نکاتی برای انتخاب میز کنسول چوبی و محل قرارگیری آن


کنسول چوبی  یکی از اجزای تاثیرگذار در دکوراسیون است. بر خلاف میزهای عسلی که در کنار مبلمان بکار برده می شوند، میز کنسول به تنهایی و در مجاور دیوار قرار می گیرد. این میز معمولاً دارای طول نسبتاً زیاد و عرضی باریک می باشد که به خانه شما گرمی و زیبایی می بخشد. هماهنگی میز دکوری کنسول با سبک دکوراسیون داخلی و محل قرارگیری آن؛ از جمله نکاتی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

اما طراحی این میز در سبک های مختلف به چه صورت است؟ کدام قسمت از خانه محل مناسبی برای قرار دادن این میز می باشد ؟ هارمونی کنسول و آینه چگونه برقرار می گردد ؟ در ادامه قصد داریم به معرفی طراحی انواع مدل های کنسول، محل قرار گیری آن و همچنین ترکیب کنسول چوبی با آینه را مورد بررسی قرار دهیم.

مشاهده عکس انواع مدل های کنسول آینه

برای مطالعه مطالب مورد نظر، بر روی عناوین زیر کلیک نمایید.

• پیش از خرید کنسول به چه نکاتی توجه کنیم ؟

• انواع کنسول در سبک های مختلف چه ویژگی هایی دارند ؟

• محل قرارگیری کنسول در خانه

• ارتفاع مناسب برای نصب آینه در بالای کنسول

• انتخاب مدل آینه متناسب با محیط

• قیمت کنسول همراه با آینه به چه عواملی بستگی دارد ؟

• دکور میز کنسول چوبی

میز کنسول چوبی

نکاتی برای خرید میز کنسول چوبی

بیش از خرید کنسول، بهتر است محل میز و اندازه طولی و ارتفاع آن را متناسب با فضای موردنظر تعیین نمایید. به عنوان مثال اگر از این میز در پشت مبلمان بهره می برید، ارتفاع آن باید با ارتفاع پشتی مبل برابر و یا اندکی کوتاه تر باشد.

اگر قصد دارید میز با سایر مبلمان آمیخته شود، طرحی متناسب با سایر اجزا انتخاب نمایید. اما در صورتی که تمایل دارید میز به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون به چشم بیاید، طرح و جنس میز را متفاوت از سایر اجزا در نظر بگیرید.

برای فضاهای کوچک؛ کنسول از جنس چوب و با رنگ های روشن انتخاب نمایید تا محیط بزرگتر به نظر برسد. برای راهرو و یا ورودی خانه، کنسول همراه با کشو و یا قفسه انتخاب مناسبی می باشد.

کنسول چوبی تیره

انواع کنسول چوبی در سبک های مختلف

همانطور که ذکر شد این میز باید با سبک دکوراسیون خانه همخوانی داشته باشد. آگاهی از ویژگی های کنسول در سبک های مختلف می تواند راهنمای شما در انتخاب مدل کنسول باشد. در ادامه به معرفی ویژگی های کنسول در رایج ترین سبک ها می پردازیم.

میز کنسول چوبی به سبک کلاسیک

کنسول در سبک کلاسیک عموماً از جنس چوب، تیره رنگ و همراه با جزئیات، کنده کاری، گوشه های گرد، خطوط و پایه های منحنی می باشد. برای خیره کنندگی بیشتر از ابعاد نسبتاً بزرگ و طراحی متقارن در این سبک استفاده می شود.

کنسول چوبی کلاسیک

میز دکوری کنسول به سبک ترانزیشنال

این سبک شباهت زیادی به سبک کلاسیک دارد. در حقیقت ترانزیشنال آمیخته ای از سبک های کلاسیک و معاصر است. میز و مبلمان در این سبک کاربردی، همراه با ظاهری راحت و فاقد جزئیات فراوان می باشد. کنسول با خطوط و اشکال منحنی و یا صاف و گوشه های گرد، برای سبک ترانزیشنال رایج می باشد. رنگ کنسول در این سبک نسبتاً تیره است.

کنسول چوبی ترانزیشنال

مدل کنسول به سبک معاصر

مبلمان در سبک معاصر تاکید بر کاربردی بودن دارد. خطوط در این سبک عموماً صاف بوده، اما بهره گیری از خطوط منحنی همراه با جزئیات کم نیز امکان پذیر است. کنسول در سبک معاصر از چوب های سبک و به رنگ روشن بوده و فاقد شلوغی و دارای ظاهری آرام می باشد.

کنسول چوبی معاصر

میز کنسول مدرن

این میز در سبک مدرن دارای اشکالی هندسی و نامتقارن می باشد. بسیاری از افراد تمایل به ترکیب دو سبک مدرن و معاصر دارند. این دو سبک بسیار مشابه هستند، با اینحال دارای تفاوت هایی نیز هستند. کنسول در سبک مدرن فاقد جزئیات و بسیار ساده می باشد و عموماً از جنس کروم و شیشه می باشد. سبک مدرن در نگاه اول بی روح بنظر می رسد، با اینحال یکی از پر طرف دارترین سبک ها است.

کنسول مدرن

نکاتی در خصوص محل قرارگیری کنسول آینه

آینه علاوه بر اینکه کاربردی است، دکوراسیون خانه را از یکنواختی خارج می کند و موجب می شود محیط روشن تر بنظر برسد. کنسول همراه با آینه یکی از جذاب ترین اجزا در دکوراسیون می باشد.

1- کنسول آینه در ورودی خانه : قرار گیری کنسول در ورودی خانه و نصب آینه در دیوار بالای آن، حس خوشایندی را به افراد در بدو ورود می دهد. ورودی خانه عموماً فضایی باریک و کوچک است، بنابراین آینه باعث می شود که محیط بزرگتر به نظر برسد. بهتر است که آینه در مقابل درب قرار نگیرد.

 کنسول چوبی ورودی خانه

2- کنسول در پذیرایی و ناهارخوری : آینه به عنوان یکی از اجزای تزئینی برای دکوراسیون پذیرایی و یا ناهارخوری مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که آینه بازتاب کننده است، میز کنسول پذیرایی را به گونه ای قرار دهید که منعکس کننده بخش های مهم دکوراسیون باشد. به عنوان مثال اگر کنسول آینه مقابل یک میز شلوغ قرار بگیرد، آینه شلوغی میز را منعکس می کند. بنابراین قسمتی از خانه که مایل به تاکید بر آن هستید را انتخاب نمایید.

میز کنسول اتاق غذاخوری

3- میز کنسول و آینه مدرن در مقابل پنجره: یکی از ویژگی های سبک مدرن، روشنایی محیط و بهره گیری از نور طبیعی می باشد. آینه قابلیت انعکاس نور را دارد که این امر روشنایی بیشتری را به محیط می بخشد. در حقیقت دیواری که پنجره بر روی آن قرار دارد، محل مناسبی برای نصب آینه نیست. بنابراین بهتر است آینه و کنسول را در مقابل پنجره و یا مجاور آن قرار دهید.

میز کنسول پذیرایی

4- قرارگیری کنسول در پشت مبلمان : بهره گیری از این میز در پشت مبلمان، جذابیت خاصی به دکوراسیون می بخشد و فضایی برای قرار دادن اشیا دکوری را فراهم می آورد.

کنسول چوبی پشت مبلمان

ارتفاع مناسب برای آینه و کنسول چوبی

نصب آینه در ارتفاع “مقابل دید”، کاربردی بوده و تاثیر مثبتی بر دکوراسیون خانه می گذارد. در حالت استاندارد فاصله آینه از کنسول 15 تا 20 سانتی متر بوده، اما در صورتی که کنسول بلند باشد، 7 تا 12 سانتیمتر نیز مناسب است. در حقیقت می توان گفت ارتفاع کنسول عامل تعیین کننده در محل نصب آینه می باشد.

انتخاب طرح آینه متناسب با کنسول

آینه در اشکال و طرح های مختلف موجود است. برای نصب آینه در بالای کنسول، بهتر است که مدل آینه متناسب با فضا انتخاب شود.

کنسول و آینه مدرن دایره ای

آینه های دایره ای همواره جذاب بوده و برای سبک های مینیمال و مدرن مناسب می باشد. آینه گرد نور را در سرتاسر محیط منعکس می کند و باعث می شود محیط بزرگتر به چشم بیاید. این آینه برای محیط پذیرایی و اتاق خواب پیشنهاد می گردد.

کنسول آینه

آینه های مستطیلی

امکان نصب این آینه به صورت افقی و یا عمودی وجود دارد. برای محیطی با سقف بلند، آینه عمودی مناسب می باشد، در این حالت اتاق کشیده تر به چشم می آید. آینه های افقی برای اتاق با عرض زیاد و یا فضاهای کوچک مناسب است.
امروزه بهره گیری از مجموعه ای از آینه ها در ابعاد و اشکال مختلف، آینه های تکه ای و … نیز متداول می باشد.

کنسول آینه مستطیلی

قیمت کنسول و آینه

قیمت کنسول و آینه به متریال و ابعاد بستگی دارد. کنسول های چوبی که از چوب های مهندسی و یا متریالی به غیر از فرآورده های چوبی ساخته شده اند ؛ از 1.000.000 تومان تا 6.000.000 تومان می باشد. در حالیکه قیمت کنسول لاکچری تمام چوب با کنده کاری و طراحی خاص، در حدود 30.000.000 تومان و حتی بیش از آن است.

استفاده از گونه های مختلف چوب طبیعی در صنعت ساخت مبلمان، تجهیزات تمام چوب گران قیمت می باشد. محصولات تمام چوب فاقد روکش و لمینیت بوده و ماندگاری بالایی دارند. علاوه بر این به دلیل بهره گیری از چوب، می توان کنده کاری های زیبایی را بروی آن اجرا نمود.
تابلوی تزئینی کنسول

تزئین میز کنسول چوبی

دکور میز کنسول؛ جذابیت و سرزندگی به فضای ورودی خانه و پذیرایی می بخشد. در حقیقت کنسول در کنار اجزای تزئینی، فضای شما را دگرگون می کند. از آنجایی که این میزها عموماً پایه های بلندی دارند، فضای مناسبی را برای به نمایش گذاشتن اجزای تزئینی محبوب تان فراهم می آورند.

ایده های تزئین کنسول ، تنوع بالایی دارند. در ادامه چند ایده جذاب همراه با تصاویر برای دکور میز مطرح می نماییم تا از آن ها برای تزئین کنسول الهام بگیرید.

دکور میز کنسول کلاسیک

تزئین میز با چراغ یا آباژور

یک چراغ زیبا علاوه بر اینکه جذابیت میز را دو چندان می کند، کاربردی هم می باشد. در صورتی که فضای کافی برای آباژور ندارید، از چراغ های دیواری در بالای میز بهره ببرید. در اینصورت هم نور کافی برای دیده شدن اشیا دکوری فراهم کردیده اید، هم روشنایی محیط را نیز تحت تاثیر قرار می دهید.
دکور میز کنسول با تابلوهای هنری

دیوار پشت کنسول، فضای مناسبی برای جلب توجه افراد می باشد. با یک تابلوی هنری و یا مجموعه ای از تابلو ها می توانید توجه میهمانان خود را به سادگی جلب نمایید.
تزئین میز کنسول با گلدان

گل و گیاهان طبیعی؛ زیبایی و شادابی به محیط بخشد. بنابراین برای دکور میز کنسول، از گیاهان غافل نشوید. گل و گیاه برای انواع میزهای مدرن و کلاسیک مناسب می باشد.
عکس کنسول چوبی و آینه

عکس های زیر ایده های زیادی را در خصوص مدل آینه و کنسول ، مدل کنسول چوبی و تزئین آن به شما می دهد.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *