درب ضد سرقت ترک اصل


فروش درب ضد سرقت ترک اصل تا دو سال پیش بشدت در ایران رواج داشت اما با توجه به پیشرفت تولید کنندگان داخلی و همچنین بالا رفتن قیمت ارز، واردات اینگونه درب ها بسیار کاهش یافت اما کماکان برخی از کارفرمایان علاقه زیاد به استفاده از در ضد سرقت ترک دارند از این رو شرکت روماک علیرغم تولید درب ضد سرقت لوکس ایرانی چندین مدل درب ترک هم جهت تکمیل محصولات خود وارد نمود که در زیر انواع مدل درب ها را مشاهده می نمایید.

مطالب مرتبط
جهت کسب اطلاعات و مشاهده انواع مدل های درب ضد سرقت ایرانی با طراحی مشابه ترک، به صفحه درب ضد سرقت ایرانی مراجعه فرمایید

کلیه قیمت ها به ریال می باشد.


درب ضد سرقت ورودی

مشاهده درب تورین

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 150.000.000


درب ضد سرقت لاکچری

مشاهده درب موریس

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 134.000.000


درب ضد سرقت تمام چوب

مشاهده درب مارشال

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 131.000.000


درب ضد سرقت چوب

مشاهده درب کپری

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 175.000.000


درب ضد سرقت چوب

مشاهده درب کومو

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 130.000.000


درب ضد سرقت ایرانی

مشاهده درب فیجی

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 139.000.000


درب ضد سرقت ساده

مشاهده درب سیشل

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 129.000.000


درب ضد سرقت مدرن

مشاهده درب هاوایی

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 134.000.000


درب ضد سرقت سفید

مشاهده درب ماماریس

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 141.000.000


درب ضد سرقت کلاسیک

مشاهده درب سانتورینی

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 165.000.000


درب چوبی ضد سرقت ترک

مشاهده درب پرنس

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 129.000.000


درب ضد سرقت خارجی

مشاهده درب بیوک آدا

• قیمت برای 5 لنگه به بالا 129.000.000

در ادامه درباره موارد زیر توضیح خواهیم داد. (جهت مشاهده هریک از موارد بر روی آن کلیک نمایید)

درب ضد سرقت ترک اصل

درب ضد سرقت ترک اصل به درب هایی اطلاق می گردند که  از کشور ترکیه وارد می شود که در بازار با دو نام پک کامل وارداتی ترک و درب های مونتاژ ترکیه معروف به فروش می رود، جالب است بدانید که نام درب ضد سرقت ترک مونتاژ  یک شیطنت بازاریابی برای فروش تولیدات ضد سرقت داخلی از سوی برخی از تولید کنندگان است، چرا که اجزای مورد نیاز ساخت درب می تواند وارداتی باشد  و این به معنای مونتاژ نیست و اصولا مونتاژ در این صنعت معنی ندارد، ترکیه در صنعت درب ضد سرقت از ایران پیشرفته تر است ولی در سال های اخیر تولید کنندگان ایرانی پیشرفت بسیاری در در زمینه داشته اند، به هر حال  قیمت کف درب های مونتاژ ترک به همراه روکوب و پشت کوب همواره بالاتر از درب ضد سرقت ترک اصل می باشد.

چگونه باید درب ضد سرقت ترک اصل را شناخت ؟

همیشه این پرسش به عنوان یک سوال مهم در بین متقاضیان خرید درب ضد سرقت وجود دارد که چگونه می توان درب ضد سرقت ترک اصل را تشخیص داد. شاید ده سال پیش پاسخ به این سوال بسیار ساده بود، زیرا تفاوت هایی از جمله تکنولوژی تولید، نوع متریال،بسته بندی و یراق آلات درب ترک با درب ایرانی براحتی قابل تشخیص بود، اما امروزه به دلیل کاهش فاصله علم و تکنولوژی در ساخت درب و حتی متریال به کار رفته در آن پاسخ به این سوال بسیار دشوار می باشد.

البته در بعضی از موارد به دلیل تفاوت های تولید بین کشور ترکیه و ایران اختلاف هایی در استراکچر (ساختار)  درب ضد سرقت ترک و ایرانی وجود دارد (البته ممکن است تفاوت چندانی در کیفیت نهایی نباشد). اگر مشتاق مطالعه درباره ویژگی های درب ضد سرقت ایرانی و تفاوت آن با درب ضد سرقت ترک و چینی هستید لطفا مقاله درب ضد سرقت ایرانی را مطالعه فرمایید.

درب ضد سرقت ترک اصل

متاسفانه هنوز هم این باور غلط در برخی از خریداران محترم وجود دارد که جنس خارجی همواره از نمونه ایرانی بهتر می باشد از این رو برخی از تولید کنندگان دربهای ضد سرقت در ایران به ناچار و به جهت فروش بیشتر، نمونه تقلبی درب ضد سرقت ترک را وارد بازار می نمایند و جالب این است که این درب ها به قدری با کیفیت است، که حتی کارشناسان خبره هم در تشخیص ترک یا ایرانی بودن این درب های ضد سرقت عاجز خواهند بود.

لذا پیشنهاد شرکت روماک به شما خریداران محترم درب ضد سرقت ترک این می باشد که تنها از برندهای خوش نام در تولید و واردات درب اقدام به خرید نمایید. البته باید این موضوع را در نظر داشت که در این بازه زمانی به جهت مسائل مختلفی از جمله قیمت بالای دلار و مشکلات عدیده در واردات کالا از جمله هزینه هنگفت ترخیص، عملا فروش درب ضد سرقت ترک اصل برای وارد کنندگان صرفه مالی نداشته و قیمت ارائه شده به خریداران محترم بسیار گران خواهد بود.

همانطور که در بالا گفته شد با توجه به پیشرفتی که تولید کنندگان ایرانی در ساخت انواع دربهای ضد سرقت کرده اند شاید منطقی ترین کار خرید درب ایرانی می باشد، زیرا علاوه بر زیبایی دارای قیمت مناسبی نیز هستند.

دلیل تفاوت قیمت بین انواع مدل های درب ضد سرقت ترک اصل :

شاید عمده دلیل اختلاف قیمت در درب های ضد سرقت ترک این می باشد که در واقع برخی از درب ها اصلا ترک نیستند و تنها به نام درب ترک فروخته می شوند و داخل ایران تولید می گردند چرا که قیمت فروش درب ضد سرقت ترک اصل در کشور ترکیه بین 350 تا 550 دلار می باشد و با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد، این قیمت ها منطقی نمی باشد. در نتیجه چندان قابل اعتماد نیستند.

حداقل قیمت درب ضد سرقت ترک اصل :

نکته عجیب تر در در خصوص قیمت درب ضد سرقت ترک اصل این می باشد که گاهی در بازار این درب با قیمت 5 تا 6 میلیون تومان به فروش می رسد، در صورتی که حداقل قیمت درب ضد سرقت ترک 350 دلار می باشد و بدون محاسبه هزینه حمل و ترخیص قطعا قیمت فروش این درب ضد سرقت باید چندین برابر بیش ازاین قیمت باشد. بنابراین متوجه خواهیم شد که درب هایی که با این قیمت به فروش می رسند واقعا درب ضد سرقت ترک اصل نمی باشند و محصول تولید کنندگان داخل هستند که به دلیل علاقه مشتریان به خرید محصولات خارجی مجبور به فروش محصولاتشان با نام برند ترکیه ای شده اند.

فروش درب ضد سرقت ترک اصل

درب های ضد سرقت چینی :

درب ضد سرقت چینی به درب هایی اطلاق می گردند که از کشور چین وارد می گردند، خصوصیت بارز این دسته درب قیمت ارزان آن ها است، رویه ی این درب از جنس استیل و رنگ آن رنگ کوره ای الکترو استاتیک است. ساختار درونی آن معمولا از یک ورق  نیم میلیمتری گالوانیزه تشکیل شده است که متاسفانه با یک ضربه ی پتک به راحتی خم میگردد، با این حال این نوع درب ها به لحاظ قیمت بسیار ارزان بوده، قیمت آن  ها از 4 میلیون تومن به بالا می باشد. (این قیمت ها در مهر ماه 99 گرفته شده است )

درب ضد سرقت چینی
درب ضد سرقت چینی

درب های ضد سرقت ایرانی :

به درب های اطلاق می گردد که ساخت و تولید آن ها در درون ایران انجام می شود و در دو دسته ی ارزان و لوکس ارائه می گردد. دسته ی ارزان قیمت معمولا می تواند تنها یکی از دو عامل مهم یعنی زیبایی یا ایمنی را تامین نماید و قادر به ارائه ی ظاهر مناسب در کنار ایمنی بالا نیست با این حال مدل هایی در این دسته وجود دارند که هر دو شاخص را با هم دارند. دسته ی لوکس درب ضد سرقت ایرانی در کنار ظاهری چشم نواز امنیت بالایی هم دارند و طبیعتا می بایست هزینه بیشتری برای آنها پرداخت بشود.

مطالب مرتبط
در صورتی که قصد خرید درب ضد سرقت را دارید، پیشنهاد می شود صفحه راهنمای خرید درب ضد سرقت را مطالعه فرمایید.

قیمت دسته ی ارزان درب های تولید ایران به همراه روکوب و پشت کوب از 4.5 میلیون به بالا شروع می شود  و قیمت دسته ی لوکس درب های تولیدی ایران به همراه روکوب و پشت کوب از 9 میلیون به بالا شروع می شوند.
(این قیمت ها در مهر ماه 99 گرفته شده است )

درب ضد سرقت سفید

عوامل تاثیر گذار در قیمت درب ضد سرقت ترک

قیمت درب ضد سرقت ترک اصل به عوامل متعددی بستگی دارد که به آن ها اشاره خواهیم نمود.

شرکت ترک تولید کننده درب : برندهای متعددی در کشور ترکیه اقدام به تولید درب می نمایند. این شرکت ها خصوصیات منحصربفرد خودشان را دارند و قیمت آن ها یکسان نمی باشد. البته قیمت ها به صورت فاحش متفاوت نیستند. برخی از این شرکت ها برای محصولاتشان وارانتی در نظر می گیرند که بطور معمول از 6 ماه تا 2 سال می باشد.

ضخامت استیل بکار برده شده در درب : ضخامت استیل از 0/5 میلیمتر تا 2 میلیمتر می باشد. این ضخامت با توجه به درخواست کارفرمایان نیز قابلیت سفارشی سازی دارد. به طبع هر چه ضخامت استیل بیشتر باشد، قیمت نهایی درب نیز بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است این ویژگی از درب در تولیدکننده های مختلف، متفاوت می باشد.

روکش درب ضد سرقت ترکیه : نوع روکش در ضد سرقت ترک بر اساس اینکه چوب طبیعی، مصنوعی، ام دی اف و پی وی سی باشد و یا روکش های عایق همانند پشم نسوز و پلی اورتان متفاوت است.

دستگیره درب ضد سرقت ترک : به طور معمول قفل و دستگیره در ضد سرقت ترک کیفیت بیشتری دارند و به دلیل داشتن ماندگاری رنگ، مقاومت در برابر ضربه از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند. همچنین به دلیل اینکه امنیت و ساختار قوی برای دستگیره حائز اهمیت است، بهتر است از برند های معتبری همچون داف و کاله استفاده کنید.

چارچوب درب ضد سرقت : جنس چارچوب بکار رفته در قیمت درب تاثیر گذار است، بنابراین در هنگام خریداری درب ضد سرقت بسیار مهم است به این نکته توجه داشته باشید که چارچوب از فلز با آلیاژی عالی باشد، همچنین در محل اتصال ورق ها جوشکاری به طور کامل انجام شده باشد.

نوسان های ارزی : یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار که بر قیمت درب ترک مستقیما اثر می گذارد، نوسانات ارز می باشد. از این رو نمی توان قیمت ثابتی را برای درب های وارداتی مشخص کرد.

درب ضد سرقت ایرانی با کیفیت دربهای ضد سرقت ترک

دربهای ضد سرقت ترک به دلیل داشتن ساختار مقاوم و متریال مرغوب در سرتاسر جهان شناخته شده هستند. امروزه واردات درب در ایران، هزینه های بسیار بالایی دارد. بنابراین تهیه دربهای ضد سرقت ساخت ایران مرقون به صرفه تر می باشد. شاید تصورتان از درب ساخت ایران ، یک کیفیت معمولی و ساختاری نه چندان مقاوم باشد. اما سازندگان درب های لوکس با بهره گیری از متریال مرغوب ، اقدام به ساخت درب های ایرانی با کیفیت مشابه درب های ترک می نمایند. دربهای ضد سرقت تمام چوب ، روکش چوب و یا رنگ پوششی از جمله این درب ها هستند و از لحاظ زیبایی کاملا از درب های بی کیفیت ضد سرقت متفاوت هستند. علت اختلاف قیمت درب های ایرانی ضد سرقت مرغوب و نامرغوب نیز به همین علت است.

درب ضد سرقت هوشمند

امروزه با پیشرفت علم و حرکت جهانی به سوی انقلاب چهارم صنعتی، از تکنولوژی های IOT یا اینترنت اشیاء و همچنین تکنولوژی های smart  یا هوشمند در در سیستم ایمنی منازل استفاده می شود، درب های ضد سرقت مدرن با استفاده از این نوع تکنولوژی به گونه ای طراحی شده اند که ریسک ناشی از سرقت را به عددی یک رقمی می رساند، این ادوات شامل دستگیره و قفل های هوشمند ، چشمی های الکترونیکی هوشمند ، و سیستم آلارم می شوند.

دستگیره و قفل های هوشمند به دستگیره ای اطلاق می گردد که می تواند درب را با استفاده از اینترنت از راه دور و حتی بدون آن درصورت قرار گرفتن شعاع دستگاه و بدون نیاز به کلید های سنتی ، با استفاده از گوشی های همراه ، اپلیکیشن و کارت های مغناطیسی باز کند.
همچنین این قفل های هوشمند این قابلیت را به شما می دهد تا برای میهمانانی که در نبود صاحبخانه می خواهند وارد خانه شوند کد موقت ورود تولید کند و برای شما بفرست ، میهمان با زدن این کد در دستگاه می تواند درب را باز نمایند.

درب ضد سرقت هوشمند
درب ضد سرقت هوشمند

چشمی های الکترونیکی هوشمند قابلیت ضبط تصاویر مشکوک و فرستادن ایمیل و اس ام اس در همان لحظه را دارند ، همچنین هر زمان که مراجعه کننده ای زنگ شما را بزند ، تصویر شخص مراجعه کننده را گرفته و حضور ایشان را به شما اطلاع می دهد حتی مراجعه کننده می تواند برای شما پیغامی بگذارد که شما بعدا سر فرصت آن را ببینید

چشمی واید درب ضد سرقت
چشمی های هوشمند

آلارم های هوشمند نسبت به تحرک و ضربه حساسیت دارند و به محض آنکه سنسورهایشان چنین چیزی را تشخصی بدهند ابتدا شروع به آژیر کشیدن با صدای بلند می کنند و در همان لحظه به شما از طربق اس ام اس اطلاع خواهد داد

درب ضد سرقت هوشمند
 سیستم آلارم هوشمند

کلیه ی این تکنولوژی های هوشمند که امروزه به smart device  و یا IOT  معروفند قابلیت اتصال به یک هوش مرکزی را دارند که می تواند کلیه ی تکنولوژی هوشمند خانه شما را کنترل کند.

بهبود عملکرد با انتخاب دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره درب ضد سرقت ، گام بعدی می باشد. این نوع دستگیره ها از انواع متریال فولادی ، مس ، زینک ، قلع ، برنز ، برنج و زاماک ساخته می شوند. انتخاب دستگیره های ضد سرقت باید بر اساس طرح کلی درب و سبک طراحی آن باشد. دستگیره ها در انواع سبک های مدرن و کلاسیک در سطح بازار تهران موجود اند. بورس این نوع دستگیره ها در میدان حسن آباد و منطقه سهروردی تهران می باشد و با یک جستجو ساده می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را در آنجا بیابید. حدود قیمت این دستگیره ها از 100 هزار تا  چند میلیون متغیر است. نکته ی نهایی که باید به آن توجه شود این است که انتخاب یک دستگیره شکیل تاثیر زیادی در شخصیت بخشیدن به ظاهر درب ورودی دارد.

در ادامه فرایند ساخت دستگیره های ضد سرقت و همچنین ویژگی های آن ها را شرح خواهیم داد:

نحوه ساخت دستگیره ضد سرقت

روش ساخت آن ها به این صورت است که ابتدا شمش فلز را در دمای 750 درجه سانتیگراد داغ می کنند تا نرم شود. سپس فلز نرم شده را در قالبی از استیل که به شکل نهایی محصول ساخته شده است می ریزند. دستگاه پرس فلز نیمه  نرم را در قالب خود پرس کرده و پس از سرد شدن با عملیات های تراشکاری ، مته زنی و پولیش سطوح آن را تمیز می کنند. در مرحله ی آخر ساخت این دستگیره ها رنگ آمیزی انجام می شود. این کار با کُتینگ یا رنگ نگهدارنده ی محصول با انواع پلی ارتان ، اکریلیک و اپوکسی صورت می پذیرد.
ساخت دستگیره درب ضد سرقت
نحوه ی ساختن دستگیره ها

ویژگی های دستگیره درب ضد سرقت

بهترین جنس دستگیره ضد سرقت ، فولاد ضد زنگ می باشد که بالاترین میزان امنیت را در کنارسایر اجزای درب فراهم می آورد. از جمله مهم ترین ویژگی های یک دستگیره امن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- دارا بودن محفظه برای سیلندر قفل : طراحی دستگیره باید به صورتی باشد که سیلندر قفل در حفاظت کامل قرار بگیرد تا امکان دسترسی به پین های آن با دریل میسر نگردد.

سایز استاندارد سیلندر 65 میلیمتر است که قسمت خارجی آن معمولا! 5 میلیمتر کوچک تر است. در نتیجه به هنگام انتخاب دستگیره دقت کنید تا حتما محفظه آن اندازه ای متناسب با سیلندر داشته باشد.

2- مقاومت و استحکام بالا : بدیهی است که استحکام دستگیره در راستای مقابله با هر گونه تلاش افراد برای باز کردن غیر مجاز درب ، موثر است.

3- صفحه دستگیره : در طراحی دستگیره های درب های داخلی به سبک مدرن، صفحه دستگیری عموما حذف شده و یا کوچک می باشد. برای دستگیره درب های ضد سرقت ، هر چه صفحه دستگیره بلندتر باشد، بهتر است.

دستگیره درب ضد سرقت ترک
دستگیره ها به درب شخصیت می بخشند

قیمت دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره درب ضد سرقت تا حدود زیادی قیمت نهایی درب را تحت تاثیر قرار می دهد. برای درب های ضد سرقت طرح ترک ، عموما از دستگیره های مرغوب و با کیفیت استفاده می شود. توجه داشته باشید که هزینه ای که برای دستگیره داخلی پرداخت می نمایید، از هزینه دستگیره خارجی مجزا است. بدیهی است که درب ضد سرقت به عنوان درب ورودی واحد، نیاز به یک دستگیره خارجی شکیل و زیبا دارد. هرچند این موضوع به سلیقه و بودجه افراد بستگی دارد.

نوع دستگیره درب ضد سرقت قیمت 
دستگیره داخلی آلومینیومی 40.000 تومان
دستگیره داخلی رزت دار ( دو تکه) 84.000 تومان تا 500.000 تومان
دستگیره بیرونی   40.000 تومان تا 2.000.000 تومان

قیمت دستگیره درب ضد سرقت با توجه به جنس و برند آن متنوع می باشد. در ادامه  چند برند دستگیره و قیمت آن ها را مطرح می نماییم.

دستگیره ” دسته آلومنیومی ” به عنوان ارزان ترین دستگیره داخلی ، قیمتی در حدود 40.000 تومان دارد.

دستگیره های داخلی دو تکه که شامل دسته و جای قفل هستند، بنام ” دستگیره رُزِت دار ” شناخته می شوند. قیمت دستگیره رزت از 84.000 تومان تا 500.000 تومان می باشد. برندهای هایکو، سارا صنعت، سپهر استیل، ایران تیک و دیاکو به ترتیب از ارزان قیمت تا گران قیمت هستند.

دستگیره رزت دار

قیمت دستگیره بیرونی درب ضد سرقت با توجه به طرح و جنس آن ها از 40.000 تومان تا 2.000.000 تومان می باشد.

دستگیره بیرونی درب ضد سرقت

تاثیر یراق آلات بر قیمت درب ضد سرقت ترک اصل

بدیهی است برای امنیت درب ضد سرقت نوع یراق آلات بکار رفته نیز بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. از این رو در انتخاب لولا، دستگیره، چشمی و قفل درب ضد سرقت باید دقت شود.

کیفیت قفل درب ضد سرقت ترک : امنیت درب ضد سرقت ترک به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما یکی از مهم ترین فاکتور ها در تعیین میزان امن بودن درب،کیفیت قفل است. عواملی همچون تعداد قفل، تعداد زبانه و همچنین نوع عملکرد قفل بر کیفیت تاثیر گذار هستند. حتی اگر برای درب ضد سرقت ترکیه بهترین متریال با ورق فلزی 1.5 میلی متر هم بکار رود، اما از قفلی با برند معتبر و مطمئن استفاده نشود، سارقین به راحتی آن را باز خواهند کرد. قفل کاله و داف برند های معتبری هستند که تفاوت آن ها در قرار گرفتن مغزی است.

مشخصات لولای درب ضد سرقت با کیفیت : لولا در نگه داشتن درب نقش اصلی را ایفا می کند، بنابراین باید از جنس مرغوب باشد. معمولا لولا های بکار رفته در درب ضد سرقت چینی 4 عدد و 90 درجه بازشو می باشند. این امر باعث فشار آمدن به چهارچوب شده و موجب شده درب بعد از مدتی از رگلاژ خارج شود.

قیمت درب ضد سرقت ترک اصل به نوع لولای بکار رفته نیز بستگی دارد، زیرا لولا هایی که بکار می روند باید علاوه بر تحمل وزن سنگین درب به راحتی باز و بسته شوند و نوع ترک آن پنهان نبوده و قابل مشاهده است.

قفل پستچی، لولا چهارچوب درب ضد سرقت

چهار چوب : معمولا با استفاده از ورق فولادی به ضخامت 1.5 تا 2 میلیمتر ساخته شده که این ضخامت تاثیر شگرفی در کیفیت نصب و استحکام بیشتر درب دارد،  عملا چهارچوب ساخته شده با ضخامت کم، مشکلات عدیده ای را هنگام نصب برای نصاب به همراه دارد ، چهار چوب  فلزی از در آوردن درب به صورت یک جا و با دیلم جلوگیری می کند. یک نکته مهم دیگر در مبحث چهارچوب فلزی، آلیاژ به کار رفته در آن می باشد که می بایست دارای جنس مرغوب و مقاطع مناسب فولادی باشد، همچنین جوش ها در نقاط اتصال باید سراسری، کامل و زنجیره ای باشد ، وجود خال جوش باعث پایین آمدن عمر چهار چوب ها خواهد شد، همچنین جوش دی اکسید کربن مناسب ترین جوش برای چهار چوب درب ها می باشد

یک پیشنهاد
جهت آشنایی با ابعاد استادارد دربهای ضد سرقت مختلف ، از صفحه اندازه درب ضد سرقت دیدن فرمایید.

چهارچوب درب ضد سرقت
چهارچوب اولین و مهم ترین المان درب ضد سرقت

ساختار فلزی : در این نوع استراکچر یک کلاف با پروفیل فولادی به صورت محیطی ساخته شده است که با سه تا چهار قید فلزی به صورت افقی مستحکم سازی می شود، سپس ورق فولادی با ضخامت  1.5 میلیمتر بر روی این کلاف جوشکاری می شود، در هر دونوع استراکچر فوق، معمولا یک نوع عایق حرارتی یا صوتی به صورت تک لایه مانند عایق پلی اورتان، پشم سنگ و یا عایق پلی استایرن در داخل استراکچر نصب می شود، در بعضی از کارگاه ها ی تولیدی بدون توجه به اهمیت عایق صوتی و حرارتی از اجرای آن به علت کاهش نهایی قیمت محصول صرف نظر می کنند که این مساله عملا باعث کاهش کیفیت تولیدی این کارگاه ها می شود.

ورق فلزی درون درب : این ورق جهت بستن هر گونه دسترسی سارقان به درون درب ، خرد شدن توسط پتک و اتصال یکپارچه ی اتصالات درون درب است، که معمولا از 1.5 تا 2 میلیمتر باید ضخامت داشته باشد تا درب را ضد سرقت سازد، گاهی برخی از تولید کنندگان برتر این ورق را به صورت سینوسی و موجی کار می کنند که بسیار آن را مقاوم تر می سازد.

لولای ضد سرقت : لولا های ضد سرقت از دیگر المان های مهم است که باید حتما از بهترین آلیاژ ممکن باشد، این نوع لولا ها معمولا یا پنهان اند یا دارای محافظ می باشند تا با اهرم شکسته نشود، همچنین هر درب ضد سرقت باید حداقل سه لولا داشته باشد تا وزن خود درب را تحمل نماید.

چهارچوب درب ضد سرقت ترک اصل
 لولاها باید در داخل چهارچوب پنهان گردند

قفل: قفل از جمله ی مهم ترین المان های یک درب ضد سرقت است در قسمت انتهایی پست به این موضوع خواهیم پرداخت.

شب بند: قفلی سوییچی است که هم از بیرون و هم از داخل محیط به آن دسترسی وجود دارد و همانطور که از نامش پیداست فرد در درون محیط به راحتی درب را با چرخش سوییچ قفل می کند این نوع قفل نیز به دو صورت چنگکی و سیلندری در دنیا عرضه می شود. شب بند، قفل های ثانویه ای هستند که معمولا جای آن ها بالای قفل اصلی تعبیه می شود

 پستچی: قفلی تک زبانه و سوییچی است که بعد از چرخش سوییچ از داخل محیط ، زبانه قفل در قیدی فلزی درگیر شده و عملا امکان باز شدن درب بیشتر از 7 تا 10 سانتی متر میسر نمی شود و به فرد این امکان را می دهد که بدون باز شدن کامل درب ، به جهت رعایت مسایل ایمنی ، با محیط خارج ارتباط بر قرار کند

قفل پستچی و شبند درب ضد سرقت ترک اصل
قفل شب بند و پستچی

زنجیر پشت درب: این زنجیر در نزدیکی قفل شب بند تعبیه می شود تا درب به صورت نیمه بازگردد و کارایی آن صحبت با غریبه ها در حالت نیمه باز می باشد، تا از ورود ناگهانی سارقین جلوگیری شود.

تکنولوژی هوشمند: تکنولوژی هوشمند تاثیر به سزایی در افزایش امنیت درب ها دارند ، این نوع تکنولوژی عموما شامل آلارم های دیجیتال ، دوربین و قابلیت ضبط تصاویر و همچنین باز و بست با کد هستند.

روکوب و پشت کوب درب: که تنها جنبه ی زیبایی دارد ولی همین المان جزئی می تواند درب را بسیار با شکوه تر سازد، روکوب ها و پشت کوب ها به درب شخصیت کاملی می بخشند  ولی از لحاظ ایمنی تاثیری ندارند.

قفل درب ضد سرقت : قفل ها به سه دسته تقسیم شده اند:

قفل های منو بلاک : این نوع قفل ها دو ساختار مجزا دارند که در وسط و بالای درب نصب می شوند هر کدام از سه تا 5 زبانه  برای قفل شدن دارند ، ساختار دو قفل مجزا از هم عمل می کنند و فقط در راستای افقی درب را ضد سرقت و ایمن می سازند

یک پیشنهاد
جهت آشنایی با عملکرد انواع قفل های ضد سرقت و ایمن، از صفحه قفل ضد سرقت دیدن فرمایید.

قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت ترک اصل
 قفل مولتی پوینت دارای دو ساختار مجزا است

مولتی پوینت : این قفل ها دارای زبانه های متعددی(5 زبانه به بالا ) هستند، که می توانند در دو جهت عمودی و افقی در چهارچوب فلزی چفت شوند
و درب را ایمن سازند.

قفل مولتی پوینت درب ضد سرقت

هوکی شکل : این مدل که زبانه ها به صورت چنگگ در هم قفل می گردد که از دو نوع قبلی پیشرفته تر است چرا که زبانه ها حالتی محدب به خود می گیرند.

قفل های هوکی درب ضد سرقت ترک اصل
 قفل های هوکی پیشرفته ترین نوع قفل اند

راهنمای خرید درب ضد سرقت

دزدان منزل همگی وقیحند، آن ها بار ها تمرین کرده اند که خود را جای صاحبان منزل جا بزنند و ظرف کمتر از 10 دقیقه مکان مورد نظر را سرقت کنند، امروزه با وضعیت اقتصادی فعلی حفظ و نگهداری وسایل برقی، پول، طلا و دلار در خانه اهمیت دو چندانی پیدا کرده، آمار و ارقام نشان می دهد که در ماه های اولیه سال 98 سرقت از منازل افزایش یافته و به مسئله نگران کننده ای تبدیل شده است، به  همین دلیل شرکت روماک اقدام به  تهیه ی راهنمای خرید درب ضد سرقت نموده است، امیدواریم این مطلب مورد استقبال قرار گیرد.

به ویدیوی  زیر که سه زن در عرض 5 دقیقه قفل درب ضد سرقت  را باز می کنند دقت کنید

همانطور که مشاهده می کنید همه ی دربهای ضد سرقت ، ضد سرقت نیستند، پس ابتدا می بایست هدف خود را از خریدن درب ضد سرقت مشخص نمایید، شما احتمالا از خرید این درب یکی از دو هدف زیر را دنبال خواهید کرد:

1.افزایش امنیت منزل: در این صورت باید به المان هایی که یک درب را ضد سرقت می کند توجه ویژه ای داشته باشید، بنابراین مقاله راهنمای خرید درب ضد سرقت برای شما مناسب است.

2.تامین اهداف کارفرما باتوجه به قرارداد منعقد شده:
در این صورت چاره ای جز نصب درب ضد سرقت ندارید  و به احتمال زیاد به دنبال نصب یک درب ارزان هستید بنابراین مستقیما به بخش درب های ضد سرقت چینی یا ایرانی ارزان قیمت در این راهنمای خرید درب ضد سرقت مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است بنا بر گزارشات خبرگزاری تسنیم سرقت از منازل حداقل 10 درصد در ماه های ابتدایی سال افزایش یافته است، این در حالی است که با افزایش قیمت دلار و جنس  در ماه های اخیر مطمئنا این آمار بیشتر خواهد شد، سردار مقیمی رئیس پلیس ناجا در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم افزود، منازلی وجود دارند که چندین برابر وجوه نقدی موجود در شعب بانکی را نگهداری می کنند  و این در حالی است که هیچ تجهیزات امنیتی و کنترلی هم در این خانه ها وجود ندارد، حتی درب برخی از منازل آنقدر بی کیفیت است که با یک ضربه هم باز می شود.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و در انتخاب درست درب ضد سرقت شما را یاری نماید.

هم چنین طبق بر آورد  گروه فنی Safewise سی و چهار درصد از سارقین از درب اصلی خانه وارد می شوند، بنابراین با نصب یک درب ضد سرقت  تا حد زیادی می توانید ریسک ناشی از سرقت را کاهش دهید.

مواردی که پیش از خرید درب ضد سرقت چوبی باید به آن دقت کرد

درب های چوبی گزینه ی خوبی برای افزایش امنیت درب ورودی شما هستند. به طور معمول درب های چوبی که به عنوان درب های خارجی استفاده می شوند تمام چوب هستند و ضخامتی معادل 4.5 سانتی متر دارند. می توان این نوع درب ها را به صورت از پیش آماده خریداری کرد که همراه با چهارچوب هستند و یا به صورت یک تکه بدون چهارچوب خریداری نمود.

اگر قصد خرید درب های ورودی چوبی را دارید باید با بعضی از خصوصیات این نوع درب ها آشنا باشید. درب های چوبی بازده انرژی کمتری نسبت به درب های فایبرگلاس و یا درب های با عایق فولادی دارند.

من کسی را می شناسم که درب تمام چوب زیبایی داشت. به علت قرار گرفتن در معرض هوا این درب باید هر دوسال یکبار رنگ می شد.
این درب باید به مدت یک روز به طور کامل از لولا جدا می شد تا سمباده کشیده می شد رنگ می شد و دوباره سمباده کشیده می شد و دوباره باید رنگ می شد. از این رو در ابتدا باید رنگ رویه درب، پلی اورتان (که ضد آب است) زده شود.

درب های تمام چوب زیبا هستند اما نگه داری آنها امری ضروری است. امروزه درب های چوبی با کیفیت تری تولید می شود اما اگر درب شما چوب واقعی باشد و نسبت به نگهداری آن بی توجه باشید بر اثر باران، یخ زدگی، و یا گرما تغییر شکل می دهند. اگر حاضر هستید که از آنها نگه داری کنید گزینه ی مناسبی هستند. لازم به ذکر است که بهترین درب ضد سرقت چوبی از ماهون روستایی ساخته شده که در ساختار این نوع از دربها از هیچ پرکننده ای مانند تخته سه لا و یا تخته فیبر استفاده نشده و بجای آن از ورقه فولادی بین 1.5 تا 2 میلی متر دارد.

تعیین سبک طراحی درب ضد سرقت

هیچ گاه ظاهر درب را قربانی ایمنی بودن آن نکنید ، درب ورودی اولین المانی است که یک خریدار یا میهمان با آن رو برو می شود ، اولین تاثیر گذاری بصری همیشه مهم ترین نقش را در ساخت تصویر زیبا از منزل و ساختمان شما دارد.
مشکل اصلی در انتخاب درب ضد سرقت این است که اکثر نمونه های بازار زیبایی لازم را ندارند ،اما درب های ضد سرقت هم می توانند زشت و طراحی بدی نداشته باشند ! در صورتی که قدرت طراحی و تولید یک مجموعه بالا باشد می تواند این درب ها را بر اساس سلیقه ی شما طراحی کند، زمانی که شما چندین آپشن برای خرید دارید معمولا زیبایی اهمیت ویژه ای پیدا می کند، ظاهر درب باید متناسب با سبک طراحی داخلی و خارجی ساختمان باشد.

عوامل زیادی از جمله استایل ، متریال ، المان های ظاهری و روانشناسی رنگ  در سبک طراحی داخلی تاثیر گذارند انواع سبک های طراحی عبارتند از : سبک طراحی کلاسیک ، سبک مدرن ، مدرن امروزی ، روستیک ، فرانسوی ، اسکاندیناوی ، نئو کلاسیک  ، مینیمالیسم که باید ظاهر درب انتخاب شده با سبک طراحی داخلی هارمونی ایجاد کند.

چرا درب ضد سرقت بخریم؟

1. این درب ها به وضوح از سایر درب ها با دوام تر و مستحکم ترند
درب هاب ضد سرقت از سایر درب ها با دوام تر و مستحکم  تر هستند و معمولا از فولاد و آلومینیوم ساخته می شوند. این متریال ها مزایای بسیار زیادی دارند مزایایی فراتر از احتمال دزدی از منزل شما فراهم می کنند.

درحالی که یک درب معمولی در طول زمان کهنه می شود و نمی تواند در مقابل تغییرات آب و هوایی و یا آتش دوام بیاورد یک درب ضد سرقت تا زمانی که خانه ی شما پابرجا باشد ماندگار است. اگر درب رنگ شده باشد ممکن است بعد از یک مدت بسیار طولانی نیاز به رنگ مجدد داشته باشد اما بدون شک نشانه های کهنگی و یا شکاف را که در یک درب معمولی آلومینیومی، الوار و یا فایبرگلاس میبینید در این درب ها نخواهید دید.

2. درب های ضد سرقت امنیت را بالا میبرند و ظاهر بسیار زیبایی هم دارند
استفاده از درب های ضد سرقت به هیچ عنوان به این معنا نیست که انتخابی دیگری ندارید و باید با یک ورقه ی فلزی زشت که تنها استحکام دارد کنار بیایید. این روزها درب های ضد سرقت در طرح های زیبایی که با هر سبک خانه متناسب هستند موجودند و این یعنی خانه شما می تواند امن باشد بدون اینکه زیبایی ظاهری را قربانی امنیت کنید.

درب های ضد سرقت در انواع لولادار، تزیینی، فشرده، دوتایی، فرانسوی، یا کشویی شیشه ای و بهمراه توری های امنیتی یا شیشه موجود هستند. برای صاحبخانه هایی که درب هایشان سایز و یا شکل استانداردی ندارد درب های ضد سرقت سفارشی برای هر اندازه و شکلی موجود هستند.

به خواندن ادامه دهید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *