محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری


کمد دیواری برای سازماندهی وسایل شخصی در فضای اتاق خواب و پذیرایی بسیار کاربردی می باشد. امروزه انواع کمد دیواری با قیمت های متنوعی در بازار موجود هستند؛ به همین دلیل بسیاری از افراد برای سفارش و خرید کمد دیواری اقدام به استعلام قیمت کمد دیواری می نمایند.

شرکت روماک تولیدکننده انواع کمد دیواری لولایی و ریلی در سبک های مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک می باشد. به منظور آسودگی کارفرمایان محترم؛ قابلیت محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری را فراهم آورده ایم تا با انتخاب مدل مورد نظر و وارد نمودن متراژ خود از قیمت کمد دیواری آگاه شوید.

کمد دیواری مدرن جدید
کمد دیواری های مدرن – شوروم شرکت روماک

محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری

نحوه محاسبه قیمت کمد دیواری ام دی اف با فرمول زیر محاسبه می گردد :

قیمت یک متر مربع X  ارتفاع X  عرض

عمق استاندارد کمد دیواری 60 سانتیمتر می باشد؛ بنابراین در صورتی که عمق بیشتری را مد نظر داشته باشید، قیمت افزایش می یابد. هر 5 سانتیمتر افزایش عمق منجر به افزایش 5% قیمت هر مترمربع کمد می گردد. بنابراین قیمت کمد دیواری عمق 60 همان قیمت پایه هر متر کمد می باشد.

متراژ کمد دیواری چگونه محاسبه میشود ? نحوه محاسبه متراژ کمد دیواری را در صفحه نحوه اندازه گیری کمد دیواری ملاحظه نمایید.

اضافه بها برای هر متر کمد، تنها در شرایط زیر اعمال می شود :

1- شرکت روماک برای هر 2.5 متر طول کمد دیواری، 2 عدد کشور در نظر می گیرد. در صورتی که کارفرمایان محترم تعداد بیشتری کشو مد نظر داشته باشد. هر عدد کشو جداگانه و به مبلغ 1.250.000 تومان محاسبه می گردد.

قیمت کمد دیواری اتاق خواب
کمد دیواری های کلاسیک و نئوکلاسیک – شوروم شرکت روماک

2- کمد دیواری عموماً از طرفین توسط دیوار احاطه می گردد؛ در نتیجه بدنه کمد از بیرون دید نخواهد داشت. در غیر این صورت باید نما اضافه برای کمد در نظر گرفته شود؛ که این امر شامل افزایش قیمت خواهد بود.

برای استعلام قیمت کمد دیواری روماک در انواع مدل های مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک بر روی دکمه روبرو کلیک نمایید.

استعلام قیمت کمد دیواری

عوامل تاثیرگذار در استعلام قیمت کمد دیواری

در نظر داشته باشید تولیدکنندگان و سازندگان کمد با توجه به عوامل متعددی از قبیل نوع متریال، یراق آلات، طرح درب کمد و … اقدام به قیمت گذاری کمد دیواری می نمایند. با کسب این اطلاعات قادر خواهید بود انواع کمدها را مقایسه نموده و انتخاب موفقی داشته باشبد.

همچنین می توانید تمامی ضرایب مربوط به محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه و نحوه محاسبه قیمت کابینت را نیز در وبسایت روماک مطالعه نمایید.

قیمت کمد دیواری

جنس بدنه و درب کمد دیواری

متریال مورد استفاده برای درب کمد مهمترین عامل تاثیرگذار در قیمت و زیبایی کمد دیواری می باشد. امروزه عموماً از چوب طبیعی، ام دی اف، اچ دی اف و یا تلفیقی از چوب و ام دی اف برای ساخت درب کمد دیواری استفاده می شود. در سبک مدرن از شیشه نیز برای ساخت درب کمد دیواری استفاده می گردد.

برای بدنه کمد نیز عموماً از ام دی اف کتان، صابونی و یا ملامینه بهره گرفته می شود، ام دی اف کتان قیمت بالاتری نسبت به ام دی اف صابونی دارد. ام دی اف کتان ظاهر و کیفیت بهتری داشته و برای کمدهای شیک کاربردی می باشد و همچنین رنگ بندی بسیار جذابی دارد. بنابراین می توانید رنگ داخل بدنه را متناسب با درب کمد و یا دکوراسیون داخلی منزل انتخاب نمایید. طوسی، قهوه ای و مشکی جزو پر فروش ترین رنگ ها برای بدنه کمد از جنس ام دی اف کتان هستند.

بطور معمول از چوب طبیعی برای ساخت بدنه استفاده نمی شود اما در خانه های لوکس و برای کمد های مدرن از روکش چوب طبیعی و یا روکش مصنوعی طرح چوب برای پوشش بدنه ام دی اف کمد استفاده می شود. این طرح برای کمدهای شیشه ای ایده آل است و باعث می شود داخل کمد بسیار چشم نواز شود. در برخی از کارهای لوکس از پلای وود ( چوب چند لایی) نیز برای بدنه به منظور زیباسازی بیشتر استفاده می شود.

متریال فوق قیمت های متفاوتی دارند و این امر قیمت کمد را تحت تاثیر قرار می دهد. اما بخاطر باشید که مدل و متریال کمد شما یک قیمت واحد برای هر متر مربع کمد را تعیین می کند. بنابراین نمی توانید قیمت بدنه و درب را جداگانه حساب کنید تا به قیمت نهایی برسید.

شرکت روماک به منظور ارائه کیفیت بهتر از یک ورق ام دی اف 8 میل نیز در پشت بدنه کمد استفاده می نماید.

طراحی درب کمد دیواری

طراحی درب کمد دیواری در سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک متفاوت می باشد.

درب های فلت برای سبک مدرن، درب های قاب دار و زهوار برجسته دار برای سبک کلاسیک و درب های قاب تونیک برای سبک نئوکلاسیک رایج هستند.

هر چه درب ساده تر باشد؛ هزینه نهایی کمد نیز کمتر خواهد بود. از آنجایی که ساخت درب های قاب دار و قاب تونیک نیاز به ابزار و تکنیک های خاصی دارند؛ قیمت بیشتری دارند.

نوع روکش کمد دیواری

کمد دیواری جدید 2022 با انواع روکش چوب، هایگلاس، ملامینه و … طراحی و اجرا می شوند.

روکش چوب طبیعی : روکش های طبیعی با توجه به نقش و نگار و رگه های چوب زیبایی چشمگیری دارند. نوع گونه چوب ( گردو، بلوط، راش و … ) و نحوه چینش روکش بر روی سطح درب از جمله عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت کمد هستند.

قیمت کمد دیواری روکشی

روکش هایگلاس : این نوع روکش برای کمدهای مدرن با درب فلت کاربردی بوده و عموماً سطحی براق و یکدست دارد. روکش هایگلاس در مقایسه با روکش چوب قیمت مناسب تری دارد، با اینحال برند ورق هایگلاس قیمت کمد را تحت تاثیر قرار می دهد. در حال حاضر برند AGT بهترین روکش هایگلاس محسوب می گردد و قیمت بیشتری در مقایسه با سایر برندها دارد.

روکش ملامینه برای کمد دیواری ام دی اف ارزان قیمت گزینه مناسبی است.

نحوه رنگ آمیزی کمد دیواری

درب کمد دیواری با شیوه های متعددی رنگ آمیزی می گردد، برای انتخاب رنگ کمد دیواری گزینه های زیر را پیش رو دارید.

رنگ آمیزی پوششی : این شیوه از رنگ آمیزی در سبک های مدرن ، نئوکلاسیک و کلاسیک محبوب می باشد. در این روش سطح درب کمد فاقد روکش بوده و مستقیما با رنگ ایده آل تان به صورت یکدست پوشانیده می شود.

رنگ آمیزی پتینه : این نوع رنگ آمیزی برای کمدهای روکش چوب در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد؛ بصورتی که با بهره گیری از رنگ کرم-طلایی و یا کرم-نقره ای سطح روکش با حفظ نقش و نگار چوب رنگ آمیزی می گردد.

وایت واش : این نوع شیوه نیز برای کمد های روکش چوب در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک کاربردی بوده و می توان از رنگ های سفید ( وایت واش)، طوسی ( گری واش ) و … استفاده نمود.

رنگ آمیزی موج نما : در صورتی که علاقمند به کمد دیواری روکشی با رنگ طبیعی چوب هستید؛ رنگ آمیزی موج نما بسیار ایده آل می باشد. انواع رنگ های عسلی، گردویی، فندقی، آجری و … در سبک های کلاسیک و مدرن قابلیت اجرا دارند.

کمد دیواری نئوکلاسیک

نوع رنگ کمد دیواری

انواع رنگ های پولیش، پلی اورتان و نیم پلی استر برای درب کمد دیواری ام دی اف و چوبی کاربردی هستند که هر کدام ویژگی ها و قیمت های متفاوتی دارند.

رنگ پولیش : این نوع رنگ براق و شکننده بوده و با توجه به قیمت بالایی که دارد برای کمدهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ پلی اورتان : این نوع رنگ در انواع مات و نیمه مات موجود بوده و قیمت کمتری در مقایسه با رنگ پولیش دارد و از سطح چوب در برابر رطوبت و نور خورشید محافظت می نماید. شرکت روماک عموما از رنگ پلی اورتان برای کمد با رنگ پوششی استفاده می نماید.

رنگ نیم پلی استر : این نوع رنگ کیفیت مناسبی داشته و در مقایسه با رنگ پلی اورتان هزینه کمتری دارد.

یراق آلات کمد دیواری

یراق آلات کمد دیواری ریلی و لولایی در انواع ایرانی و خارجی موجود می باشد و این امر قیمت کمد دیواری را تحت تاثیر قرار می دهد. شرکت روماک از یراق آلات مرغوب برند بلوم ساخت کشور اتریش استفاده می نماید.

با توجه به این موارد می توان گفت هر چه کمد لوکس تر و مرغوب تر باشد؛ قیمت بیشتری خواهد داشت. لازم به ذکر است؛ به منظور آگاهی بیشتر کارفرمایان محترم، اطلاعات فنی تمامی محصولات گردآوری شده است.

شرکت روماک نمایندگی یراق آلات برند فانتونی را دریافت نموده، از این جهت تمامی کمدهای روماک مجهز به یراق آلات فانتونی می باشد.

اگر قصد دارید کمد را مجهز به اکسسوری کنید تا چیدمان داخل کمد دیواری را سر و سامان بدهید، باید شخصا هزینه اکسسوری را پرداخت نمایید. معمولا نصاب کمد، نصب اکسسوری را برایتان انجام میدهد.

هزینه نصب کمد دیواری

کمد دیواری نیاز به نصب دارد و شما نمی توانید همانند کمدهای ایستاده، بخشی از خانه را به کمدتان اختصاص بدهید. در نتیجه نیاز به برنامه ریزی نصب دارید. صفر تا صد نصب کمد دیواری فرایند پیچیده ای دارد که دست یک نصاب کارآمد را می بوسد.

وقتی 4 متر طول کمد دیواری سفارش می دهید، انتظار ندارید که 4 متر بدنه یکپارچه که درب بر رویشان نصب شده را در محل تحویل بگیرید! عملا جابجایی چنین کمدی میسر نیست. در نتیجه شخص سازنده ناچار است قطعات ساخته شده را به محل پروژه ارسال کند و شخص نصاب قطعات را متصل کند و یک کمد یکپارچه را تحویل شما بدهد.

این کار نه تنها زمان بر است، بلکه باید توسط یک شخص حرفه ای انجام شود تا تمامی فاصله ها و اندازه گذاری ها مطابق نقشه انجام شود.

هزینه نصب کمد جداگانه محاسبه می شود. در نتیجه هنگامی که از شخص سازنده استعلام قیمت می گیرید، باید هزینه نصب را جداگانه سوال کنید.

شرکت روماک 15 تا 17% مبلغ کل قرارداد را مازاد بابت هزینه نصب کمد دیواری در محل پروژه ( تهران و شهرستان) دریافت می نماید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *