جدیدترین ایده ها برای بازسازی ساختمان


بازسازی ساختمان یکی از روش ها برای زیبایی بخشیدن به خانه است. در حقیقت بازسازی خانه، فرصتی برای ایجاد تغییرات مطابق با علایق تان می باشد. همچنین در صورتی که قصد فروش ملک خود را دارید، بازسازی منزل نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. زیرا یک نوسازی هوشمندانه، به ارزش ریالی ملک شما نیز می افزاید.

شرکت های مهندسی، خدماتی برای برنامه ریزی و بازسازی ارائه می دهند. اما با کسب اندکی اطلاعات، می توانید شخصاً در این زمینه اقدام کنید تا هزینه هایتان را کاهش دهید. پیش از هر اقدامی در خصوص نوسازی منزل، بهتر است جوانب مختلف را سنجیده و در مورد هر بخش از خانه و یا ساختمان تصمیم گیری نمایید. در حقیقت بهتر است چندین سوال را در ابتدای کار از خود بپرسید؛ کدام تغییرات به ارزش ملک شما می افزاید ؟ از چه ایده ها و متریالی استفاده کنید ؟

در صورتی که قصد بازسازی آپارتمان خود را دارید، این مقاله با ایده های کارساز در قسمت های مختلف، راهنمای شما خواهد بود.

برای خواندن مطالب، بر روی عناوین موردنظر کلیک نمایید.

• بازسازی و بروزرسانی ساختمان چه مزیت هایی دارد ؟

• برنامه ریزی و تعیین بودجه

• بازسازی پذیرایی خانه

• بازسازی آشپزخانه

• بروز رسانی سرویس بهداشتی و حمام

• ایده هایی برای نوسازی آپارتمان

بازسازی خانه

مزیت های بازسازی ساختمان

همانطور که ذکر شد، نوسازی خانه و یا ساختمان به ارزش ملک شما می افزاید. علاوه بر این، آپارتمان پس از گذشت چند سال فرسوده می شود، همین امر موجب نگهداری و مراقبت بالا و حتی صرف هزینه های مقطعی می شود. بنابراین نوسازی خانه، آسایش شما را تضمین می کند. همچنین از زندگی در یک محیط جدید که مطابق با سلیقه خودتان طراحی شده است، لذت خواهید برد و موجب زیبایی هر چه بیشتر خانه شما می شود.

برنامه ریزی و تعیین بودجه برای بازسازی خانه

اولین مرحله برای بازسازی ساختمان برنامه ریزی مطابق با بودجه مورد نظر است. بنابراین مشخص کنید که آیا بازسازی کلی ساختمان مدنظر شماست و یا قصد نوسازی محیط خانه را دارید. بدیهی است که بازسازی و نوسازی ساختمان در مجموع هزینه بیشتری دارد. هر چند برای آپارتمان های قدیمی این امر کاملاً منطقی است. زیرا نما و فضای داخلی آپارتمان باید با محیط خانه بروز شده همخوانی داشته باشد.

پس از برنامه ریزی دقیق، اقدام به استعلام قیمت از شرکت های مختلف نمایید، بسیاری از آن ها مشاوره رایگان در خصوص طرح و متریال می دهند. از آنجایی که تنوع در متریال بالا است، به راحتی می توانید متناسب با بودجه ای که در نظر دارید تصمیم گیری نمایید. برنامه ریزی زمانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای کاهش هزینه های بازسازی؛ خودتان نسبت به خرید، حمل و حتی نصب اقدام نمایید. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید اطلاعات کافی در زمینه های مختلف کسب کنید. بدیهی است در برخی موارد، نیاز به نصاب وجود دارد.

بازسازی کف خانه

بازسازی منزل و پذیرایی خانه

پذیرایی خانه فضایی است که شما و حتی میهمانانتان بیشترین زمان را در آن سپری می کنید. در نتیجه از بروزرسانی این بخش از خانه غافل نشوید.

گسترش فضای پذیرایی

معمولاً طراحی خانه های قدیمی شامل چندین محیط مجزا و کوچک است. در حالیکه امروزه فضای پذیرایی بزرگ و یکپارچه طراحی می شود. بنابراین در صورت امکان، به ادغام محیط ها بپردازید تا بیشترین بهره را از فضای موجود ببرید. البته این موضوع نیاز به بررسی دیوارهای ستون و آنالیز قیمت و زمان دارد. بهره گیری از حداکثر میزان نور طبیعی را در این فرایند از قلم نیندازید.

بازسازی پذیرایی خانه

رنگ آمیزی دیوارهای پذیرایی در بازسازی منزل

در صورتی که دیوارها از گذشته کاغذ دیواری شده اند، به فکر رنگ کردن آن ها باشید. انتخاب رنگ را مطابق سبک دکوراسیون انجام دهید. در نظر داشته باشید که رنگ سفید تنها انتخاب شما نیست. بلکه رنگ های روشن و خنثی نیز جذابیت خاصی دارند. از جمله محبوب ترین رنگ ها می توان به طوسی و بژ اشاره نمود.

تغییر رنگ خانه

در صورتی که بودجه کافی دارید، از ترکیب دیوار پوش های چوبی نیز برای دیوار اصلی پذیرایی استفاده کنید. کاغذ دیواری نیز می تواند جایگزین دیوار پوش برای این دیوار باشد.

دیوارپوش چوبی

مطالب مرتبط
برای آشنایی با سبک های مختلف، صفحه انواع سبک طراحی داخلی را مطالعه فرمایید.

تعویض درب ورودی واحدها در بازسازی ساختمان

درب ورودی به عنوان اولین عنصری که در خانه دیده می شود، تاثیر بسزایی در زیبایی منزل دارد. در صورتی که درب از پذیرایی خانه قابل مشاهده باشد، تعویض آن یک اولویت محسوب می شود. درب های قدیمی، ساختار پیچیده ای نداشتند. امروزه درب های ورودی تنوع بالایی در طرح و متریال دارند. درب های ضد سرقت نیز، امنیت بیشتری را برای خانه شما فراهم می آورد.

تعویض درب ورودی خانه

درب های داخلی در ظاهر خانه و اتاق ها تاثیرگذار هستند. رنگ و طرح آن ها را مطابق با دکوراسیون خانه انتخاب نمایید.

بازسازی منزل

بروزرسانی کف خانه و قرنیز

برداشتن کف یکی از اساسی ترین گام ها در بازسازی خانه های قدیمی می باشد. کف خانه های قدیمی معمولا موزائیک و یا سرامیک بود. امروزه برای کف سنگ، سرامیک، پارکت و لمینیت بسیار رایج هستند. بهتر است طبیعت متریال را از لحاظ گرما و سرما و همچنین مقاومت آن را مد نظر داشته باشید.

بازسازی کف خانه
فضای بین کف و دیوار را با قرنیزهای به روز پوشش بدهید. در گذشته قرنیزهای سنگی رایج بود. امروزه قرنیز های چوبی با تنوع بسیار بالایی که از لحاظ برش، طرح و رنگ دارند؛ زیبایی خانه شما را دو چندان می کنند.

بازسازی دیوار خانه

بروز رسانی آشپزخانه در بازسازی خانه های قدیمی

زیبایی و ارزش خانه ارتباط مستقیمی با آشپزخانه دارد. در صورتی که قصد فروش ملک را دارید، آشپزخانه را در فرایند بازسازی فراموش نکنید. در خانه های قدیمی، آشپزخانه یک اتاق جدا با کابینت های فلزی بود. امروزه این طراحی کاملا منسوخ شده است. ایده های زیر را برای بازسازی در نظر بگیرید.

بازسازی کابینت آشپزخانه

تعویض کابینت های قدیمی با کابینت های چوبی

در گذشته بسیاری از کابینت ها فلزی بودند. کابینت های چوبی با ارتفاع نسبتاً بلند سرزندگی به محیط آشپزخانه می بخشند. طراحی کابینت ها در سبک های مختلف به صورت ساده، قاب دار، همراه با تاج و پاخور و … می باشد. از لحاظ رنگبندی نیز می تواند انواع روکش های طبیعی و مصنوعی، هایگلاس، مات، رنگ پوششی، پتینه و … را انتخاب نمایید. تاثیر تاج را در کابینت دست کم نگیرید، زیرا نتیجه کار بسیار چشم گیر خواهد بود.

در صورت تمایل می توانید کانتر را از آشپزخانه حذف نمایید و فضای پذیرایی و آشپزخانه را ادغام کرده و از یک جزیره استفاده کنید.

شک نکنید که این دو عملکرد سرمایه گذاری بر روی ملک تان است و نظر هر بیننده ای را جلب می کند.

بازسازی آشپزخانه

بروز رسانی کف و تایل های آشپزخانه

از تایل های جذاب برای دیوار کانونی آشپزخانه بهره بگیرید. برای کف آشپزخانه هم انواع پارکت در رنگ ها و متریال مختلف پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط
برای مطالعه بیشتر در خصوص بروزرسانی آشپزخانه به صفحه چگونه دکوراسیون آشپزخانه را زیبا نماییم مراجعه نمایید.

بازسازی آشپزخانه

سینک و شیرآلات

از آنجایی که کابینت ها را نو کرده اید، سینک و شیرآلات آشپزخانه را نیز مطابق با کابینت ها و تایل ها تعویض نمایید. کاربردی بودن هر دو مورد از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

حال که تمامی بخش های خانه را بروز رسانی کرده اید، بهتر است سرویس بهداشتی و حمام هم حال و هوایی تازه بگیرد. تعویض شیرآلات، دوش و روشویی اولویت دارند، اما از کف و تایل ها غافل نشوید. همچنین می توانید ست آینه و کابینت سرویس بهداشتی را مطابق با رنگ کف و دیوارها تغییر دهسد.

در صورتی که فضای کافی در حمام دارید، وان و سایر امکانات نیز از دیگر گزینه ها می باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی آپارتمان

درب ورودی ساختمان، درب لابی و درب پارکینگ قابلیت تعویض و بروز رسانی دارند. درب به تنهایی تاثیر زیادی بر روی ساختمان می گذارد. در صورت امکان از درب هایی با ابعاد بزرگ و دو لنگه برای ورودی ساختمان بهره ببرید.

شستشوی نمای ساختمان توسط تیم متخصص نیز می تواند حال و هوای نمای ساختمان را به کلی عوض کند. در نظر گرفتن فضای سبز در حیاط و یا در مقابل ورودی خانه ( در صورت مطابقت با آیین نامه های شهرداری) می تواند عملکردی مثبت باشد. برای راه پله ها نیز می توانید از دیوارپوش برای دیوارها و قرنیز مخصوص راه پله بهره ببرید.

بازسازی نمای ساختمان

در نهایت می توان گفت یکی از اقدامات دیگر که تاثیر بسیاری در استفاده بهینه از انرژی دارد، به روز رسانی فریم پنجره ها و حتی سیستم گرمایش و سرمایش منزل است. این موارد هزینه های ماهانه را به شدت کاهش می دهد. علاوه بر کلیاتی که به آن ها اشاره شد، جزئیاتی از قبیل کمدها، کلید پریزها، دریچه های کولر، دستگیره ها و … را نیز در نظر داشته باشید. امید است این مقاله راهنمای شما در ایجاد تغییرات در خانه و ساختمان شما باشد.

 

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *