درب ضد سرقت ایرانی


مقایسه انواع درب های ضد سرقت (ایرانی ،ترک ، چینی)

امروزه انواع مختلفی از دربهای ضد سرقت در بازار ایران موجود می باشد، تنوع زیاد این محصول همواره موجب سردرگمی بین کارفرمایان محترم می شود، از این رو شرکت روماک که همواره مشاوره دادن به بازدیدکنندگان را یکی از رسالت های خود می داند، اقدام به تهیه مقاله ای تحت عنوان مقایسه انواع درب ضد سرقت نموده است، امیدواریم بتوانیم با این مقاله شما را در انتخاب درب ضد سرقت مورد نظرتان یاری نماییم.

همانطور که می دانید در حال حاضر سه نوع درب ضد سرقت در بازار ایران موجود می باشد، این درب ها عبارتند از:

  1. درب ضد سرقت چینی
  2. درب ضد سرقت ترک
  3. درب ضد سرقت ایرانی

در ادامه به بررسی هریک از درب های فوق می پردازیم و نقاط ضعف و قوت آنها را بیان خواهیم کرد.

درب ضد سرقت چینی

ساختار درب ضد سرقت چینی:
در ساختار این درب از 2 عدد ورق فولادی به ضخامت 0.5 میلی متر که در بعضی از موارد ضخامت اینگونه ورق تا 0.7 میلی متر هم می رسد استفاده شده است؛نکته ی ملال آور در رابطه با درب های ضد سرقت چینی این است که ورق کانال کولر گالوانیزه هم نیز 0.7 میلی متر می باشد که به راحتی با قیچی ورق بر قابل برش خواهد بود، متأسفانه کیفیت نازل این نوع درب به همینجا ختم نمی شود؛ نحوه ی پر کردن فضای این 2 ورق بسیار عجیب است(جایی که استراکچر درب باید خود نمایی کند) و با نهایت تأسف شاهد پر شدن این فضا توسط شبکه هانیکام (ورق مقوایی) هستیم.
وزن درب های ضد سرقت چینی با ورق 0.5 میلی متر و چهارچوب مربوطه حدود 35 کیلوگرم و با ورق ضخامت 0.7 میلی متر حدود 55 کیلوگرم می باشد؛نکته جالب و عجیب اینکه وزن درب های تمام چوب تولیدی با ابعاد استاندارد حدود 40 کیلوگرم می باشد، عملاً وزن کم درب ضد سرقت چینی نسبت مستقیم با استراکچر(ساختار) این درب ها دارد،به همین دلیل است که درب های ضد سرقت چینی از لحاظ امنیتی مورد تأیید نمی باشند.

قفل درب ضد سرقت چینی:
قفل استفاده شده در این مدل درب ضد امنیتی دارای 13 تا 16 زبانه بوده که عمدتاً به علت کیفیت نازل بعد از استفاده بلند مدت،مشکلات عمده ای را برای مصرف کننده ایجاد خواهد کرد،شایان ذکر است اکثر وارد کنندگان جهت پوشاندن این نقص، نام مارک قفل را عوض نموده و برند خود را روی این قفل ها درج می کنند.

درب ضد سرقت چینی

نقاط قوت درب چینی :
1-قیمت پایین درب ضد سرقت چینی
2. لولا مخفی بودن درب ضد سرقت چینی

نقاط ضعف درب چینی :
1-استفاده ورق های نازک فولادی در ساختار درب ضد سرقت چینی
2-استفاده از قفل های نامرغوب در درب ضد سرقت چینی
3-وزن پایین درب ضد سرقت چینی

نکته: حال سؤال اینجاست،آیا کشور چین فقط درب های بی کیفیت تولید می کند؟ آیا وارد کنندگان ایرانی سفارش انواع درب های ضد سرقت این چنینی را می دهند؟  آیا در کشور چین درب ضد سرقت با کیفیت مطلوب تولید نمی شود؟! جواب تمامی این سوال ها مشخص می باشد، چینی ها توانایی تولید درب ضد سرقت با کیفیت را دارند (ابعاد درب ضد سرقت و همچنین وزن آن استاندارد می باشد) اما واردکنندگان ایرانی به دلیل کاهش هزینه ها اقدام به واردات محصولات ارزان و طبیعتا بی کیفیت می نمایند.

درب ضد سرقت ترک

درب های ضد سرقت ترک در بازار ایران به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

1.درب های ضد سرقت ترک اصل
2.درب های ضد سرقت ترک مونتاژ

در ادامه به تشریح هر یک از این درب ها خواهیم پرداخت.
نکته: درب  ترک،عمدتاً در شهر کایسری ترکیه (همانند شهر سلماس در ایران که عمده تولید درب ضد سرقت ایران در این شهر است) تولید می شود،در بعضی از شهرهای دیگر کشور ترکیه نظیر:آنکارا،ازمیر،ادیرنه و استامبول چندین کارخانه تولید درب با کیفیت وجود دارد.

 

1.درب ضد سرقت ترک اصل:

ساختار درب ضد سرقت ترک اصل:
عمدتاً درب ضد سرقت ترک اصل با دو استراکچر مختلف ساخته می شود که در هر دو نوع از ورق فولادی به ضخامت 1.2 تا 1.5 میلیمتر استفاده می گردد، در نوع اول ورق به شکل سینوسی قرار می گیرد و در نوع دوم از کلاف فلزی بهره گرفته می شود (جهت مطالعه جزئیات بیشتر درباره ساختار درب ضد سرقت ترک اینجا کلیک کنید) ، وزن اینگونه درب ها با توجه به نوع درب (کلاسیک و مدرن) و روکوب و پشت کوب بین 70 تا 120 کیلوگرم متغیر است. ورق فولادی بکار رفته در استراکچر درب ضد سرقت،یکی از مهم ترین عوامل در ساختار آن می باشد،زیرا نقش حیاتی در استحکام درب ضد سرقت بازی می کند؛ این ورق ممکن است به جهت ارزانتر تمام شدن درب، کیفیت لازم را نداشته باشد؛لازم به ذکر است قیمت درب ضد سرقت در کشور ترکیه بین 300 تا 600 و بعضاً 900 دلار می باشد که با یک حساب سرانگشتی با قیمت دلار امروز و با احتساب هزینه های حمل و گمرک،قیمت درب ضد سرقت ترک حدوداً بین 6 تا 7 میلیون تومان ( در دی ماه 97)  برای تاجر تمام خواهد شد،لذا بسیار جای سؤال می باشد چگونه این امکان وجود دارد که در ایران درب ضد سرقت ترک با قیمت 4،3و5 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.
درب ضد سرقت ترک با انواع پنل های مختلف از قبیل روکش طبیعی چوب،روکش آلپی ایتالیایی، CPL ،PVC و های گلس در بازار ایران عرضه می گردد.

قفل درب ضد سرقت ترک اصل:
عمدتاً درب های ضد سرقت ترک با دو نوع قفل منوبلاک یا مولتی پوینت و با برندهای Kale و Daff ساخته می شود که عملاً قیمت و کیفیت قفل Kale قابل مقایسه با قفل Daff نیست. (جهت مطالعه جزئیات بیشتر در مورد قفل اینجا کلیک کنید)

درب ضد سرقت ترک اصل

نقاط قوت درب ضد سرقت ترک اصل:

1- ساختار مطلوب درب ضد سرقت ترک
2-قفل های مناسب درب ضد سرقت ترک

نقاط ضعف درب ضد سرقت ترک اصل:

1.قیمت بسیار بالای درب ضد سرقت ترک
2. درب ضد سرقت ترک در برخی از موارد نسبت به قیمتی که دارند ظاهر چندان زیبایی ندارند.

نکته: شایان ذکر است که بعضی از تجار ایرانی به جهت ارزانتر تمام شدن قیمت نهایی درب ضد سرقت ترک اقدام به واردات درب های ضد سرقت بی کیفیت می کنند که عملاً پس از تحویل جنس به کارفرما بعد از مدتی پنل یا رویه درب و در بعضی از موارد استراکچر درب دچار مشکل خواهد شد.

درب ضد سرقت ترک بی کیفیت

 

2.درب ضد سرقت مونتاژ ترک:

همانطور که در پست راهنمای خرید درب ضد سرقت گفته شد، عملا استفاده از واژه درب ضد سرقت مونتاژ ترکیه یک ترفند برای فروش بیشتر  از سوی تولید کنندگان در ضد سرقت می باشد، زیرا مونتاژ در این صنعت بطور کلی وجود ندارد. اصولا این درب های ضد سرقت بی کیفیت می باشند.

درب ضد سرقت ایرانی

این درب به دو دسته زیر تقسیم می شود:

1-درب ضد سرقت ایرانی ارزان
2-درب ضد سرقت ایرانی لوکس

1.درب ضد سرقت ایرانی ارزان:

ساختار درب ضد سرقت ایرانی ارزان:
در درب های ضد سرقت ایرانی ارزان از ورق فولادی با ضخامت 1 تا 1.25 میلی متر استفاده می سود و  پنل یا رویه  آن از جنس PVC یا حتی روکش چوب می باشد و معمولاً در این گونه درب ها از روکوب و پشت کوب به دلیل کاهش قیمت اولیه استفاده نمی شود.

قفل درب ضد سرقت ایرانی ارزان:
قفل این درب ها از جنس Daff ، kale و یا کلون ایران می باشد، متأسفانه امروزه به دلیل واردات انواع قفل ضد سرقت Kale از کشور چین تشخیص اصل یا تقلبی بودن اینگونه قفل ها حتی برای کارشناسان این حرفه دشوار است.

درب ضد سرقت ایرانی

2.درب ضد سرقت ایرانی لوکس:

ساختار درب ضد سرقت ایرانی:
درب ضد سرقت ایرانی لوکس ساختاری مشابه درب ترک دارد و در آن از دو ورق فولادی به ضخامت به ضخامت 1 الی 1.25 میلی متر استفاده می شود ( جهت مطالعه بیشتر در مورد ساختار درب ضد سرقت ایرانی لوکس اینجا کلیک کنید).
امروزه در کشور عزیزمان شاهد تولید درب ضد سرقت تمام چوب و روکش چوب هستیم  که دارای ظاهر بسیار چشم نوازی هستند در این درب ها معمولا از از روکوب و پشت کوب هم استفاده می شود تا زیبایی بیشتری به درب ببخشند.

قفل درب ضد سرقت ایرانی لوکس:
در درب ضد سرقت ایرانی از قفل های kale , daff استفاده می گردد.

درب ضد سرقت ایرانی

نقاط قوت درب ایرانی:

1-درب ضد سرقت ایرانی ظاهر بسیار زیبایی دارند و به شکل تمام چوب و روکش چوب ساخته می شوند و در دو مدل کلاسیک و مدرن در بازار عرضه می شوند.
2- درب ضد سرقت ایرانی قیمت مناسبی در مقایسه درب های واراداتی مشابه دارند.
3- درب ضد سرقت ایرانی دارای ساختار مناسبی می باشند.

نقاط ضعف درب ضد سرقت ایرانی:

1- در درب ضد سرقت ایرانی اکونومی اصولا از روکوب و پشت کوب استفاده نمی گردد.
2-در درب ضد سرقت ایرانی اکونومی گاهی شاهد نصب قفل های بی کیفیت هستیم.

 

خوشبختانه بسیاری از کارخانجات و شرکت های تولید درب ضد سرقت در ایران قادر به تولید و ارائه ی انواع مدل های درب ضد سرقت می باشند؛این پیشرفت شگرف در تولید درب ضد سرقت،مرهون توسعه علم در دنیا و همچنین دانش و تلاش متخصصان ایرانی می باشد.

در پایان یک نکته ی مهم درباره قیمت درب ضد سرقت خود نمایی می کند،چرا نباید درب ضد سرقت ارزان قیمت خرید؟!
اهمیت عدم نفوذ سارقین به منازل جواب این سوال را به درستی می دهد.اگر قیمت تمام شده هر درب ضد سرقت را برای مصرف کننده به متراژ آپارتمان تقسیم کنیم و در نهایت این عدد را با مصائب پس از سرقت مقایسه کنیم اهمیت عدم خرید درب ضد سرقت ارزان قیمت صد چندان می شود.

جهت مشاهده انواع درب ضد سرقت و همچنین خرید اینترنتی درب ضد سرقت می توانید در منوی سایت به قسمت درب ضد سرقت چوبی مراجعه کنید.

به خواندن ادامه دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *