداول

درب های ورودی ساختمان تماما از چوب طبیعی ساخته می شوند و مقاومت بالایی دارند.

درب های دو لنگه و قوس دار ، درب های چوبی - شیشه ای و درب های کتیبه دار از جمله لوکس ترین مدل ها برای ساختمان های کلاسیک هستند.

امروزه درب های روکش چوب طبیعی با پنل صاف و همراه با خطوط سی ان سی به عنوان درب ورودی ساختمان مدرن محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

در مناطق مرطوب توصیه می شود از پلای وود در ساختار درب بهره گرفته شود. برای مناطق غیر مرطوب نیز باید سطح درب با رنگ پلی اورتان رنگ آمیزی گردد تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

به خواندن ادامه دهید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *