همه چیز درباره درب ضد سرقت ترک اصل


فروش درب ضد سرقت ترک اصل تا چند سال پیش بشدت در ایران رواج داشت، اما با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و افزایش قیمت درب ضد سرقت ترک وارداتی، خرید و فروش اینگونه درب ها بسیار کاهش یافت. اخیرا نیز درب ضد سرقت ترکیه به عنوان کالای لوکس شناخته شده و واردات کالای لوکس نیز غیر مجاز اعلام شده است. در نتیجه خرید درب ضد سرقت ترک اصل تقریبا ناممکن است و نمی توان به ادعای فروشندگان در این خصوص اعتماد کرد.

ساختار امن و مطمئن این درب ها باعث شده است تا اولویت اول خریداران درب های ساخت کشور ترکیه باشد. اما چه ویژگی هایی باعث شده است تا دربهای ضد سرقت ترکیه محبوبیت داشته باشند ؟ در این مقاله به بررسی ویژگی های درب های ترک می پردازیم.

همچنین با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساخت در کشور ایران، بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی نیز اقدام به ساخت درب های مقاوم در برابر سرقت با ساختار مشابه نموده اند.

شرکت روماک تولیدکننده درب ضد سرقت لوکس ایرانی می باشد و در سال های گذشته اقدام به تولید درب ضد سرقت با ساختار مشابه درب های ترک نموده است. در ادامه برخی از درب های اجرا شده توسط شرکت روماک را ملاحظه نمایید.


درب ضد سرقت ورودی
قیمت درب تورین برای 2 لنگه به بالا 288.000.000 ريال


درب ضد سرقت ایرانی
قیمت درب فیجی برای 2 لنگه به بالا 241.000.000 ريال


درب ضد سرقت کلاسیک
قیمت درب دنیزلی برای 2 لنگه به بالا 356.000.000 ريال


درب ضد سرقت تمام چوب
قیمت درب موریس برای 2 لنگه به بالا 268.000.000 ريال

سایر مدل های درب ضد سرقت ایرانی با ساختار مشابه دربهای ضد سرقت ترکیه که توسط شرکت روماک طراحی و اجرا شده اند را مشاهده نمایید

در ادامه درباره موارد زیر توضیح خواهیم داد، جهت مشاهده هریک از موارد بر روی آن کلیک نمایید.

درب ضد سرقت ترک اصل

درب ضد سرقت ترک اصل به درب هایی اطلاق می گردند که  از کشور ترکیه وارد می شود و در بازار با دو نام پک کامل وارداتی ترک و درب های مونتاژ ترکیه به فروش می روند.

جالب است بدانید که نام درب ضد سرقت ترک مونتاژ یک شیطنت بازاریابی برای فروش تولیدات ضد سرقت داخلی از سوی برخی از تولید کنندگان است، چرا که اجزای مورد نیاز ساخت درب می تواند وارداتی باشد  و این به معنای مونتاژ نیست و اصولا مونتاژ در این صنعت معنی ندارد.

ترکیه در صنعت درب ضد سرقت از ایران پیشرفته تر است ولی در سال های اخیر تولید کنندگان ایرانی پیشرفت بسیاری در در زمینه داشته اند. به هر حال  قیمت کف درب های مونتاژ ترک به همراه روکوب و پشت کوب همواره بالاتر از درب ضد سرقت ترک اصل می باشد.

چگونه باید درب ضد سرقت ترک اصل را شناخت ؟

همیشه این پرسش به عنوان یک سوال مهم در بین متقاضیان خرید درب ضد سرقت وجود دارد که چگونه می توان درب ضد سرقت ترک اصل را تشخیص داد؟ شاید ده سال پیش پاسخ به این سوال بسیار ساده بود، زیرا تفاوت هایی از جمله تکنولوژی تولید، نوع متریال، بسته بندی و یراق آلات درب ترک با درب ایرانی براحتی قابل تشخیص بود. اما امروزه به دلیل کاهش فاصله علم و تکنولوژی در ساخت درب و حتی متریال به کار رفته در آن پاسخ به این سوال بسیار دشوار می باشد.

البته در بعضی از موارد به دلیل تفاوت های تولید بین کشور ترکیه و ایران؛ اختلاف هایی در استراکچر (ساختار) درب ضد سرقت ترک و ایرانی وجود دارد (البته ممکن است تفاوت چندانی در کیفیت نهایی نباشد).

درب ضد سرقت ترک اصل

متاسفانه هنوز هم این باور غلط در برخی از خریداران محترم وجود دارد که جنس خارجی همواره از نمونه ایرانی بهتر می باشد. از این رو برخی از تولید کنندگان دربهای ضد سرقت در ایران به ناچار و به جهت فروش بیشتر، نمونه تقلبی درب ضد سرقت ترک را وارد بازار می نمایند. جالب این است که این درب ها به قدری با کیفیت هستند که حتی کارشناسان خبره هم در تشخیص ترک یا ایرانی بودن این درب ها عاجز خواهند بود.

لذا پیشنهاد شرکت روماک به شما خریداران محترم درب ضد سرقت ترک این می باشد که تنها از برندهای خوش نام در تولید و واردات درب اقدام به خرید نمایید. البته باید این موضوع را در نظر داشت که در این بازه زمانی به جهت مسائل مختلفی از جمله قیمت بالای دلار و مشکلات عدیده در واردات کالا از جمله هزینه هنگفت ترخیص، عملا فروش درب ضد سرقت ترک اصل برای وارد کنندگان صرفه مالی نداشته و قیمت ارائه شده به خریداران محترم بسیار گران خواهد بود.

قیمت درب ضد سرقت ترک اصل

شاید عمده دلیل اختلاف قیمت در درب های ضد سرقت ترک این می باشد که در واقع برخی از درب ها اصلا ترک نیستند و تنها به نام درب ترک فروخته می شوند. چرا که قیمت فروش درب ضد سرقت ترک اصل در کشور ترکیه بین 350 تا 550 دلار می باشد و با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد، این قیمت ها منطقی و قابل اعتماد نمی باشد.

حداقل قیمت درب ضد سرقت ترک وارداتی

نکته عجیب تر در در خصوص قیمت درب ضد سرقت ترک اصل این می باشد که گاهی در بازار این درب با قیمت 10 تا 12 میلیون تومان به فروش می رسند، در صورتی که حداقل قیمت درب ضد سرقت ترک 350 دلار می باشد و بدون محاسبه هزینه حمل و ترخیص، قطعا قیمت فروش این درب ضد سرقت باید چندین برابر بیش ازاین قیمت باشد.

بنابراین متوجه خواهیم شد که درب هایی که با این قیمت به فروش می رسند واقعا درب ضد سرقت ترک اصل نمی باشند و محصول تولید کنندگان داخل هستند که به دلیل علاقه مشتریان به خرید محصولات خارجی مجبور به فروش محصولاتشان با نام برند ترکیه ای شده اند.

فروش درب ضد سرقت ترک اصل

درب های ضد سرقت چینی 

درب ضد سرقت چینی به درب هایی اطلاق می گردند که از کشور چین وارد می گردند. رویه ی این درب از جنس استیل و رنگ آن رنگ کوره ای الکترو استاتیک است. ساختار درونی آن معمولا از یک ورق نیم میلیمتری گالوانیزه تشکیل شده که متاسفانه با یک ضربه ی پتک به راحتی خم میگردد. این نوع درب ها به لحاظ قیمت بسیار ارزان بوده و قیمت آن ها از 10 میلیون تومن به بالا می باشد.

اگر به دنبال یک درب ضد سرقت واقعی هستید، توصیه می کنیم سراغ درب های ارزان قیمت نروید، چه ایرانی، چه چینی!

درب های ضد سرقت ایرانی 

به درب های اطلاق می گردد که ساخت و تولید آن ها در ایران انجام می شود و در دو دسته ی ارزان و لوکس ارائه می گردند.

دسته ی ارزان قیمت تنها یکی از دو عامل مهم یعنی زیبایی یا ایمنی را تامین می نماید و قادر به ارائه ی ظاهر مناسب در کنار ایمنی بالا نیست.

دسته ی لوکس درب ضد سرقت ایرانی در کنار ظاهری چشم نواز، امنیت بالایی دارند و طبیعتا می بایست هزینه بیشتری برای آنها پرداخت شود.

قیمت دسته ی ارزان درب های تولید ایران به همراه روکوب و پشت کوب از 5 میلیون به بالا شروع می شود و قیمت دسته ی لوکس درب های تولیدی ایران به همراه روکوب و پشت کوب از 12 میلیون به بالا شروع می شوند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت درب ضد سرقت ترک

قیمت درب ضد سرقت ترک اصل به عوامل متعددی بستگی دارد که به آن ها اشاره خواهیم نمود:

شرکت ترک تولید کننده درب : برندهای متعددی در کشور ترکیه اقدام به تولید درب می نمایند. این شرکت ها خصوصیات منحصربفرد خودشان را دارند و قیمت آن ها یکسان نمی باشد. البته قیمت ها به صورت فاحش متفاوت نیستند. برخی از این شرکت ها برای محصولاتشان وارانتی در نظر می گیرند که بطور معمول از 6 ماه تا 2 سال می باشد.

ضخامت استیل بکار برده شده در درب : ضخامت استیل از 0/5 میلیمتر تا 2 میلیمتر می باشد. این ضخامت با توجه به درخواست کارفرمایان نیز قابلیت سفارشی سازی دارد. به طبع هر چه ضخامت استیل بیشتر باشد، قیمت نهایی درب نیز بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است این ویژگی از درب در تولیدکننده های مختلف، متفاوت می باشد.

روکش درب ضد سرقت ترکیه : نوع روکش در ضد سرقت ترک بر اساس اینکه چوب طبیعی، مصنوعی، ام دی اف و پی وی سی باشد و یا روکش های عایق همانند پشم نسوز و پلی اورتان متفاوت است.

دستگیره درب ضد سرقت ترک : به طور معمول قفل و دستگیره در ضد سرقت ترک کیفیت بیشتری دارند و به دلیل داشتن ماندگاری رنگ، مقاومت در برابر ضربه از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. همچنین به دلیل اینکه امنیت و ساختار قوی برای دستگیره حائز اهمیت است، بهتر است از برند های معتبری همچون داف و کاله استفاده کنید.

چارچوب درب ضد سرقت : جنس چارچوب بکار رفته در قیمت درب تاثیر گذار است، بنابراین در هنگام خریداری درب ضد سرقت بسیار مهم است به این نکته توجه داشته باشید که چارچوب از فلز با آلیاژی عالی باشد، همچنین در محل اتصال ورق ها جوشکاری به طور کامل انجام شده باشد.

نوسان های ارزی : یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که بر قیمت درب ترک مستقیما اثر می گذارد، نوسانات ارز می باشد. از این رو نمی توان قیمت ثابتی را برای درب های وارداتی مشخص کرد.

درب ضد سرقت ایرانی با کیفیت دربهای ضد سرقت ترک

دربهای ضد سرقت ترک به دلیل داشتن ساختار مقاوم و متریال مرغوب در سرتاسر جهان شناخته شده هستند. امروزه واردات درب در ایران، هزینه های بسیار بالایی دارد. بنابراین تهیه دربهای ضد سرقت ساخت ایران مرقون به صرفه تر می باشد. شاید تصورتان از درب ساخت ایران ، یک کیفیت معمولی و ساختاری نه چندان مقاوم باشد، اما سازندگان درب های لوکس با بهره گیری از متریال مرغوب اقدام به ساخت درب های ایرانی با کیفیت مشابه درب های ترک می نمایند.

درب ضد سرقت هوشمند

امروزه با پیشرفت علم و حرکت جهانی به سوی انقلاب چهارم صنعتی، از تکنولوژی های IOT یا اینترنت اشیاء و همچنین تکنولوژی های smart  یا هوشمند در سیستم ایمنی منازل استفاده می شود. درب های ضد سرقت مدرن با استفاده از این نوع تکنولوژی به گونه ای طراحی شده اند که ریسک ناشی از سرقت را به عددی یک رقمی می رساند. این ادوات شامل دستگیره و قفل های هوشمند، چشمی های الکترونیکی هوشمند و سیستم آلارم می شوند.

دستگیره و قفل های هوشمند به دستگیره ای اطلاق می گردد که می تواند درب را با استفاده از اینترنت از راه دور و حتی بدون آن درصورت قرار گرفتن شعاع دستگاه و بدون نیاز به کلید های سنتی ،با استفاده از گوشی های همراه، اپلیکیشن و کارت های مغناطیسی باز کند. قفل های هوشمند این قابلیت را به شما می دهد تا برای میهمانانی که در نبود صاحبخانه می خواهند وارد خانه شوند، کد موقت ورود تولید کند و برای شما بفرستد، میهمان با زدن این کد در دستگاه می تواند درب را باز نمایند.

درب ضد سرقت هوشمند

چشمی های الکترونیکی هوشمند قابلیت ضبط تصاویر مشکوک و فرستادن ایمیل و اس ام اس در همان لحظه را دارند. همچنین هر زمان که مراجعه کننده ای زنگ شما را بزند، تصویر شخص مراجعه کننده را گرفته و حضور ایشان را به شما اطلاع می دهد.

آلارم های هوشمند نسبت به تحرک و ضربه حساسیت دارند و به محض آنکه سنسورهایشان چنین چیزی را تشخصی بدهند، ابتدا شروع به آژیر کشیدن با صدای بلند می کنند و در همان لحظه به شما از طربق اس ام اس اطلاع خواهد داد.

کلیه ی این تکنولوژی های هوشمند که امروزه به smart device  و یا IOT  معروفند، قابلیت اتصال به یک هوش مرکزی را دارند که می تواند کلیه ی تکنولوژی هوشمند خانه شما را کنترل کند.

اهمیت دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره درب ضد سرقت گام بعدی می باشد. این نوع دستگیره ها از انواع متریال فولادی، مس، زینک، قلع، برنز، برنج و زاماک ساخته می شوند. انتخاب دستگیره های ضد سرقت باید بر اساس طرح کلی درب و سبک طراحی آن باشد. دستگیره ها در انواع سبک های مدرن و کلاسیک در سطح بازار تهران موجود اند.

بورس این نوع دستگیره ها در میدان حسن آباد و منطقه سهروردی تهران می باشد و با یک جستجو ساده می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را در آنجا بیابید. حدود قیمت این دستگیره ها از 200 هزار تا  چند میلیون متغیر است. نکته ی نهایی که باید به آن توجه شود این است که انتخاب یک دستگیره شکیل تاثیر زیادی در شخصیت بخشیدن به ظاهر درب ورودی دارد.

در ادامه فرایند ساخت دستگیره در ضد سرقت و همچنین ویژگی های آن ها را شرح خواهیم داد:

نحوه ساخت دستگیره ضد سرقت

ابتدا شمش فلز را در دمای 750 درجه سانتیگراد داغ می کنند تا نرم شود، سپس فلز نرم شده را در قالبی از استیل که به شکل نهایی محصول ساخته شده می ریزند. دستگاه پرس فلز نیمه نرم را در قالب خود پرس کرده و پس از سرد شدن با عملیات های تراشکاری، مته زنی و پولیش سطوح آن را تمیز می کنند.

در مرحله ی آخر  رنگ آمیزی انجام می شود؛ این کار با کُتینگ یا رنگ نگهدارنده ی محصول با انواع پلی اورتان، اکریلیک و اپوکسی صورت می پذیرد.

ویژگی های دستگیره در ضد سرقت

بهترین جنس دستگیره ضد سرقت ، فولاد ضد زنگ می باشد که بالاترین میزان امنیت را در کنار سایر اجزای درب فراهم می آورد. از جمله مهم ترین ویژگی های یک دستگیره امن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- دارا بودن محفظه برای سیلندر قفل : طراحی دستگیره باید به صورتی باشد که سیلندر قفل در حفاظت کامل قرار بگیرد تا امکان دسترسی به پین های آن با دریل میسر نگردد.

سایز استاندارد سیلندر 65 میلیمتر است که قسمت خارجی آن معمولا 5 میلیمتر کوچک تر است. در نتیجه به هنگام انتخاب دستگیره دقت کنید تا حتما محفظه آن اندازه ای متناسب با سیلندر داشته باشد.

2- مقاومت و استحکام بالا : بدیهی است که استحکام دستگیره در راستای مقابله با هر گونه تلاش افراد برای باز کردن غیر مجاز درب، موثر است.

3- صفحه دستگیره : در طراحی دستگیره های درب های داخلی به سبک مدرن، صفحه دستگیری عموما حذف شده و یا کوچک می باشد. برای دستگیره درب های ضد سرقت، هر چه صفحه دستگیره بلندتر باشد، بهتر است.

دستگیره درب ضد سرقت دیجیتال

برندهای دستگیره درب ضد سرقت

فرقی ندارد که به دنبال دستگیره درب ضد سرقت هوشمند باشید یا مکانیکی؛ می توانید دستگیره ایده آل را از برندهای ایرانی و خارجی تهیه نمایید. بسیاری از تولیدکنندگان دربهای لوکس، انتخاب و خرید دستگیره را به کارفرما واگذار می کنند. زیرا دستگیره تنوع بالایی در طراحی و قیمت دارد و شاید یک شخص دستگیره ارزان بخواهد و دیگری دستگیره ای گران قیمت برایش ایده آل باشد.

1- دستگیره HTN Prime : این برند دستگیره های لوکس و شیک مکانیکی و دیجیتال تولید می کند. قیمت دستگیره های دو طرفه اچ تی ان پرایم از 1.500.000 تومان ( پاییز1401) شروع می شود. علاوه بر دستگیره، چشمی دیجیتال نیز تولید می کند.

2- دستگیره بهریزان : برند ایرانی بهریزان دستگیره های بسیار لوکس و متنوعی تولید می نماید که برای انواع درب های مقاوم در برابر سرقت مناسب می باشد.

3- دستگیره تیک : یکی دیگر از تولیدکنندگان دستگیره ایرانی، برند تیک می باشد که محصولاتشان در وبسایت موجود است.

قیمت دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره درب ضد سرقت تا حدود زیادی قیمت نهایی درب را تحت تاثیر قرار می دهد. برای درب های ضد سرقت طرح ترک، عموما از دستگیره های مرغوب و با کیفیت استفاده می شود. . توجه داشته باشید که هزینه ای که برای دستگیره داخلی پرداخت می نمایید، از هزینه دستگیره خارجی مجزا است. بدیهی است که درب ضد سرقت به عنوان درب ورودی واحد، نیاز به یک دستگیره خارجی شکیل و زیبا دارد.

قیمت دستگیره درب از برند هایکو به شرح زیر می باشد.

نوع دستگیره درب ضد سرقتقیمت 
دستگیره داخلی درب پلاک
( کروم – مشکی/سفید – طلایی و زیتونی)
 از 212.000 تا 290.000 تومان
دستگیره رزت دار
( کروم – مشکی/سفید – طلایی و زیتونی)
 از 370.000 تا 650.000 تومان
دستگیره بیرونی درب لوکس  از 700.000 تا 8.000.000 تومان

دستگیره ” دسته آلومنیومی ” به عنوان ارزان ترین دستگیره داخلی، قیمتی مناسب تری در مقایسه با لیست بالا دارد.

دستگیره های داخلی دو تکه که شامل دسته و جای قفل هستند، بنام ” دستگیره رُزِت دار ” شناخته می شوند. برندهای هایکو، سارا صنعت، سپهر استیل، ایران تیک و دیاکو به ترتیب از ارزان قیمت تا گران قیمت هستند.

دستگیره بیرونی درب ضد سرقت

امنیت درب ضد سرقت ترکیه ای

چهار چوب : معمولا با استفاده از ورق فولادی به ضخامت 1.5 تا 2 میلیمتر ساخته شده که این ضخامت تاثیر شگرفی در کیفیت نصب و استحکام بیشتر درب دارد. عملا چهارچوب ساخته شده با ضخامت کم، مشکلات عدیده ای را هنگام نصب برای نصاب به همراه دارد، چهار چوب  فلزی از در آوردن درب به صورت یک جا و با دیلم جلوگیری می کند.

چهارچوب فلزی درب ضد سرقت

یک نکته مهم دیگر در مبحث چهارچوب فلزی، آلیاژ به کار رفته در آن می باشد که می بایست دارای جنس مرغوب و مقاطع مناسب فولادی باشد. همچنین جوش ها در نقاط اتصال باید سراسری، کامل و زنجیره ای باشد، وجود خال جوش باعث پایین آمدن عمر چهار چوب ها خواهد شد. جوش دی اکسید کربن مناسب ترین جوش برای چهار چوب درب ها می باشد.

جهت آشنایی با ابعاد استادارد دربهای ضد سرقت مختلف ، از صفحه اندازه درب ضد سرقت دیدن فرمایید.

ساختار فلزی : در این نوع استراکچر یک کلاف با پروفیل فولادی به صورت محیطی ساخته شده است که با سه تا چهار قید فلزی به صورت افقی مستحکم سازی می شود، سپس ورق فولادی با ضخامت  1.5 میلیمتر بر روی این کلاف جوشکاری می شود، در هر دونوع استراکچر فوق، معمولا یک نوع عایق حرارتی یا صوتی به صورت تک لایه مانند عایق پلی اورتان، پشم سنگ و یا عایق پلی استایرن در داخل استراکچر نصب می شود، در بعضی از کارگاه ها ی تولیدی بدون توجه به اهمیت عایق صوتی و حرارتی از اجرای آن به علت کاهش نهایی قیمت محصول صرف نظر می کنند که این مساله عملا باعث کاهش کیفیت تولیدی این کارگاه ها می شود.

ورق فلزی درون درب : این ورق جهت بستن هر گونه دسترسی سارقان به درون درب ، خرد شدن توسط پتک و اتصال یکپارچه ی اتصالات درون درب است، که معمولا از 1.5 تا 2 میلیمتر باید ضخامت داشته باشد تا درب را ضد سرقت سازد، گاهی برخی از تولید کنندگان برتر این ورق را به صورت سینوسی و موجی کار می کنند که بسیار آن را مقاوم تر می سازد.

لولای ضد سرقت : لولا های ضد سرقت از دیگر المان های مهم است که باید حتما از بهترین آلیاژ ممکن باشد، این نوع لولا ها معمولا یا پنهان اند یا دارای محافظ می باشند تا با اهرم شکسته نشود، همچنین هر درب ضد سرقت باید حداقل سه لولا داشته باشد تا وزن خود درب را تحمل نماید.

چهارچوب درب ضد سرقت ترک اصل
 لولاها باید در داخل چهارچوب پنهان گردند

قفل: قفل از جمله ی مهم ترین المان های یک درب ضد سرقت است در قسمت انتهایی پست به این موضوع خواهیم پرداخت.

شب بند: قفلی سوییچی است که هم از بیرون و هم از داخل محیط به آن دسترسی وجود دارد و همانطور که از نامش پیداست فرد در درون محیط به راحتی درب را با چرخش سوییچ قفل می کند این نوع قفل نیز به دو صورت چنگکی و سیلندری در دنیا عرضه می شود. شب بند، قفل های ثانویه ای هستند که معمولا جای آن ها بالای قفل اصلی تعبیه می شود

 پستچی: قفلی تک زبانه و سوییچی است که بعد از چرخش سوییچ از داخل محیط ، زبانه قفل در قیدی فلزی درگیر شده و عملا امکان باز شدن درب بیشتر از 7 تا 10 سانتی متر میسر نمی شود و به فرد این امکان را می دهد که بدون باز شدن کامل درب ، به جهت رعایت مسایل ایمنی ، با محیط خارج ارتباط بر قرار کند

قفل پستچی و شبند درب ضد سرقت ترک اصل
قفل شب بند و پستچی

زنجیر پشت درب: این زنجیر در نزدیکی قفل شب بند تعبیه می شود تا درب به صورت نیمه بازگردد و کارایی آن صحبت با غریبه ها در حالت نیمه باز می باشد، تا از ورود ناگهانی سارقین جلوگیری شود.

تکنولوژی هوشمند: تکنولوژی هوشمند تاثیر به سزایی در افزایش امنیت درب ها دارند ، این نوع تکنولوژی عموما شامل آلارم های دیجیتال ، دوربین و قابلیت ضبط تصاویر و همچنین باز و بست با کد هستند.

روکوب و پشت کوب درب: که تنها جنبه ی زیبایی دارد ولی همین المان جزئی می تواند درب را بسیار با شکوه تر سازد، روکوب ها و پشت کوب ها به درب شخصیت کاملی می بخشند  ولی از لحاظ ایمنی تاثیری ندارند.

قفل درب ضد سرقت : قفل ها به سه دسته تقسیم شده اند:

قفل های منو بلاک : این نوع قفل ها دو ساختار مجزا دارند که در وسط و بالای درب نصب می شوند هر کدام از سه تا 5 زبانه  برای قفل شدن دارند ، ساختار دو قفل مجزا از هم عمل می کنند و فقط در راستای افقی درب را ضد سرقت و ایمن می سازند

جهت آشنایی با عملکرد انواع قفل های ضد سرقت و ایمن، از صفحه قفل ضد سرقت دیدن فرمایید.

قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت ترک اصل
 قفل مولتی پوینت دارای دو ساختار مجزا است

مولتی پوینت : این قفل ها دارای زبانه های متعددی (5 زبانه به بالا ) هستند، که می توانند در دو جهت عمودی و افقی در چهارچوب فلزی چفت شوند
و درب را ایمن سازند.

قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت

هوکی شکل : این مدل که زبانه ها به صورت چنگگ در هم قفل می گردد که از دو نوع قبلی پیشرفته تر است چرا که زبانه ها حالتی محدب به خود می گیرند.

قفل های هوکی درب ضد سرقت ترک اصل
 قفل های هوکی پیشرفته ترین نوع قفل اند

راهنمای خرید درب ضد سرقت

دزدان منزل همگی وقیحند، آن ها بار ها تمرین کرده اند که خود را جای صاحبان منزل جا بزنند و ظرف کمتر از 10 دقیقه مکان مورد نظر را سرقت کنند، امروزه با وضعیت اقتصادی فعلی حفظ و نگهداری وسایل برقی، پول، طلا و دلار در خانه اهمیت دو چندانی پیدا کرده، آمار و ارقام نشان می دهد که در ماه های اولیه سال 98 سرقت از منازل افزایش یافته و به مسئله نگران کننده ای تبدیل شده است، به  همین دلیل شرکت روماک اقدام به  تهیه ی راهنمای خرید درب ضد سرقت نموده است، امیدواریم این مطلب مورد استقبال قرار گیرد.

به ویدیوی  زیر که سه زن در عرض 5 دقیقه قفل درب ضد سرقت  را باز می کنند دقت کنید

همه ی دربهای ضد سرقت، ضد سرقت نیستند، پس ابتدا می بایست هدف خود را از خریدن درب ضد سرقت مشخص نمایید.

جمع بندی نهایی

حالا که با انواع درب های مقاوم در برابر سرقت آشنا شدید و فهمیدید که ساختار درب خیلی مهم است، بهتر است برای داشتن یک درب مقاوم و مطمئن تحقیق کنید. حتما یک یا دو مدل درب اجرا شده را از نزدیک ببینید و ساختار داخلی درب را بررسی کنید. از همه مهم تر، یراق آلات درب را با وسواس بیشتر انتخاب کنید. یکبار هزینه معقول کردن بهتر از یک خرید ارزان و اشتباه است.

همچنین می توانید سوالات فنی خود را از کارشناسان روماک بپرسید.

سوالات متداول

به جرات می توان گفت خیر، زیرا این نوع درب به عنوان کالای لوکس شناخته شده و واردات آن غیرمجاز شده است. از طرفی قیمت ارز بسیار بالاست، در نتیجه در صورتی که دربی را به عنوان درب ضد سرقت ترکیه معرفی نمودند، احتیاط کنید.

حصول اطمینان از اصل بودن درب های ضد سرقت ترک کار چندان ساده ای نیست، زیرا امروزه بسیاری از تولیدکنندگان اقدام به تولید درب با ساختار مشابه درب های ترک می نمایند و این امر تشخیص اصل بودن آن را دچار مشکل می نماید.

عواملی از قبیل جنس متریال بکار برده، نوع چوب و یا ام دی اف، ضخامت ورق فولادی، ضخامت درب، برخورداری از پشم سنگ و یا شبکه هانیکام و سیستم قفل درب از جمله عواملی هستند که قیمت درب های ضد سرقت را تحت تاثیر قرار میدهند.

با توجه به نوسانات قیمت ارز می توان گفت درب ضد سرقت ترک اصل بیش از 17 میلیون تومان قیمت دارد.

خیر، در سال های اخیر درب ضد سرقت ترکیه ای به عنوان کالای غیرمجاز محسوب شده و دیگر وارد نمی گردد.

به خواندن ادامه دهید

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *