بازسازی سرویس بهداشتی منزل

ایده های بازسازی سرویس بهداشتی


بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی می تواند تغییر شگرفی را در منزل شما ایجاد نماید. امروزه طراحی سرویس بهداشتی و حمام به صورت کاملا متفاوتی انجام می گردد که این امر باعث می شود فضایی مدرن و زیبا را داشته باشید.

حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فرایند بازسازی به چه صورت انجام می شود ؟ یک سرویس بهداشتی مدرن چگونه طراحی می گردد و چه ویژگی هایی دارد ؟ چطور میتوان از بروز نارضایتی پس از بازسازی پیشگیری نمود ؟

در ادامه قصد داریم به بررسی مراحل و ایده های بروز رسانی سرویس بهداشتی و حمام بپردازیم. برای دسترسی سریع به مطالب این مقاله؛ بر روی عناوین مورد نظر کلیک نمایید.

از آنجایی که سرویس بهداشتی در معرض رطوبت است؛ درب های چوبی به مرور زمان دچار پوسیدگی می گردند. به همین دلیل درب دستشویی ضد آب گزینه مناسب تری برای این قبیل فضاها می باشد. این درب ها با بهره گیری از متریال مقاوم در برابر آب ساخته می شوند؛ به همین جهت عملکرد بهتری دارند. 

تعویض درب سرویس بهداشتی

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی منزل

برون سپاری فرایند بازسازی به یک تیم متخصص و پیمانکار می تواند ایده خوبی باشد. البته این امر می تواند منجر به افزایش هزینه بازسازی نیز شود. با اینحال برخی از افراد مایل هستند تا صفر تا صد بازسازی را خودشان انجام بدهند. بنابراین ضروری است تا پیش از شروع کار موارد زیر را در نظر داشته باشید.

برنامه ریزی و تعیین هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

اولین و مهم ترین قدم؛ برنامه ریزی بازسازی و تصمیم گیری در خصوص طرح ایده آل تان همراه با جزئیات است. این امر حتی در تعیین بودجه نیز به شما کمک خواهد نمود. این بخش شامل تعیین متریال و کیفیت آن ها، لوله کشی ها و تجهیزات سرویس بهداشتی نیز می باشد.

هزینه بازسازی با توجه به نوع متریال و تجهیزاتی که انتخاب می نمایید، تعیین می گردد. بنابراین برای برآورد هزینه، ضروری است تا لیست دقیقی از تمامی موارد مورد نیاز، تهیه نمایید.

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

تخریب و زیرسازی سرویس بهداشتی

در مرحله دوم بخش هایی که در بازسازی مورد هدف قرار می گیرند را تخریب نمایید. این قسمت ها می تواند شامل دوش و یا وان حمام، روشویی، کف، نورپردازی و … باشد.

در این مرحله باید زیرسازی های توکار از قبیل لوله کشی ها ، شیرآلات و دوش، وال هنگ ( توالت فرنگی معلق) و حتی کف شور انجام شوند. امروزه سرویس بهداشتی های مدرن دارای شلف های توکار مجهز به نور پردازی نیز هستند. در نتیجه سیم کشی های توکار و عایق بندی نیز باید در این مرحله صورت گیرد.

بازسازی کف سرویس بهداشتی، اجرای دیوار و سقف

در این مرحله با نصب کاشی و سرامیک تحول سرویس بهداشتی به چشم می آید. فرایند نصب سرامیک بهتر است با ” کلیپس” یا ” تراز ” انجام شود تا تمام بندکشی ها هم اندازه باشند. این امر کمک می کند تا پس از خشک شدن چسب و بروز انبساط و انقباض های احتمالی؛ کف دچار نا همواری نگردد.

توجه داشته باشید که در نظر گرفتن شیب در بخش های منتهی به کف شور از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا این امر به هدایت آب به سمت کف شور سرعت می بخشد. امروزه طراحی کف شیار دار برای کف شورهای خطی بسیار رواج پیدا کرده است.

پوشش دیوار سرویس بهداشتی می تواند از جنس کاشی ، ترمووود ، رنگ و یا تلفیقی از موارد ایده آل باشد.

سقف نیز به صورت کناف، PVC ، طلقی و کشسان و حتی رنگ شده قابلیت اجرا دارد.

دیوار سرویس بهداشتی

آیا قصد بازسازی خانه تان را دارید ؟ اگر ایده ای برای ایجاد تغییرات و بروزرسانی خانه ندارید و نمی دانید دقیقا از کجا شروع کنید؛ مراحل بازسازی ساختمان  راهنمای شما خواهد بود.

اجرای کابین دوش و تجهیزات حمام

کابین دوش ایده خوبی برای جداسازی فضای حمام و سرویس بهداشتی است. این امر منجر به کاهش رسوب و آلودگی در بخش های دیگر و تعویق فرسودگی کف و دیوار نیز می گردد. علاوه بر این ، زیبایی چشمگیری داشته و مصرف انرژی را در فصول سرد سال کاهش می دهد.

حال بستر برای نصب تجهیزاتی از قبیل دوش ، شیرآلات ، توالت فرنگی و روشویی فراهم گردیده است. عملیاتی از قبیل رنگ آمیزی سقف ، نصب درب و تجهیزاتی از قبیل آینه در مرحله آخر انجام می شود.

کابین دوش حمام

بازسازی سرویس بهداشتی ایرانی

امروزه سرویس بهداشتی های ایرانی نیز دارای طراحی مدرن هستند. با اینحال ممکن است علاقه ای به بهره گیری از توالت فرنگی نداشته باشید. به هنگام اجرای سرویس بهداشتی ایرانی در نظر داشته باشید که فاصله آن از هر دیوار مجاور باید بین 25 تا 30 سانتیمتر باشد.

سرویس بهداشتی های ایرانی شامل روشویی و کمد نیز هستند. یکی از جدیدترین ایده ها ؛ بهره گیری از روشویی سنگ است که در بخش پایین آن یک باکس کشویی برای نگهداری وسایل شخصی و مواد شوینده نیز تعبیه می گردد.

روشویی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

امروزه متراژهای کوچک خانه ها ایجاب می کند تا سرویس بهداشتی در ابعاد کوچکی طراحی گردد. به همین منظور می توان با کمک ایده های بهینه، یک بازسازی موفق و کارآمد را داشت.

درب های لولایی نیاز به فضای بازشو دارند و برای فضاهای کوچک محدودیت هایی را ایجاد کند. به همین دلیل بهره گیری از درب های ریلی گزینه بهتری می باشد. بازشوی درب ریلی Pocket به صورتی است که درب با حرکت بر روی ریل در داخل دیوار می رود.

امروزه شلف های توکار که در دیوار تعبیه می گردند، جایگزین شلف های روکار گردیده اند. این امر باعث می شود تا علاوه بر داشتن یک سرویس بهداشتی مدرن، فضایی برای برای نصب شلف و قفسه اشغال نشود.

استفاده از نور خطی ضد آب در داخل این شلف ها در سرویس بهداشتی مدرن بسیار کاربردی است. از نورهای خطی می توان بر روی سقف کناف و حتی دیوار استفاده کرد.

آینه تاچ نیز از جمله تکنولوژی های جدید است که مطابق با طرح ایده آل سفارشی سازی می شود. با لمس قسمت مشخصی از آینه، چراغ های توکار آینه روشن می شود.

شلف توکار حمام

سوالات متداول

بله، یکی از مهم ترین نکته ها در بازسازی سرویس بهداشتی انجام امور طبق مراحل اصولی است. این مراحل شامل انتخاب متریال مناسب، تخریب و زیرسازی، بازسازی کف، دیوار و سقف و در نهایت اجرای دوش و سایر تجهیزات می باشد.

سرویس بهداشتی کوچک را به سبک مدرن بازسازی کنید تا فضا کوچک به نظر نرسد. درب کشویی، شلف های توکار و رنگ های خنثی و روشن ایده های خوبی برای حمام و سرویس کوچک هستند.

بازسازی سرویس بهداشتی ایرانی در 4 مرحله صورت می گیرد: برنامه ریزی اولیه و تعیین بودجه، زیرسازی سرویس بهداشتی، بازسازی کف و اجرای سقف، اجرای دوش و سایر تجهیزات سرویس بهداشتی

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.