کمد دیوار جادار برای اتاق خواب


کمد دیواری جادار دغدغه مشترک افراد به هنگام خرید، اجاره و یا بازسازی خانه می باشد. در حقیقت مهم نیست که متراژ خانه بزرگ یا کوچک است، تمامی افراد تمایل به داشتن یک کمد دیواری بزرگ و جادار دارند.

حال اگر قصد بازسازی و سفارش کمد دیواری دارید، بهتر است یک کمد جادار و کارآمد را انتخاب نمایید.

طراحی کمد دیواری جادار خود را به متخصصین روماک بسپارید! جدیدترین مدل های طراحی شده توسط روماک را در لینک روبرو مشاهده نمایید.

مدل کمد دیواری

طراحی کمد دیواری جا دار و بزرگ برای اتاق خواب

کمد دیواری محلی برای نگهداری و ساماندهی البسه و لوازم شخصی می باشد. با انتخاب یک کمد دیواری بزرگ و کارآمد می توانید به خوبی وسایل خود را ساماندهی نمایید. اما یک کمد کارآمد و بزرگ چه ویژگی هایی دارد؟

کمد دیواری جادار برای اتاق خواب

1- تعبیه یونیت های متعدد

کمد دیواری به طور معمول از چند یونیت ساخته می شود که به هنگام نصب، تمامی یونیت ها به یکدیگر وصل می شوند و یک کمد یکپارچه را خواهید داشت. در نتیجه داشتن یک یونیت یک سره برای کمد دیواری چندان کارآمد نخواهد بود.

برای زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب، درب کمد به صورت یکپارچه طراحی می گردد. لازم به ذکر است کمد دیواری به طور معمول 2 تا 4 درب دارد، البته برای فضاهای بزرگتر می توان مساحت بیشتری را به کمد اختصاص داد.

کمد دیواری جادار بزرگ

2- عمق استاندارد کمد دیواری جادار

عمق کمد یکی از تاثیرگذارترین المان ها برای یک کمد جادار است، به همین دلیل اگر عمق کمد را کمتر از اندازه استاندارد در نظر داشته باشید، با مشکل کمبود جا مواجه خواهید شد. عمق استاندارد کمد دیواری 60 سانتیمتر می باشد که برای اتاق خواب کوچک مناسب است، برای اتاق خواب بزرگ نیز می توان عمق بیشتری را در نظر داشت.

3- کشوی کمد دیواری جا دار

کشو فضایی فوق العاده برای نگهداری البسه و وسایل شخصی می باشد، به همین دلیل حتما بخشی از کمد را به کشو اختصاص بدهید. تولیدکنندگان تعداد مشخصی از کشو را متناسب با متراژ کمد در نظر می گیرند.

در طراحی کمد دیواری های جدید و امروزی کشوها روکار نیستند، بلکه پس از باز شدن درب کمد دسترسی به کشو میسر می گردد.

کشوی کمد دیواری جادار

4- تجهیز کمد به اکسسوری های کاربردی

بزرگ بودن کمد به تنهایی کافی نیست، بلکه باید فضای یونیت های داخلی را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمود. به همین منظور می توان از انواع اکسسوری کمد برای البسه، زیورآلات و میز اتو استفاده نمود. این اکسسوری ها کاربری مخصوصی داشته و به صورت ریلی در داخل یونیت های کمد دیواری نصب می گردند. در نتیجه می توانید متناسب با نیاز خود اقدام به انتخاب اکسسوری مورد نظر نمایید.

جا کفشی، جا البسه، جا شلواری، رگال آسانسوری و … از جمله کاربردی ترین انواع اکسسوری هستند.

کمد دیواری جادار اتاق کوچک با درب ریلی

طراحی یک کمد کارآمد برای اتاق خواب کوچک اندکی پیچیده به نظر می رسد. برخی از افراد با کاهش عمق کمد سعی دارند تا فضای اتاق را مدیریت نمایند، در حالیکه عمق کمتر از 60 سانتیمتر کارآمد بودن کمد را زیر سوال می برد.

بهترین راه حل برای اتاق های کوچک؛ درب ریلی می باشد. درب های لولا خور نیاز به فضای بازشو دارند، در نتیجه نمی توان تخت و یا میز را نزدیک کمد قرار داد. در نتیجه می توانید عمق استاندارد را برای کمد در نظر بگیرید و بازشوی درب را حذف نمایید.

اتاق کمد جادار و بزرگ

اتاق کمد یا Walk-in closet یکی از لاکچری ترین ایده ها برای خانه های بزرگ و لوکس می باشد که شامل یک اتاق سرتاسر پوشیده از کمد است. بطور معمول اتاق لباس یک میز وسط دارد و یونیت ها می توانند فاقد درب نیز باشند.

طراحان شرکت روماک همواره سعی دارند تا کمد دیواری را در ابعاد استاندارد و متناسب با متراژ فضای اتاق، به صورت جادار و با یونیت های کارآمد طراحی نمایند. بخاطر داشته باشید که یک طراحی کارآمد باعث می شود تا دغدغه خریداری اکسسوری های متعدد را نداشته باشید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *