رنگ کابینت جدید در سال 2021 چه رنگی است ؟


با تحولاتی که در معماری طی سال های گذشته ایجاد شده ؛ طراحی باز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل اجزا و امکانات آشپزخانه به عنوان نقطه کانونی خانه بیش از همیشه به چشم می آید. انتخاب رنگ کابینت جدید و به روز یکی از مهم ترین دغدغه های افراد بوده که می تواند زیبایی محیط را تحت تاثیر قرار بدهد.

حال شاید این سوال مطرح گردد که از چه رنگی برای کابینت های ام دی اف و یا چوب بهره گرفته می شود ؟ کدام رنگ ها جدید هستند و محبوبیت زیادی دارند ؟ در ادامه قصد داریم انواع رنگ های کاربردی برای کابینت را مورد بررسی قرار دهیم.

برای مطالعه مطالب زیر، بر روی عنوان موردنظر کلیک نمایید.

• انواع رنگ های کاربری برای کابینت

• جدیدترین رنگ ها برای کابینت رنگ شده ( پوششی)

• انواع رنگ برای کابینت های روکش چوب

• کابینت با روکش هایگلاس

قیمت کابینت ام دی اف با رنگ پلی اورتان

انواع رنگ کابینت ام دی اف و چوب

بدنه و درب کابینت عموماً ساختاری از ام دی اف و یا چوب دارد که سطح درب با روکش و یا رنگ پوشیده می گردد. انتخاب طرح و فینیشینگ با در نظر گرفتن سبک طراحی کابینت ( مینیمال، مدرن، نئوکلاسیک و … ) انجام می شود.

در ساختار کابینت های لوکس از ترکیب چوب طبیعی و ام دی اف نیز بهره گرفته می شود. این امر باعث می شود تا بتوان درب کابینت را در مدل های متعددی طراحی نمود. جدیدترین مدل ها و طرح کابینت  روماک را از دست ندهید.

جنس رنگ به طور مستقیم کیفیت و ماندگاری کابینت را تحت تاثیر قرار می دهد و هر کدام ویژگی ها و قیمت متفاوتی دارند. انواع رنگ کابینت mdf به شرح زیر هستند:

رنگ پلی اورتان : این نوع رنگ به صورت مات و براق اجرا می گردد و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و نور خورشید دارد، بنابراین برای مناطق مرطوب گزینه مناسبی خواهد بود. قیمت رنگ پلی اورتان بیشتر بوده ، به سرعت خشک می شود و کیفیت بالایی دارد.

رنگ نیم پلی استر : این نوع رنگ قیمت مناسب تری داشته ، اما در مقایسه با رنگ پلی اورتان مقاومت کمتری در برابر نور خورشید و رطوبت دارد.

رنگ پولیش : این نوع رنگ شفافیت و براقی زیادی دارد و برای رنگ کابینت ام دی اف لوکس مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا قیمت نسبتاً بالایی دارد. از آانجایی که رنگ پولیش شکننده است، نیاز به مراقبت بالایی داشته و خش پذیر می باشد.

علاوه بر جنس رنگ، نحوه رنگ آمیزی نیز حائز اهمیت می باشد. در ادامه کاربردی ترین شیوه های رنگ آمیزی را برای انواع مختلف کابینت مورد بررسی قرار می دهیم.

رنگ کابینت جدید به شیوه پوششی

امروزه سبک های مدرن و نئوکلاسیک محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند از رنگ های ساده برای کابینت استفاده نمایند؛ به صورتی که اثری از نقوش چوب بر روی سطح درب کابینت باقی نماند.

شیوه رنگ آمیزی پوششی به شما کمک می کند تا رنگ ایده آل خود را به صورت مات یا براق بر روی سطح ام دی اف و یا چوب پیاده سازی نمایید. در این روش از چندین لایه مکرر رنگ بهره گرفته می شود تا به یک سطح صاف و مسطح برسیم.

انواع رنگ های نیم پلی استر، پلی اورتان و پولیش قابلیت اجرا به صورت پوششی دارند.

کابینت پورتلند دارای رنگ پوششی پلی اورتان بوده که سطحی یک دست و مات دارد. این کابینت مناسب برای سبک نئوکلاسیک بوده و توسط شرکت روماک طراحی و اجرا شده است.

رنگ کابینت ام دی اف پولند پولیش براق بوده و به شیوه پوششی رنگ آمیزی شده است. این کابینت نئوکلاسیک توسط شرکت روماک طراحی و اجرا شده است.


رنگ سفید به عنوان محبوب ترین رنگ در تمامی سبک ها شناخته شده است. در زیر نمونه های رنگ کابینت جدید در سال 2021 را مشاهده نمایید.
رنگ کابینت جدید
رنگ کابینت مدرن
رنگ کابینت 2021
رنگ طوسی کابینت

رنگ کابینت آشپزخانه با روکش چوب

روکش چوب حس زیبایی و گرمی را به سطح کابینت می بخشد و برای سبک کلاسیک و حتی مدرن کاربردی است. به منظور مقاوم سازی، جلا و زیبایی بیشتر از رنگ های مخصوص برای کابینت های روکشی بهره گرفته می شود.

کابینت روکش چوب با رنگ موج نما

در صورتی که علاقمند به حفظ نقوش و رگه های روکش چوب طبیعی بر روی درب هستید؛ رنگ های موج نما بهترین گزینه هستند. رنگ طبیعی روکش با توجه به گونه چوب متغیر خواهد بود؛ به عنوان مثال روکش چوب راش کرم همراه با خطوط قرمز-قهوه ای است. با رنگ آمیزی موج نما می توانید انواع رنگ های فندقی، گردویی، عسلی و … را بر روی روکش اجرا نمایید. در صورتی که کابینت تمام چوب باشد نیازی به روکش نیست و سطح چوب به صورت موج نما رنگ آمیزی می گردد.

رنگ های نیم پلی استر و پلی اورتان قابلیت اجرا بر روی روکش را دارند.

کابینت روکش چوب با رنگ پتینه

این شیوه از رنگ آمیزی برای سبک کلاسیک گزینه بسیار لوکسی می باشد. در این حالت نیز رگه های روکش چوب نمایان خواهد بود، با این تفاوت که از ترکیب رنگ های کرم- طلایی و نقره ای استفاده می شود. این نوع رنگ آمیزی هزینه بیشتری در مقایسه با موج نما دارد. رنگ های پلی اورتان و نیم پلی استر برای رنگ آمیزی پتینه مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت کلاسیک وودلند به شیوه موج نما رنگ آمیزی گردیده و از چوب راش می باشد.

کابینت رزلند دارای رنگ پتینه بوده که توسط شرکت روماک طراحی و اجرا شده است.

رنگ کابینت های گلاس

هایگلاس نوعی روکش بوده که سطح ام دی اف صاف و فلت را پوشش می دهد، به همین جهت برای فضاهای مینیمال و ساده مناسب است. این نوع روکش در انواع براق و نیمه براق و در رنگ های متنوعی موجود بوده، بنابراین می توانید رنگ ایده آل خود را متناسب با سلیقه و فضا انتخاب نمایید.
کابینت هایگلاس سفید ؛ بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک محسوب می شود؛ زیرا علاوه بر اینکه سفید است، نور را منعکس می نماید که این امر باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

کابینت مدرن هایلند دارای روکش هایگلاس بوده که توسط شرکت روماک طراحی و اجرا شده است.

در نهایت می توان گفت انتخاب رنگ ایده آل برای کابینت با توجه به سبک دکوراسیون ، بودجه و سلیقه شخصی افراد انتخاب می گردد.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *