معرفی انواع درب چوبی اتاق


درب چوبی اتاق خواب شامل – درب تمام چوب  –  درب اتاق روکش چوب  –  درب اتاق ام دی اف  –  درب HDF  می باشند. هنگام خرید درب می بایست به مدل، قیمت درب اتاق خواب و جنس آن دقت نماییم. از این رو شناخت انواع درب چوبی اتاق حائز اهمیت است و در ادامه به  بررسی هر یک از موارد زیر در رابطه با درب چوبی اتاق خواب می پردازیم.

 1. انواع مدل درب چوبی اتاق خواب
 2.  قیمت درب چوبی اتاق خواب
 3. چوب های به کار رفته در درب چوبی اتاق خواب
 4. سوال های متداول درباره درب چوبی؟
 5. دانلود کاتالوگ درب چوبی اتاق خواب

 

شما می توانید درب های مختلفی برای منزل خود در نظر بگیرید، بنابر این زمانی که شروع به طراحی فضای داخلی منزل خود می کنید درمی یابید که تعداد بیشماری از انواع در اتاق برای انتخاب وجود دارد که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا عملکرد خاص خود را نیز دارند. در نظر گرفتن کیفیت متناسب با نیاز و کاربری از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر این درب ها نقش بسیار مهمی را در طراحی فضای داخلی خانه ایفا می کنند. بنابراین انتخاب درب اتاق باید متناسب با سبک خانه انجام گردد.

مطالب مرتبط
جهت مشاهده انواع مدل های درب داخلی به صفحه درب چوبی مراجعه فرمایید

اهمیت درب اتاق خواب

درب اتاق خواب از گذشته تا کنون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. قصد داریم حقایقی جالب را در خصوص درب که از گذشته نقل شده است، بیان کنیم.

1- قدیمی ترین درب های دنیا متعلق به مصر باستان هستند. در آن زمان درب ها چوبی و ساده بودند و تنها شامل لولا و کلون بودند.

2- بسیاری از درب ها در ایرلند رنگارنگ هستند. زیرا زمانی که ملکه ویکتوریا از دنیا رفت، دولت مردم را ناچار کرد تا درب هایشان را به نشانه عذاداری به رنگ مشکی در آورند. اما مردم ایرلند به نشانه سرکشی، درب هایشان را به رنگ های مختلف رنگ کردند.

3- معبّران خواب معتقد هستند که درب در رویا نشان از تغییرات بزرگ است. زیرا درب با ظاهر زیبایی که دارد بیانگر احساس اشخاص نسبت به تغییرات مثبت است.

4- در فنگ شویی، از درب به عنوان ” دهانه چی ” یاد می شود. “چی” در فرهنگ چینی بخش فعال و زنده است که در هر موجود زنده ای موجود است. در صورتی که نکات فنگ شویی از قبیل رنگ، موقعیت قرارگیری و زاویه بر روی درب اعمال شود، انرژی مثبت جذب گردیده و محیط خانه را احاطه می کند.

کاتالوگ درب چوبی اتاق خواب ، درب ضد سرقت و درب لابی

جهت مشاهده و دانلود کاتالوگ انواع درب اتاق، درب لابی و درب ضد سرقت روی دکمه زیر کلیک نمایید. در این کاتالوگ انوع مدل درب های تولیدی روماک ، همراه با مختصری  توضیح آورده شده است و با دانلود آن می توان اطلاعت کلی، درباره هر درب دریافت نمایید.

کاتالوگ درب چوبی

1. انواع مدل های درب چوبی اتاق خواب:

برای مشاهده انواع مدل در چوبی و همچنین مطالعه ویژگی ظاهری و فنی درب ها بر روی آن کلیک نمایید :

1.  درب چوبی اتاق خواب
2. درب چوبی لابی (درب ورودی منزل)
3. درب ضد سرقت چوبی

جهت انتخاب هر چه بهتر درب چوبی اتاق خواب پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید درب اتاق را حتما مطالعه فرمایید. همانطور که می دانید مرغوب ترین نوع درب چوبی اتاق، درب های تمام چوب می باشد و از آنجایی که شرکت روماک همواره کیفیت و زیبایی را اولویت خود در تولید محصولات می داند، بیشتر درب های تولیدی ما از نوع تمام چوب می باشد، در پایین می توانید چند مدل از درب اتاق خواب تولید شده توسط روماک را مشاهده نمایید. برای مشاهده همه مدل ها و عکس های بیشتر از صفحه درب چوبی اتاق خواب دیدن فرمایید.

2. عوامل تاثیر گذار در قیمت درب چوبی اتاق خواب :

قیمت درب چوبی بی شک یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب درب اتاق خواب می باشد. همان طور که می دانید آیتم های متعددی بر کیفیت درب چوبی اتاق تاثیرگذار است. بنابراین شناخت درست اجزای تشکیل دهنده درب چوبی بسیار ضروری می باشد. از این رو در ادامه به بررسی هریک از این عوامل خواهیم پرداخت. مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت در اتاق خواب چوبی به شرح زیر می باشد:

1.کیفیت چوب برای در چوبی اتاق مهم ترین عامل تعیین کننده در قیمت:

اصلی ترین عامل در تعیین قیمت درب چوبی اتاق خواب، چوب به کار رفته در آن می باشد، بنابراین جنس چوب و مرغوبیت آن را پیش از خرید درب چوبی باید دقیق بررسی نمایید. در ادامه بطور مختصر درمورد چوب های به کار رفته در درب اتاق خواب خواهیم پرداخت و قیمت آنها را باهم مقایسه می نماییم:

(درب های اتاقی به ترتیب قیمت از ارزان به گران آورده شده است)

ویژگی و قیمت درب HDF (اچ دی اف) :

درب اتاق اچ دی اف ( فیبر متراکم شده) ارزان ترین درب چوبی موجود در بازار می باشد. دلیل آن هم بی شک طول عمر پایین آن و همچنین ظاهر نچندان زیبایش است. این درب اتاقی محدودیت در طراحی دارد و اکثرا روی چهارجوب فلزی نصب می گردد. اگر زیبایی و کیفیت برایتان بی اهمیت است و بیشتر دنبال قیمت پایین هستید درب HDF بهترین انتخاب است.

قیمت درب چوبی اچ دی اف از 600.000 تومان تا 950.0000 تومان متغیر است.

خصوصیات و قیمت درب HPL (اچ پی ال) :

درب اتاقی HPL در واقع همان در HDF می باشد که یک لایه از اچ پی ال (ورقه های کاغذ فشرده شده) روی آن کار شده و تا حدی درب را نسبت به حرارت و رطوبت مقاوم تر می نماید. در واقع این درب اتاق خواب هم  جزو درب های ارزان قیمت، طبقه بندی می شود اما مرغوب تر و کمی گران تر از اچ دی اف می باشد. همچنین سطح اچ پی ال کمی براق تر از HDF می باشد.

قیمت درب چوبی اچ پی ال هم از 450.000 تومان تا 850.000 هزار تومان متغیر است.

ویژگی و قیمت درب سرویسی با روکش ABS  و PVC :

این درب ها به دلیل ضد آب بودن برای درب حمام و و سرویس بهداشتی مناسب بوده، اما فاقد زیبایی می باشد و برای ساختمان های لوکس انتخاب مناسبی نمی باشد. در واقع ABS و PVC نوعی روکش می باشد که در انواع چوب ها از جمله MDF استفاده می شود.

قیمت درب سرویسی هم از 450.000 تومان تا 1.500.000 هزار تومان متغیر است.

قیمت درب MDF (ام دی اف) با روکش چوب :

شاید درب با روکش چوب بهترین گزینه برای افرادی باشد که زیبایی و قیمت مناسب را با هم می خواهند. در واقع درب چوبی اتاق خواب روکش چوب از جمله درب های لاکچری است که بابه دلیل برخورداری از روکش طبیعی چوب ظاهری چشم نواز دارند و اکثر افراد جذب آن می شوند. با توجه به آنکه قاب درب از MDF می باشد از قیمت مناسبی هم برخوردار است. چوب ام دی اف از دو نوع داخلی و خارجی می باشد که نمونه خارجی آن کیفیت به مراتب بهتری دارند، همانطور که گفته شد، جنس چوب و یا مرغوبیت آن به شدت بر قیمت درب چوبی تاثیر گذار است.

قیمت درب چوبی ام دی اف با روکش چوب از 2.000.000 تا 4.500.000 میلیون تومان متغیر می باشد.

قیمت درب تمام چوب :

درب تمام چوب زیباترین و لوکس ترین درب چوبی می باشد که طبیعتا قیمت بالایی هم دارد . قیمت در تمام چوب با توجه به هزینه بالای چوب های طبیعی زیاد می باشد. اما نوع چوب استفاده شده در ساختار درب هم بسیار اهمیت دارد. برای مثال دو نوع چوب روسی به نام  یولکا و ساسنا در بازار یافت می شود، که کیفیت چوب یولکا به مراتب بیشتر از ساسنا می باشد. چوب گردو آمریکایی از جمله گران ترین درب های چوبی می باشد.

قیمت درب تمام چوب روکش چوب از 3.000.000 تا 10.000.000 میلیون تومان متغیر می باشد.

قیمت درب اتاق خواب سفید:

همانطور که در بالا ذکر شد مهمترین عامل در تعیین قیمت درب اتاق خواب سفید (مانند سایر درب ها) چوب استفاده شده در آن می باشد، که بطور کامل به آن پرداختیم. اما از آنجایی که در اتاقی با رنگ سفید بشدت مورد توجه خریداران محترم است قصد داریم درباره اختلاف قیمت انواع رنگ سفید مورد استفاده در درب های چوبی اطلاعاتی را به شما بدهیم.

قیمت درب اتاق خواب سفید

بطور کلی رنگ سفید به 3 نوع زیر تقسیم بندی می شوند:

1. رنگ سفید پولیشی : رنگ پولیشی بسیار براق، زیبا و ضد آب می باشد ولی کمی شکننده است.

2. رنگ سفید پلی اورتان: رنگ پلی اورتان در برابر آب و نور خورشید مقاوم است اما زیبایی درب سفید پولیشی را ندارد.

3. رنگ سفید نیم پلی استر: تفاوت رنگ سفید نیم پلی استر با دو رنگ فوق این می باشد که در برابر رطوبت و اشعه خورشید دچار تغییر رنگ می شود.

رنگ سفید پولیشی زیباترین و پرهزینه ترین رنگ می باشد که حدود 400.000 تومان گران تر از رنگ پلی اورتان است و رنگ نیم پلی استر هم حدود 700.000 تومان از پلی اورتان ارزان تر می باشد. جهت مطالع بیشتر درباره انواع رنگ صفحه رنگ درب اتاق را مشاهده فرمایید.

2. روکش یا لایی  استفاده شده در درب اتاق خواب:

کیفیت روکش یا لایی به کار رفته در قیمت نهایی درب چوبی بسیار موثر است، زیرا هرچقدر از روکش های با کیفیت تر استفاده گردد به مراتب هزینه های اولیه تولید درب بالا تر خواهد رفت.

3.رنگ درب چوبی اتاق:

یکی دیگر از آیتم های تاثر گذار بر قیمت درب چوبی اتاق، رنگ کاری نهایی یا تاپ کوت می باشد که با توجه به مهارت استاد کار، رنگ کاری و برند رنگ به کار رفته شده متفاوت خواد بود.

جهت اطلاع از قیمت درب چوبی اتاق و انواع مدل های درب اتاق خواب با شماره 02188613629 داخلی 104 تماس بگیرید. 

4. دستگیره درب :

سخت افزارهای درب مانند دستگیره ها، دستگیره های توپی، قفل ها، ریل ها و لولاها به جنبه های زیبایی شناختی درب ها می افزایند. با وجود اینکه سخت افزارها، به خصوص دستگیره ها از لحاظ عملکرد بسیار مهم هستند سبک، رنگ و کیفیت دستگیره ها نیز ظاهر درب را تکمیل میکنند. ساده و یا با جزییات، کلاسیک و یا مدرن، بامزه، انتخاب طراح، انواع دستگیره های توکار و یا حتی بی دستگیره- انتخاب ها بی نهایتند.

3. چوب های رایج برای تولید در های چوبی :

درب اتاق خواب علاوه بر افزایش زیبایی و حفظ حریم خصوصی موجب تعدیل گرمایش، سرمایش و صدا می شود، البته چوب به کار رفته در درب عامل مهمی در تعیین ظاهر و همچنین دیگر کارایی های درب است. در واقع به هنگام خرید درب باید به نوع چوب و روکش درب توجه نماییم. از این رو قصد داریم در این قسمت انواع چوب هایی که با آن درب های اتاق خواب ساخته می شود را معرفی نماییم و نقاط ضعف و قوت آن را بیان کنیم.

 چوب کاج ، صنوبر و یولکا

صنوبر و نوع خاصی از کاج (که در بازار چوب به نام یولکا شناخته می شوند) و همچنین چوب روسی که در بازار به دو نوع ساسنا و یولکا معروف است از پرکاربرد ترین چوب ها در ساخت درب می باشد که دارای خصوصیات زیر می باشد:

نقطه قوت:
صنوبر چوب مستحکم تری نسبت به کاج است.
درب چوبی ساخته شده با صنوبر به راحتی قابل نقاشی و سیلر خوردن است و همچنین عایق صوتی و گرمایی مناسبی می باشد.
درب چوبی صنوبر از لحاظ زیبایی گلگون است و رگه های قهوه ای در آن دیده می شود و طیف رنگی از سبز تا زرد متغیر است.

نقطه ضعف:
درب چوبی ساخته شده با صنوبر در برابر ضربه و خراش مقاومت کمی دارد.
درب جوبی صنوبر در طول زمان می تواند به به رنگ قرمز متمایل شود.

مقاومت:
درب چوبی ساخته شده با صنوبر در برابر آتش مقاوم است.

موارد استفاده چوب صنوبر در ساخت درب چوبی اتاق خواب:
صنوبر برای درب داخلی (درب اتاق خواب) و همچنین برای انواع سبک طراحی از جمله روستیک، مدرن میان قرن، مدرن امروزی و کلاسیک مناسب می باشد. کاج سفید معمولا برای مصارف تزیینی استفاده می شود. به علت عدم مقاومت به پوسیدگی ما این نوع چوب را برای پروژه هایمان توصیه نمی کنیم. 

درب چوبی اتاق

چوب گردو

درب چوبی اتاق و درب چوبی ورودی منزل که با چوب گردو ساخته شده است، دارای خصوصیات زیر می باشد:

نقطه قوت:
درب چوبی اتاق گردو دارای استحکام بسیار بالای است.
نقش و نگار فوق العاده ی چوب گردو موجب زیبایی درب های ساخته شده با این چوب می شوند.

نقطه ضعف:
چوب گردو دارای قیمت بالایی است و درب چوبی اتاق ساخته شده با آن هزینه بالایی دارد.

مقاومت:
درب چوبی اتاق ساخته شده با گردو در برابر موریانه و حشرات موذی مقاوم است.

موارد استفاده از چوب گردو در ساخت درب چوبی اتاق خواب:
گردو برای ساخت هر دو نوع درب ورودی و داخلی مناسب است  این چوب مناسب سبک طراحی کلاسیک می باشد.

درب چوبی اتاق

 

بامبو

درب چوبی اتاق که با چوب بامبو ساخته شود دارای خصوصیات زیر است.

نقطه قوت:
درب اتاق خواب بامبو، بسیار محدود و خاص است.
درب اتاق خواب بامبو به راحتی قابل سفارشی سازی در طرح و اشکال مختلف می باشد.

نقطه ضعف:
درب اتاق خواب بامبو با گذشت زمان ممکن است رنگ پریده و خراشیده شود.
درب اتاق خواب بامبو در محیط های مرطوب دچار تورم و از هم پاشیدگی می گردد.

مقاومت:
درب اتاق خواب بامبو در برابر پوسیدگی مقاوم است.

موارد استفاده از چوب بامبو در ساخت درب چوبی اتاق خواب:
درب چوبی اتاق ساخته شده از بامبو حالت پنل شیشه ای زیبایی دارد که در میان چوب ها کم نظیر است.

درب چوبی اتاق خواب

 


چوب ساج

درب چوبی اتاق که با چوب ساج ساخته شود، دارای خصوصیات زیر است :

نقطه قوت:
درب اتاق خواب ساج گستره ی وسیعی از رنگ دارد.
درب اتاق خواب ساج عمر طولانی دارد.

نقطه ضعف:
درب اتاق خواب ساج، به پولیش و سیلر نیاز دارد تا زیبا شود.
درب اتاق خواب ساج بسیار سنگین است لذا تعمیر و حمل آن سخت می باشد.

مقاومت:
درب اتاق خواب ساج در برابر آب ، موریانه ، تغییر دما و پوسیدگی مقاوم است.

موارداستفاده از چوب ساج در ساخت در چوبی اتاق خواب:
ساج به علت وزن مخصوص بالا مناسب برای درب ورودی چوبی ساختمان است.  همچنین این درب برای سبک طراحی کلاسیک مناسب می باشد.


چوب افرا

درب چوبی اتاق که با چوب افرا ساخته شود دارای خصوصیات زیر است :

نقطه قوت:
چوب افرا در اصطلاح نجاری بسیار خوش دست است.
ابزار خوری بالای چوب افرا باعث می گردد که تا سال ها آن چوب به همان شکل بماند.
رنگ تیره روی چوب افرا به خوبی جلوه می کند.

نقطه ضعف:
درب اتاق خواب افرا در صورتی که سطح آن سیلر نخورد باشد به مرور زمان لکه دار به نظر می رسد.

مقاومت:
درب اتاق خواب افرا در برابر پوسیدگی مقاوم است.

موارد استفاده از چوب افرا در ساخت درب چوبی اتاق خواب:
افرا مناسب درب چوبی اتاق است و به سازگار با سبک مدرن می باشد.


 چوب ماهگونی یا ماهون:

درب چوبی اتاق که با چوب ماهون ساخته شود دارای خصوصیات زیر است :

نقطه قوت:
درب چوبی با جنس ماهون دارای ظاهر بسیار زیبایی می باشد.
درب چوبی اتاق ماهون عایق خوبی برای انرژی است.

نقطه ضعف:
درب های ورودی ساخته شده از ماهگونی نیاز به نگهداری و لکه گیری در گذر زمان دارند.
درب ورودی منزل ساخته شده از چوب ماهون با جذب رطوبت به سیاهی تغییر رنگ می دهد.

مقاومت:
درب اتاق خواب ماهون در برابر تغییر دما مقاومت دارد.

موارد استفاده از چوب ماهون در ساخت درب چوبی اتاق خواب:
ماهگونی مناسب هر دو نوع درب داخلی و خارجی است و برای سبک کلاسیک کاربرد دارد.


چوب گیلاس

درب چوبی اتاق و ورودی که با چوب گیلاس ساخته شده اند دارای خصوصیات زیر می باشد :

نقطه قوت:
چوب گیلاس به طور اعجاز آمیزی برای همه قسمت های درب کاربرد دارد.
رگه و ریشه های گیلاس نزدیک به هم است، بنابراین درب چوبی ساخته شده با آن دارای زیبایی خاصی است.
چوب گیلاس دارای سطح صافی می باشند.

نقطه ضعف:
چوب گیلاس حتما نیاز به سیلر دارد.
درب چوبی ساخته شده با گیلاس گران قیمت است.
درب چوبی ساخته شده با گیلاس در دراز مدت نیاز به تعمیر و نگهداری دارد.
رنگ چوب گیلاس در برابر آفتاب تا حدی دچار تغییر می شود.

مقاومت:
درب چوبی گیلاس در برابر آتش مقاوم است و به عنوان دربی ایمن شناخته می شود.

موارد استفاده از چوب گیلاس در ساخت درب چوبی اتاق خواب :
درب ساخته شده از چوب گیلاس به عنوان درب لوکس شناخته می شود و برای هر دو نوع درب داخلی و درب ورودی کاربرد دارد و همچنین مناسب طرح های کلاسیک می باشد.


چوب بلوط سفید:

در اتاق خوابی که در ساختار آن از چوب بلوط سفید استفاده شده است دارای خصوصیات زیر می باشد:

نقاط قوت :
بلوط سفید مقاومی است به سختی ترک می خورد.
چوب بلط قیمت مناسبی دارد از این رو در ساخت درب بسیار کاربرد دارد.
درب اتاق خواب ساخته شده با چوب بلوط به راحتی رنگ آمیز می شود و از طیف رنگی زرد کمرنگ تا قهوه ای متغیر است.

نقاط ضعف :
زور چوب بلوط زیاد است بدین معنا که موجب پیچیدگی در درب می شود.

موارد استفاده از چوب بلوط سفید در درب اتاق خواب :
با توجه به اینکه چوب بلوط در برابر  ضربه مقاوم است بهتر است به عنوان درب حمام و یا در اتاق خواب کودکان مورد استفاده قرار گیرد البته وزن سنگین این چوب موجب می شود که از آن در درب لابی هم استفاده می شود. بلوط چوب سختی است که از آن به صورت گسترده ای برای ساخت مبلمان، کفپوش و کابینت آشپزخانه استفاده می شود. این چوب که در دو رنگ قرمز و سفید موجود می باشد از انواع مقاوم و ضد ضربه چوب می باشد. وقتی به دنبال چوب ضد آب می باشید این نوع چوب اولین انتخاب می باشد

چوب بلوط سفید

چوب لوآن 

چوب لوآن (Luan) که نامش از ناحیه ای در  جنوب شرقی آسیا برگرفته شده است، نوعی چوب سه لایه به ضخامت 3.5 سانتیمتر می باشد که از درخت سرو تهیه می شود

نقاط قوت:
لوآن چوب به نسبت سبکی می باشد و به سختی بدون ضربه دچار تغییر شکل می شود.
چوب لوآن دارای قیمت مناسبی می باشد.

نقاط ضعف :
این چوب در برابر رطوبت اصلا مقاوم نمی باشد.
چوب لوآن به راحتی در برابر ضربه شکسته می شود.

موارد استفاده از چوب بلوط لوآن :
درب اتاق ساخته شده با چوب لوآن بسیار نازک بوده و بیشتر برای مکان هایی که به درب های نچندان محکم و ارزان قیمت نیاز دارند مناسب می باشد از این رو درب لوآن برای محیط داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد و به ندرت درب های ورودی و لابی را مشاهده می نمایید که با جنس چوب لوآن ساخته می شوند.

موارد استفاده از چوب سرو :

بطور کلی چوب سرو یک چوب نرم است که رگه هایی شبیه به ماهون دارد. از این چوب برای ساخت جعبه سیگار و درب های خارجی استفاده می شود. این نوع چوب به پوسیدگی و حمله ی حشرات مقاوم است. رنگ آن قرمز-قهوه ای است و رنگ و جلا به خوبی روی آن می نشیند.

درب چوبی لوآن

جهت بررسی سایر چوب های به کار رفته در درب چوبی اتاق به صفحه  قسمت  اول درب چوبی ورودی ساختمان مراجعه نمایید  و همچنین جهت مشاهده ی انواع چوب و کاربرد آن ها به صفحه مربوطه سر بزنید.

ما انواع متفاوت چوب را برای پروژه های مختلف به کار می بریم. اما چوب هایی که در بالا از آنها نام برده شد بیشترین خواهان را برای ساخت درهای چوبی سفارشی دارند. وقتی آماده شدید تا پروژه ی ساخت در خود را آغاز کنید این چوب ها را و اینکه آیا با دکوراسیون و سبک دلخواه شما همخوانی دارد و نیازهای شما را برطرف می سازد مد نظر بگیرید.

سوالات رایج درباره درب چوبی

با توجه به اینکه کارفرمایان محترم سوالات مشابهی در حوزه درب های چوبی داشته اند بر آن شدیم که کلیه این پرسش ها را جمع آوری نماییم و به تمامی آنها پاسخ دهیم، اگر هر سوال درباره انواع درب های چوبی اتاق خواب دارید می توانید از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا پس از بررسی کارشناسان روماک آنها را در این بخش نمایش دهیم.

آیا درب های چوبی در برابر رطوبت مقاوم هستند؟

چوب به خودی خود در برابر رطوبت آسیب پذیر است اما با رعایت برخی موارد می توان آن را در برابر آب مقاوم نماید. مهمترین عاملی که موجب مقاوم سازی درب در برابر آب می شود پوششی است که بر روی درب چوبی قرار می گیرد. معمولا بر روی دربهایی که می خواهند ضد آب شوند از پلی اورتان استفاده می شود که این پلی اورتان می تواند رنگ یا کیلر باشد. رنگ پلی اورتان معمولا از کیلر (رنگ شفافی که با سیلر ترکیب می شود و به عنوان رنگ بر روی درب با قلمو و پیستوله زده می شود) آن مقاوم تر می باشد و طبیعیتا با توجه به کیفیت بهترش هزینه بالاتری هم دارد. در مواردی که عایق بودن (ضد آب) درب برایتان بسیار اهمیت دارد می توانید از رنگ پولیش استفاده نمایید این پوشش علاوه بر کیفیت عالی، بسیار زیبا و شفاف می باشد.

درب چوبی با رنگ پلی اورتان

آیا درب چوبی در برابر نور خورشید آسیب می بینید؟

درب های چوبی بدون پوشش مناسب، اگر روزانه 4 ساعت در برابر نور خورشید قرار بگیرند سریعا دچار تغییر شکل خواهند. همانطور که که رنگ و کیلر پلی اورتان و همچنین پولیش بهترین گزینه جهت مقابله رطوبت هستند مناسب ترین پیشنهاد هم در جهت مقابله با تغییرات ناشی از نور خورشید می باشند. معمولا درب های لابی و ورودی ساختمان بیش از سایر در ها در معرض نور خورشید می باشند از این رو هنگام خرید می بایست به این نکته توجه کنید که حتما رنگ درب پلی اورتان و پولیشی باشد.

 

آیا درب های چوبی در برابر آتش می توانند سالم بمانند؟

یک اصطلاح که به اشتباه در میان مردم باب شده است درب ضد حریق چوبی می باشد، زیرا مقاوم ترین چوب ها در بهترین شرایط برابر آتش حداکثر 60 دقیقه می توانند مقاومت کنند. به درب های چوبی که دود از آن عبور نمی کند دودبند می گویند که از چوب روس 5 سانتی متر ساخته می شود و تنها می تواند ازعبور دود ممانعت نماید و مقاومت چندانی در برابر سوخته شدن ندارد.

درب چوبی دودبند

آیا درب چوبی، عایق حرارتی مناسبی می باشد ؟

درب های چوبی در مقایسه با انواع درب های فلزی و فایبر گلس عایق مناسبی در برابر حرارت ها می باشد و استفاده از درز گیر ها بشدت در کاهش هدر رفتن انرژی در این درب ها کمک خواهد کرد.

آیا درب چوبی برای فضاهای لوکس مناسب می باشد؟

از دیر باز از چوب برای ساخت خانه و درب استفاده می شده است و همواره از جمله لوکس ترین و زیباترین متریال محسوب می شود. شاید چوب از معدود موادی است که هم برای فضای کلاسیک و هم برای محیط مدرن مناسب می باشد به این دلیل که که نقش نگار طبیعی چوب یکی از زیباترین بافت های موجود در طبیعت است که همواره مورد پسند انسان بوده، حال اگر لوکس بودن را در سادگی تعریف نماییم درب های چوبی با رنگ پوششی و ابزارهای معدود بهترین گزینه است و اگر لاکچری بودن در تاج، گل بوته و طرح های شلوغ تجلی یابد بافت طبیعی چوب و منبت کاری روی آن مناسب ترین انتخاب است.

درب چوبی لوکس

نحوه ساخت درب چوبی باید چگونه باشد که موجب پیچش و خمش در آن نشود ؟

برای گرفتن زور چوب، بهتر است به جای استفاده از چوب یک تکه در کلاف درب، چوب را برش داده و تکه های خرد شده آن را را به هم چسبانده و  در کلاف درب، جایگذاری نماییم به این تکنیک اصطلاحا FINGER JOINT (فینگرجوینت)می گویند. این کار سبب می شود گره های چوب مقابل هم قرار گرفته و تمام گره ها در یک راستا نباشند نهایتا از پیچش چوب و در نتیجه درب جلوگیری می شود و اصطلاحا زور چوب گرفته می شود. در ادامه نحوه ساخت یک درب را در ویدئو مشاهده می نمایید.

 

در صورت استفاده نکردن از این شیوه، پس از گذشت چند ماه از نصب درب ممکن است چوب به کار رفته در کلاف قدرت پیچش پیداکرده و اصطلاحا درب خودش را می اندازد.

در صورتی که هر سوالی در حوزه درب های چوبی داردید می توانید در قسمت نظرات این پست با ما در میان بگذارید و کارشناسان روماک به تمامی آن ها پاسخ خواهند داد.

منابع:
https://www.woodworkingnetwork.com

به خواندن ادامه دهید

13 دیدگاه

 • حسین فرشاد گفت:

  سلام من خریدار8لنگه درب داخل سیدنی ساختمان هستم امکان داره؟ لطفا شرایط برام بگین

 • کدیور گفت:

  اطلاعات نمایندگی در شیراز

  • Hasan Akrami گفت:

   ما در شیراز فعلا نمایندگی نداریم اما برای ارسال محصولات و انجام پروژه در این شهر مشکلی نداریم، جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره شرکت، 88613629-021 تماس بگیرید

 • محمد گفت:

  من برای دربهای انباری که درپارکینگ قراردار ودرحال حاضردارای درب آهنی میباشدنیازبه7عدددرب چوبی برای جایگزین کردن آن دارم لطفاراهنمایی فرماييد

  • Hasan Akrami گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   پیشنهاد ما به شما استفاده از درب چوبی با رنگ پلی اورتان (رنگ ضد آب) می باشد که علاوه بر زیبایی دوام بالایی دارد و اگر امنیت پارکینگ ها برایتان مهم است درب چوبی ضد سرقت که دارای ساختار فولادی می باشد بهترین گزینه است جهت گرفتن اطلاعات و آگاهی از قیمت ها با شماره : 88613629-021 تماس بگیرید و با کارشناسان فروش روماک صحبت کنید.
   لازم به ذکر است در قسمت منو و دسته درب داخلی و ضد سرقت می توانید انواع مدل ها را مشاهده نمایید.

 • رضا گفت:

  سلام ممنون من کرمانشاه هستم .آیا نمایندگی در کرمانشاه دارید؟ ممنون

 • تفضلی گفت:

  سلام خدا قوت بهتون بده
  بنده ۱۵ سال تخصصم نصب درب داخلی بوده مثل درب چوبی اتاق و سرویس؛ و از جنس پلی وود اتاق و سرویس. فقط دربهای ضد سرقت کار نکردم.
  خوشحال میشم با شما آشنا بشم.
  البته ماههای گرم سال

 • فرشاد گفت:

  سلام. اگر اندازه و مشخصات یک درب ورودی آپارتمان را به شما بدهم و درب هم روکش چوب هست. میخواستم بپرسم یک روزه آیا میتونم در را تحویل بگیرم؟ خیلی زمان برای من مهم است. لطفاً راهنمایی نمایید.

 • سعید گفت:

  سلام من دو لنگه درب اتاق خواب اچ دی اف اگر سفید باشه بهتره میخوام امکانش هست؟ قیمت بفرمائید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *