انواع کابینت ام دی اف بارشین


کابینت ام دی اف بارشین یکی از جدیدترین مدل ها در سبک مدرن است که طرفداران محدود خودش را دارد. به جرات می توان گفت این مدل کابینت هنوز سر زبان ها نیفتاده و جزو مدل های خاص است. اما بارشین چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

در ادامه قصد داریم انواع ام دی اف بارشین را معرفی کنیم و تصاویری از پرفروش ترین روکش ها را از کاتالوگ بارشین به اشتراک بگذاریم.

شرکت روماک تولیدکننده انواع کابینت مدرن ایرانی الهام گرفته از طرح های اروپایی است و طرح ایده آل شما را با انواع روکش های بارشین طراحی و اجرا می کند.

کابینت بارشین چیست ؟

بارشین در حقیقت یک شرکت ایرانی است که واردکننده روکش نیمن آلمان در ایران است. این شرکت ایرانی در ابتدا ام دی اف نیمن آلمان را مستقیما وارد ایران می کرد، اما پس از محدودیت های وارداتی، اقدام به واردات انواع روکش های نیمن به ایران نمود.

این کمپانی ورق نیمن را بر روی ام دی اف 18 میل واناچای پرس می کند. واناچای نوعی ام دی اف مرغوب و درجه یک است که توسط شرکت تایلند تولید می شود.

ام دی اف بارشین یا همان ام دی اف نیمن آلمان برای ساخت کابینت اشپزخانه مدرن لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

کاتالوگ بارشین
بخشی از سمپل بارشین – پلی گلس

انواع روکش کابینت ام دی اف بارشین ( نیمن آلمان)

ام دی اف بارشین تنوع بالایی در طرح و رنگ دارد و به جرات می توان گفت یکی از خاص ترین نمونه های روکش است که انتخاب را برایتان سخت می کند. ام دی اف بارشین یکی از لوکس ترین انتخاب ها برای کابینت بدون دستگیره مدرن است.

ام دی اف بارشین در 4 مدل موجود است :

 1. نیمن ساده
 2. نیمن پلی گلس
 3. نیمن تاپ مات
 4. نیمن طرح بتن

این 4 مدل نه تنها ظاهر متفاوتی دارند، بلکه قیمت و ویژگی های آن ها نیز با یکدیگر فرق دارد. در ادامه ویژگی های هر کدام را معرفی می کنیم.

کابینت ام دی اف بارشین مدرن بدون دستگیره طوسی

کابینت آشپزخانه با ام دی اف نیمن ساده

این مدل ام دی اف 18 میل دارای تنوع رنگ بندی در 3 طرح می باشد.

 • ام دی اف طرح چوب بارشین با حدود 15 رنگ بندی
 • ام دی اف طرح بتن بارشین با حدود 15 رنگ بندی
 • ام دی اف طرح فلز بارشین با حدود 15 رنگ بندی

جالب است بدانید کاتالوگ نیمن در این 3 گروه به گونه ای طراحی شده است که پیشنهاد ترکیب رنگ را به شما داده است. این یعنی ناچار نیستید خودتان ترکیب رنگ ها را انتخاب کنید! این کار کاملا اصولی توسط طراحان نیمن انجام می شود و در صفحه 2 تا 3 رنگ روکش با هم ست شده اند! علاوه بر این تصویر یک نمونه آشپزخانه با ترکیب رنگ پیشنهادی پشت کاتالوگ درج شده است.

کاتالوگ بارشین طرح چوب
روکش کابینت دو رنگ بارشین طرح چوب – گردویی
گاتالوگ نیمن آلمان طرح چوب
روکش کابینت دو رنگ بارشین طرح چوب – فندقی

مزایا و معایب کابینت نیمن ساده

تنوع بالای رنگ و طرح کابینت ام دی اف بارشین با روکش ساده باعث شده تا یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای کابینت دو رنگ در سبک مدرن باشد. رنگ ها و طرح های نیمن ساده برای اجرای یک آشپزخانه مینیمال با طراحی خاص هم مناسب است. اما این مدل ام دی اف چه مزایا و معایبی دارد ؟

روکش طرح فلز بارشین
کاتالوگ کابینت دو رنگ طرح فلز بارشین آلمان
 1. 45 طرح و رنگبندی این مدل ام دی اف انتخاب را برای شما لذت بخش میکند. بخش کوچکی از این تنوع را در تصاویری که از سمپل بارشین گردآوری شده است را مشاهده نمایید.
 2. این نوع ام دی اف آنتی فینگر نیست، بنابراین اثر انگشت بر روی سطح کابینت باقی می ماند. به همین دلیل نیاز به نظافت دارد.
 3. روکش های ساده بارشین تا حدی در برابر رطوبت مقاوم هستند، در نتیجه می توانید با خیال راحت با یک دستمال مرطوب کابینت را تمیز کنید. البته برای اطمینان بیشتر حتما با یک دستمال نرم، سطح کابینت را خشک کنید.
 4. ام دی اف نیمن ساده ضد خش نیست، بنابراین نیاز به نگهداری دارد و مراقبت دارد.
 5. این مدل ام دی اف در مقایسه با سایر مدل های بارشین قیمت کمتری دارد. البته فراموش نکنید بارشین یکی از خاص ترین و مرغوب ترین برندهاست و به هیچ عنوان ام دی اف اقتصادی و ارزان قیمت محسوب نمی شود.

شاید برایتان این سوال پیش آمد که انتی فینگر چیست ؟ بعضی از سطوح بخاطر جنس و بافتی که دارند، اثر انگشت بر رویشان باقی می ماند، حتی اگر انگشت چرب یا کثیف نباشد. یعنی اگر کابینت آنتی فینگر نـباشد، شما از نزدیک می توانید اثر انگشتان را روی سطح کابینت ببینید. پس نیاز به نظافت مداوم خواهد داشت.

کابینت دو رنگ بارشین طرح بتن
روکش کابینت دو رنگ طرح بتن – بارشین ( نیمن آلمان)

مزایا و معایب کابینت پلی گلس بارشین

ام دی اف پلی گلس بارشین دقیقا ویژگی های نیمن ساده را با همان مزایا و معایب دارد، با این تفاوت که سطح آن براق است. در نتیجه برای آشپزخانه های کوچک مناسب است.

روکش نیمن پلی گلس
کاتالوگ کابینت ام دی اف پلی گلس ساده بارشین
روکش نیمن پلی گلس طرح دار
کاتالوگ کابینت ام دی اف پلی گلس طرح دار بارشین

مزایا و معایب ام دی اف نیمن تاپ مات

این مدل ام دی اف در حال حاضر تنها 4 رنگبندی دارد و برای سلیقه های خاص مناسب است. رنگ های آن شامل دو تناژ سفید، سورمه ای و مشکی است و بهترین گزینه برای کابینت ایتالیایی مدرن است.

 1. ام دی اف نیمن تاپ مات آنتی فینگر است، در نتیجه نگران لک شدن درب کابینت و نظافت مکرر نخواهید بود.
 2. این مدل ام دی اف همانند سایر مدل های بارشین، تا حدی در برابر رطوبت مقاوم است.
 3. محدودیت طرح و رنگ نیمن تاپ مات شاید یکی از معایب آن محسوب شود. اما رنگ های آن خنثی هستند و برای سبک های مدرن و مینیمال ایده آل است.
 4. نیمن تاپ مات ضد خش نیست و نیاز به نگهداری دارد.
 5. ام دی اف تاپ مات، گران قیمت ترین نوع ام دی اف بارشین محسوب می شود.
روکش بارشین سرمه ای تاپ مات
کاتالوگ کابینت ام دی اف بارشین – ام دی اف سرمه ای مات
روکش بارشین تاپ مات سفید
کاتالوگ کابینت ام دی اف بارشین – سفید
روکش تاپ مات نیمن مشکی
کاتالوگ کابینت ام دی اف بارشین – مشکی

مزایا و معایب ام دی اف بارشین طرح بتن

ام دی اف 18 میل بارشین طرح بتن جزو خاص ترین روکش ها برای کابینت آشپزخانه لوکس است. این مدل ام دی اف 6 نوع تنوع رنگ دارد و بافت برجسته آن مشابه بتن است.

 1. با توجه به بافت برجسته ای که این مدل دارد، آنتی فینگر است و اثر انگشت بر روی آن باقی نمی ماند.
 2. این مدل ام دی اف آنتی ضربه است.
 3. در برابر رطوبت آسیب پذیر نیست.
 4. سطح ام دی اف خش پذیر نیست، در نتیجه نیاز به مراقبت زیاد ندارد.
 5. بارشین طرح بتن گران قیمت ترین نوع ام دی اف بارشین پس از تاپ مات محسوب می شود.
روکش بتنی بارشین آلمان
کاتالوگ کابینت بتنی بارشین – سفید
روکش بتنی طوسی بارشین
کاتالوگ کابینت بتنی بارشین – طوسی کم رنگ
روکش بتنی خاکستری بارشین
کاتالوگ کابینت بتنی بارشین – طوسی پر رنگ

در نهایت می توان گفت انواع کابینت ام دی اف بارشین بهترین گزینه برای طراحی و اجرای آشپزخانه مدرن در ساختمان های لوکس و خاص محسوب می شود. مثلا کابینت سرمه ای مات بارشین جزو خاص ترین طرح های مدرن خواهد بود و ترکیب آن با رنگ سفید کاملا امروزی خواهد بود.

کاتالوگ بارشین در شوروم روماک موجود است و می توانید با مراجعه به شوروم و یا برقراری تماس تلفنی، مشاوره رایگان دریافت کنید.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *