انواع سبک طراحی داخلی قسمت اول


امروزه مشکلی که برخی از مهندسین و سازنده ها با آن مواجه اند، عدم دانش کافی در مورد سبک های معماری می باشد به همین دلیل فروش ساختمان های آماده و مبله هنوز در ایران فراگیر نشده است.
معماران ایرانی عمدتاً با دو سبک مدرن و کلاسیک آشنا هستند و اطلاعات کافی درباره سایر سبک ها ندارند از این رو این  پست با هدف آشنایی مهندسان،با انواع سبک طراحی داخلی  تهیه گردیده است با امید به این که مورد عنایت خوانندگان محترم قرار گیرد.

انواع سبک طراحی داخلی

در این مقاله سبک های طراحی داخلی زیر را توضیح خواهیم داد :

1. سبک طراحی داخلی مدرن MODERN
2. سبک طراحی داخلی امروزی معاصرContemporary
3. سبک طراحی داخلی صنعتی Industrial
4. سبک طراحی داخلی کلاسیک و سنتی اروپایی Classic or European Traditional
5. سبک طراحی داخلی روستیک Rustic
6. سبک طراحی داخلی ترانزیشنال Transitional

مطالب مرتبط
جهت مطالعه مقاله درب های متناسب با انواع سبک های طراحی داخلی خانه صفحه درب ورودی منزل را مطالعه فرمایید.

 سبک مدرن Modern 

MODERN INTERIOR DESIGN که از انواع سبک طراحی داخلی به شمار می رود، شامل طراحی خانه ها با خطوط صاف و بی منحنی می باشد. این سبک متشکل از رنگ های ساده با تنوع کم و متریال هایی نظیر فلز ، شیشه و استیل است. طراحی مدرن احساس سادگی و راحتی را در تک تک المان ها از جمله کاناپه ، آشپز خانه و کفپوش القا می نماید.  شاید بتوان سبک مدرن را در  نظم  و ترتیب چیدمان وسایل و همچنین صاف و صیقلی المان ها  تعریف کرد.

انواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلی

معماری امروزی معاصر Contemporary 

معماری امروزی معمولا با سبک مدرن اشتباه گرفته می شود، بزرگترین تفاوت این دو طراحی در این می باشد که سبک معماری امروزی انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سبک معماری مدرن دارد و از یک طراحی خاص تبعیت نمی کند، برای مثال در طراحی  ” معماری امروزی ”  ممکن است از خطوط دارای منحنی استفاده شود در حالی که خطوط محدب و مقعر در طراحی مدرن جایی ندارند ،

 

مطالب مرتبط
جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع سبک ها صفحه “تفاوت های معماری مدرن و امروزی “ را مطالعه فرمایید.
 

انواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلی

سبک معماری صنعتی Industrial    

سبک معماری صنعتی همانطور که از نامش پیداست از یک انبار صنعتی و یا یک اتاق زیر شیروانی استفاده می نماید، در المان های این سبک،طبیعی بودن و نیمه تمام بودن عناصر به شدت چشم می آید، تصویر زیر نشان دهنده خانه ای  بازسازی شده با سبک صنعتی است.

آجرهای خام ، چوب نیمه صیقل خورده، سقف بلند و قطورچوبی ،چراغ های فلزی، الوارهای چوبی قدیمی آویزان و کاناپه های راحتی از المان های یک طراحی صنعتی هستند ، یک یا دو قطعه نقاشی آبستره و یا یک تصویر که هارمونی با رنگ چوب و فلز داشته باشد در این طراحی به چشم می خورد.

انواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلی

سبک کلاسیک و سنتی اروپایی Classic or European Traditional

این سبک که ریشه در طراحی های قرن 18 انگلیس و فرانسه دارد،  به گرمایی که در خود دارد معروف است.  لوازم برنز، لوستر های گران چند طبقه ای و پرده های لوکس از جنس حریر  و ابریشم،مبلمان کلاسیک و کوسن های لوکس در این سبک طراحی بسیار دیده می شود؛خطوط منحنی و زاویه دار و  رنگ های تیره چوبی شکل از دیگر المان های این سبک است. آشپز خانه های کلاسیک که از سنگ طبیعی مانند گرانیت و چوب گردو و همچنین خطوط محدب تشکیل شده است.

انواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلی

 سبک روستیک Rustic

طراحی روستیک از طبیعت الهام گرفته شده است در این دیزاین نیز استفاده از آجر، چوب و سنگ طبیعی نیمه دستکاری شده بکار گرفته می شود.  سبک روستیک ممکن است از لوازم و وسایل مخصوص محوطه بیرونی و یا آویز ها و لوستر های  مزین به چوب و یا کف پوش های چوبی بهره گیرد. بسیاری از طراحان امروزه تلفیقی از سبک روستیک و کاناپه ها و لوازم مدرن در دیزاین خود استفاده می کنند ،

 

مطالب مرتبط
از آن جا که سبک های روستیک و صنعتی تا حدی شبیه به هم هستند در  صورت علاقه مندی می توانید در پست تفاوت های سبک روستیک و صنعتی در مورد این موضوع بیشتر بخوانید

انواع سبک طراحی داخلیانواع سبک طراحی داخلی

سبک ترانزیشنال Transitional

ترانزیشنال که اخیرا محبوبیتی بیشتری پیدا کرده است از هر دو طراحی مدرن و کلاسیک بهره می گیرد و با ترکیب این دو سبک سعی می کند حس متعادل تری از سبک های کلاسیک و مدرن را به ساکنین ارائه دهد.  لازم به ذکر است ترانزیشنال شامل استیل ، شیشه و تلفیقی از متریال های کلاسیک می باشد.

انواع سبک طراحی داخلی
انواع سبک طراحی داخلی

این پست ادامه دارد
قسمت دوم انواع دیزاین داخلی

روابط عمومی روماک

ترجمه از نیما خوانساری

منابع

گروه Rochele decorating

به خواندن ادامه دهید

تعليق واحد

  • يقول خلیل:

    سلام . وبسایت خیلی زیبا و پر مفهومی دارید تبریک میگم.
    اگر فرصت داشتید خیلی خوشحال میشم پذیرای حضور سبزتان در سایت یاشیل باشم.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *