10 مورد از برتری‌های تی وی وال نسبت به میز تلویزیون


مدتی پیش یکی از کاربران سایت به پشتیبانی پیام داده بود و از آن سؤال کرده بود که برای خانه‌ام از تی وی وال یا استند تلویزیون یا اینکه میز تلویزیون استفاده کنم. متخصصان ما در بخش پشتیبانی درباره مزیت‌های استند تلویزیون نسبت به میز آن گفته بودند؛ ولی اطلاعات به‌اندازه‌ای نبود که فرد قانع شود. برای همین این موضوع را با من مطرح کردند. گفتند به جز این شخص، در چند روز گذشته چندین نفر دیگر هم این سؤال را پرسیده‌اند.
دلیل آن هم مشخص است. چون در این شرایط اقتصادی افراد یک بار خانه می‌سازند و می‌خواهند خانه‌ای لوکس داشته باشند. در این شرایط اقتصادی ممکن نیست که هر سال دیزاین خانه را تغییر داد، برای همین مهم است که طرحی را برای خانه انتخاب کنید که تا سال‌های سال لوکس و مد بماند. یکی از وسایلی که در دیزاین خانه نقش دارد؛ میز تلویزیون یا استند آن است. ولی کدام یک از آن‌ها را انتخاب کنیم؟ کدام یک بهتر و زیباتر هستند؟ مد کدام است؟ در ادامه با من همراه باشید تا به سؤال شما پاسخ دهم و 10 مورد از برتری تی وی وال یا استند تلویزیونی نسبت به میز تلویزیون را به شما بگویم.

تی وی وال یا استند تلویزیون چیست؟

هر چند که بیشتر افرادی که به این صفحه آمدند، جواب این سؤال را می‌دانند؛ ولی به رسم عادت آن را توضیح می‌دهیم تا اندک ابهامات درباره آن رفع شود ( در پایین عکس تی وی وال یا استند تلویزیون را آوردیم تا بهتر متوجه شوید). Tv wall در لغت انگلیسی به معنی دیوار پشت تلویزیون است. ولی در تعریف این عبارت به معنی دیواری است که تلویزیون روی آن نصب می‌شود.
بهتر است از استند تلویزیون به جای میز تلویزیون استفاده کنیم، چون تلویزیون همیشه روی دیوار نصب نمی‌شود. بعضی وقت‌ها صفحاتی با طرح و رنگ متفاوت روی دیوار قرار دارند و تلویزیون روی آن‌ها نصب می‌شود. تی وی وال و استند تلویزیون در چند سال گذشته در اوج فروش خود بودند و طرفداران زیادی پیدا کردند. همچنین مد این وسایل برای نگهداری تلویزیون است. برای همین انواع زیادی از آن ساخته شده که این امکان را به شما می‌دهد بین چندین طرح و رنگ متفاوت تی وی وال یا استند تلویزیون مناسب با دیزاین خانه خود را انتخاب کنید.

تی وی وال و استند تی وی چیست

انواع استند تلویزیون یا تی وی وال

در بالا هم اشاره کردیم که به دلیل مد بودن و استفاده بیشتر از تی وی وال و استند تلویزیون، انواع زیادی از آن به بازار آمده است. این کار دست شما را برای انتخاب استند تی وی مناسب دیزاین خانه‌تان بازتر کرده است. برای اینکه بتوانید بهترین استند تلویزیون یا تی وی وال را انتخاب کنید لازم است اول آن‌ها را بشناسید.

تی وی وال کلاسیک


یکی از مهم‌ترین فاکتورها در دیزاین( فرقی نمی‌کند دیزاین خانه باشد یا مغازه) هماهنگ بودن عناصر داخلی است. برای مثال اگر فرش هال فیلی رنگ است، رنگ مبل نزدیک به آن باشد برای مثال رنگ توسی. نه اینکه از مبل قرمز استفاده کنید، این کار دیزاین خانه را بی‌کلاس و زشت می‌کند. اگر طرفدار سبک‌های کلاسیک هستید، تی وی وال یا استند تلویزیون کلاسیک را انتخاب کنید. این نوع از نگه‌دارنده‌های دیواری تلویزیون طرفداران زیادی دارد و دیزاین خانه شما را لوکس‌تر نشان می‌دهند. توصیف زیبایی این طرح با نوشتن کمی سخت است، در زیر عکس آن را آوردیم تا بهتر متوجه شوید.

تی وی وال کلاسیک

تی وی وال مدرن

یکی دیگر از پرطرفدارترین تی وی وال‌ها، استند تلویزیون مدرن است. این تی وی وال یا استند تلویزیون بیشتر برای خانه‌های جدید که فضای کوچکی دارند، استفاده می‌شوند. این نوع از نگه‌دارنده تلویزیون همچو که از اسمش هم مشخص است، طرحی جدید است که در آن آیتم ساده، جدید و جذاب استفاده شده است.

تی وی وال یا استند تلویزیون مدرن

استند تلویزیون سنگی

یکی از شیک‌ترین نگه دارنده‌های تلویزیون، تی وال سنگی است. در این مدل از سنگ‌های تزئینی مختلف مثل مرمر در فضای پشت تلویزیون استفاده شده است. این سنگ‌ها فضای خانه شما را با‌کلاس‌تر می‌کنند. این سنگ‌ها به شکلی زیبا طراحی شدند که نگاه هر کسی را به خود جذب می‌کند.

تی وی وال سنگی مرمریت

تی وی وال کناف

کناف ماده‌ای انعطاف پذیر است که بین دیوار و سقف قرار می‌گیرد. در استند تلویزیون کنافی، یک دیوار کاذب وجود دارد که روی آن با کناف پوشیده شده است.

تی وی وال کناف

استند تلویزیون آجری

آخرین نوع از نگه دارنده‌های تلویزیون، تی وی وال آجری است. در این نوع، در پشت تلویزیون آجر یا سنگ استفاده شده است که ظاهری کلاسیک دارد. این نوع از تی وی وال‌ها در خانه‌هایی که به سبک کلاسیک طراحی شده‌اند، خیلی استفاده می‌شوند.

استند تلویزیونی آجری

برای خرید و سفارش طراحی ساخت انواع تی وی وال روی دکمه کلیک کنید.

برتری‌های تی وی وال یا استند تلویزیونی نسبت به میز تلویزیون

  1. میزهای تلویزیون فضای زیادی را می‌گیرند. گرفتن فضای زیاد در خانه‌های کوچک امروزی یک کابوس بزرگ است. استند تی وی فضای خیلی کمتری نسبت به میز تلویزیون می‌گیرد.
  2. یکی از مزیت‌های تی وی وال یا استند تلویزیون نسبت به میز تلویزیون، قیمت آن است. این محصولات به نسبت میزهای تلویزیون ارزان‌تر هستند.
  3. یکی از مشکلاتی که میزهای تلویزیون دارند، مشخص بودن سیم و کابل‌های مختلف است. شاید این فکر کنید که این مورد زیاد به چشم نمی‌آید؛ ولی تأثیر زیادی در لوکس بودن هال شما دارد. استند تی وی یا تی وی وال سیم‌ها را پنهان می‌کند.
  4. برخلاف میزهای تلویزیون، تی وی وال مراحل نصب ساده‌ای دارد و حتی می‌توانید خودتان با داشتن چند وسیله آن را به راحتی نصب کنید.
  5. میزهای تلویزیون وقتی ساخته شدند دیگر تغییر نمی‌کنند. اگر کمی تلویزیون پایین باشد چه می‌کنید؟ نمی‌توانید که ارتفاع میز تلویزیون را تغییر دهید. ولی استند تلویزیون یا تی وی وال این مشکل را ندارد و به راحتی می‌توانید ارتفاع آن را موقع نصب تنظیم کنید.
  6. دیگر نگران کثیف شدن زیر میز تلویزیون خود نباشید. چون این محصول روی دیوار نصب می‌شود و به راحتی می‌توانید تلویزیون را از آن جدا کنید و آنجا را تمیز کنید.
  7. میزهای تلویزیون وزن زیادی دارند و حمل و نقل آن‌ها موقع خانه تکانی و تمیز کردن آن سخت است. ولی استند تلویزیون این مشکل را ندارد.
  8. برتری دیگر تی وی وال‌ها، تنوع آن‌ها است که باعث شده بتوانید آن‌ها را به راحتی با هر دیزاین خانه‌ای ست کرد.
  9. از لحاظ ظاهری، تی وی وال یا استند تلویزیون ظاهر شیک تری نسبت به میز تلویزیون دارد.بر خلاف میزهای تلویزیون، تی وی وال‌ها به راحتی جابه‌جا می‌شوند و می‌توانید بدون هزینه خاصی آن را به خانه‌ای دیگر برد و اصلاً نگران شکسته شدن آن نباشید. صرفه جویی قابل توجه در فضای اشغال شده توسط میز، مخفی کردن سیم و کابل های تلویزیون و دیگر لوازم جانبی مانند اسپیکر، کنسول بازی و غیره
  10. سادگی مراحل نصب و قابلیت تنظیم ارتفاع میز متناسب با ارتفاع تلویزیون در هنگام نصب از دیگر مزایای استند تی وی نسبت به میزهای قدیمی است.
مزیت های تی وی وال یا استند تی وی نسبت به میز تلویزیون های سابق

هر کسی آرزوی داشتن دیزاین زیبایی را برای خانه خود دارد. یکی از مواردی که در دیزاین خانه نقش مهمی دارد تلویزیون و نگه‌دارنده آن است. در چند سال گذشته استفاده از میزهای تلویزیون کم‌تر شده و به جای آن از تی وی وال یا استند تلویزیون استفاده می‌کنند. چون این نگه‌دارنده‌های تلویزیون ظاهر شیک و زیباتری دارند و در عین حال ارزان‌تر هر هستند. البته این همه چیز نیست، استند تلویزیون یا تی وی وال برتری‌های دیگری نسبت به میز تلویزیون دارد که همه آن‌ها را در بالا آوردیم. همچنین انواع استند تی وی را مورد بررسی قرار دادیم.

سوالات متداول

از همه نظر استند تی وی برتر است و با انواع دیزاین خانه سازگار است.

بستگی به مدل و جنس فرق دارد. ولی اگر فرض را بر این بگیریم که جنس هر دو از یک ماده است، تی وی وال ارزان‌تر است.

استند تلویزیون ظاهری زیباتر دارد و می‌توان آن را حتی در فضاهای کوچک نصب کرد.

در چند سال اخیر به دلیل ظاهر زیبا، سازگاری، قیمت پایین و اندازه کوچک‌تر تی وی وال، استند تلویزیون به مد تبدیل شده است.

فرقی ندارد خانه شما بزرگ یا کوچک است، دیوار شما سنگی، سنگی، آجری یا هر چیز دیگری است. در هر حالت استند تلویزیون بهتر است. دلایل آن در بالا آمده است.

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *