ساده ترین روش تبدیل درب ورودی به درب های ضد سرقت


درب ورودی ساختمان اصلی ترین نقطه برای نفوذ سارقین به منزل شماست، بنابراین ایمن ساختن آن و یا استفاده از درب های ضد سرقت یکی از ضروری ترین کارها در هر خانه می باشد. راهکارهای زیادی برای ایمن سازی درب وجود دارد که ما در ادامه راه های ساده و همچنین مدرن را بیان خواهیم کرد در واقع شما می توانید یه درب ضد سرقت ارزان برای خود تهیه کنید.

عنوان های مقاله تقویت درب های ضد سرقت:

یک پیشنهاد
جهت مشاهده انواع درب ضد سرقت صفحه درب ضد سرقت لوکس را مشاهده نمایید.

خرید اینترنتی درب ضد سرقت

شاه کلید دزدان، بزرگترین مشکل پیش رو درب های ضد سرقت :

مستحکم ترین درب ها هم اگر قفل استانداردی نداشته باشند  به راحتی توسط سارقین باز می شوند حتی اگر از بهترین ساختار هم برخوردار باشند، حال سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان با این مشکل مقابله کرد؟ ما چند گزینه ی  عالی برای شما در نظر گرفته ایم که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.

تعویض صفحات فلزی قرار گیری قفل درب :

اگر واقعا می خواهید درب خود را ایمن کنید یک صفحه فلزی بلندتر در داخل فریم درب اضافه کنید  که دارای حداقل 10 سانتی متر ارتفاع  باشد که اگر کسی به ان  لگد زد شکسته نشود  همچنین ساده ترین و ارزان ترین راه حل مقاوم سازی درب ها تعویض پیچ در صفحات فلزی است ، پیچ های کوتاه را تعویض نمایید و ان را با پیچ های 7.5 سانتی متری جابه جا کنید، بخاطر داشته باشید این پیچ های بلند درب را در برابر ضربه بشدت مقاوم می نماید.

قفل های منو بلاک و مولتی پوینت قفل های چند زبانه ای هستند که در درب ها ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین نکته در انتخاب این قفل ها مغزی قفل می باشد که باید بسیار با کیفیت باشد و به راحتی باز نگردد از این رو می بایست به برند انتخابی دقت نمایید.

یک پیشنهاد
جهت مطالعه بیشتر درباره قفل ها مقاله قفل درب ضد سرقت را مشاهده نمایید.

 

درب های ضد سرقت

قفل های یک طرفه برای درب ضد سرقت :

قفلی را انتخاب نمایید که تنها از داخل قابل باز کردن باشد در واقع تنها با یک مسیر یک طرفه روبرو هستید که از بیرون قابل باز شدن نمی باشد، در این صورت سارقین راهی به جز شکستن درب ندارند و برای این کار مجبورند با ورقه فولادی درب ضد سرقت مقابله کنند که این کار هم زمان بر است و هم برای آنها خطر آفرین است. اما نقص این قفل ها در این می باشد که در صورتی که داخل منزلتان نباشید امکان استفاده از آن نمی باشد و قاعدتا دزدان زمانیکه ما در خانه نمی باشیم دست به سرقت می زنند اما جدیدا محصولی روانه بازار شده  است که هم قابل حمل می باشد و می توانید آن را با خود همراه داشته باشید و درب از بیرون هرگز قابل باز شدن نیست.

قفل یکطرفه درب های ضد سرقت

جهت خرید این محصول برروی خرید از آمازون کلیک نمایید با توجه به اینکه این محصول کم تر در ایران تولید می شود.

استفاده از میله امنیتی در درب های ضد سرقت :

میله امنیتی با برند مسترلاک (این محصول هم در ایران تولید نمی شود) که برای سد کردن پشت درب مورد استفاده قرار می گیرد بدین شکل که شما فقط  انتهای میله را بر روی زمین و انتهای دیگر را زیر قفل درب قرار می دهید و این میله مانع از باز شدن درب می گردد.

میله امنیتی درب های ضد سرقت

لولاهای درب های ضد سرقت را تقویت نمایید:

خوشبختانه برای درب های ورودی و برخی از درب های داخلی شرکت های سازنده هنگام نصب لولا از پیچ های بلند استفاده می کنند اما در اکثر مواقع از پیچ های 3 سانتیمتری که اصولا ضعیف هم هستند به کار  بروند.  در حقیقت مردم معمولا در هنگام استفاده از این درب ها که از پیچ های ضعیف در لولای آن استفاده شده به مشکلات بر می خورند به دلیل اینکه این پیچ ها استحکام درب را از بین می برد حال این سوال پیش می آید که در مواجه با این مشکل چه راه حلی وجود دارد؟

پاسخ به این سوال کاملا واضح است، هیچ راه حل عجیب غریبی وجود ندارد،  تنها می بایست پیچ های داخل درب و قاب را با پیچ های 8.5 سانتی متری تعویض نمایید این باعث می شود لولا به درب محکم شود و درب بسیار محکمتر خواهد شد در نتیجه سرقت از آن بشدت مشکل خواهد شد.

یک پیشنهاد
جهت مطالعه بیشتر درباره ضخامت فولاد به کار رفته در درب های ضد سرقت مقاله اجزای درب ضد سرقت را مطالعه نمایید.

استفاده از آرام بند در درب های ضد سرقت :

استفاده از آرام بند خیال شما را از بسته شدن درب راحت می کند و ریسک باز ماندن درب را به صفر می رساند از این رو حتی اگر شما هم غفلت کنید درب بصورت اتوماتیک بسته خواهد شد.

آرام بند درب های ضد سرقت

 

درب های ضد سرقتی که در ساختار آن از فولاد استفاده شده:

همواره از درب های ورودی استفاده نمایید که ساختار محکم و غیر قابل نفوذی داشته باشند، امروزه معمولا درب های ساختمان نسبت به گذشته مستحکم تر تولید می شوند و اصولا در برابر ضربه و خمش مقاوم هستند اما نکته مهم در ارتباط با این موضوع  استفاده از فولاد در استراکچر درب می باشد. همواره درب های ضد سرقت در ساختارشان بطور قطع (به شرطی که استاندارد ساخته شود) از فولاد استفاده می شود اما ضخامت ورقه فولادی هم بشدت تاثیر گذار است، ورق فولادی نازک به راحتی توسط دیلم خم می شود.

درب های ضد سرقت ترک اصل

درب های فاقد شیشه :

یکی از مشکلات عمده که درب های ورودی و یا لابی با آن مواجه هستیم استفاده از شیشه جهت زیبایی بیشتر در آن می باشد اما درب ضدسرقت عموما بدون شیشه هستند، بخاطر داشته باشید که هر چقدر هم که شیشه محکم و نشکن باشد باز هم نفوذ پذیری به آن بسیار ساده است از این رو پیشنهاد می کنیم که از درب هایی تمام چوب و یا فولاد استفاده نمایید تا ضریب ایمنی آنها بالا رود.

ما در این پست قصد نداریم شمار را بدبین کنیم اما اگر اقدامات امنیتی فوق را انجام ندهید مورد سرقت قرار می گیرید این راه حل در ممانعت سارقان واقعا موثر است و حتی مهم تر از ان باعث جلوگیری از صدمه به خانه شما می شود و زندگی خود را نجات می دهید

 

به خواندن ادامه دهید

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *