جدیدترین ترکیب رنگ اتاق خواب


اتاق خواب محلی برای استراحت و سپری کردن لحظات تنهایی اشخاص است، بنابراین نمی توان زیبایی و آرامش این فضا را نادیده گرفت. ترکیب رنگ اتاق خواب تا حد زیادی می تواند در حال و هوای شما تاثیرگذار باشد. اتاق خواب عموماً دارای اجزایی از قبیل تخت خواب، میز مطالعه، کمد دیواری و درب بوده و ضروری است تا رنگ این اجزا با همدیگر هارمونی داشته باشند.

عکس رنگ اتاق خواب همراه با پالت رنگی

اما جدیدترین رنگ اتاق خواب در سال 2022 چه رنگ هایی هستند ؟ چگونه می توان هارمونی رنگ اتاق خواب را برقرار نمود ؟ در ادامه ایده هایی جذاب را برای تحول اتاق خواب تان مطرح می نماییم. برای دسترسی سریع به مطالب این مقاله، بر روی عنوان مورد نظرتان کلیک نمایید.

جدیدترین رنگ اتاق خواب

اجزای تاثیرگذار در ترکیب رنگ اتاق خواب

طراحی داخلی اتاق فراتر از انتخاب رنگ برای دیوارها می باشد. به عبارت دیگر رنگ و جنس اجزایی از قبیل مبلمان ( تخت ، صندلی و میز)، کمد دیواری، کف، درب، پرده و … نیز تاثیر بسزایی دارند. حتی اگر با کمک چرخه رنگ اقدام به انتخاب اصولی رنگ های دیوار و مبلمان نمایید؛ اما درب و کمد شما هارمونی لازم را با رنگ های موجود نداشته باشند؛ اتاق به اندازه کافی دلنشین نخواهد بود.

نکته دیگر هماهنگی رنگ درب و کمد می باشد. به عنوان مثال اگر درب اتاق شما سفید است، کمد با روکش طبیعی چوب چندان جذاب نخواهد بود. همچنین اگر از رنگ های پاستلی برای اتاق استفاده کرده اید؛ درب روکش چوب مناسب فضای اتاق نخواهد بود.

هارمونی رنگ درب اتاق خواب با کمد

در ادامه ایده هایی جذاب در خصوص انتخاب رنگ در قسمت های مختلف یک اتاق را به اشتراک می گذاریم.

هارمونی رنگ اتاق خواب و درب داخلی

حتی اگر تمامی قسمت های اتاق خواب دارای رنگ های هماهنگ باشند، اما درب اتاق یک درب قدیمی با رنگی نامتناسب باشد؛ دکوراسیون اتاق به کلی زیر سوال می رود. در حقیقت درب باید متناسب با سبک طراحی داخلی و تم رنگ های موجود در اتاق انتخاب گردد.

درب اتاق خواب کوچک : برای اتاق خواب کوچک از درب با رنگ روشن استفاده کنید تا فضا بزرگتر به چشم بیاید. درب با روکش چوب و یا رنگ تیره ایده خوبی برای فضایی با متراژ کوچک نیست. درب های سفید رنگ برای انواع فضاهای مدرن و کلاسیک قابلیت اجرا دارند، کافیست مدل درب با سبک طراحی داخلی اتاق هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال از درب های مسطح برای فضاهای مدرن و از درب های قاب دار برای اتاق کلاسیک استفاده نمایید. لازم به ذکر است رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی با تمامی رنگ های دیگر در فضا هارمونی برقرار می نماید.

درب های چوبی و ام دی اف تنوع بالایی در طراحی و رنگ دارند و برای فضاهای مدرن ،کلاسیک و نئوکلاسیک گزینه ایده آلی هستند. انواع مدل های درب را در رنگ های سفید، عسلی، گردویی، فندقی، آجری و طوسی در صفحه درب اتاق خواب شیک  مشاهده نمایید.

رنگ های شیک برای درب : برای فضاهای شیک با متراژ نسبتاً بزرگ؛ رنگ های قهوه ای روشن، سفید پتینه ، وایت واش و طوسی روشن گزینه های مناسبی هستند. بهتر است این رنگ ها را متناسب با رنگ مبلمان اتاق خواب انتخاب نمایید.

درب طوسی اتاق خواب

رنگ متضاد برای درب : ایجاد تضاد در فضا یکی از ایده های جذاب است که علاقمندان زیادی دارد. برای این کار از رنگ های تیره مانند فندقی، گردویی و طوسی زغالی برای درب داخلی بهره ببرید. در نظر داشته باشید که لازمه این انتخاب، نورپردازی خوب در اتاق است.

برای انتخاب رنگ درب کافی است با بستن چشم هایتان اتاق را با اجزای ایده آل تان تصور نمایید. به عنوان مثال یک اتاق با دیوارهای رنگ روشن، مبلمان تیره و یا طوسی ، سرامیک های براق و اکسسوری های کروم، با درب های تیره رنگ هارمونی خواهد داشت.

اگر دیوارهایی با رنگ خنثی دارید، قطعا به بهره گیری از اکسسوری های طرح دار و رنگی برای روتختی و فرش تمایل خواهید داشت. در این حالت انتخاب درب تیره رنگ اشتباه است، زیرا درب تمام توجه مخاطب را به خود جلب می نماید و جزئیات رنگی اتاق خارج از دید خواهد ماند.

درب روکش چوب اتاق خواب

ترکیب رنگ‌های مشابه: اگر رنگ دیوارها یک رنگ ثابت است، می‌توانید از رنگ دربی استفاده کنید که با رنگ دیوارها هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر دیوارها رنگ خاکستری تیره دارند، می‌توانید از یک درب خاکستری تیره یا سفید که تمامیت رنگی را حفظ کند، استفاده کنید.

تفاوت رنگ‌ها: در برخی مواقع، ایجاد تفاوت رنگی بین درب و دیوارها می‌تواند جلب توجه و جذابیت بیشتری به اتاق ببخشد. برای مثال، اگر دیوارها رنگ سفید یا خاکستری روشن دارند، می‌توانید از یک درب در رنگ متفاوت و قرار دادن نقطه تمرکز رنگی استفاده کنید.

تطابق با سایر عناصر: در انتخاب رنگ درب، تطابق با سایر عناصر دکوراسیون اتاق مهم است. در نظر داشته باشید که رنگ درب با رنگ مبلمان، فرش، پرده‌ها و سایر عناصر ترکیب شود تا هماهنگی کاملی را ایجاد کند.

تأثیر روشنایی: رنگ درب می‌تواند تأثیری بر روشنایی اتاق داشته باشد. اگر اتاق شما روشنایی کافی دارد، می‌توانید از رنگ درب تیره‌تر و غنی‌تری استفاده کنید تا جذابیت و عمق بیشتری به اتاق ببخشید. اما اگر اتاق کمتر از نور برخوردار است، بهتر است از رنگ درب روشن‌تر و بازتابنده استفاده کنید.

رنگ درب اتاق خواب

هماهنگی درست بین رنگ درب و رنگ دیوارها، از جمله عواملی است که به زیبایی و تعادل دکوراسیون اتاق کمک می‌کند. با توجه به تم دیزاینی اتاق و سلیقه شخصیتان، رنگ دربی را انتخاب کنید که با رنگ دیوارها هماهنگی داشته باشد و به شکل کلی، جذابیت و زیبایی را به اتاق بیفزاید.

برای رنگ دیوار اتاق خواب ایده های زیادی وجود دارد که به سلیقه اشخاص نیز وابسته است. در ادامه بهترین ترکیب رنگ اتاق خواب را در سال 2023 مورد بررسی قرار می دهیم.

رنگ های ملایم کسل کننده نیستند، بلکه یک فضای گرم را فراهم می آورند. با انتخاب این رنگها برای دیوار، دستتان برای تزئین دیوار و اکسسوری های اتاق باز خواهد بود. این تناژها مانع از بازتاب نور می شود، بنابراین شب های آرامی را تجریه خواهید نمود.

رنگ اتاق خواب یاسی : یکی از محبوب ترین رنگ ها برای اتاق خواب، رنگ یاسی است. با بهره گیری از چرخه رنگ می توانید ایده های جذابی را برای ست کردن وسایل این اتاق داشته باشید.

رنگ اتاق خواب یاسی

رنگ هلویی : دیوار هلویی رنگ ترکیب فوق العاده ای را با آبی کم رنگ و سبز نعنایی ایجاد می نماید و با اکثر مبلمان ها هارمونی خواهد داشت.

رنگ ارغوانی روشن : رنگ ارغوانی روشن از جمله رنگ های پاستلی است که حس آرامش را به همراه دارد. رنگ های سفید، مشکی، زرد و آبی از جمله رنگ هایی هستند که ترکیب فوق العادی را در این فضا ایجاد می کنند. ارغوانی روشن ایده مناسبی برای رنگ اتاق خواب دخترانه است.

رنگ بژ : بژ یکی از گرم ترین و منعطف ترین رنگ ها است که ظاهری مرتب به اتاق شما می دهد. بهتر است از رنگ های روشن در ترکیب با این رنگ در سایر بخش های اتاق استفاده نمایید.

رنگ طوسی روشن : یکی از شیک ترین رنگ ها برای سبک نئوکلاسیک طوسی روشن است که با اکسسوری طلایی رنگ مانند چراغ و پایه های مبلمان هماهنگی زیبایی را ایجاد می کند.

رنگ کرم : اگر خواهان یک فضای مرتب و تمیز هستید، یدون شک رنگ کرم برای شما مناسب خواهد بود.

جالب است بدانید رنگ هایی که در محیط به کار می برید تاثیر مستقیمی بر روحیه شما می گذارند. با آگاهی از روانشناسی رنگ های سرد و گرم  ، اتاق خود را مناسب با حال و هوای خودتان دکوراسیون نمایید.

بهترین رنگ اتاق خواب کوچک

شاید اولین رنگی که برای اتاق خواب کوچک به ذهنتان می رسد، رنگ سفید باشد. اما کافیست رنگ مناسبی برای اتاق خواب کوچک خود انتخاب کنید تا اتاق بزرگتر به نظر برسد.

رنگ های مونوکروم : رنگ ها تناژهای متعددی از کم رنگ تا پر رنگ دارند. استفاده از چندین تناژ یک رنگ ایده مناسبی برای اتاق کوچک است. برای این کار بهتر است رنگ های روشن را انتخاب کنید و فراموش نکنید که رنگ درب کمد دیواری باید دقیقا مشابه رنگ دیوار باشد.

رنگ صورتی : اتاق خواب صورتی همیشه دوست داشتنی است. رنگ صورتی باعث می شود تا اتاق بزرگ و صمیمی به نظر برسد و نور را به خوبی منعکس می کند، خصوصا اگر دیوارها و سقف صورتی باشد.

رنگ های تیره : شاید پیدا کردن وجه مشترک بین اتاق کوچک و رنگ تیره بعید به نظر برسد. اما با بکارگیری صحیح ابن رنگ ها می توانید یک اتاق کوچک که بزرگ به نظر می رسد داشته باشید. رنگ تیره نور را جذب می کند و باعث می شود تا گوشه ها محو به نظر برسند، از این جهت اتاق تنگ و کوچک به چشم نمی آید، فراموس نکنید که سقف و دیوارها باید یک رنگ باشند. در چنین اتاقی از رنگ های جیغ مانند زرد یا بنفش به صورت تاکیدی استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید

وقت آن رسیده است که وسایل اتاق تان را مطابق با رنگ های جدید ا نتخاب کنید. برترین کمپانی های رنگ از قبیل بنجامین مور، PPG و شروین ویلیامز رنگ های اتاق در سال 2022 را معرفی نمودند.

سبز – طوسی : یکی از محبوب ترین رنگ ها برای اتاق رنگ سبز-طوسی می باشد که به خوابی آرام کمک می کند. شاید برایتان این سوال ایجاد شود که : ” این دیگه چه رنگیه؟!” در پاسخ باید بگوییم که رنگی سبز است که مایل به طوسی می باشد و در خانواده رنگ های پاستلی با روشنی متوسط می گنجد. RGB یا همان رنگ دیجیتال آن شامل 51% قرمز، 65% سبز و 49% آبی است. 

پیچیدگی دلنشین این رنگ نمادی از هارمونی موجود در طبیعت است. از این رنگ می توانید برای دیوار، پرده و یا روتختی استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب بزرگسال مناسب برای استراحت

بزرگسالان عموما پر مشغله هستند و در پس از یک روز شلوغ و پر استرس نیاز به استراحت کافی دارند. آنچه که یک فرد بزرگسال در اتاق خواب نیاز دارد؛ خواب راحت و آرامش است.

بهترین رنگ برای خواب آرام و راحت در اتاق خواب، آبی است. جالب است بدانید که چشم انسان گیرنده مخصوصی بنام سلول گانگلیون در شبکیه چشم دارد که باعث می شود مغز انسان رنگ آبی را دریافت کند. پس حتما از رنگ آبی در اتاق خواب خود استفاده نمایید.

اگر به دنبال ایده رنگ اتاق خواب برای استفاده از رنگ آبی هستید، در ادامه ترکیب رنگ های محبوب را برای اتاق خواب ملاحظه کنید. در بیشتر این ترکیب ها از رنگ آبی استفاده شده است.

رنگ دیوار اتاق خواب مدرن

رنگ دیوارها می‌تواند اثر موثری بر ظاهر و احساس کلی اتاق داشته باشد. در طراحی مدرن اتاق خواب، رنگ‌هایی که احساس سادگی، زیبایی و هماهنگی را به اتاق می‌بخشند، مورد توجه قرار می‌گیرند. در زیر ایده‌هایی برای رنگ دیوار اتاق خواب مدرن را ارائه می‌دهم:

رنگ آبی آرام: انتخاب رنگ آبی مایل به روشن زیبا و آرامش بخش است. رنگ آبی آرام باعث ایجاد حس آرامش و سکون در اتاق می‌شود و با ترکیب آن با رنگ‌های سفید، خاکستری یا سبز روشن، نتیجه‌یی مدرن و هماهنگ به دست می‌آید.

رنگ خاکستری مدرن: رنگ خاکستری در طراحی داخلی مدرن بسیار محبوب است. انتخاب رنگ خاکستری به دیوارهای اتاق خواب شما ظاهری شیک و ساده می‌بخشد. می‌توانید از تناژ روشن‌تر خاکستری تا تناژ تیره‌تر آن استفاده کنید تا ابعاد و عمق بیشتری به اتاق ببخشید. ترکیب با رنگ‌های سفید، سبز مرکباتی یا طلایی، جوانی و انرژی را به اتاق می‌بخشد.

رنگ اتاق خواب مدرن

رنگ نیلی معتدل: رنگ نیلی می‌تواند در طراحی دیوار اتاق خواب مدرن احساس تازگی و انرژی را به اتاق ببخشد. در نظر داشته باشید که از نیلی معتدل استفاده شود تا از خستگی زیاد در اتاق خواب جلوگیری شود. می‌توانید آن را با رنگ‌های سفید، طلایی یا نقره‌ای ترکیب کنید تا ظاهری مدرن و هماهنگ بدست آورید.

بهتر است در انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب مدرن، همواره سلیقه شخصی خودتان را در نظر داشته باشید. همچنین، ترکیب رنگ‌ها با مبلمان، پرده‌ها و اجزای دیگر اتاق را نیز در نظر بگیرید تا تناسب و هماهنگی مناسبی بین رنگ‌ها ایجاد شود.

رنگ دیوار و درب اتاق خواب

عکس رنگ اتاق خواب

با مراجعه به وبسایت های طراحی داخلی ایده های زیادی را برای ست کردن رنگ ها با یکدیگر ، پیدا می کنید. در ادامه چندین ایده را که در سال 2023 ترند هستند، به اشتراک می گذاریم .

  • ترکیب رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید با ترکیبی از رنگ های خنثی و سورمه ای
ترکیب رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید
هارمونی رنگ اتاق خواب
  • رنگ اتاق خواب دخترانه با رنگ های پاستلی
رنگ اتاق خواب دخترانه
ترکیب رنگ های پاستیلی اتاق خواب
  • رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری با رنگ های nude
رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری
  • رنگ اتاق خواب عروس
رنگ اتاق خواب عروس
ترکیب رنگ اتاق خواب شیک
  • رنگ اتاق خواب زوجین
رنگ اتاق خواب زوجین
عکس رنگ اتاق خواب
  • رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی

سوالات متداول

رنگ دیوار اتاق خواب تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد. رنگ های بژ ، کرم ، طوسی روشن و ارغوانی از جمله رنگ های زیبا برای اتاق خواب هستند.

ترکیب رنگ های خنثی و سورمه ای برای اتاق زوجین، رنگ های پاستلی برای اتاق خواب دختران بسیار رایج می باشد. عکس های پالت ترکیب رنگ جدید اتاق را مشاهده کنید تا ایده بگیرید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *