فروش درب ضد سرقت ترک اصل


فروش درب ضد سرقت ترک اصل تا دو سال پیش بشدت در ایران رواج داشت اما با توجه به پیشرفت تولید کنندگان داخلی و همچنین بالا رفتن قیمت ارز، واردات اینگونه درب ها بسیار کاهش یافت اما کماکان برخی از کارفرمایان علاقه زیاد به استفاده از در ضد سرقت ترک دارند از این رو شرکت روماک علیرغم تولید درب ضد سرقت لوکس ایرانی چندین مدل درب ترک هم جهت تکمیل محصولات خود وارد نمود که در زیر انواع مدل درب ها را مشاهده می نمایید.

در ادامه درباره موارد زیر توضیح خواهیم داد. (جهت مشاهده هریک از موارد بر روی آن کلیک نمایید)

درب ضد سرقت ترک اصل

درب ضد سرقت ترک اصل به درب هایی اطلاق می گردند که  از کشور ترکیه وارد می شود که در بازار با دو نام پک کامل وارداتی ترک و درب های مونتاژ ترکیه معروف به فروش می رود، جالب است بدانید که نام درب ضد سرقت ترک مونتاژ  یک شیطنت بازاریابی برای فروش تولیدات ضد سرقت داخلی از سوی برخی از تولید کنندگان است، چرا که اجزای مورد نیاز ساخت درب می تواند وارداتی باشد  و این به معنای مونتاژ نیست و اصولا مونتاژ در این صنعت معنی ندارد، ترکیه در صنعت درب ضد سرقت از ایران پیشرفته تر است ولی در سال های اخیر تولید کنندگان ایرانی پیشرفت بسیاری در در زمینه داشته اند، به هر حال  قیمت کف درب های مونتاژ ترک به همراه روکوب و پشت کوب همواره بالاتر از درب ضد سرقت ترک اصل می باشد.

چگونه باید درب ضد سرقت ترک اصل را شناخت ؟

همیشه این پرسش به عنوان یک سوال مهم در بین متقاضیان خرید درب ضد سرقت وجود دارد که چگونه می توان درب ضد سرقت ترک اصل را تشخیص داد. شاید ده سال پیش پاسخ به این سوال بسیار ساده بود، زیرا تفاوت هایی از جمله تکنولوژی تولید، نوع متریال،بسته بندی و یراق آلات درب ترک با درب ایرانی براحتی قابل تشخیص بود، اما امروزه به دلیل کاهش فاصله علم و تکنولوژی در ساخت درب و حتی متریال به کار رفته در آن پاسخ به این سوال بسیار دشوار می باشد.

البته در بعضی از موارد به دلیل تفاوت های تولید بین کشور ترکیه و ایران اختلاف هایی در استراکچر (ساختار)  درب ضد سرقت ترک و ایرانی وجود دارد (البته ممکن است تفاوت چندانی در کیفیت نهایی نباشد). اگر مشتاق مطالعه درباره ویژگی های درب ضد سرقت ایرانی و تفاوت آن با درب ضد سرقت ترک و چینی هستید لطفا مقاله درب ضد سرقت ایرانی را مطالعه فرمایید.

درب ضد سرقت ترک اصل

متاسفانه هنوز هم این باور غلط در برخی از خریداران محترم وجود دارد که جنس خارجی همواره از نمونه ایرانی بهتر می باشد از این رو برخی از تولید کنندگان دربهای ضد سرقت در ایران به ناچار و به جهت فروش بیشتر، نمونه تقلبی درب ضد سرقت ترک را وارد بازار می نمایند و جالب این است که این درب ها به قدری با کیفیت است، که حتی کارشناسان خبره هم در تشخیص ترک یا ایرانی بودن این درب های ضد سرقت عاجز خواهند بود.

لذا پیشنهاد شرکت روماک به شما خریداران محترم درب ضد سرقت ترک این می باشد که تنها از برندهای خوش نام در تولید و واردات درب اقدام به خرید نمایید. البته باید این موضوع را در نظر داشت که در این بازه زمانی به جهت مسائل مختلفی از جمله قیمت بالای دلار و مشکلات عدیده در واردات کالا از جمله هزینه هنگفت ترخیص، عملا فروش درب ضد سرقت ترک اصل برای وارد کنندگان صرفه مالی نداشته و قیمت ارائه شده به خریداران محترم بسیار گران خواهد بود.

همانطور که در بالا گفته شد با توجه به پیشرفتی که تولید کنندگان ایرانی در ساخت انواع دربهای ضد سرقت کرده اند شاید منطقی ترین کار خرید درب ایرانی می باشد، زیرا علاوه بر زیبایی دارای قیمت مناسبی نیز هستند.

دلیل تفاوت قیمت بین انواع مدل های درب ضد سرقت ترک اصل :
شاید عمده دلیل اختلاف قیمت در درب های ضد سرقت ترک این می باشد که در واقع برخی از درب ها اصلا ترک نیستند و تنها به نام درب ترک فروخته می شوند و داخل ایران تولید می گردند چرا که قیمت فروش درب ضد سرقت ترک اصل در کشور ترکیه بین 350 تا 550 دلار می باشد و با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد، حداکثر تفاوت قیمت در رابطه با اینگونه دربهای ضد سرقت می بایست در حدود 2/5 میلیون باشد  (حدود 200 دلار – با نرخ دلار 12000 تومان در بهمن 97) اما در بازار این تفاوت گاهی از مرز 5 میلیون تومان هم گذر می کند.

حداقل قیمت درب ضد سرقت ترک اصل :
نکته عجیب تر در در خصوص قیمت درب ضد سرقت ترک اصل این می باشد که گاهی در بازار این درب با قیمت 3 تا 3/5 میلیون تومان به فروش می رسد، در صورتی که حداقل قیمت درب ضد سرقت ترک 350 دلار می باشد و بدون محاسبه هزینه حمل و ترخیص قطعا قیمت فروش این درب ضد سرقت باید بیش از 3/5 میلیون تومان باشد، بنابراین متوجه خواهیم شد که درب هایی که با این قیمت به فروش می رسند واقعا درب ضد سرقت ترک اصل نمی باشند و محصول تولید کنندگان داخل هستند که به دلیل علاقه مشتریان به خرید محصولات خارجی مجبور به فروش محصولاتشان با نام برند ترکیه ای شده اند.

فروش درب ضد سرقت ترک اصل

درب های ضد سرقت چینی :

درب ضد سرقت چینی ( که به درب ضد سرقت ارزان معروف هستند) به درب هایی اطلاق می گردند که از کشور چین وارد می گردند، خصوصیت بارز این دسته درب قیمت ارزان آن ها است، رویه ی این درب از جنس استیل و رنگ آن رنگ کوره ای الکترو استاتیک است، ساختار درونی آن معمولا از یک ورق  نیم میلیمتری گالوانیزه تشکیل شده است که متاسفانه با یک ضربه ی پتک به راحتی خم میگردد، با این حال این نوع درب ها به لحاظ قیمت بسیار ارزان بوده، قیمت آن  ها از 1 میلیون تومن به بالا می باشد. (این قیمت ها در ماه آذر 97 گرفته شده است )

درب ضد سرقت چینی
درب ضد سرقت چینی

درب های ضد سرقت ایرانی :

به درب های اطلاق می گردد که ساخت و تولید آن ها در درون ایران انجام می شود و در دو دسته ی ارزان و لوکس ارائه می گردد. دسته ی ارزان قیمت معمولا می تواند تنها یکی از دو عامل مهم یعنی زیبایی یا ایمنی را تامین نماید و قادر به ارائه ی ظاهر مناسب در کنار ایمنی بالا نیست با این حال مدل هایی در این دسته وجود دارند که هر دو شاخص را با هم دارند. دسته ی لوکس درب ضد سرقت ایرانی در کنار ظاهری چشم نواز امنیت بالایی هم دارند و طبیعتا می بایست هزینه بیشتری برای آنها پرداخت بشود.

قیمت دسته ی ارزان درب های تولید ایران به همراه روکوب و پشت کوب از 1.5 میلیون به بالا شروع می شود  و قیمت دسته ی لوکس درب های تولیدی ایران به همراه روکوب و پشت کوب از 3.5 میلیون به بالا شروع می شوند
(این قیمت ها در ماه آذر 97 گرفته شده است )

درب ضد سرقت سفید

درب ضد سرقت هوشمند

امروزه با پیشرفت علم و حرکت جهانی به سوی انقلاب چهارم صنعتی، از تکنولوژی های IOT یا اینترنت اشیاء و همچنین تکنولوژی های smart  یا هوشمند در در سیستم ایمنی منازل استفاده می شود، درب های ضد سرقت مدرن با استفاده از این نوع تکنولوژی به گونه ای طراحی شده اند که ریسک ناشی از سرقت را به عددی یک رقمی می رساند، این ادوات شامل دستگیره و قفل های هوشمند ، چشمی های الکترونیکی هوشمند ، و سیستم آلارم می شوند.

دستگیره و قفل های هوشمند به دستگیره ای اطلاق می گردد که می تواند درب را با استفاده از اینترنت از راه دور و حتی بدون آن درصورت قرار گرفتن شعاع دستگاه و بدون نیاز به کلید های سنتی ، با استفاده از گوشی های همراه ، اپلیکیشن و کارت های مغناطیسی باز کند.
همچنین این قفل های هوشمند این قابلیت را به شما می دهد تا برای میهمانانی که در نبود صاحبخانه می خواهند وارد خانه شوند کد موقت ورود تولید کند و برای شما بفرست ، میهمان با زدن این کد در دستگاه می تواند درب را باز نمایند.

درب ضد سرقت هوشمند
درب ضد سرقت هوشمند

چشمی های الکترونیکی هوشمند قابلیت ضبط تصاویر مشکوک و فرستادن ایمیل و اس ام اس در همان لحظه را دارند ، همچنین هر زمان که مراجعه کننده ای زنگ شما را بزند ، تصویر شخص مراجعه کننده را گرفته و حضور ایشان را به شما اطلاع می دهد حتی مراجعه کننده می تواند برای شما پیغامی بگذارد که شما بعدا سر فرصت آن را ببینید

چشمی واید درب ضد سرقت
چشمی های هوشمند

آلارم های هوشمند نسبت به تحرک و ضربه حساسیت دارند و به محض آنکه سنسورهایشان چنین چیزی را تشخصی بدهند ابتدا شروع به آژیر کشیدن با صدای بلند می کنند و در همان لحظه به شما از طربق اس ام اس اطلاع خواهد داد

درب ضد سرقت هوشمند
 سیستم آلارم هوشمند

کلیه ی این تکنولوژی های هوشمند که امروزه به smart device  و یا IOT  معروفند قابلیت اتصال به یک هوش مرکزی را دارند که می تواند کلیه ی تکنولوژی هوشمند خانه شما را کنترل کند.

دستگیره درب ضد سرقت

گام بعدی انتخاب دستگیره های ضد سرقت است ، این نوع دستگیره ها از انواع متریال فولادی ، مس ، زینک ، قلع ، برنز ، برنج و زاماک ساخته می شوند و روش ساخت آن ها به این صورت است که ابتدا شمش فلز را در دمای 750 درجه سانتیگراد داغ می کنند تا نرم شود ، سپس فلز نرم شده را در قالبی از استیل که به شکل نهایی محصول ساخته شده است می ریزند، دستگاه پرس فلز نیمه  نرم را در قالب خود پرس کرده و پس از سرد شدن با عملیات های تراشکاری ، مته زنی و پولیش سطوح آن را تمیز می کنند ، مرحله ی آخر ساخت این دستگیره ها کُتینگ یا رنگ نگهدارنده ی محصول است گه با انواع پلی ارتان ، اکریلیک و اپوکسی صورت می پذیرد.
ساخت دستگیره درب ضد سرقت
نحوه ی ساختن دستگیره ها

انتخاب دستگیره های ضد سرقت باید بر اساس طرح کلی درب  و سبک طراحی آن باشد. دستگیره ها در انواع  سبک های مدرن و کلاسیک در سطح بازار تهران موجود اند، بورس این نوع دستگیره ها در میدان حسن آباد و منطقه سهروردی تهران می باشد و با یک جستجو ساده می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را در آنجا بیابید، حدود قیمت این دستگیره ها از 100 هزار تا  چند میلیون متغیر است، نکته ی نهایی که باید به آن توجه شود این است که انتخاب یک دستگیره شکیل تاثیر زیادی در شخصیت بخشیدن به ظاهر درب ورودی دارد.

دستگیره درب ضد سرقت ترک
دستگیره ها به درب شخصیت می بخشند

قفل پستچی، لولا چهارچوب درب ضد سرقت

چهار چوب : معمولا با استفاده از ورق فولادی به ضخامت 1.5 تا 2 میلیمتر ساخته شده که این ضخامت تاثیر شگرفی در کیفیت نصب و استحکام بیشتر درب دارد،  عملا چهارچوب ساخته شده با ضخامت کم، مشکلات عدیده ای را هنگام نصب برای نصاب به همراه دارد ، چهار چوب  فلزی از در آوردن درب به صورت یک جا و با دیلم جلوگیری می کند. یک نکته مهم دیگر در مبحث چهارچوب فلزی، آلیاژ به کار رفته در آن می باشد که می بایست دارای جنس مرغوب و مقاطع مناسب فولادی باشد، همچنین جوش ها در نقاط اتصال باید سراسری، کامل و زنجیره ای باشد ، وجود خال جوش باعث پایین آمدن عمر چهار چوب ها خواهد شد، همچنین جوش دی اکسید کربن مناسب ترین جوش برای چهار چوب درب ها می باشد

چهارچوب درب ضد سرقت
چهارچوب اولین و مهم ترین المان درب ضد سرقت

ساختار فلزی : در این نوع استراکچر یک کلاف با پروفیل فولادی به صورت محیطی ( به ابعاد درب ) ساخته شده است که با سه تا چهار قید فلزی به صورت افقی مستحکم سازی می شود سپس ورق فولادی با ضخامت  1.5 میلیمتر بر روی این کلاف جوشکاری می شود، در هر دونوع استراکچر فوق، معمولا یک نوع عایق حرارتی یا صوتی به صورت تک لایه مانند عایق پلی اورتان، پشم سنگ و یا عایق پلی استایرن در داخل استراکچر نصب می شود، در بعضی از کارگاه ها ی تولیدی بدون توجه به اهمیت عایق صوتی و حرارتی از اجرای آن به علت کاهش نهایی قیمت محصول صرف نظر می کنند که این مساله عملا باعث کاهش کیفیت تولیدی این کارگاه ها می شود.

ورق فلزی درون درب : این ورق جهت بستن هر گونه دسترسی سارقان به درون درب ، خرد شدن توسط پتک و اتصال یکپارچه ی اتصالات درون درب است، که معمولا از 1.5 تا 2 میلیمتر باید ضخامت داشته باشد تا درب را ضد سرقت سازد، گاهی برخی از تولید کنندگان برتر این ورق را به صورت سینوسی و موجی کار می کنند که بسیار آن را مقاوم تر می سازد.

لولای ضد سرقت : لولا های ضد سرقت از دیگر المان های مهم است که باید حتما از بهترین آلیاژ ممکن باشد، این نوع لولا ها معمولا یا پنهان اند یا دارای محافظ می باشند تا با اهرم شکسته نشود، همچنین هر درب ضد سرقت باید حداقل سه لولا داشته باشد تا وزن خود درب را تحمل نماید.

چهارچوب درب ضد سرقت ترک اصل
 لولاها باید در داخل چهارچوب پنهان گردند

قفل: قفل از جمله ی مهم ترین المان های یک درب ضد سرقت است در قسمت انتهایی پست به این موضوع خواهیم پرداخت.

شب بند: قفلی سوییچی است که هم از بیرون و هم از داخل محیط به آن دسترسی وجود دارد و همانطور که از نامش پیداست فرد در درون محیط به راحتی درب را با چرخش سوییچ قفل می کند این نوع قفل نیز به دو صورت چنگکی و سیلندری در دنیا عرضه می شود. شب بند، قفل های ثانویه ای هستند که معمولا جای آن ها بالای قفل اصلی تعبیه می شود

 پستچی: قفلی تک زبانه و سوییچی است که بعد از چرخش سوییچ از داخل محیط ، زبانه قفل در قیدی فلزی درگیر شده و عملا امکان باز شدن درب بیشتر از 7 تا 10 سانتی متر میسر نمی شود و به فرد این امکان را می دهد که بدون باز شدن کامل درب ، به جهت رعایت مسایل ایمنی ، با محیط خارج ارتباط بر قرار کند

قفل پستچی و شبند درب ضد سرقت ترک اصل
قفل شب بند و پستچی

زنجیر پشت درب: این زنجیر در نزدیکی قفل شب بند تعبیه می شود تا درب به صورت نیمه بازگردد و کارایی آن صحبت با غریبه ها در حالت نیمه باز می باشد، تا از ورود ناگهانی سارقین جلوگیری شود.

تکنولوژی هوشمند: تکنولوژی هوشمند تاثیر به سزایی در افزایش امنیت درب ها دارند ، این نوع تکنولوژی عموما شامل آلارم های دیجیتال ، دوربین و قابلیت ضبط تصاویر و همچنین باز و بست با کد هستند.

روکوب و پشت کوب درب: که تنها جنبه ی زیبایی دارد ولی همین المان جزئی می تواند درب را بسیار با شکوه تر سازد، روکوب ها و پشت کوب ها به درب شخصیت کاملی می بخشند  ولی از لحاظ ایمنی تاثیری ندارند.

قفل درب ضد سرقت : قفل ها به سه دسته تقسیم شده اند:

قفل های منو بلاک : این نوع قفل ها دو ساختار مجزا دارند که در وسط و بالای درب نصب می شوند هر کدام از سه تا 5 زبانه  برای قفل شدن دارند ، ساختار دو قفل مجزا از هم عمل می کنند و فقط در راستای افقی درب را ضد سرقت و ایمن می سازند

قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت ترک اصل
 قفل مولتی پوینت دارای دو ساختار مجزا است

مولتی پوینت : این قفل ها دارای زبانه های متعددی(5 زبانه به بالا ) هستند، که می توانند در دو جهت عمودی و افقی در چهارچوب فلزی چفت شوند
و درب را ایمن سازند.

قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت

هوکی شکل : این مدل که زبانه ها به صورت چنگگ در هم قفل می گردد که از دو نوع قبلی پیشرفته تر است چرا که زبانه ها حالتی محدب به خود می گیرند.

قفل های هوکی درب ضد سرقت ترک اصل
 قفل های هوکی پیشرفته ترین نوع قفل اند

راهنمای خرید درب ضد سرقت

دزدان منزل همگی وقیحند، آن ها بار ها تمرین کرده اند که خود را جای صاحبان منزل جا بزنند و ظرف کمتر از 10 دقیقه مکان مورد نظر را سرقت کنند، امروزه با وضعیت اقتصادی فعلی حفظ و نگهداری وسایل برقی، پول، طلا و دلار در خانه اهمیت دو چندانی پیدا کرده، آمار و ارقام نشان می دهد که در ماه های اولیه سال 98 سرقت از منازل افزایش یافته و به مسئله نگران کننده ای تبدیل شده است، به  همین دلیل شرکت روماک اقدام به  تهیه ی راهنمای خرید درب ضد سرقت نموده است، امیدواریم این مطلب مورد استقبال قرار گیرد.

به ویدیوی  زیر که سه زن در عرض 5 دقیقه قفل درب ضد سرقت  را باز می کنند دقت کنید

 

همانطور که مشاهده می کنید همه ی دربهای ضد سرقت ، ضد سرقت نیستند، پس ابتدا می بایست هدف خود را از خریدن درب ضد سرقت مشخص نمایید، شما احتمالا از خرید این درب یکی از دو هدف زیر را دنبال خواهید کرد:

1.افزایش امنیت منزل: در این صورت باید به المان هایی که یک درب را ضد سرقت می کند توجه ویژه ای داشته باشید، بنابراین مقاله راهنمای خرید درب ضد سرقت برای شما مناسب است.

2.تامین اهداف کارفرما باتوجه به قرارداد منعقد شده:
در این صورت چاره ای جز نصب درب ضد سرقت ندارید  و به احتمال زیاد به دنبال نصب یک درب ارزان هستید بنابراین مستقیما به بخش درب های ضد سرقت چینی یا ایرانی ارزان قیمت در این راهنمای خرید درب ضد سرقت مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است بنا بر گزارشات خبرگزاری تسنیم سرقت از منازل حداقل 10 درصد در ماه های ابتدایی سال افزایش یافته است، این در حالی است که با افزایش قیمت دلار و جنس  در ماه های اخیر مطمئنا این آمار بیشتر خواهد شد، سردار مقیمی رئیس پلیس ناجا در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم افزود، منازلی وجود دارند که چندین برابر وجوه نقدی موجود در شعب بانکی را نگهداری می کنند  و این در حالی است که هیچ تجهیزات امنیتی و کنترلی هم در این خانه ها وجود ندارد، حتی درب برخی از منازل آنقدر بی کیفیت است که با یک ضربه هم باز می شود.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و در انتخاب درست درب ضد سرقت شما را یاری نماید.

هم چنین طبق بر آورد  گروه فنی Safewise سی و چهار درصد از سارقین از درب اصلی خانه وارد می شوند، بنابراین با نصب یک درب ضد سرقت  تا حد زیادی می توانید ریسک ناشی از سرقت را کاهش دهید.

مواردی که پیش از خرید درب ضد سرقت چوبی باید به آن دقت کرد

درب های چوبی گزینه ی خوبی برای افزایش امنیت درب ورودی شما هستند. به طور معمول درب های چوبی که به عنوان درب های خارجی استفاده می شوند تمام چوب هستند و ضخامتی معادل 4.5 سانتی متر دارند. می توان این نوع درب ها را به صورت از پیش آماده خریداری کرد که همراه با چهارچوب هستند و یا به صورت یک تکه بدون چهارچوب خریداری نمود.

اگر قصد خرید درب های ورودی چوبی را دارید باید با بعضی از خصوصیات این نوع درب ها آشنا باشید. درب های چوبی بازده انرژی کمتری نسبت به درب های فایبرگلاس و یا درب های با عایق فولادی دارند.

من کسی را می شناسم که درب تمام چوب زیبایی داشت. به علت قرار گرفتن در معرض هوا این درب باید هر دوسال یکبار رنگ می شد.
این درب باید به مدت یک روز به طور کامل از لولا جدا می شد تا سمباده کشیده می شد رنگ می شد و دوباره سمباده کشیده می شد و دوباره باید رنگ می شد. از این رو در ابتدا باید رنگ رویه درب، پلی اورتان (که ضد آب است) زده شود.

درب های تمام چوب زیبا هستند اما نگه داری آنها امری ضروری است. امروزه درب های چوبی با کیفیت تری تولید می شود اما اگر درب شما چوب واقعی باشد و نسبت به نگهداری آن بی توجه باشید بر اثر باران، یخ زدگی، و یا گرما تغییر شکل می دهند. اگر حاضر هستید که از آنها نگه داری کنید گزینه ی مناسبی هستند. لازم به ذکر است که بهترین درب ضد سرقت چوبی از ماهون روستایی ساخته شده که در ساختار این نوع از دربها از هیچ پرکننده ای مانند تخته سه لا و یا تخته فیبر استفاده نشده و بجای آن از ورقه فولادی بین 1.5 تا 2 میلی متر دارد.

تعیین سبک طراحی درب ضد سرقت

هیچ گاه ظاهر درب را قربانی ایمنی بودن آن نکنید ، درب ورودی اولین المانی است که یک خریدار یا میهمان با آن رو برو می شود ، اولین تاثیر گذاری بصری همیشه مهم ترین نقش را در ساخت تصویر زیبا از منزل و ساختمان شما دارد.
مشکل اصلی در انتخاب درب ضد سرقت این است که اکثر نمونه های بازار زیبایی لازم را ندارند ،اما درب های ضد سرقت هم می توانند زشت و طراحی بدی نداشته باشند ! در صورتی که قدرت طراحی و تولید یک مجموعه بالا باشد می تواند این درب ها را بر اساس سلیقه ی شما طراحی کند، زمانی که شما چندین آپشن برای خرید دارید معمولا زیبایی اهمیت ویژه ای پیدا می کند، ظاهر درب باید متناسب با سبک طراحی داخلی و خارجی ساختمان باشد.

عوامل زیادی از جمله استایل ، متریال ، المان های ظاهری و روانشناسی رنگ  در سبک طراحی داخلی تاثیر گذارند انواع سبک های طراحی عبارتند از : سبک طراحی کلاسیک ، سبک مدرن ، مدرن امروزی ، روستیک ، فرانسوی ، اسکاندیناوی ، نئو کلاسیک  ، مینیمالیسم که باید ظاهر درب انتخاب شده با سبک طراحی داخلی هارمونی ایجاد کند.

 

به خواندن ادامه دهید

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *