چرا درب چوبی بخریم؟


چرا درب چوبی بخریم ؟

همانطور که می دانید درب های تمام چوب از گرانترین درب های موجود در بازار می باشد و همواره این پرسش مطرح است، که چرا با توجه به بالا بودن هزینه ی این نوع درب،همچنان از محبوبیت فراوانی میان کارفرمایان و مردم برخوردار است.
در این مقاله تلاش می نماییم که به این پرسش پاسخ دهیم و  7 دلیل اصلی محبوبیت درب تمام چوب را ذکر خواهیم کرد:

  1. وزن سبک درب تمام چوب
  2. مقاومت در برابر حرارت و نور آفتاب
  3. قابلیت اصلاح پس از ساخت
  4. امکان سفارشی سازی درب تمام چوب
  5. حمایت از محیط زیست
  6. عایق مناسب گرما، صوت و حرارت
مطالب مرتبط
جهت مشاهده نمونه ای از درب چوبی، صفحه درب تمام چوب را مشاهده نمایید

1. زیبایی

از آنجایی که چوب یک منبع طبیعی می باشد شما هیچ دو تکه چوب شبیه هم را نخواهید دید و قطعا طرح های منحصر به فردی دارند از این رو  تنوع و استایل چوب را در هیچ ماده ی دیگری دیده نمی شود. بافت ، موج و رگ و ریشه های طبیعی چوب حتی با روکش های مصنوعی که  از روی طرح چوب  الهام گرفته شده قابل مقایسه نیست. بافت و رگ و ریشه های هر درخت حتی با درخت هم نژاد خود نیز متفاوت است شاید این زیبایی استثنایی چوب مهمترین پاسخ برای “سوال چرا درب چوبی بخریم ؟” می باشد.

2. وزن سبک درب تمام چوب

چرا درب چوبی بخریم ؟  درب چوبی نسبت به سایر درب وزن سبک تری دارد لذا سایر محصولات پس از گذشت دو تا سه سال از قسمت لولا به چهار چوب فشار می آورد و باعث ترک خوردن،متورم شدن و در نهایت خارج شدن از فرم چهارچوب می گردد.

چرا درب چوبی بخریم

3. مقاوم در برابر حرارت و نور آفتاب

چرا درب چوبی بخریم ؟    درب چوبی اگر در معرض نور آفتاب و یا گرمای تأسیسات منزل قرار بگیرد،برخلاف اچ دی اف ، پی وی سی و دبلیو پی سی دچار تغییر شکل و خراب شدن نمی شود و در صورتی که رنگ نگهدارنده روی سطح کار را بپوشاند،در برابر نور آفتاب دچار رنگ پریدگی نخواهد شد.

چرا درب چوبی بخریمچرا درب چوبی بخریم

4. قابلیت اصلاح پس از ساخت

چرا درب چوبی بخریم ؟ درب چوبی به جهت  اینکه متشکل از بائو و پاسار است همانند پازل بوده و برخلاف کالاهای رقیب که تولید،از قبل صورت می گیرد ،قابل اصلاح است.

چرا درب چوبی بخریم

5.امکان سفارشی سازی درب تمام چوب

چرا درب چوبی بخریم ؟  درب چوبی قابل سفارشی سازی است ، شرکت روماک با بهره گیری از مهندسین عمران و آرشیتکت های توانا قادر است تا درب ها را با هر جزئیات ، در هر اندازه و قابل ترکیب با هر متریالی،به صورت سفارشی تولید کند،گرچه این موضوع،باعث خواهد شد که کالا دوره ی تولید داشته باشد.

چرا درب چوبی بخریم

6. حمایت از محیط زیست

چرا درب چوبی بخریم ؟ شرکت روماک بنا بر مصوبه ی هیئت مدیره موظف است تنها از چوبی در محصولات خود استفاده کند که درخت آن،به قصد بریده شدن و تولید چوب کاشته شده باشد ، جالب است بدانید در اروپا و آمریکا مساحت های بزرگی را به کشت درخت اختصاص می دهند  یکی از جنگل هایی که در ایتالیا به این منظور کشت می شود،آلپی نام دارد، آنها با تزریق مواد طبیعی در تعدادی از این درختان،به رشد فیزیکی و شکل گیری بافت و رگ و ریشه های درختان بطور دلخواه کمک می کنند.

چوب نسبت به هر ماده ای که تا کنون بشر از آن محصولی ساخته کمترین مصرف انرژی را دارد(Energy consumption)
برای ساخت 1 متر مکعب استیل 5000 کیلو وات ، بتن 200 کیلووات و چوب تنها 30 کیلو وات انرژی   نیاز دارد
چرا درب چوبی بخریم

تولید گاز دی اکسید کربن

چرا درب چوبی بخریم ؟ چون چوب نسبت به سایر محصولات کمترین تولید گاز دی اکسید کربن را دارد

چرا درب چوبی بخریم

اثر نشت کربن

چرا درب چوبی بخریم ؟درب چوبی کمترین اثر نشت کربن را بر محیط خارجی و داخلی خود دارد و باعث کاهش گاز co2 می شود
بهترین روش برای جلو گیری از اثر نشت کربن در جنگل های مصنوعی ،بریدن چوب برای ساخت محصولات چوبی است ،به دلیل اینکه قابلیت رشد و کاشتن درخت جایگزین را از بین نمی برد؛اما سوزاندن درختان برای تولید زغال،دیگر جایی برای جایگزینی درختان باقی نمی گذارد.

چرا درب چوبی بخریم

ذخیره ی انرژی

چرا درب چوبی بخریم ؟ از آن جا که چوب محل فتو سنتز بوده است ، بافت سلولی چوب از تابش انرژی اطراف مثل خورشید،ظرفیت ممکن را ذخیره می کند و این انرژی در طول شب به محیط اطراف ساطع می شود.

چرا درب چوبی بخریم

قابلیت بازیافت محصولات چوبی

چرا درب چوبی بخریم ؟چوب بر خلاف سوخت های فسیلی و مواد معدنی که در محصولات رقیبش به کار می رود قابل کشت و جایگزین آسان است وقتی که طول عمر محصول تمام شود بر خلاف موادی چون پلاستیک pvc وآلومینیوم با صرف کمترین انرژی قابل بازیافت است چنانچه در سطح جهانی 75 درصد محصولات ام دی اف ،نئو پان و دیگر مشتقات چوب حاصل از بازیافت محصولات چوبی بوده است.

چرا درب چوبی بخریم

7.درب تمام چوب عایقی مناسب برای گرما، صوت و حرارت

رسانایی گرمایی

چرا درب چوبی بخریم ؟

چهار چوبی از لحاظ رسانایی گرما که در فیزیک به عنوان ضریب k معروف است کم ترین مقدار را در میان متریال های شناخته شده دارد لذا بهترین عایق حرارتی که می تواند از اتلاف انرژی جلو گیری کند چوب است

چرا درب چوبی بخریم

عایق صوتی و حرارتی

چرا درب چوبی بخریم؟ چون چهارچوب و درب چوبی عایق صوتی و حرارتی است و اثربخشی محیط را بالا می برد ، چینیان باستان بر این عقیده بودند که چوب به محیط اطراف انرژی مثبت می بخشد و حسادت و خشم را فرو نشانده و روح آدمی را سرشار از آرامش می کند.

چرا درب چوبی بخریم

درب های چوبی را می توان برای تمامی بخش های منزل  استفاده کرد. مانند درب ورودی، درب اتاق خواب، درب اتاق و درب لابی و درب ضد سرقت

روابط عمومی شرکت روماک

ترجمه  : نیما خوانساری

منبع: premierforest

به خواندن ادامه دهید

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *