ایده های دکوراسیون چوبی منزل و اتاق خواب


دکوراسیون چوبی منزل از گذشته تا به امروز در سبک های مختلف طراحی کاربردی بوده است. در حقیقت چوب با داشتن زیبایی خیره کننده، انعطاف پذیری بالا و حس گرمایی که به محیط می بخشد، به طور گسترده ای در معماری و طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در چه بخش هایی از دکوراسیون می توان از چوب بهره برد ؟ آیا می توان از چوب در معماری داخلی نیز استفاده کرد ؟ در ادامه ایده هایی کاربردی را برای استفاده از چوب در طراحی خانه بیان خواهیم نمود.

ایده های دکوراسیون چوبی

معرفی اصلی ترین عناصر دکوراسیون چوبی در معماری داخلی

معماری داخلی بر متریال، بافت و رنگ عناصری مانند کف، دیوار، سقف و … و میزان نور در فضا تمرکز دارد. چوب در معماری داخلی بسیار کاربردی بوده و در قسمت های مختلفی از خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه به معرفی عناصر چوبی کاربردی در معماری داخلی خانه می پردازیم. از آنجایی که هر کدام از ایده های زیر نیاز به بررسی جزئیات دارد، پیشنهاد می شود با کلیک بر روی لینک های مرتبط در هر بخش، مطالب بیشتری را در آن حوزه مطالعه نمایید.

درب های چوبی

عموماً درب های ورودی و داخلی خانه از جنس چوب انتخاب می گردند. درب های چوبی در انواع ساده، قابدار، ابزار خورده و یا همراه با زهواربرجسته و تاج موجود هستند. این متریال زیبایی چشمگیری را به ورودی خانه و یا اتاق ها می دهد و به صورت روکش چوب و یا رنگ شده در انواع سبک های طراحی کاربرد دارند. معمولاً تولیدکننده درب داخلی اطلاعات لازم را در خصوص مدل دربها در انواع سبک های طراحی در اختیار شما قرار می دهد.

برای مشاهد انواع مدل های درب ورودی و درب اتاق خواب در سبک های مختلف، به صفحه خرید درب اتاق خواب چوبی مراجعه نمایید.

در صورتی که دغدغه امنیت خانه خود را دارید، درب های ضد سرقت چوبی با ساختاری از جنس ورق فولادی میزان بالایی از امنیت را فراهم می آورد. علاوه بر این، دربهای ضد سرقت دارای قفل های متعدد و چند زبانه هستند. تولیدکننده درب ضد سرقت، اطلاعات لازم را در خصوص ساختار درب در اختیار شما قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ساختار درب ضد سرقت و مشاهده مدل های آن، به صفحه خرید درب ضد سرقت مراجعه نمایید.

درب چوبی

دکوراسیون چوبی دیواری

شاید در نگاه اول دیوارپوش یا پنل های دیواری یک ایده قدیمی به نظر برسد، اما این دیدگاه کاملا غلط است! زیرا امروزه از انواع دیوارپوش های چوبی در دکوراسیون بهره گرفته می شود. دیوارپوش ها از کف تا سقف و یا تنها در نیمه پایین دیوار، در تمامی دیوارها و یا تنها در دیوار اصلی پذیرایی قابلیت اجرا دارند.

برای مشاهده انواع دیوارپوش های مدرن و کلاسیک و کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه دیوارپوش چوبی مراجعه نمایید.

دکور دیواری چوبی

جداسازی فضاها با قطعات لوور

بهره گیری از پارتیشن برای جداسازی فضاها بسیار کاربردی می باشد. می توان از قطعات چوبی بصورت موازی و عمودی برای جداسازی دو فضا استفاده کرد. بخاطر داشته باشید که هدف اصلی از بکارگیری جداکننده های لوور، ایجاد حریم شخصی نیست. زیرا این قطعات دید را مسدود نمی کند و فقط جنبه زیبایی شناختی دارند.

راه پله های چوبی

در خانه های دوبلکس می توان از چوب برای پله ها و نرده های راه پله استفاده نمود. نرده های چوبی تنوع بالایی در طراحی دارند و امکان ترکیب آن با فلز و شیشه نیز وجود دارد.

راه پله چوبی

تاثیر پارکت در دکوراسیون

پارکت چوبی یکی از زیباترین و لوکس ترین گزینه ها برای کف خانه می باشد که از تنوع بالایی برخوردار بوده و به محیط حس گرما و آرامش می بخشد. پارکت های چوبی در طرح های مختلف و با ابعاد و ضخامت های متعددی موجود هستند که با توجه به سبک معماری و طراحی داخلی انتخاب می گردند.

پارکت چوبی

دکور چوبی پذیرایی

با توجه به اینکه وسایل و تجهیزات چوبی مورد استفاده در فضای خانه و دکوراسیون تنوع بالایی دارند؛ ضروری است تا با برنامه ریزی اقدام به انتخاب وسایل نماییم. در حقیقت اجزای چوبی باید هماهنگی و هارمونی لازم را داشته باشد. در ادامه عکس هایی از ایده های بکارگیری چوب در یک خانه لوکس را بررسی می نماییم.

از اجزای چوبی در بخش های متعددی از پذیرایی می توان استفاده نمود. شلف های دکوراتیو در امتداد سقف چوبی، پارکت و دیوارپوش یا حفظ هارمونی در رنگ و رگه های چوب ایده لوکس و زیبایی است.

پذیرایی با دکوراسیون چوبی

طراحی یک استند با طراحی خاص از جنس چوب می تواند نقطه کانونی جذابی را در فضای پذیرایی فراهم آورد. بنابراین استندهای معمولی را فراموش کنید و به سراغ یک طراحی خاص با پوشش کامل دیوار و حتی سقف بروید.

دیوار چوبی پشت تلویزیون

پارتیشن چوبی ایده خوبی برای فضای پذیرایی می باشد. در حقیقت خانه هایی که دارای پلان باز و یا open هستند با بکارگیری یک پارتیشن طراحی خاصی را خواهند داشت.

پارتیشن چوبی

هارمونی دکور چوبی خانه های مدرن همراه با تجهیزات چوبی تکمیل می شود. بنابراین با در نظر گرفتن اجزایی از قبیل میز چوبی می توانید یک دکوراسیون خاص داشته باشید.

دکور چوبی خانه مدرن

ایده های دکوراسیون چوبی منزل

طراحی داخلی شامل جنس، شکل، رنگ و بافت اجزایی از قبیل مبلمان و وسایل تزئینی است. از چوب به شکل گسترده ای در دکوراسیون بهره گرفته می شود، البته در نظر داشته باشید که اجزای منتخب باید متناسب با سبک دکوراسیون داخلی فضا باشد.
در ادامه به بررسی ایده های بهره گیری از چوب در دکوراسیون می پردازیم.

میز و مبلمان چوبی

سالیان سال است که از چوب در ساخت مبلمان بهره گرفته می شود. مبلمان شامل انواع مبل های راحتی، صندلی، میزهای وسط و عسلی، میز ناهار خوری، کمد، میز تلویزیون، کنسول و … می باشد. با توجه به اینکه مبلمان در سبک های مختلف ویژگی های متفاوتی دارند، میتوان از مبلمان روکش چوب ، رنگ شده ( پوششی) و حتی ترکیبی با سایر متریال از جمله شیشه و فلز بهره برد.

میز تلویزیون دیواری نقطه کانونی در فضای پذیرایی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده عکس های جدید ترین مدل ها، به صفحه میز تلویزیون دیواری مراجعه نمایید.

میز و مبلمان چوبی لوکس

دکور چوبی

امروزه خلاقیت در زمینه تولید تزئینات دکوری چوبی باعث شده است تا خانه هایمان دکوراسیون جذاب تری را داشته باشد. ظروف چوبی دکوری، قاب عکس، مجسمه و گلدان های چوبی، قفسه و هزاران شی تزئینی دیگر از جمله رایج ترین اجزا دکوری هستند.

دکوراسیون چوبی اتاق خواب

اتاق خواب یک فضای شخصی است و اجزای آن مطابق با سلیقه افراد انتخاب می شود. چوب برای تجهیزات اتاق خواب نیز بسیار کاربردی می باشد. در ادامه ایده هایی را برای بهره گیری از اجزای چوبی در اتاق خواب مطرح می نماییم.

کمد دیواری چوبی

کمد دیواری فضایی کارآمد را برای ساماندهی اشیا و البسه فراهم می آورد و عموما از جنس چوب و یا ام دی اف می باشد ، به همین دلیل انعطاف پذیری بالایی در طراحی دارد. علاوه بر این می توان کمد را با طرحی مشابه با درب اتاق انتخاب نمود. درب کمد به صورت لولایی و یا ریلی قابلیت طراحی داشته و از روکوب و تاج نیز برای زیبایی بیشتر آن استفاده می گردد.

لازم به ذکر است ، تولیدکننده کمد دیواری اطلاعات لازم را در خصوص طراحی کمد در اختیار شما قرار می دهد.

برای مشاهده جدیدترین مدل های کمد دیواری در سبک های مختلف، به صفحه خرید کمد دیواری مراجعه نمایید.

کمد دیواری چوبی

تخت خواب و میز کنار تخت

برخی از تخت خواب ها دارای پنل دیواری هستند که با میز کنار تخت هماهنگ می شوند. در این صورت نقطه کانونی اتاق تخت خواب خواهد بود. میز کنار تخت نیز برای قرار دادن چراغ خواب و سایر اشیایی که نزدیک بودن آن به تخت ضروری است، کاربردی می باشد.
شاید در ابتدا تصور کنید که انتخاب تخت امری بسیار ساده است، اما فراموش نکنید زیبایی اتاق تا حد زیادی وابسته به تخت می باشد. علاوه بر راحتی باید عواملی از جمله ابعاد، شکل، فضای ذخیره سازی اشیا و پنل دیواری تخت را نیز در نظر داشته باشید.

دکوراسیون چوبی سنتی

چوب اصلی ترین متریال کاربردی در سبک های کلاسیک و سنتی می باشد. در نتیجه می توان از چوب با حفظ رنگ طبیعی آن در عناصر متعدد از قبیل درب ورودی، درب های داخلی و سرویس بهداشتی، کابینت، مبلمان، کف، دیوار و … بهره برد.

لازمه بهره گیری از اجزای متعدد چوبی در یک فضا ، انتخاب صحیح بافت و رنگ ها است تا فضا لوکس به نظر برسد. تکنیک Tone on tone ایده خوبی برای فضاهای کلاسیک و سنتی می باشد. بدین صورت که از یک رنگ در تناژهای مختلف تیره و روشن در فضا بهره گرفته می شود.

همچنین می توان از ترکیب دو متریال طبیعی چوب و سنگ در فضاهای سنتی استفاده نمود که این امر خود جذابیت خاصی به محیط می دهد.

برای مشاهده انواع مدل های کابینت در سبک کلاسیک ، به صفحه خرید کابینت آشپزخانه مراجعه نمایید.

کابینت چوبی

علاوه بر فضای خانه، دکوراسیون چوبی مغازه نیز فضایی دلنشین را فراهم می آورد. از چوب می توان برای شلف های مغازه، کف ، دیوار و دکور اصلی مغازه بهره برد.

سوالات متداول

از چوب می توان در بخش های متعددی از قبیل مبلمان، کمد، کابینت و درب استفاده نمود. اما ایده های جدید و امروزی متفاوت هستند. از چوب می توانید برای دکور خانه استفاده نمایید. ایده های لوور چوبی دیوار و سقف و شلف های دیواری چوبی را مشاهده کنید.

امروزه از قطعات چوبی موازی و بلند بنام لوور برای دکوراسیون منزل استفاده می شود. این قطعات بخشی از دیوار و سقف را پوشش می دهند و یک دکوراسیون متفاوت را برای شما خلق می کنند.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *