درب فریم لس مدرن چه ساختاری دارد ؟


امروزه سادگی در طراحی داخلی مدرن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل تولیدکنندگان در زمینه ساخت درب نیز اقدام به ایجاد تحولاتی در طراحی درب های مدرن نموده اند. درب فریم لس چوبی جدیدترین مدل درب ورودی و اتاقی است که در عین سادگی بسیار لوکس می باشد.

حال شاید این سوال مطرح شود که ساختار درب اتاق فریم لس به چه صورت است ؟ آیا یراق آلات فریم لس برای این درب ها استفاده می شود؟ برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات فنی در این خصوص؛ مطالب زیر را مطالعه نمایید.

درب فریم لس چیست ؟

دربهای فریم لس (Frame-less door) فاقد چهارچوب بوده و از لحاظ بصری با دیوار همباد و هم سطح هستند. در حقیقت هیچ اثری از چهارچوب و لولا دیده نمی شود و درب اصطلاحا با دیوار یکی شده است. به همین دلیل یک فضای یکنواخت ، شیک و مدرن را تجربه خواهید کرد.

حال شاید این سوال برایتان مطرح شود که درب چگونه در داخل دیوار قرار می گیرد؟ در واقع برای درب frame-less از چهارچوب مخفی استفاده می شود که قابل رویت نیست.

درب فریم لس چوبی

ویژگی های درب فریم لس چوبی

در ادامه جزئیاتی از قبیل جنس درب، فریم، یراق آلات و نحوه قرارگیری درب در داخل دیوار را مورد بررسی قرار می دهیم.

جنس درب فریم لس

دربهای فریم لس از چوب ، پلای وود ، ام دی اف و یا تلفیقی از چوب و ام دی اف ساخته می شوند. از آنجایی که این درب ها برای سبک مدرن مناسب هستند؛ سطح درب با رنگ و یا با روکش چوب پوشانیده می شود. ام دی اف و چوب برای دربهای ورودی و اتاقی کاربردی بوده و از پلای وود به عنوان متریال مقاوم در برابر رطوبت برای درب سرویس بهداشتی استفاده می شود.

رنگ پلی اورتان مات بهترین رنگ بوده که در برابر رطوبت مقاوم است و رنگ های خنثی مانند سفید، طوسی و مشکی برای درب های فریم لس رایج هستند.

همچنین انواع روکش های طبیعی مانند بلوط، گردو و راش در رنگ های عسلی، فندقی، گردویی و … برای درب های روکشی فریم لس کاربردی می باشند.

درب فریم لس روکش چوب

چهارچوب مخفی درب اتاق فریم لس

چهارچوب مخفی در حقیقت یک پروفیل آلومینیومی و یا چوبی است که به نام فریم شناخته می شود. در مرحله نازک کاری پروفیل آهنی ( ساب فریم) در دیوار جاگذاری می شود، سپس فریم روی ساب فریم نصب می گردد. پروفیل آلومینیومی در مقایسه با پروفیل چوبی کیفیت و ماندگاری بیشتری داشته و قیمت آن نیز بالاتر می باشد.

فریم های مخفی در انواع ایرانی و وارداتی موجود هستند که قیمت های متفاوتی دارند. بدیهی است فریم های خارجی کیفیت بهتری داشته و قیمت شان بیشتر است.

چهارچوب درب فریم لس

نصب درب فریم لس چوبی

نصب درب پس از اتمام کف و در آخرین مرحله انجام می گردد. ضروری است تا قرارگیری فریم در داخل دیوار بصورت صحیح انجام شود، در غیر این صورت ممکن است عملکرد درب دچار مشکل شده و یا دیوار ترک بر دارد.

حداکثر درز بین درب و دیوار 4 میلیمتر می باشد، در صورتی که این فاصله بیشتر و یا کمتر باشد درب به هنگام باز و بسته شدن دچار اختلال می گردد.
تولیدکنندگان درب بطور معمول با دریافت هزینه ای مازاد خدمات نصب را نیز ارائه می دهد.

شرکت روماک تولیدکننده انواع درب ورودی و اتاقی مدرن می باشد. جدیدترین مدل های  درب چوبی اتاق همراه با چهارچوب چوبی را مشاهده نمایید.

یراق آلات فریم لس

برای دربهای frameless از 2 یا 3 عدد لولا مخفی بهره گرفته می شود، در نتیجه به هنگام بسته بودن درب هیچ اثری از لولا دیده نمی شود.

دستگیره های رزت در سبک مدرن و یا مینیمال با رنگ مات از جمله مناسب ترین نوع دستگیره ها برای این درب ها هستند. در نظر داشته باشید هر چه دستگیره ساده تر باشد، درب زیباتر به نظر می رسد.

یراق آلات فریم لس

قیمت درب فریم لس

قیمت این درب ها با توجه به متریال بکار گرفته شده برای درب، جنس فریم و یراق آلات بکار برده شده در آن تعیین می گردد.

سوالات متداول

درب فریم لس همباد و هم سطح با دیوار بوده و هیچ اثری از چهارچوب و فریم دور درب دیده نمی شود، به گونه ای که از لحاظ بصری با دیوار یکی شده است.

برای درب فریم لس از چهارچوب مخفی استفاده می شود؛ این چهارچوب یک پروفیل آلومینیومی بوده که در مرحله نازک کاری در دیوار جاگذاری می شود و اصطلاحا به آن فریم مخفی می گویند.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *