بزرگترین برج جهان و بلندترین آسمان خراش های دنیا


بزرگترین برج جهان ” برج خلیفه ” در دوبی می باشد که بیش از 828 متر ارتفاع دارد. حتما نام آسمان خراش و یا Skyscrapers به گوشتان خورده است. آسمان خراش به ساختمان هایی گفته می شود که بیش از 40 طبقه هستند. این نام پس از ساخت اولین برج در سال 1880 در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان ساختمان های 10 تا 20 طبقه آسمان خراش نامیده می شدند، اما از قرن بیستم به بعد، تنها بناهایی با ارتفاع غیرعادی در دسته آسمان خراش ها می گنجند.

آشنایی با بلندترین برج جهان و سایر برج های بزرگ در دنیا، هیجان انگیز به نظر می رسد. اما گران قیمت ترین ، زیباترین و بلندترین آسمان خراش ها واقع در کدام کشورها هستند و چه ارتفاعی دارند ؟ برج های تهران کدام بناها هستند و چه ارتفاعی دارند ؟

برای مطالعه مطالب زیر، بر روی عناوین کلیک نمایید.

• ویژگی های بلندترین برج دنیا

• گالری عکس بلندترین برج در جهان

• بلندترین برج های جهان

• تصاویری از زیباترین برج های جهان

• پر هزینه ترین برج های ساخته شده کدامند ؟

• بلندترین برج های شهر تهران

بزرگترین برج جهان

بزرگترین برج جهان چه ویژگی هایی دارد ؟

برج خلیفه (Burj Khalifa) دارای 163 طبقه و 900 واحد می باشد. این برج با ارتفاع 828 متر نه تنها بلندترین برج دنیا می باشد، بلکه چندین رکورد دیگر را ثبت کرده است. از جمله بیشترین تعداد طبقات ، مرتفع ترین تراس با منظره شهر و آسانسوری که بیشترین مسافت را طی می کند. برج خلیفه با طراحی به سبک اسلامی در سال 2010 تکمیل شد و یکی از بهترین هتل های دنیا بنام ” آرمانی ” واقع در این برج شگفت انگیز می باشد.

بزرگترین برج دنیا

عکس های بلندترین برج جهان

شکوه و زیبایی برج خلیفه را در تصاویر زیبا از داخل و خارج این آسمان خراش مشاهده نمایید.


بلندترین آسمان خراش های دنیا

شناخته شده ترین آسمان خراش های دنیا واقع در کشور های عربی ، آمریکا و آسیای شرقی هستند. در حال حاضر هنگ کنگ  317 آسمان خراش دارد که این رقم رکوردار تعداد برج می باشد.

در ادامه به معرفی بلندترین برج های دنیا می پردازیم.

شانگهای ، بزرگترین برج جهان پس از برج خلیفه

برج شانگهای (Shanghai Tower) دومین برج مرتفع در جهان واقع در کشور چین، شهر شانگهای می باشد. ساخت این برج با ارتفاع 632 متر و 121 طبقه بالای زمین و 2 طبقه در زیر زمین ، در سال 2015 تکمیل گردید. نمای این برج بصورت چرخشی بوده و با بکارگیری بروز ترین تکنولوژی های دنیا و استراتژی پایداری زیست محیطی طراحی شده است. به همین دلیل ، این آسمان خراش دارای تائیدیه از کمیته “ساختمان های سبز چین” می باشد. عمده متریال بکار برده شده در این برج شیشه ، استیل و بتن هستنتد.
ابراج البیت ، سومین آسمان خراش بلند

برج ساعت مکه که بنام ابراج البیت (Abrāj al-Bayt) شناخته شده است، با ارتفاع 601 متر در سال 2012 تکمیل گردید. در حقیقت ابراج البیت مجموعه برج های مجاور مکه مکرمه در عربستان می باشد. زیربنای این مجموعه بالغ بر 1.5 میلیون متر مکعب است. این برج گران قیمت ترین آسمان خراش در دنیاست، زیرا ساخت آن 15 میلیارد دلار هزینه داشت.
مرکز تجارت جهانی ، چهارمین برج بلند در دنیا

One World Trade Center یا ” مرکز تجارت جهانی شماره یک ” واقع در نیویورک می باشد که 541 متر ارتفاع دارد. ساخت این برج در سال 2014 تکمیل شد. لازم به ذکر است این آسمان خراش یکی از مجموعه برج هایی می باشد که در سپتامبر 2001 مورد حمله تروریستی قرار گرفت.
زیباترین آسمان خراش ها در دنیا

معماران و طراحان آسمان خراش های معروف در دنیا ، علاوه بر اینکه رکوردهای ارتفاع را در سطح شهری ، کشوری و جهانی می شکنند، به طراحی منحصربفرد برج نیز فکر می کنند. جالب است بدانید که برج خلیفه، نه تنها بزرگترین برج جهان است ، بلکه در لیست زیباترین آسمان خراش ها نیز رتبه 1 را داد. آسمان خراش شانگهای نیز رتبه سوم را از آن خود کرده است.

برج تایپه 101 – تایوان

برج Taipei 101 با طراحی زیبایی که دارد، دارای 91 طبقه و صاحب سریع ترین آسانسورهای دنیا می باشد. در سال 2003 این برج رکورد بلندترین آسمان خراش ها را شکست.
برج های دو قلوی پتروناس – مالزی

بی شک همه ما بارها عکس ها و فیلم های برج های زیبای Petronas را دیده ایدم. این دو آسمان خراش که رتبه چهارمین برج زیبا را دارند، توسط یک پل هوایی به یکدیگر متصل هستند . جالب است بدانید این برج های دو قلو در سال 1998 رکورد بلندترین آسمان خراش های جهان را شکستند و تا سال 2003 نیز در صدر لیست باقی ماندند. پتروناس همچنان بلندترین برج دو قلوی جهان می باشد.
آسمان خراش های کشور چین

کشور چین با داشتن 1400 آسمان خراش، بیشترین برج های جهان را دارد. بسیاری از این آسمان خراش ها زیبایی خیره کننده ای دارند. در ادامه تصاویری از زیباترین آسمان خراش های چین را مشاهده نمایید.

آسمان خراش های چین

ساختمان های بلند در چین

برج های چین

زیباترین ساختمان های چین

گران قیمت ترین آسمان خراش های دنیا

همانطور که ذکر شد ، گران قیمت ترین برج دنیا ، ابراج البیت می باشد. در ادامه قصد داریم به معرفی آسمان خراش هایی بپردازیم که ساخت آن ها پر هزینه بوده اند.

برج مارینا بی سندز – سنگاپور

مجموعه برج های Marina Bay Sands در سال 2010 تکمیل شد و در آن زمان رکورد پر هزینه ترین برج دنیا را شکست. این مجموعه شامل 3 برج می باشد که به یکدیگر متصل هستند. هزینه ساخت این برج 5 میلیارد و 700 میلیون دلار بود.
هتل وین لاس وگاس – آمریکا

برج 4.1 میلیارد دلاری Wynn Las Vegas رکورد پر هزینه ترین آسمان خراش دنیا را در سال 2005 شکست. با اینحال این هتل گران قیمت ترین ساختمان در آمریکا نبود!

برج های تهران

وقتی صحبت از برج های شهر تهران می شود، برج میلاد به عنوان مرتفع ترین آسمان خراش به ذهنمان می رسد. این برج با ارتفاع 435 متر بلندترین آسمان خراش در ایران می باشد. در ادامه به معرفی برج های مرتفع در تهران می پردازیم.

برج های تهران

برج بین المللی تهران

این برج مسکونی با ارتفاع 162 متر ، بلندترین آسمان خراش پس از برج میلاد می باشد. زیربنای این ملک در حدود 220000 متر مربع است و از لحاظ جرافیایی در نقطه ای از پایتخت قرار دارد که دسترسی مناسبی به سرتاسر تهران را فراهم می آورد. برج بین المللی تهران با 3 بال دیدهای متفاوتی را به سمت شمال ، غرب و شرق دارد. لازم به ذکر است هر بال این برج ، لابی اختصاصی دارد.

572 واحدهای مسکونی به صورت سوئیت ، آپارتمان های دو ، سه و چهار خوابه و پنت هاوس در این برج 56 طبقه قرار دارند.

برج بین المللی تهران

برج سفید – پاسداران

ارتفاع برج سفید 132 متر بوده و چهارمین برج بلند در تهران است. رستوران گردان برج سفید با نمایی از شهر تهران شهرت خاصی دارد. این برج دارای 5 طبقه پارکینگ، مرکز خرید ، هتل و کافی شاپ های متعدد می باشد.

بدون شک ، تجربه قدم گذاشتن به بلندترین برج جهان و آسمان خراش ها در نقاط مختلف و لذت بردن از منظره شهر های بزرگ و پیشرفته بسیار لذت بخش می باشد.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *