نسل جدید کابینت مدرن اروپایی


کابینت آشپزخانه 2023 تحولات زیادی را در سال های اخیر تجربه کرده و به جرات می توان گفت با تصویری که از ” مدرن” در ذهن داشتیم، متفاوت است. اگر باور ندارید حتما به شوروم برندهای لوکس مربوط به آشپزخانه سر بزنید تا ترندهای روز یا همان ” مد” را از نزدیک ببینید. کابینت مدرن اروپایی یکی از همین ترند های امروزی می باشد.

با ما همراه باشید تا بخشی از دنیای مدرن در آشپزخانه های امروزی را نشان تان بدهیم.

تمامی ترندهای زیر نظریه کارشناسان و طراحان برند Snaidero است که یکی از لوکس ترین تولیدکنندگان کابینت آشپزخانه است. عکس هایی که در این صفحه گردآوری شده اند نیز از جمله طرح های مدرن این برند می باشد.

 تکنولوژی ها و امکانات آشپزخانه مدرن اروپایی

طراحی کابینت مدرن اروپایی

زیبایی دقیقا همان چیزی است که نظر شما را جلب می کند و چشم شما را ” می گیرد” ! آشپزخانه های امروزی نه تنها طراحی چشمگیری دارند بلکه بسیار کارآمد هستند و زندگی را برای شما راحت تر می کند.

کابینت به عنوان مهم ترین بخش آشپزخانه، نقش بزرگی در زیبایی دکوراسیون و راحتی شما دارد. اما کابینت نسل جدید چه ویژگی هایی دارد ؟

1- متریال گرم و سرزنده در آشپزخانه مدرن

امروزه بکارگیری سنگ طبیعی و چوب در آشپزخانه های مدرن حرف اول را می زند. به عنوان مثال می توان از سرامیک پرسلان برای بین کابینتی ها و کانتر آشپزخانه استفاده نمود.

کابینت تمام چوب در گذشته بسیار محبوب بود، اما امروزه از تلفیق چوب در کنار سایر رنگ ها استفاده می شود. شاید باورتان نشود اما روکش طرح چوب حتی از کابینت چوبی هم محبوب تر شده است.

2- خداحافظی با کابینت مدرن سفید

رنگ های تیره و مات به صورت مونوکروم در آشپزخانه های امروزی و لوکس بسیار محبوب هستند. تقریبا 2-3 سالی است که برندهای لوکس، کابینت سفید و طوسی تولید نمی کنند و رنگ های تیره و مات را جایگزین نموده اند. البته همچنان تقاضا برای کابینت رنگ روشن وجود دارد.

رنگ مشکی در آشپزخانه های مدرن اروپایی امروزی

3- نسل جدید روکش های مصنوعی

شاید باورتان نشود اما روکش چوب طبیعی و رنگ کابینت های گلاس اکلیلی دیگر تنها گزینه های لوکس برای کابینت نیستند. امروزه روکش های مصنوعی با تنوع بالایی که در طراحی و رنگبندی دارند برای آشپزخانه مدرن بسیار ایده آل، محبوب و لوکس هستند.

رایج ترین روکش ها با طراحی مدرن و شیک به شرح زیر می باشند :

  • روکش طرح بتن
  • طرح فلز
  • طرح چوب
  • سوپر مات
  • تاپ مات

تمامی روکش های فوق تنوع در رنگبندی و پترن دارند. کابینت فرامید جزو پرفروش ترین مدل های کابینت روکشی در سبک مدرن هستند که الهام گرفته از روکش های اروپایی است.

 کابینت روکش طرح فلز

4- طراحی کمد آشپزخانه ( پنتری)

کمد آشپزخانه یک یونیت ایستاده است که همانند یک باکس بلند در سبک مدرن می باشد و هارمونی زیبایی در کنار جزیره آشپزخانه ایجاد می کند. پنتری با بکارگیری اکسسوری و قفسه بندی داخلی فضایی فوق العاده را برای نگهداری مواد غذایی خشک و سایر لوازم فراهم می آورد.

5- یکپارچگی در طراحی

در گذشته کابینت آشپزخانه جزئیاتی از قبیل درب قابدار، ستون و سرستون داشت. در سبک مدرن کابینت کاملا ساده طراحی می شود و این سادگی همچنان در نسل جدید همراه با یکپارچگی حفظ می شود. مثلا اگر از سنگ تیره برای بین کابینتی و کانتر استفاده می کنید، با استفاده از تناژی روشن تر تضاد در آشپزخانه مدرن خود ایجاد نمایید.

آشپزخانه مدرن ساده اروپایی

6- یونیت های مجهز به یراق آلات و اکسسوری به روز

یراق آلات مدرن با بهره گیری از تکنولوژی روز تغییرات چشمگیری داشته و عملکرد بهتری نسبت به گذشته دارند. یکی از برترین تغییرات؛ حذف دستگیره از سطح کابینت می باشد. در حقیقت مکانیزم بازشوی کابینت لمسی و یا فشاری عمل می کند.

کشوهای بزرگ، کشوهای کنج و سوپری فضایی مفید و کارآمدی را برای شما فراهم می کنند. با بهره گیری از اکسسوری کابینت می توانید از تمام فضای کشو و سایر بخش ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

در نسل جدید کابینت، از یونیت های مشابه کشو به عنوان یونیت هوایی استفاده می شود که مجهز به مکانیزم جک دار هستند. یراق آلات برند بلوم و فانتونی از جمله شناخته شده ترین برندهای یراق آلات و اکسسوری کابینت با مکانیزم های امروزی هستند. تکنولوژی های بکار برده در محصولات بلوم باعث می شود که تمامی کشوها و اکسسوری های داخلی به نرمی باز و بسته شوند.

کشوی ریلی کابینت مدرن

7- خلاقیت در طراحی کابینت مدرن اروپایی

تصور کنید کابینت شما به طوری طراحی شده است که یونیت ها همانند باکس به نظر می رسند و با لمس سطح باکس درب کابینت باز می شود. حال بخشی از این طراحی را با درب شیشه ای و قفسه بندی شده تصور کنید که با یک نورپردازی حرفه ای به عنوان دکور مدرن ایفای نقش می کند!
طراحان برندهای لوکس با خلاقیت در طراحی یونیت دکوری، آشپزخانه شما را دگرگون می کنند.

کابینت آشپزخانه مدرن

8- نورپردازی آشپزخانه و کابینت

بالای جزیره بهترین مکان برای چراغ های سقفی است. طراحی، جنس و رنگ چراغ را متناسب با روکش و رنگ کابینت انتخاب کنید تا هارمونی در فضا ایجاد شود. داخل یونیت دکوری با درب شیشه ای بهترین مکان برای نورپردازی است. برای نور داخل کابینت نور مهتابی یا آفتابی و حتی رنگی انتخاب کنید! مثلا نور خطی آبی در کنار کابینت تیره و درب شیشه ای فوق العاده است.

کابینت آشپزخانه مدرن با درب شیشه ای

9- شلف بندی آشپزخانه، از روستیک تا مدرن

حتما در آشپزخانه های روستیک یا اصطلاحا کوهستانی دیده اید که بخشی از کابینت آشپزخانه به صورت شلف طراحی شده است. تعجب نکنید، اما این دیزاین به سبک مدرن نیز منتقل شده است! البته همانطور که در تصویر زیر میبیند طراحی شلف و کابینت کاملا مدرن و شیک است. در نتیجه در سبک های جدید و امروزی انتظاری می رود که ترکیب کابینت بسته و قفسه‌های باز را در کنار هم ببینیم.

شلف بندی کابینت آشپزخانه مدرن

10- تضاد در انتخاب رنگ ها

در آشپزخانه های امروزی و مدرن انتخاب رنگ های متضاد یکی از المان های مهم می باشد. این تضاد می تواند به شیوه های مختلفی حاصل شود. کابینت های ساده در سبک مدرن فرصت خوبی را برای بازی با رنگ ها به شما می دهد.

از ایده های زیر برای ایجاد تضاد در انتخاب رنگ کمک بگیرید!

  • ترکیب دو رنگ جسورانه مانند مشکی و قرمز برای یک انتخاب خاص
  • تلفیق دو رنگ خنثی برای یک فضای آرام و ساده
  • از بافت های متفاوت برای ایجاد تضاد استفاده کنید! به عنوان مثال از روکش طرح دار در کنار روکش ساده و تک رنگ و یا ترکیب روکش طرح چوب با روکش طرح فلز

در نهایت می توان گفت نسل جدید کابینت آشپزخانه در سال 2023 و حتی پس از آن نه تنها طراحی ساده، متفاوت و لوکسی دارد، بلکه بسیار کارآمد است و زندگی را برای شما راحت تر و دلنشین تر می کند.

منبع : www.snaidero-usa.com

سوالات متداول

در سال 2022 با کابینت سفید خداحافظی می کنیم و رنگ های گرم و یا خنثی را جایگزین می کنیم. روکش های مصنوعی طرح دار و یا تک رنگ در انواع مات، تاپ مات و سوپر مات جزو روکش های پر فروش برای کابینت هستند. بهره گیری از اکسسوری های کارآمد در آشپزخانه از دیگر ویژگی های آشپزخانه مدرن است.

کابینت چوبی در سبک مدرن محبوبیتی ندارد، اما کابینت ساده با روکش طرح چوب از جمله ترندهای سال 2022 است. درب شیشه ای کابینت مدرن از دیگر ویژگی های جدید است که جایگزین درب چوبی و یا ام دی اف شده است.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *