آشنایی با انواع درب چوبی کلاسیک


درب های چوبی کلاسیک

نتیجه ی یک تحقیق در مجموعه ی داخلی شرکت روماک بر روی جامعه ای متشکل از 285  نمونه  نشان می دهد که 71.8 درصد خریداران آپارتمان های لوکس طرفدار سبک کلاسیک  و خریدار  درب چوبی می باشند.

یکی از  المان های محبوب در سبک کلاسیک، درب چوبی می باشد. در ادامه بیان خواهیم کرد به چه دلیل درب چوبی متناسب با کلاسیک می باشد و چگونه موجب لوکس شدن فضا می گردد. پیش از توضیح در مورد درب چوبی کلاسیک و مشاهده انواع مدل آن قصد داریم توضیح کوتاهی در مورد سبک کلاسیک بدهیم. (جهت طالعه هریک از موارد زیر بر روی کلیک نمایید)

سبک کلاسیک چیست؟
مشخصات درب های چوبی کلاسیک
چرا درب چوبی برای سبک کلاسیک می باشد؟
انواع مدل درب چوبی کلاسیک تولید شرکت روماک

 سبک کلاسیک چیست؟

سبک کلاسیک ریشه در طراحی های قرن 18 فرانسه و انگلیس دارد و از پر طرفدارترین سبکها در بین انواع طراحی های می باشد. مشخصه های اصلی این سبک موارد زیر می باشد:

1.گرمای موجود در طراحی
2.رنگ های تیره ی چوب
3.لوازم برنز و لوستر های گران
4.کف های سنگی یا پارکت های شکیل
5.پرده های لوکس و مبلمان کلاسیک و کوسن ها از جنس از ابریشم است
6.خطوط منحنی و زاویه دار و  رنگ های تیره

عکس زیر نمونه از سبک طراحی کلاسیک می باشد.

درب چوبی مناسب برای سبک کلاسیک

 

چرا درب چوبی متناسب با سبک کلاسیک می باشد؟

 همانطور که در مشخصه های سبک کلاسیک ذکر شد گرما یکی از  مهمترین مشخصه این سبک طراحی می باشد از این رو چوب و دکوراسیون چوبی با توجه به طرح و نقش زیبا و همچنین رنگ منحصر به فرد آن موجب افزایش گرمای محیط می شود و باعث می گردد محیط داخلی سبک کلاسیک شیک تر و لوکس تر به چشم بیاید.

البته شایان ذکر است چوب از ابتدایی ترین و خام ترین مواد در ساخت و تزیین خانه ها می باشد. انسان ها از ابتدای شهر نشینی از چوب برای ساخت ساز و همچنین طراحی داخل منازل استفاده می کردند از این رو بهره بردن از چوب در طراحی داخلی ساختمان نشان از قدمت سبک طراحی می باشد و از آنجایی که سبک کلاسیک به شدت به حفظ سنت در بطن طراحی خود پایبند است بنابراین چوب و درب چوبی متریال مناسب برای این سبک می باشد.

مدل درب اتاق خواب

مشخصات درب های چوبی کلاسیک

در این قسمت قصد داریم مشخصات درب چوبی کلاسیک را مورد بررسی قرار می دهیم

این نوع دربها از جنس تمام چوب یا روکش چوب هستند و می توانند شامل بر جستگی ، قاب های فریم شده ، تونیکه های چوبی ، کتیبه های لوکس ، منبت کاری های زیبا،تاج های فاخر، زه وار ابزار خورده، روکوب و پشت کوب، دستگیره های گلد-رزگلد-کروم و برنز کلاسیک ،رنگ های پتینه ،وایت واش ، پوششی یا پلی ارتان؛ و به خصوص رنگ های تیره و فندقی باشد.

درب چوبی کلاسیک را  می توان از چوب های مختلفی از جمله چوب های نرم و سخت ساخت اما مناسب ترین چوب برای ساخت درب کلاسیک چوب روس یا راش، بلوط و گردو (برای کار های لوکس تر) می باشد. عکس زیر مدل درب سن خوزه تولید شده توسط شرکت روماک می باشد که دارای روکش گردو است که یکی ا زیباترین درب ها برای سبک کلاسیک می باشد. (جهت مشاهده جزئیات این محصول بر روی عکس کلیک نمایید)

درب چوبی کلاسیک سن خوزه

درب های چوبی کلاسیک تولید شرکت روماک

شرکت روماک با استخدام مجرب ترین طراحان قصد دارد که زیبایی و کیفیت را همزمان در محصولات خود ارائه دهد. در پایین  نمونه از زیباترین درب های کلاسیک (درب اتاق خواب و درب ورودی منزل) شرکت روماک را مشاهده می نمایید.  جهت مشاهده  همه درب اتاق خواب به صفحه درب داخلی و جهت مشاهده تمام درب های ورودی منزل به صفحه درب لابی مراجعه نمایید.

روابط عمومی شرکت روماک

منبع : www.garofoli.com

به خواندن ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *